Kalligráfusok ​Bibliája 7 csillagozás

Útmutató 100 betűtípus megrajzolásához
David Harris: Kalligráfusok Bibliája

Az írásművészet ezen összehasonlító útikalauza, alapvető és könnyen kezelhető mintakönyv mindenki számára, akit az elegáns betűformák megalkotása érdekel. 100 gyönyörűen kidolgozott kalligráfiát sorakoztatunk fel a könyv lapjain, csoportokba szedve, és lépésről-lépésre bemutatva vonalvezetésüket. Minden egyes betűtípusnál olvashatunk érdekességeket, melyek rávilágítanak egyes karakterek helyes megformálására. Átfogó tájékoztatást nyújtunk az előkészületek részleteiről, eszközökről, anyagokról és az alaptechnikák kérdésköréről. Mind a kezdő, mind a haladó kalligráfusok bővíthetik repertoárjukat, könnyen, erőfeszítés nélkül elsajátítva új betűtípusokat, vagy tovább finomítva művészetüket.

Alexandra, Pécs, 2008
256 oldal · ISBN: 9789633689202 · Fordította: Búza Virág

David Harris: Kalligráfusok Bibliája Útmutató 100 betűtípus megrajzolásához

Annyira szép kivitelű, igényes ez a könyv.
Az előkészületektől, az eszközök és anyagok kiválasztásától kezdve száz különböző betűtípust mutat be.

Bam

David Harris: Kalligráfusok Bibliája Útmutató 100 betűtípus megrajzolásához

Mindig szerettem volna tudni szépen rajzolni, de ehhez szükséges kézségeim nem tűntek fel még az évek alatt; így találtam rá a Photoshopra pár éve, sok idő, s lényegében a technika dolgozik helyettünk a mi vezetésünkkel.
S egyszer csak eltaláltam a betűkhöz, s rájöttem, hogy 3-4 órára nagyon le tud kötni, hogy csak rajzolgatok, ehhez társult a tus iránti vágyam. A kettő együtt nagyon jó célt szolgál nekem, bennem. Ezért szerettem meg ezt az ajándékba kapott könyvet – megnyugtat, harmóniát teremtek a környezetemmel miközben az ebben található betűket próbálom a lehető legprecízebben ábrázolni a saját egyéniségem beleengedésével. A teljes rajzfelszereléssel együtt életem egyik legnagyszerűbb ajándéka, amit valaha kaptam. :)

richabi

David Harris: Kalligráfusok Bibliája Útmutató 100 betűtípus megrajzolásához

Egyik legkedvesebb új könyvem, aminek hatására megszerettem a latin szépírás művészetét, és a nyugati kalligráfia a – sajnos ritkán űzött – hobbim lett. A témakör magán-szakirodalmát szintén gyönyörű, külföldről rendelt angol nyelvű könyvekkel egészítettem ki, amelyeket nagy becsben tartok! Kár, hogy kimondottan a kalligráfiával magyar nyelven nem foglalkozik más kiadvány…

Trudiz P

A plakátnak figyelemfelkeltőnek kell lenni, ezért a dinamikus szerkezet elengedhetetlen

Trudiz P

E könyv lapjain száz különböző betűtípus található, melyeket kronologikus rendbe szedtünk.

Trudiz P

Az illuminálás a könyvek és kéziratok nemesfémekkel, kiváltképp arannyal és ezüsttel történő díszítését jelenti.