A ​természet kisenciklopédiája 1 csillagozás

David Burnie: A természet kisenciklopédiája David Burnie: A természet kisenciklopédiája

Hogyan ​lesz a Nap energiája segítségével az anyagokból táplálék? Mi az a fehérje, amiből a pók hálója áll? Hogyan kezdődött az élet a Földön, és mit árulnak el az ősmaradványok az emberi evolúcióról? A DNS-től a dinoszauruszig, a puhatestűektől az erszényesekig A természet kisenciklopédiája segít az élővilág rejtélyeinek megértésében. A Kisenciklopédia – amelyet 400-nál több illusztráció tesz még használhatóbbá – eredeti és könnyen hozzáférhető módon mutatja be a biológia alapjait. Gondosan kiválasztott témakörökbe rendez több mint 2000 fontos címszót, fogalmat és kifejezést. Az olvasót egyszerű kereszthivatkozási rendszer vezeti végig a könyvön, ez megkönnyíti a kapcsolódó témakörök felkutatását. A könyv használatát átfogó tárgymutató segíti, azonnali hozzáférést téve lehetővé a világos meghatározásokhoz, amelyek segítséget nyújtanak az olvasónak a biológia nyelvének megértéséhez. Az összefoglaló életrajzok a biológia 150-nél több úttörőjének munkásságáról emlékeznek meg, Charles… (tovább)

Talentum, 1995
192 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638396210 · Fordította: Pesthy Gábor
Talentum, Magyarország, 1995
192 oldal · ISBN: 9638396210 · Fordította: Pesthy Gábor
Talentum, 1995
192 oldal · ISBN: 9636450706 · Fordította: Pesthy Gábor

HarleyQuinn>!
David Burnie: A természet kisenciklopédiája

Hú ez a könyv csúcsszuper!
Gyönyörűen van illusztrálva és könnyű nyelvezete miatt gyerekeknek is könnyen értelmezhető.
Eredeti színes illusztrációk az élőlények szervezetéről és működéséről.
A tömör meghatározások és magyarázatok minden eddiginél könnyebben segítenek megérteni a természet titkait.
A nyövényektől az állatokon keresztül az emberig minden fontos dolog megtalálható a könyvben.
Még a természetvédelemről is olvashatunk.
A fiamnak az iskolában hasznos segítség lesz!