Vegyél ​rá bárkit bármire 16 csillagozás

Pszichológiai titkok, amiknek segítségével bármilyen helyzetet uralhatsz!
David J. Lieberman: Vegyél rá bárkit bármire

Az ​Olvass az emberekben című bestseller szerzője, Dr. Lieberman új könyvében olyan pszichológiai titkokat fed fel, amelyekből megtudhatjuk, hogyan vonhatjuk irányításunk alá a különféle helyzeteket és kerülhetünk ki győztesen bármilyen szituációból.

David Lieberman az emberi psziché felfedezésének mestere. Az emberi viselkedés legújabb kutatási eredményeire támaszkodva, ez az innovatív könyv lépésről lépésre mutatja be, hogy miképpen láthatunk át az embereken, hogyan kerülhetjük el, hogy manipuláljanak minket és hogyan vegyük kezünkbe az irányítást – bárhol, bármikor.

Dr. Lieberman az emberi kommunikáció újdonságnak számító területén kutakodik: a Vegyél rá bárkit bármire című könyvében az interperszonális kommunikáció forradalmának lehetünk a tanúi. Ebből a lenyűgöző írásból megtudhatod, hogyan:

• vegyél rá bárkit, hogy vonzónak találjon;

• kerekedj felül azonnal bármely kapcsolatban;

• vegyél rá bárkit, hogy fogadja meg a… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2017
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635297801 · Fordította: Béresi Csilla
Édesvíz, Budapest, 2017
208 oldal · ISBN: 9789635297818 · Fordította: Béresi Csilla

David J. Lieberman: Vegyél rá bárkit bármire

David J. Lieberman: Vegyél rá bárkit bármire Pszichológiai titkok, amiknek segítségével bármilyen helyzetet uralhatsz!

Eddig ezt a könyvèt találtam a leghasznosabbnak a szerzőnek! Nagyon jó, èrdemes elolvasni. Valóban könnyít az èleten.

Chris
David J. Lieberman: Vegyél rá bárkit bármire

Ennek a könyvnek nem sok hasznát vettem. (Mondjuk nem mintha rá akarnék venni bárkit bármire is.) A legnagyobb hibája szerintem, hogy általánosságban nagyon tágan értelmezi a helyzeteket, amivel nem igazán lehet önmagában mit kezdeni, amikor meg példát hoz, akkor egy olyan szituációval jön, amely csak akkor és ott működik, de egyébként a nagy általános tanácsa – ha kicsit is változtatunk a sztorin – már nem jön be. Plusz az utolsó fejezetet (hogyan védjük meg magunkat az erőszaktól?) komolyan gondolta? Gyakorlatilag az összes létező eshetőséget felsorolja, hogy aztán annyival elintézze, hogy ha az egyik nem jön be, akkor majd a másik.
Érdekelnének az önsegítő könyvek, csak eddig az a kevés, amit olvastam, nem igazán segített, de lehet, hogy nincs is rá szükségem, mert általában, amit írnak, azok igazak rám. (Mármint, hogy milyennek kellene lenni, vagy hogyan változtassak.)

JUEX P
David J. Lieberman: Vegyél rá bárkit bármire

Röviden összefoglalva: Hogyan próbáljunk manipulálni hideg fejjel másokat, elavult, kiismerhető praktikákkal, pszichopatákat túlteljesítő ügyességgel. Az egyetlen haszna, ha valaki azért olvassa, hogy, hogyan ne dőljön be mindezeknek. Sajnálom az írót, szívből. Említ üzenetrögzítőt, meg titkárnőnél hagyott üzeneteket. Csakhogy ezek egyike sem használatos már a mai kommunikációs szokásokban.

Az Molyra felvitt idézetek többsége nagyon ügyesen, kellően manipulatív módon annyira rövid, hogy ne lehessen érteni a tágabb szövegkörnyezetet, amiben megmutatja valódi „értékét” a könyv. Itt egy hosszabb idézet: https://moly.hu/idezetek/1013044

Saille P
David J. Lieberman: Vegyél rá bárkit bármire

Nagyon lényegretörő munka, semmi pszichológiai körítés, csakis az adott lelki, kapcsolati célok és annak tömören megfogalmazott leírásai és megoldásai. Minden skrupulus nélküli manipulációk is vannak benne, hogyan győzzünk meg másokat, állítsuk őket az oldalunkra, ill. hogyan védekezzünk mások rosszindulata ellen. Hasznos kis könyvecske, hasznos forgatni.
Ui. a szegény nők megerőszakolása ellen is nagyon hatásos tippeket találhatunk benne!

Borító: 4* (a végletekig egyszerű de figyelemfelhívó)

Bea_Könyvutca P

Érzelmeink izmainkon is múlnak. Elgondolkoztál már azon, miért érzed magad jobban egy jó nyújtózkodás után? A fizikai feszültség feloldása a lélektanitól is megszabadít.

Bea_Könyvutca P

A jó barátot érdekli, hogy megy a sorod.

Bea_Könyvutca P

Mindig legyen B terved! Amennyiben nem válik be a taktikád, gondoskodj róla, hogy könnyen átválthass egy másikra.

Bea_Könyvutca P

Az idő nagyhatású lélektani fegyver, amely mindent megfelelő perspektívába helyez.

Bea_Könyvutca P

A hála érzése arra kötelez, hogy ne tekintsük magától értetődőnek ezeket a dolgokat.

Kapcsolódó szócikkek: hála
Bea_Könyvutca P

Harry Houdini, a nagy szabadulóművész egyszerű magyarázatát adta, hogyan tudott olyan könnyen bárhonnan kiszabadulni. „A széfeket azért készítik, hogy senki ne juthasson be, nem azért, hogy ne juthasson ki.”

Szelén P

Régi bölcsesség, hogy minél többet látunk valakit, annál jobban megutáljuk.
El is hisszük, holott, érdekes módon, nem így van. A valóságban éppen az ellentettje igaz. Számos kísérlet tanúsítja, hogy minél gyakrabban látunk valakit, annál jobban megkedveljük.

Lovebooks

Az èlettel szembeni pozitív hozzáállás is mágneskènt vonzza embertársainkat, ès bárkit az oldalunkra állíthat.

Lovebooks

A rokonszenv összefügg a kèrdèses szemèly fizikai megjelenèsèvel: azokat kedveljük jobban, akiknek a külsejèt megnyerőbbnek találjuk.

Tamás_Herceg

Jó benyomást mindenekelőtt akkor keltesz, ha mosolyogsz. Nem túl nehéz, nem igaz? A mosolygás négyféle állapotot közvetít: önbizalmat, boldogságot, lelkesedést, és ami a legfontosabb, elfogadást. A mosolygó embert azért tartják magabiztosnak, mert amikor idegesek vagyunk, nem bízunk magunkban, vagy idegennek érezzük a környezetünket, elfelejtünk mosolyogni. A mosolygás magától értetődően boldogságot is sugall, márpedig vonzódunk a boldog emberekhez, már rájuk nézni is jobban esik.