Szerelem ​a szénaboglyák között 2 csillagozás

David Herbert Lawrence: Szerelem a szénaboglyák között

Az ​író elbeszélése két fiútestvér első szerelmes éjszakáját meséli el. A testvérek két különböző férfitípust testesítenek meg. A fiatalabb, Maurice csinos, könnyed, vidám legény; Geoffrey testileg nehézkesebb, lelkileg zárkózott, túlérzékeny. Alkatuknak megfelelően Maurice-nak jóval nagyobb sikere van a nőknél, mint bátyjának, aki túlságosan hamar behódol. Így pártol Paurice-hoz a szomszédban lakó külföldi nevelőnő is, aki kezdetben Geoffrey-hoz vonzódott jobban. Geoffrey, mint általában a félszeg, érzékeny emberek, sértődötten szenved, de a harcot nem veszi fel, arról ábrándozik, hogy egyszer megismer majd egy nőt, aki észreveszi az ő értékeit is, aki nem lép túl rajta, miután meghódította. Egy esős éjszakán azután mindkét fiú életében bekövetkezik a csoda; megismerik a számukra rendeltetett nőt. Az író érzékelteti, hogy az értékesebb Geoffrey-nek van nagyobb szerencséje, ő nemcsak nőt, igazi társat is talált. – Az intellektuálisan is izgalmas lírai novella minden felnőttnek… (tovább)

Szerelem a kazlak közt címmel is megjelent.

Eredeti cím: Love among the Haystacks

Eredeti megjelenés éve: 1930

Merényi, Budapest, 1996
150 oldal · ISBN: 9636980306 · Fordította: Vajda Endre

mercy55>!
David Herbert Lawrence: Szerelem a szénaboglyák között

Két történetből áll a könyv. (Csak furán van tördelve.) Mind a 2 szerelmi.
Ez kellett volna elsőként álljon a borító hátlapján és nem csak az első történetről kellett volna szót ejteni… De már mindegy, hiszen magamtól is rájöttem.
Pedig azt hittem, hogy többet fogok tudni olvasni Geoffreyről és Mauriceról.. :( Mivel már úgy magával ragadott a történetük.
Semmi bajom nincs ezen kívül a könyvben leírtakkal, mindkét sztori egyszerű, egy munkával eltöltött nap végén jó kikapcsolódást tud nyújtani. :D
Talán még azt lehetne negatívumként felhozni, hogy könnyen felejthető, de ez nem is feltétlen negatívum. :)