Éjszakai ​világ 16 csillagozás

David Bischoff: Éjszakai világ

Az éjszakai világban nem volt erény és ártatlanság. Ott csak a gonosz létezett. Évszázadokon át farkasemberek, griffmadarak, félelmetes sárkányok és vérszomjas vámpírok szolgálták a sötétség fejedelmét, irtózatos tettekkel bizonyítván hűségüket. Ám az éjszakai világ, a rettenetes pokla sem maradhatott fenn az idők végezetéig, mert egy bátor, fiatal vitéz és egy mindenre elszánt külvilági idegen útnak indult, hogy legyőzze a Sátánt, és elpusztítsa gonosz birodalmát.

Eredeti cím: Nightworld

Eredeti megjelenés éve: 1979

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika Fantasztikus Könyvek

Móra, Budapest, 1993
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631171256 · Fordította: Baranyai Gyula

Noro P>!

(két csillag az ötből)

Azonosító kóddal ellátott vámpírok, pokolba vezető lift és egy Styx nevű bolygó… a maga idejében (1979) a viktoriánus horror és a sci-fi egyvelege valószínűleg újszerű lehetett. Sajnos az egészet tönkrevágja, hogy már a 20. oldalon elmagyarázzák nekünk, mi rejlik a háttérben, és később is menetrendszerűen kapjuk az egyre gyerekesebbnek ható hegyibeszédeket arról, hogy babona rossz, tudomány jó. A világ hangulatának sem tesznek jót a naív-idillikus leírások és a primitíven színpadias jelenetek. Pedig ebből lehetett volna egy tényleg jó könyvet írni, ha a rejtély egészen a történet végéig rejtély marad.

Dénes_Gabriella>!
David Bischoff: Éjszakai világ

Azt hiszem, örökre belém égett, hogy amikor a polgárit előkészítendő voltunk a szülőfalumban, akkor ezt olvastam. (Most jut eszembe, ejsze', valami romantikusat kellett volna. C-c-c. :))
Teljesen meglepődtem a történeten, nagyon tartottam attól, hogy unni fogom, és nem jön be ez a sztori. És láss csodát, mégis egész jó lett.
Persze, nem kell nagy dolgot várni, egy kis spoiler, egy kis spoiler, összeesküvés és találékonyság… Semmi extra, könnyed, gyorsan olvasható mű.

TeveLaci>!
David Bischoff: Éjszakai világ

Izgalmas könyv, jó ötletek.
Nekem tetszett ez a könyv, nem értek egyet a negatív kritikákkal.

Elsen>!
David Bischoff: Éjszakai világ

David Bischoff írt már olyan könyvet, amit szerettem /Holló, A királynő nevében/. Sajnos ez a történet nem tartozik a kedvenceim közé, sőt inkább a felejthető kategóriába. Világa eleinte érdekes hangulatot sugárzott, de a története negatívan hatott az olvashatóságra. :S

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Kelet felé farkasok üvöltöttek, és vele
párhuzamosan hangos csörtetés törte meg a sötét erdő
csendjét. Máskor a vámpír utánanézett volna. De nem ezen
az éjszakán.
Egy idő után fölkelt az egyik márványos hold, és sápadt
fénye áttört a gomolygó felhők között. A denevéreket
felébresztette a fény, és csapkodó, szárnyakkal elsuhantak
a szeszélyesen megvilágított közeli hegyek felé.

PROLÓGUS

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

A vámpír orrcimpái kitágultak az olvadt kén szagára.
Nyögés, sírás és fogaknak csikorgatása csapott a fülébe.
A Pokol forró lehelete simogatta az arcát.

1. Fejezet

– Vallásos vagy?
– Nem… Azt hiszem, hiszek a haladásban, az
emberiségben. De igazából még nem gondolkodtam el
ezen.
– Nem hiszel Istenben?