Kalligráfusok ​Bibliája 11 csillagozás

Útmutató 100 betűtípus megrajzolásához
David Harris: Kalligráfusok Bibliája

Az írásművészet ezen összehasonlító útikalauza, alapvető és könnyen kezelhető mintakönyv mindenki számára, akit az elegáns betűformák megalkotása érdekel. 100 gyönyörűen kidolgozott kalligráfiát sorakoztatunk fel a könyv lapjain, csoportokba szedve, és lépésről-lépésre bemutatva vonalvezetésüket. Minden egyes betűtípusnál olvashatunk érdekességeket, melyek rávilágítanak egyes karakterek helyes megformálására. Átfogó tájékoztatást nyújtunk az előkészületek részleteiről, eszközökről, anyagokról és az alaptechnikák kérdésköréről. Mind a kezdő, mind a haladó kalligráfusok bővíthetik repertoárjukat, könnyen, erőfeszítés nélkül elsajátítva új betűtípusokat, vagy tovább finomítva művészetüket.

Alexandra, Pécs, 2008
256 oldal · ISBN: 9789633689202 · Fordította: Búza Virág

lzoltán IP>!

David Harris: Kalligráfusok Bibliája Útmutató 100 betűtípus megrajzolásához

ahogyan az alcím is mondja száz betűtípus megrajzolásához nyújt segítséget* ez a lényegre törően magyarázó ábrákkal csordultig töltött spirálkötéses** könyv amely nemcsak a kalligráfia iránt érdeklődőknek lehet segítség hanem a kiadványszerkesztés területén is lehet haszonnal forgatni hiszen a száz betűtípus kellően méretes ábrái segítséget nyújthatnak a megfelelő típus kiválasztásában egy adott szerkesztést illetően vagyis betűmintakönyvnek is felfogható https://moly.hu/karcok/1197421 https://moly.hu/karcok/1197423

* az íráshoz rajzoláshoz használható eszközök tollak hegyek tus papír rövid kicsit felületes áttekintése de a kezdetekhez teljesen elegendő ismertetése a legtöbb kérdésre úgyis a saját tapasztalat fogja megadni a választ valamint itt jegyezném meg az aranyozás technikájára is kitér a könyv lezárásában

** először furcsa volt kézbe venni de mivel ez egy erősen gyakorlatias célra kitalált és megalkotott könyv így nem kérdéses ezen megoldás alkalmazása ahol kinyitom a könyvet ott is marad nem kezd önmaga általi lapozódásába

Alexandra, Pécs, 2008
256 oldal · ISBN: 9789633689202 · Fordította: Búza Virág

David Harris: Kalligráfusok Bibliája Útmutató 100 betűtípus megrajzolásához

Annyira szép kivitelű, igényes ez a könyv.
Az előkészületektől, az eszközök és anyagok kiválasztásától kezdve száz különböző betűtípust mutat be.

Basa_Katalin IP>!

David Harris: Kalligráfusok Bibliája Útmutató 100 betűtípus megrajzolásához

Nagyon értékes könyv – a betűírás általános szabályain túl eszközöket és módszereket is felsorol. A 100 betűtípus minden betűjéhez útmutatást ad, hogy melyik vonalat honnan kezdjük el írni. Ráadásul meghívók, üdvözlőkártyák készítéséhez is ad tanácsokat. A legjobb, hogy három utolsó darabot találtam a polcon (800 ft körüli árért), és annyira meglepett, hogy mind a hármat megvettem – nagy a család :)
A fotón nem látszik, de a könyv gerince fém spirálból áll, így könnyen lehet nyitni-csukni, vagy szépírás közben mintaként az asztalon hagyni (nem csukódik be). Nagyon igényes kivitelezés!

Bam>!

David Harris: Kalligráfusok Bibliája Útmutató 100 betűtípus megrajzolásához

Mindig szerettem volna tudni szépen rajzolni, de ehhez szükséges kézségeim nem tűntek fel még az évek alatt; így találtam rá a Photoshopra pár éve, sok idő, s lényegében a technika dolgozik helyettünk a mi vezetésünkkel.
S egyszer csak eltaláltam a betűkhöz, s rájöttem, hogy 3-4 órára nagyon le tud kötni, hogy csak rajzolgatok, ehhez társult a tus iránti vágyam. A kettő együtt nagyon jó célt szolgál nekem, bennem. Ezért szerettem meg ezt az ajándékba kapott könyvet – megnyugtat, harmóniát teremtek a környezetemmel miközben az ebben található betűket próbálom a lehető legprecízebben ábrázolni a saját egyéniségem beleengedésével. A teljes rajzfelszereléssel együtt életem egyik legnagyszerűbb ajándéka, amit valaha kaptam. :)

richabi>!

David Harris: Kalligráfusok Bibliája Útmutató 100 betűtípus megrajzolásához

Egyik legkedvesebb új könyvem, aminek hatására megszerettem a latin szépírás művészetét, és a nyugati kalligráfia a – sajnos ritkán űzött – hobbim lett. A témakör magán-szakirodalmát szintén gyönyörű, külföldről rendelt angol nyelvű könyvekkel egészítettem ki, amelyeket nagy becsben tartok! Kár, hogy kimondottan a kalligráfiával magyar nyelven nem foglalkozik más kiadvány…

lzoltán IP>!

Az acél tollhegyek egyenes metszésűek, de a balkezesek számára be lehet szerezni ferdén, balra metszettet is. Ez némiképp segít kompenzálni azt a kicsavarodó mozdulatot, amit a balkezesek kénytelenek végezni, ha megfelelő írásszöget kívánnak elérni (…)

Trudiz >!

A plakátnak figyelemfelkeltőnek kell lenni, ezért a dinamikus szerkezet elengedhetetlen

Trudiz >!

E könyv lapjain száz különböző betűtípus található, melyeket kronologikus rendbe szedtünk.

Trudiz >!

Az illuminálás a könyvek és kéziratok nemesfémekkel, kiváltképp arannyal és ezüsttel történő díszítését jelenti.