1000 ​angol tesztkérdés 2 csillagozás

Dávid Katalin Zsuzsanna – David P. Curley: 1000 angol tesztkérdés

„E kötettel az angol írásbeli nyelvvizsgára való felkészüléshez szeretnénk segítséget nyújtani. Az ezer tesztkérdést húsz-ötven feladatot tartalmazó kérdéssorba rendeztük. A feladatok megoldása során a leglényegesebb nyelvtani kérdések merülnek fel: névelőhasználat, szenvedőszerkezet, feltételes és óhajtó mondatok, igeidők egyeztetése, utókérdések stb. A legfőbb törekvésünk, hogy a már elsajátított grammatikát gyakoroltassuk, az esetleges pontatlanságokra, hiányokra felhívjuk a figyelmét, fejlesszük a kommunikatív készségét, fokozzuk a nyelvtani struktúrák használatának tudatosságát. A tesztekhez megoldókulcs is tartozik, ez azért hasznos, mivel lehetőség nyílik az önálló készülésre. A két záró feladatsor rendhagyó, mivel nem a helyes választ kell megtalálni, hanem a helytelent! Ez utóbbi izgalmas kihívás, s talán nehezebb. Szerzőtársammal igyekeztünk minél frissebb, izgalmasabb és szórakoztatóbb feladatokat összeállítani.” (Dr. Dávid Katalin Zsuzsanna)

Maxim, Szeged, 2006
Maxim, Szeged, 2003

petronella10>!
Dávid Katalin Zsuzsanna – David P. Curley: 1000 angol tesztkérdés

5*-os tesztkönyv.
Az Origó nyelvvizsga első feladatára, az 50 kérdésből álló tesztre készít fel. Nagyon jó kis gyakorlókönyv :)
A végén 2 teszt van, ahol nem a helyes, hanem a helytelen választ kell kiválasztani. Nekiálltam, de nem akartam belezavarni magam, így inkább kihagytam, talán majd kicsit később… :)

Gráf Zoltán Benedek: Teleteszt
Szöginé Csiszár Ilona – Tóthné Schulcz Hedvig: Érettségi és nyelvvizsga feladatgyűjtemény angol nyelvből II.
Bajkán László: Seven Ate Nine – Angol középfokú nyelvi tesztek
Budai László – Budai Andrea: Élő angol nyelvtan – tesztkönyv
Katona Lucia – Patthy Miklósné – Sarbu Éva: Angol teszt- és fordítási feladatok közép- és felsőfokon
Bézi Ivett – Máthé Elek – Szollás Krisztina: Angol – Teszt kézikönyv megoldási kulcsokkal
Nagy György: Angol közmondások
Doszpolyné Rozman Erika – Kolek Nikoletta – Magyar Orsolya: Speaking Exam B2 ECL
Engi Katalin: Learntraining
Budai László – Jakabfi László: Angol nyelvkönyv