Atlantisz (Jack Howards 1.) 14 csillagozás

David Gibbins: Atlantisz

A ​csodálatos Atlantisz elbűvölő legendája évezredek óta foglalkoztatja az emberiséget. A történelem hajnalán a tökéletes társadalom szigete, melynek lakói mesés gazdagságban és harmóniában éltek, oly hirtelen süllyedt el a tenger mélyére, hogy nem hagyott nyomot sem hollétéről, sem a falai között őrzött titkokról.
Egy napon Jack Howards, tengeri régészt váratlan szerencse éri. Miközben csapatával egy Homérosz-kori hajóroncs után kutat a Földközi-tengerben, úgy tűnik, rábukkan a rejtély nyitjára, amely az elveszett város nyomára vezetheti. Tapasztalata és hozzáértése – amellyel kivívta maga számára a legnagyobb szakmai elismerést – a biztosíték arra, hogy megtalálja, amit elődei évszázadokon át kerestek.
Amikor úgy látszik, hogy Jack erőfeszítéseit már-már siker koronázza, akkor kiderül, hogy Atlantisz titkát rajta kívül valaki más is nagyon jól ismeri, és nemcsak ő, hanem mindazok, akik közel állnak hozzá, halálos veszedelembe keverednek. Jack olyasmit fedez fel,… (tovább)

Eredeti cím: Atlantis

Partvonal, Budapest, 2006
412 oldal · ISBN: 9639644056 · Fordította: Szabados Tamás

cicus61 P>!
David Gibbins: Atlantisz

Kár érte, lehetett volna sokkal jobb is. Kicsit több kaland és történelem, kicsit kevesebb tudományos szöveg. Azt elismerem, hogy sok érdekes dolgot megtudtam Atlantiszról és az akkori világról, de ez egy regény, nem pedig esszé. Nem mondom, hogy kár volt elolvasni, de néha nagyon vontatott volt. Mivel az író régész és hadtörténész, érthető a sok tudományos szöveg, de egy regény nem ilyen, legalábbis nekem biztos nem.

Leobelo>!
David Gibbins: Atlantisz

Nem gondoltam volna, hogy egyszer a saját kihívásom miatt fogok elolvasni egy tejlesen ismeretlen írótól egy teljesen ismeretlen könyvet, ami ennyire jó.
Nagyon tetszett. A szereplőket megkedveltem, a helyszín nagyon tetszett, a történelmi vonatkozások is jól illettek a történetbe, és az Atlantisz-elmélet, amire az író felépítette a történetet, nekem nagyon tetszett.
Néha a technikai blabla picit sok volt, de ez nem sokat vont le a történet élvezhetőségéből.

Millabell>!
David Gibbins: Atlantisz

Tényleg túl sok a tudományos meg műszaki halandzsa, de végülis izgalmas és olvasmányos volt.

renasava>!
David Gibbins: Atlantisz

Nagyon jó könyv, érdekes, izgalmas letehetetlen. Olyan amit egy kalandregénytől elvárok, kincskeresés, üldözés, stb.

Jack Howards sorozat · Összehasonlítás