A ​vadászok bolygója (Aliens versus Predator 2.) 62 csillagozás

David Bischoff: A vadászok bolygója David Bischoff: A vadászok bolygója David Bischoff: A vadászok bolygója David Bischoff: A vadászok bolygója David Bischoff: A vadászok bolygója

Machiko Noguchi, a Ryushi kolónia túlélője elhagyta saját világát, és beavatott Vadászként csatlakozott a Ragadozókhoz, ám két év elteltével visszatér, hogy folytassa munkáját. Livermore Evanston, a gátlástalan milliomos létrehozta a tökéletes vadászparadicsomot, ám nem számol az odaszállított Idegenekkel. Amikor elszabadul a pokol, Evanston rádöbben, hogy csak egyvalaki fékezheti meg a Ragadozókat, egy nő, aki ismeri őket….

Eredeti megjelenés éve: 1994

252 oldal · ISBN: 9639278386 · Fordította: Nemes Ernő

ragadozó (predator)

Jansy>!
David Bischoff: A vadászok bolygója

Azt kell hogy mondjam elmegy egynek, de az előző részhez képest hatalmas a visszaesés. Láttam hogy milyen alacsony százalékon áll a könyv, én mégis nagyon bíztam benne hogy tetszeni fog. A Ragadozók szemszögéből megírt részek jók voltak, bár a végére kaptam egy kis akciót meg izgalmat, de a könyv nagy része unalmas volt. Amitől viszont leginkább a falnak tudtam volna menni, az a hiper szuper terminátor android volt, aki amikor kellett mindig tudott valami újat villantani, ezzel megmentve Machikot. Ezek után kíváncsi vagyok a harmadik részre hogy milyen lesz.

Robert>!
David Bischoff: A vadászok bolygója

Érdekes, ugyanakkor nem egy maradandó darab. Nem is tudom mit vártam, borzongást vagy ilyesmit… Hát hiperszuper szörnyek. Nem tudom, hogy miért de már annyira elcsépeltnek érzem ezt a szörnyből csináljunk fegyver témát. Lehet, hogy azért mert visszatérő elem ebben az univerzumban. De mindig ugyan az. Megpróbálják őket megszelídíteni, elkapni aztán megszívják. Így sokadjára már nem dobok tőle egy hátast. Miért nem egy jóféle fegyót fejlesztenek inkább??? :D Persze abból nem lenne izgalmas horror. De olyan ez mint az 50 első randi. Nem sok meglepetést tartogat.

Árnyék82 P>!
David Bischoff: A vadászok bolygója

Szeretem ezt a könyvet, mert jó a történet, bírom a főszereplő csajszit, és nagyon sok infót meg lehet tudni a Ragadozókról. Megismerhetjük, hogyan élnek, a világuk, a társadalmuk működését, a becsület és a harc útját ami számukra maga az élet. Kegyetlen gyilkosok, de egy saját becsületkódex-el ami tisztább mint sok emberi kultúráé. A történet sodró lendületű, jó humorral és látványos harci elemekkel tűzdelve. Nem unatkozhatsz egy percet sem. Machiko egy erős, tökös csaj és igazi túlélő.
Attila pedig remek „tréner” és jó barát.
A Ragadozók pedig…nos igen, ők az ALIEN-ek mellett a másik kedvenc.
Jó volt megint elolvasni. :)

Anna_Miló>!
David Bischoff: A vadászok bolygója

Szerintem egy nagyon izgalmas könyv volt. Bár azt bántam, hogy a ragadozók nem kaptak több szerepet.

BrushScript>!
David Bischoff: A vadászok bolygója

Perryék Alien-könyvei példaértékűek. Igaz, nem kis mértékben segítségükre voltak a képregények… Az AvP-kánont is remekül beleszőtték az univerzumba. Nagy kár, hogy a megfilmesített verzió csak minimális mértékben vett át a regényből. A főhős a regényben egy ázsiai származású 30-as nő (a filmben afro-amerikai, aki zsenge kora ellenére világhírű glecserkutató!), a fővadász ragadozó pedig egy törött agyarú melák, aki a végén vállvetve harcol az alien-királynő ellen a földi nővel és megjelöli a törzsének szimbolumával, hogy a többi ragadozó ne csináljon belőle komposztot. Ennyi.
Míg az első könyv viszonylag eredeti, érdekes és szerethető, ebben csak azt tudtam értékelni, hogy a fentebb említett nőt valamennyire befogadták és magukkal vitték a ragadozók (és tovább ismerkedünk a ragadozók szokásaival, nyelvével). Kiképzést kapott (de még a legcsököttebb vadász is és kétfejjel nagyobb nála) és együtt kergeti velük az idegeneket. David Bischoff, aki maga is írt már Alien-könyvet (meg film-regényt szép számmal), most annyira nem kapta el a fonalat, hogy túlzottan pozítívan lehessen róla megemlékezni. Figyelem tehát: ez a könyv elvileg a második a sorban kiadás évét tekintve, de a történet szempontjából a harmadik. A trilógia másik két könyvét Stephani Perry írta, és nem keverendő a borzasztó Cerasini-féle AvP-vel, ami a mozifilmeken alapul!

B_Gabriella>!
David Bischoff: A vadászok bolygója

Megvallom az őszintét, hogy mint a trilógia harmadik kötete, nekem nem tetszett. Noguchi emlékei mások, mint amiknek kellene lenniük, a történet sokszor vesz olyan fordulatot, ami szerintem nem illik bele a könyvbe.
Az író szóhasználatával sem tudtam kiegyezni minden esetben.
Aki Préda szintű könyvet vár, annak nem ajánlom. Egyedül a predatorok szemszögéből megírt részek tetszettek igazán, de azokból túl kevés van.

Andrée>!

Thin-de le'hasuan 'aloun'myin-del bpi-de gka-de hasou-de paya.
Aki nem tanul a hibáiból, az a bukott istenek táncát járja.

Andrée>!

Dtai'k-dte sa-de nav'gkon dtain'aun bpide.
„Mindig a harc kezdete és vége között van a küzdelem."

Kapcsolódó szócikkek: ragadozó (predator)
Andrée>!

Fel kell venni a kapcsolatot a flottával.
Baljóslatú előjeleket figyelt meg, és tapasztalatból sejtette, kiknek köszönheti a váratlan fordulatot. Mert valahányszor 'mberek jelennek meg egy bolygón, abból mindig csak baj származik.

Kapcsolódó szócikkek: ragadozó (predator)

Aliens versus Predator sorozat · Összehasonlítás