A ​zafír rózsa (Elenium 3.) 36 csillagozás

AZ ​ÉKKŐ TITKA

Sparhawk, a pandion lovag végre megszerezte a Bhelliomot, a legendás mágikus drágakövet, amely képes megmenteni Ehlanát ugyanattól a méregtől, amely az apjával is végzett. Sparhawk és Sephrenia, a styr titkok kortalan mestere sietve indulnak vissza Cimmurába, hogy kiszabadítsák Ehlanát a kristálygubóból, amely megóvta az életét, miközben ők az ellenszert keresték.

De a Bhelliom már önmagában is nagy veszélyt hordoz. Amint a kezébe kerül a kő, Sparhawk érzi, hogy valami sötét, rejtélyes fenyegetés ólálkodik körülötte. Hogy Azash, a zemochi isten áll-e mögötte, vagy esetleg egy másik ellenség, azt még Sephrenia sem tudja megmondani – csak annyit sejt, hogy a zafír rózsa hatalma túl veszélyes bármilyen halandó számára.

Ehlana királynő egészségének helyreállítása csak Sparhawk újabb küldetésének kezdetét jelenti. Elszánt lovagtársai – a harcos rendek bajnokai – segítségével meg kell akadályoznia, hogy Annias primátus, Ehlana megmérgezője… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1991

Beholder, Budapest, 2004
522 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639399590 · Fordította: Novák Gábor

zamil>!
David Eddings: A zafír rózsa

A végén minden szálat sikerül elvarrnia az írónak, bár néha túlzásnak éreztem. Nem szeretem az ilyen szuper varázstárgyakat, és azt se, ha „halandó” (még, akkor is, ha kiválasztott) megvívja harcát egy istennel. A végén azért a jövő alakulásánál hagy nyitott kapukat az író. Gondolom a magyarul ki nem adott részeknek van köze hozzá, ebben a világban.
Összességében egy nagyon jó kis fantasy trilógia, aminél a párbeszédek, a karakterábrázolások magas színvonalon vannak.
Ajánlom mindenkinek.

David Eddings: A zafír rózsa

A trilógia vége egy kicsit gyengébb az Eddingstől megszokottnál. Először a „pápaválasztási” cécó lassítja le az iramot, bár ez a maga módján még határozottan szórakoztató. Aztán jön a végső összecsapás, és majd' száz oldalt töltünk egy labirintusban pofozkodva. Az epilógus szintén meglehetősen elnyújtott, bár elismerem, nem minden ok nélkül. Szerencsére a szerző ezzel együtt is hozza megszokott, enyhén gunyoros stílusát és karakterei is végig érdekesek maradnak. De a másik sorozatzáró kötete, a Mágusok végjátéka azért sokkal jobban sikerült.
Végső soron kevesebb, mint másfél év alatt újraolvastam Eddings mind a nyolc magyarul megjelent regényét, és ennél nagyobb elismerést szerző tőlem talán nem is kaphat :)

ftamas>!
David Eddings: A zafír rózsa

A trilógia befejezése méltó volt az egész sorozathoz. A hősök útja fojtatódik. A lovagok ábrázolása nagyon jó. Végig jelen van a humor, de sosincs erőltetve. Nincs benne az sok nem emberi faj, de az is lehet, hogy eddig csak nem mutatta meg. Nagyon élvezetes olvasmány! Mindenkinek ajánlom.
Nem vagyok az a tüntetgetős fajta, de ha valahol kell verni a tantamot a Eddings könyveiért, akkor szóljatok!

Millefo>!
David Eddings: A zafír rózsa

Ezzel a könyvvel egy nagyszerű trilógia kapott egy jó befejezést. Talán még egy-két csavart elbírt volna a dolog, de azon kívül, hogy nem szeretem a nagy hatalmú varázstárgyakat, ez egy nagyon jó lezárás volt. Még a happy se olyan happy end. Érdekes, izgalmas, fordulatos, nagyon jó olvasmány volt. A párbeszédek és az egyházi intrika zseniálisra sikeredett, és örömmel fogadtam, hogy a fekete se olyan tisztán fekete. Ennek a könyvnek a kedves, jó könyveim között a helye, majd ha elég érettek lesznek hozzá, odaadom a gyerekeimnek is.

Vác_nembéli_István_fia_istván>!
David Eddings: A zafír rózsa

Sparhawk, a pandion rend lovagja,haza tér a száműzetésből mert a királynőnek szűksége van az ö lovagjára . hagyományos, hősies high fantasy ahol inkább a páncélos lovagok oldják meg a feladatokat ,jó és rossz istenek segítik vagy éppen hátráltatják hőseinket ..a többi szereplő között is van 1-2 jól eltalált .én egyik kedvencem a kis tolvaj.A párbeszédek nagyon jók, kellő humorral fűszerezve .aránylag kevéssé eredeti alapelemmel dolgozik – saját bevallása szerint is „a műfajra jellemző elképzeléseket” akarta kiaknázni. És mégis, a stílusa, a karakterei, a humora ellenállhatatlanná teszik a könyvei..
továbbra is kellemes idő töltés ,minden oldalát imádtam ,nem kell oldalanként sokk embernek meghalni ,ugy is tud izgalmas lenni.

baluguru P>!
David Eddings: A zafír rózsa

Az egyik kedvencem lett….Olvassa el mindenki aki szereti a fantasy műfajt és a lovagokat

Vanion a fejét rázta.
– Nem, Kalten. Nem hiszem. Láttalak már írni.
– Annyira szörnyű? – tudakolta Darellon.
– Borzalmas, barátom. Egyszer leírt egy hatbetűs szót, de egyetlen betűt sem sikerült pontosan eltalálnia.
-Némelyik szót nagyon nehéz leírni.
– Na de a saját nevét?

Noro P>!

– Van olyan bűncselekmény, amit még nem követett el, Platime mester? – kérdezte szigorúan a királynő.
– Talán a hajórongálás, felség. De ebben sem lehetek teljesen biztos, mert nem tudom pontosan, mit takar a fogalom.

Noro P>!

– Most egy imát fogok mondani – közölte velük halkan Dolmant. – Ilyenkor így illik, és az emberek el is várják tőlem. Nem kell rá figyelnetek, gyermekeim, de ha egy mód van rá, ne ásítsatok az arcomba.

Noro P>!

– Valójában én voltam – vallotta be Ulath. – Nagyon sajnálom, ha ezzel kellemetlenséget okoztam önnek, de mégiscsak thalesiai vagyok. Minket mindenhol barbárnak tartanak. – Megvonta a vállát. – És az embernek törődnie kell a szülőföldje hírnevének fenntartásával, nem igaz?

cassiesdream>!

– Nem tudom, ti hogy vagytok vele – hallatszott egy másik hang –, de én nem vagyok olyan lelkes a keresésben.
– Hárman vagyunk – mordult rá az első hang.
– És szerinted ez számít neki? Ő az egyház lovagja. Valószínűleg könnyedén levág mindhármunkat, és még csak meg sem izzad. Márpedig holtan nem kapjuk meg a pénzünket.
– Igazad van – szólalt meg a harmadik férfi. – Szerintem egyelőre a legjobb az lenne, ha csak megtalálnánk a rejtekhelyüket. Ha tudjuk, hol vannak pontosan, és melyik úton mennek tovább, már könnyű lesz csapdát állítani nekik. Egyházi lovag vagy sem, egy nyílvessző a hátába biztosan neki is megárt. A nő egy fehér hátason lovagol, így még könnyebb lesz megtalálnunk őket.