Tűzhozó 66 csillagozás

David Clement-Davies: Tűzhozó

Különös jövendölés járja a szarvasok népe között: A prófécia szerint egy nap megszületik a bikaborjú, homlokán a jellel. Bátorsága szabadságot hoz a szarvasoknak, ereje megsemmisíti legádázabb ellenségüket.

Rannoch azon az éjszakán jött a világra, amelyen apját meggyilkolták. Megszökött a csordától, ahol a hatalomvágy elpusztít mindent, ami jó. Gyilkolásra elszánt bikáktól üldözve veszélyes útra lépett, hogy visszatérve szembenézzen végzetével és felvegye a harcot az erővel, amely elüldözte.

E sötét, zavaros időkben beteljesedni látszik a Jövendölés…

„…teli van izgalommal, amely a lapokról egyenesen a képzeletünkbe szökken. Kivételesen összetett, mozgalmas és lebilincselő mestermű."
– Susan Harrison, Amazon.co.uk

Eredeti cím: Firebringer

Eredeti megjelenés éve: 1999

Kiadói ajánlás: 14 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Könyvmolyképző, Szeged, 2009
418 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632450698 · Fordította: Rakovszky Zsuzsa

David Clement-Davies: Tűzhozó

Idén becsúsznak olyan olvasmányok, amiknél nem gondoltam volna, hogy megütik, sőt verik is a várt szintet. De vert helyzetből szép a győzelem :D . Ez a könyv is várakozásomon felül teljesített, nagyon tetszett. Az meg, hogy szarvasok voltak a főszereplők külön érdekessége volt a történetnek. A szépen felépített világuk kezd összeomlani, és ami rossz, még rosszabbá válik. Ebben a zűrzavaros időszakban születik meg Rannoch, és egy jóslat terhe nyomja majd a vállát. Utazása során, sokfelé járva, sokféle állattal (és emberrel) találkozik és mindig tanul valami fontosat. Ezeket a részeket nagyon szerettem. Szépen megírt, korrekt, kalandos, izgalmas, fordulatokkal teli és tanulságos történet volt ez, kerek (ám kurta) befejezéssel. Aki szereti az állatos könyveket, annak (és nem csak annak) bátran ajánlom.

David Clement-Davies: Tűzhozó

A könyv bár nem mondható nagyon hosszúnak, de apró betűi miatt nehezen haladtam benne.
Sosem olvastam még ehhez hasonlót. Tetszett ez a mesebeli történet, aminek középpontjában egy jövendölés állt. Kicsit furcsa volt az eseményeket szarvasok bőrébe bújva átélni, de a szerző nagyon jól megoldotta a helyzeteket, úgy, hogy közben meg is ismertette velem az állatok szokásait.

kovikinga99>!
David Clement-Davies: Tűzhozó

Nekem tetszett. A történet jó, kidolgozott, izgalmas. Már alapból az alapötlet, hogy szarvasokról szól a könyv, és mégsem tudományos, hanem fantasy, felkeltette az érdeklődésem. A borító még inkább, egyszerűen gyönyörű, szerintem legalábbis nagyon szép.
A történet egyébként Rannoch-ról szól, aki egy tölgyfalevél alakú folttal rendelkezik a homlokán, és szól róla egy Jövendölés. Ebből lesznek a bonyodalmak, pontosabban ebből is.
Számomra egy ici-picit hosszú volt, talán ha egy kicsit kevesebb leírás lett volna benne, akkor jobb lett volna, de mivel még így is eléggé izgalmas volt, ezért megkapja a 4,5 csillagot. Volt benne pár logikai baki, ezért is a levonás, de igazából elég jól kidolgozott történet. A karakterek, szereplők nekem majdnem mind szimpatikus volt. Nem bánom, hogy anno megvettem mikor egyszer le volt árazva. :)

Dita_Sterk_van_Ziel P>!
David Clement-Davies: Tűzhozó

Ha akarnék se tudnék igazán mibe belekötni, ez egy nagyon jó történet volt és igazán leleményes volt az író, hogy szarvasok voltak a főszereplői. Rannoch születése előtt pár órával kezdődik a történet és utána élete végig követhetjük ,ahogy kis gidából, gyönyörű szarvassá cseperedik , a különleges képességeit, kalandjait ,amibe keverednek és a nagy háborút. Szóval nagyon jól, részletesen fel van építve a történet és igazán élvezhető. Néha kapunk egy kis történelem leckét is abból az időből,amiben épp játszódik a történet és a helyekről,ahol játszódik a regény.
Nagyon élveztem a sokféle szarvas és őz és egyéb állatok találkozását vagy ahogy az ember feltűnt és ahogy a szarvas szemszögéből ábrázolta az embert.
Sajnálom, hogy útközben ,ahogy haladunk az olvasással sok mindenkit elveszítünk közben, de mégis megnyugtató és szép vége lett a könyvnek. Örülök,hogy egy kihívás miatt elolvashattam és a polcomon tudhatom ,így máskor is levehetem,ha egy izgalmas, de mégis különleges történetet szeretnék olvasni.

Mary_J>!
David Clement-Davies: Tűzhozó

Nem is igazán tudom, hogy mit vártam tőle, őszintén nagyon semmit talán, már arra se emlékszem, hogy jutottam a könyvhöz, ritkán olvasók olyan könyveket amiben állat(ok) a főszereplő(k) ennek ellenére (vagy lehet, hogy pont ezért) teljesen beszippantott, kicsit olyan klasszik mesefilm érzésem volt végig olvasás közben, de a jó fajta mese.
Tetszett ahogy megismerhettük a vadont, a csorda felépítését, az állatokhoz és emberekhez való viszonyukat, a tájleírásokat.
Maga a történet nem volt bonyolult, annál szomorúbb, ahogy az emberek szokásait utánozva hajtotta igába a zsarnok mindent maga körül, nem csak a saját fajtájából, de az egész erdő-mező uralására törekedve, a mesék a hagyományok kiírásával spoiler

Aurinko>!
David Clement-Davies: Tűzhozó

Hűha, hát ez elég durva volt… Tele volt epikus csatajelenetekkel, szarvasokhoz nem illő dolgokkal…
Rannochot én is puhapatának tartottam egy időben, és számomra nagyon furcsa volt az egész személyisége. De szerencsére a többiek sokat segítettek neki, nélkülük nehezen boldogult volna.

A fóka volt az egyik kedvenc szereplőm amúgy :D

Ohh, és nagyon sokára esett le, hogy ez Skóciában játszódik…

Tamara17 P>!
David Clement-Davies: Tűzhozó

Anno azért vettem meg, mert nagyon le volt értékelve. Kicsit aggódtam, hogy nem fog tetszeni, de pozitívan csalódtam a regényben. Tetszik, hogy az író milyen mély és kiforrott társadalmat képzelt el a szarvasok számára. Maga a történet fordulatos, izgalmas, néhol majdnem bibliai történet. Elmondhatom, hogy nagyon tetszett, sokkal kevesebbet vártam, de nagyon sokat kaptam ettől a könyvtől. Bár a borítója kicsit kiábrándító.

bfg3 P>!
David Clement-Davies: Tűzhozó

Azt hiszem, @Odett értékelése minden fontosat leírt, én csak ismételni tudnám. link

explorerdora>!
David Clement-Davies: Tűzhozó

Sosem olvastam még szarvasokról, de minden sorát imádtam :) Méltánytalanul kevesen ismerik ahhoz képest, hogy szerintem simán megállja a helyét a mai népszerű könyvek között. Igaz, hogy még a végén is küzdenem kellett azzal, hogy ne embert képzeljek a helyükbe, de az egész társadalmuk és történetük olyan jól meg volt írva ^^ Ami pedig még egy jó ok az olvasásra: kerek, lezárt, egykötetes sztori. ajánlom mindenkinek :))

KiSzil>!
David Clement-Davies: Tűzhozó

Meglepően izgalmas és kalandos volt. Ősi legendák és egy jövendölés áll a történet középpontjában, amely már születésekor meghatározza Rannoch sorsát. Érdekes volt a szarvasok és az állatok szemszögéből olvasni. Egy alaposan kidolgozott különleges világot ismerhetünk meg a szarvasok életéről, szokásairól, a csordában felépített hierarchiáról. Nagyon izgalmas csatajeleneteknek lehetünk tanúi, sok veszteséggel. Végig izgultam Rannoch és a társai miatt, menekülésük évei alatt sokfelé jártak, spoiler Brechint és Szelencét sajnáltam a legjobban, talán Szelence hozta a legnagyobb áldozatot. spoiler

Aniza I>!

Az ember az erőszak hordozója, és az erőszak győzelmet szül, ha tudod, hogyan használd.

Aniza I>!

– A gonoszság az embertől jön – folytatta Füze. – Emlékszel a szurdokra?
– Nem, Füze, a gonoszság nem tőle jön. Az a fájdalomból és a félelemből táplálkozik és a természet törvényének a megtagadásából. A háború bennünk dúl, belül, csak az ember messzebbre lát. Néha úgy érzem, nagyon nehéz lehet neki.

Aniza I>!

– Ha ez az utolsó történet, Bankfoot, tegyünk róla, hogy ez legyen a legjobb!

Vikyx33>!

„Hernling agancsa áldás és átok,
Küzdelmes sorsotok ő rója rátok
Segít megóvni népes csordátok,
S ti Anlachkor egymás vérét ontjátok!?”

Vikyx33>!

Ha a törvény szent oszlopa
mint száraz fa – porba hull,
eljövend az égi csoda,
s Herne népe felszabadul.

Homlokán a tölgylevél-jel,
Fiú, kit szült más anya,
űzött vadként nappal s éjjel
érti, mit mond a Lera.

Sűrű cserjén át utat tör,
Merre szarvas nem jut el,
sötét titkok tudójával –
az emberrel áttelel.

Patak vize, tűznek lángja,
Föld és ég mind összeér,
Hogy fájdalmát orvosolja,
S Chain Szigetén béke kél.

Ha a tavasz bontja szirmát,
míg ő szélben s fagyban él,
Törve vad hadak hatalmát,
csordájához visszatér.

A hazug vezér szavára
Árnyékba borul a nap,
S minden Herla ellensége
a gonosszal összecsap.

Legyen bár ember vagy állat,
titka egy – az áldozat,
Hol igazságod találtad,
Herne szíve ott lángra kap.

Holdfény-borjú lett a király,
szól a Herla éneke,
történetét így hirdesse
a Gyógyító gyermeke.

Booksofinsta_hu>!

…, mert az ember gonosz, és hideg a szíve. Mindent felzabál, amihez csak hozzáfér. Szolgadágba hajtja a Lerát, és megsérti az erdő törvényét. Azért, mert az ember az egyetlen teremtmény, amely nem azért vadászik, hogy életben maradjon.

Trixi>!

A csillagok a szarvasok lelkei. Amikor egy szarvas meghal, Herne magához veszi őt, és az agancsával feldobja az égbe. Aztán ott ragyognak, hogy megvilágítsák a többiek útját.

Trixi>!

[…] a szarvas tisztelje a félelmet, mert attól marad éber, s az éberség megmentheti az életét.

Trixi>!

A szarvas legfőbb fegyvere a sosem szűnő veszélyérzet.

Trixi>!

Az anyaszarvas és halott borja az erdő egyik legfájdalmasabb látványa.