Vegyél ​rá bárkit bármire 21 csillagozás

Pszichológiai titkok, amiknek segítségével bármilyen helyzetet uralhatsz!
David J. Lieberman: Vegyél rá bárkit bármire

Az ​Olvass az emberekben című bestseller szerzője, Dr. Lieberman új könyvében olyan pszichológiai titkokat fed fel, amelyekből megtudhatjuk, hogyan vonhatjuk irányításunk alá a különféle helyzeteket és kerülhetünk ki győztesen bármilyen szituációból.

David Lieberman az emberi psziché felfedezésének mestere. Az emberi viselkedés legújabb kutatási eredményeire támaszkodva, ez az innovatív könyv lépésről lépésre mutatja be, hogy miképpen láthatunk át az embereken, hogyan kerülhetjük el, hogy manipuláljanak minket és hogyan vegyük kezünkbe az irányítást – bárhol, bármikor.

Dr. Lieberman az emberi kommunikáció újdonságnak számító területén kutakodik: a Vegyél rá bárkit bármire című könyvében az interperszonális kommunikáció forradalmának lehetünk a tanúi. Ebből a lenyűgöző írásból megtudhatod, hogyan:

• vegyél rá bárkit, hogy vonzónak találjon;

• kerekedj felül azonnal bármely kapcsolatban;

• vegyél rá bárkit, hogy fogadja meg a… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2017
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635297801 · Fordította: Béresi Csilla
Édesvíz, Budapest, 2017
208 oldal · ISBN: 9789635297818 · Fordította: Béresi Csilla

David J. Lieberman: Vegyél rá bárkit bármire

David J. Lieberman: Vegyél rá bárkit bármire Pszichológiai titkok, amiknek segítségével bármilyen helyzetet uralhatsz!

Eddig ezt a könyvèt találtam a leghasznosabbnak a szerzőnek! Nagyon jó, èrdemes elolvasni. Valóban könnyít az èleten.

JUEX P>!
David J. Lieberman: Vegyél rá bárkit bármire

Röviden összefoglalva: Hogyan próbáljunk manipulálni hideg fejjel másokat, elavult, kiismerhető praktikákkal, pszichopatákat túlteljesítő ügyességgel. Az egyetlen haszna, ha valaki azért olvassa, hogy, hogyan ne dőljön be mindezeknek. Sajnálom az írót, szívből. Említ üzenetrögzítőt, meg titkárnőnél hagyott üzeneteket. Csakhogy ezek egyike sem használatos már a mai kommunikációs szokásokban.

Az Molyra felvitt idézetek többsége nagyon ügyesen, kellően manipulatív módon annyira rövid, hogy ne lehessen érteni a tágabb szövegkörnyezetet, amiben megmutatja valódi „értékét” a könyv. Itt egy hosszabb idézet: https://moly.hu/idezetek/1013044

Chris>!
David J. Lieberman: Vegyél rá bárkit bármire

Ennek a könyvnek nem sok hasznát vettem. (Mondjuk nem mintha rá akarnék venni bárkit bármire is.) A legnagyobb hibája szerintem, hogy általánosságban nagyon tágan értelmezi a helyzeteket, amivel nem igazán lehet önmagában mit kezdeni, amikor meg példát hoz, akkor egy olyan szituációval jön, amely csak akkor és ott működik, de egyébként a nagy általános tanácsa – ha kicsit is változtatunk a sztorin – már nem jön be. Plusz az utolsó fejezetet (hogyan védjük meg magunkat az erőszaktól?) komolyan gondolta? Gyakorlatilag az összes létező eshetőséget felsorolja, hogy aztán annyival elintézze, hogy ha az egyik nem jön be, akkor majd a másik.
Érdekelnének az önsegítő könyvek, csak eddig az a kevés, amit olvastam, nem igazán segített, de lehet, hogy nincs is rá szükségem, mert általában, amit írnak, azok igazak rám. (Mármint, hogy milyennek kellene lenni, vagy hogyan változtassak.)

FélszipókásŐsmoly >!
David J. Lieberman: Vegyél rá bárkit bármire

Felépítésében ugyanazt az elvet követi, mint a Változtass meg bárkit, ami egyébként tetszetős, mert gyorsan olvashatóvá, áttekinthetővé teszi a szöveget. Először kifejt néhány stratégiát adott helyzetre, majd pontokba szedve összefoglalja, esetleg ráadás hivatkozásokkal, megjegyzésekkel bővíti külön szövegdobozban. A megemlített fogások rém egyszerűek, teljesen hétköznapi dolgok, semmilyen „pszichológiai titkokról” nincs szó. Ez a könyv is túl általánosító, és előre biztosnak veszi az eredményt – de legalább kevesebb ellentmondásba kerül, mert nem szűkíti le az alkalmazást konkrét példákkal, hanem az elvet magyarázza. Igyekszik általánosabb területen mozogni (versenyhelyzetek, kihasználó viszonyok, manipulációval szembeni védekezés, meggyőzés, kedvelhetőség). Sokkal több stratégiát, szempontot, elgondolást találtam érdekesnek és gyakorlatiasabbnak, mint a Változtass meg bárkit könyvében. Ugyanakkor sokszor (szinte mindvégig) éreztem azt, hogy engem, az olvasót akar győzködni arról, hogy a módszere működik, miközben gyakran túl keveset mond.

Van egy komolyan megkérdőjelezhető rész benne: a szexuális bántalmazóval szemben azt javasolja, hogy „Ne engedj az ösztönös késztetésnek, és ne védekezz!” – helyette azt tanácsolja, hogy áldozat kezdjen el játszmázni a támadóval. Persze rámutat, hogy ezt a támadó akár felhasználhatja a bíróságon (link). :-/ De javasol olyat is, hogy a nő szavakkal próbálkozzon, mert „Előfordult már, hogy rábeszéléssel is lehetett rá hatni.” Vajon „előfordult már” az is, hogy ez csak jobban feltüzelte a támadót? Kezdem azt hinni, hogy Lieberman összeirkált mindenfélét, amit hallott/olvasott, de a lehetséges mellékhatásokat, az elképzelésétől eltérő következményeket már nem látta át.

Barbcsie>!
David J. Lieberman: Vegyél rá bárkit bármire

Hasznos kis olvasmány, annak aki rá akar venni embereket bármire.

Bea_Könyvutca P>!

Érzelmeink izmainkon is múlnak. Elgondolkoztál már azon, miért érzed magad jobban egy jó nyújtózkodás után? A fizikai feszültség feloldása a lélektanitól is megszabadít.

Bea_Könyvutca P>!

A jó barátot érdekli, hogy megy a sorod.

Bea_Könyvutca P>!

Mindig legyen B terved! Amennyiben nem válik be a taktikád, gondoskodj róla, hogy könnyen átválthass egy másikra.

Bea_Könyvutca P>!

Az idő nagyhatású lélektani fegyver, amely mindent megfelelő perspektívába helyez.

Bea_Könyvutca P>!

Harry Houdini, a nagy szabadulóművész egyszerű magyarázatát adta, hogyan tudott olyan könnyen bárhonnan kiszabadulni. „A széfeket azért készítik, hogy senki ne juthasson be, nem azért, hogy ne juthasson ki.”

Bea_Könyvutca P>!

A hála érzése arra kötelez, hogy ne tekintsük magától értetődőnek ezeket a dolgokat.

Kapcsolódó szócikkek: hála
Szelén>!

Régi bölcsesség, hogy minél többet látunk valakit, annál jobban megutáljuk.
El is hisszük, holott, érdekes módon, nem így van. A valóságban éppen az ellentettje igaz. Számos kísérlet tanúsítja, hogy minél gyakrabban látunk valakit, annál jobban megkedveljük.

Lovebooks>!

Kellemes olyan valaki társasága, akinek őszinte elismerèsèt èlvezed.

Lovebooks>!

Az èlettel szembeni pozitív hozzáállás is mágneskènt vonzza embertársainkat, ès bárkit az oldalunkra állíthat.

FélszipókásŐsmoly >!

Amennyiben hagy beszélni, mondd azt, hogy te is pontosan ilyen helyzetről fantáziáltál, és azt szeretnéd, ha a szex tökéletes lenne vele. Aztán, amikor eljön az alkalmas pillanat, hatástalanítsd az illetőt, és/vagy menekülj el! Fontos ugyanakkor észben tartanod, hogy amennyiben a dolog jogi útra terelődik, „együttműködési szándékodat” a vádlott felhasználhatja ellened a bíróságon.