A ​regény és a modern világ 3 csillagozás

David Daiches: A regény és a modern világ

David Daiches az egyik legkiemelkedőbb angol irodalom- és kultúrtörténész. Művei az angol irodalom tanulmányozásához nélkülözhetetlen kézikönyvek. Négykötetes irodalomtörténete az angol szakos egyetemi hallgatók „Bibliája” Magyarországon is.
Ebben a könyvében a XX. századi angol regény négy nagy megújítójáról nyújt árnyalt, rokonszenves, tárgyilagos elemzést. Joseph Conrad, James Joyce. D. H. Lawrence és Virginia Woolf műveit vizsgálva rámutat közös kiindulópontjukra s az ebből fakadó lényeges különbségekre is: a kapitalista társadalmakban megrendült az értékkategóriák világa, s a négy író működése négyfajta válaszkísérlet, négy próba a rendteremtésre, s mindegyik egyénien izgalmas.
A kítűnő irodalomtörténész esszékötete széles körnek szóló, élvezetes alapmunka, mely minden bizonnyal nem csak az angol irodalom kedvelőinek érdeklődésére tarthat számot.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Európa Modern Könyvtár Európa

Európa, Budapest, 1976
248 oldal · ISBN: 9630716917 · Fordította: Zombory Erzsébet

OlvasóMókus>!
David Daiches: A regény és a modern világ

Szeretem az irodalomelméletről szóló könyveket! Ez roppant érdekes volt! Megtudtam többek között, hogy Joseph Conrad valószínűleg soha nem lesz a kedvenc íróm (még nem olvastam tőle semmit), az Ulyssesnek viszont egyszer majd bátrabban vágok neki, mert sok háttérinformációt megtudtam róla.