Oligarchák 5 csillagozás

Erő és hatalom az új Oroszországban
David E. Hoffman: Oligarchák

David ​Hoffman, a Washington Post moszkvai irodájának korábbi vezetője a rettegett hatalommágusok, az oligarchák titkos életét tárja fel könyvében. A könyörtelen és ravasz emberek közül hatot – Alekszandr Szmolenszkijt, Jurij Luzskovot, Anatolij Csubajszt, Mihail Hodorkovszkijt, Borisz Berezovszkijt és Vlagyimir Guszinszkijt – kiemelve világít rá, hogyan zsigerelték ki az oligarchák a meggyengült szovjet államot, és emelkedtek az újkapitalista Oroszország csúcsáig. Az oligarchák kicsiben kezdték. Mihail Gorbacsov peresztrojkájának reformjait megelőzően még belesüppedtek a szűkölködés és a kenyérért való sorban állás jellemezte Szovjetunió zsákutca-rendszerébe. Miután azonban a kommunizmus megszűnt, megtalálták a gazdaság kiskapuit, és a gyorsan jött pénznek köszönhetően azonnal meggazdagodtak. Az állam kiárusította a vagyonát, ők pedig a hatalmas olajvállalatok, bányák, gyárak megkaparintásával még magasabbra törtek. Óriási kölcsönügyletekbe keveredve dollár milliárdokat szedtek ki… (tovább)

Századvég, Budapest, 2005
698 oldal · ISBN: 9637340130 · Fordította: Feldmár Terézia, Király Zsuzsa, Holka László

Laszlo_Molnar_2>!

David E. Hoffman: Oligarchák Erő és hatalom az új Oroszországban

2018-ban Magyarországon minden eddiginél pikánsabb a könyv, nemcsak az oligarchák oroszországi politikai befolyásának bemutatásai miatt, de azért is, mert a fidesz-szócső Századvég kiadványában Soros György mint az elnyomó rendszerek, a társadalmi igazságtalanságok és a rablókapitalizmus ellen küzdő befektető szerepel. Vonja le mindenki a saját következtetéseit.

csakiistvan>!

David E. Hoffman: Oligarchák Erő és hatalom az új Oroszországban

Rettentően izgalmas, érdekes könyv!
Igaz hogy csak tényeket közöl, de engem egyszerűen magával ragadott

eMBé P>!

David E. Hoffman: Oligarchák Erő és hatalom az új Oroszországban

A minden részletre kitérő aprólékossága miatt különösen hosszúnak tűnt, de ezzel együtt is nagyon élveztem! Zseniális könyv!

eMBé P>!

Ha valaki jelentős befolyással rendelkezik, jobban teszi, ha csendben marad.