Legyél ​te is madármegfigyelő! 1 csillagozás

David Burnie: Legyél te is madármegfigyelő!

Hogyan tesztelheted le a madarak memóriáját?
Milyen madáretetőt érdemes a kertedbe építeni?
Hogyan ismerheted fel a madarakat tollukról, röptükről?

Könyvünk több mint harminc izgalmas, otthon is elvégezhető kísérleten, tevékenységen és szabadtéri feladaton keresztül vezet be a madarászat világába.

Eredeti cím: Nature Activities: Bird Watcher

Eredeti megjelenés éve: 2006

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Legyél te is... HVG Könyvek

HVG Könyvek, Budapest, 2016
72 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633043097 · Fordította: Szakács Szilvia

GTM>!
David Burnie: Legyél te is madármegfigyelő!

Nemrég fedeztem fel a HVG Könyvek iskolásoknak szánt kiadói sorozatát Legyél te is címmel. Hogy mivé is válhat a gyermek e sorozat által? Lehet belőle amatőr bogarász, csillagász, időjós stb. Én a madármegfigyelőt választottam. Mivel interneten vásároltam, nem mertem többet rendelni, gondoltam, először csak eggyel próbálkozom. Bizalmatlan voltam, mert már tudom, hogy gyerekkönyvet nem szabad látatlanban megvenni. Esetleg ajánlásra. Most azonban nem volt okom az aggodalomra. Bár méretre kisebb, mint gondoltam, ráadásul papírkötésű, belül azonban gyönyörű! Igényes madárfotók borítják az oldalakat, kisebbek, nagyobbak, szemet gyönyörködtetők. Közöttük a szűkszavú, lényegre törő információkban megtalálható minden, amit a madarakról egy érdeklődő iskolásnak tudni érdemes. Praktikus tanácsokat ad a megfigyelésükhöz, a madáretető, madárfürdő és odú készítéséhez. Megtudhatjuk, milyen az ideális madáreleség, és mit tilos a madaraknak adni. Bemutatja életmódjukat, és azt, hogy miként tudjuk segíteni például a fészeképítést. Érdekes kísérletekre buzdít, és végül segítséget nyújt a madárhatározáshoz. Megtudhatjuk, mit érdemes figyelni a tollukon, röptükön.
Terjedelméhez képest elég sok információt tartalmaz a kötet. Sem küllemre, sem tartalomra nem marad el a hasonló színes ismeretterjesztő gyermekkönyvektől.
A szövegek talán kisiskolásoknak még túl nehezek, inkább a nagyobbacskáknak értelmezhetők. A kisebbek segítséget igényelhetnek a megértésben, de felnőttel együtt számukra is haszonnal forgatható.

Remélem izgalmas ajándék lesz a kisgyermeknek, akinek szántam.