Pengeélen (Amos Decker 6.) 46 csillagozás

David Baldacci: Pengeélen

Dermesztő ​és elsöprő erejű; mindvégig gyomorszorítóan feszültséggel teli. – Scott Turow

Egy titkokkal teli város
Egy veszélyes farkas kilövésével megbízott vadász női maradványokra bukkan az észak-dakotai rengetegben. Úgy tűnik, az áldozatot valaki felboncolta, aztán ott hagyta az erdőben, hogy vadállatok martaléka legyen.
Egy múlt nélküli áldozat
Az ügy azonnal felkelti az FBI érdeklődését is, mivel elég gyorsan egyértelművé válik, hogy a nő múltját homály fedi. A tanárnőről, aki a közeli vallásos közösség iskolájában dolgozott, senki sem tudta, ki is ő valójában, és honnan érkezett. Ám valamit egyértelműen titkolt.
Egy különleges képességgel rendelkező hős
Az FBI Amos Deckert és a kollégáját, Alex Jamisont küldi az észak-dakotai Londonba, hogy válaszokat találjanak a felmerült kérdésekre. A város azonban egyáltalán nem az, aminek látszik: féltékenység és mélyen gyökerező rivalizálás húzódik a kőolaj-kitermelésnek köszönhető jólét mögött.… (tovább)

General Press, Budapest, 2022
432 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634525967 · Fordította: Fügedi Tímea
General Press, Budapest, 2022
432 oldal · ISBN: 9789634525974 · Fordította: Fügedi Tímea

David Baldacci: Pengeélen

A tempó végig jó, izgalmas, fordulatos, jól olvasható. Baldacci most is hozza a kötelezőt, ebben az igazi amerikai akcióthrillerben. Amos Decker FBI-ügynök hatodik nyomozása a sorozat egyik legjobbja lett.

Bla IP>!
David Baldacci: Pengeélen

Az első könyvem Baldaccitól, s így Amos Deckerről is. Izgalmas, jól megírt krimi egy szimpatikus, egyedi tehetséggel „megáldott” nyomozóval. Az olvasó teljesen tisztába kerül a palagáz és az olaj kitermelésének technológiájával, a hiraulikus repesztéssel. Fordulatos cselekmény, szaporodó halálesetek Észak-Dakota canadai határán, s a rejtély visszanyúlik a II.VH-ig. Jó könyv. Én is visszanyúlok Amos Decker nyomozó története elejére, mert kíváncsi lettem…

bokrichard>!
David Baldacci: Pengeélen

Határozottan hozza a legutóbbi Amos Decker történetben is Baldacci a formáját. Sokszálú, kellően megbonyolított történetet kap az olvasó, mely nem szűkölködik nyomásztó és véres pillanatokban. Habár itt azt éreztem, hogy a sok mondanivaló pont a mennyiség miatt nem tudott olyat domborítani, amit lehetett volna, csak szőrszálhasogatás részemről. Ami viszont örömhír, hogy Will Robie is színre lépett, és még a társát is megismerhettük, ami talán előre vetíti, hogy nemsokára megjelenhet nálunk is a következő sorozata Baldaccinak! Baldacci csípőből hozta a kötelezőt, nem izzadságszagú a dolog, mint a korábbi kötetei bizonyos pontjai, ezért ez kiemelkedő. Várom a következő projektet is, mint mindig.

PRicsmond>!
David Baldacci: Pengeélen

Újabb izgalmas, fordulatokban bővelkedő Amos Decker történet. Baldacci hű maradt önmagához, újabb lehengerlő kalandra küldi főhősét. Az előző kötetekhez híven itt is több szálon fut a történet, fordulat pedig fordulatot követ, Decker és Jamison pedig egy szorult és bonyolult helyzetből egy újabba kerül. Maga a történet ismét lebilincselő, Decker jellemfejlődése pedig ismét örömteli, ami sokat emel a könyv színvonalán. De nem csak emitt jó könyv a Pengeélen, hanem újabb Baldacci hős tűnik fel benne Will Robie személyében (remélem az ő sorozata is megjelenik hamarosan). Újabb crossover könyv, ahogy az Atlee Pine sorozat harmadik része is, ahol John Puller vendégszerepelt. Robie nagyon sok jó izgalmas és akciódús jelenettel gazdagítja a történetet, ami kicsi pluszt ad a nyomozáshoz. Habár a végére ismét sikerült majdnem túl írnia a történetet, a végeredmény miatt elnéző vagyok vele és megadom az öt csillagot.

_Katie_ P>!
David Baldacci: Pengeélen

Amos Deckernek egyre jobban kerekednek le az élei. :)
Az amerikai Londonban gyilkosság történik, Amos és Alex pedig nyomozni kezd az ügyben. Azonban alig kezdenek bele a nyomozásba, az emberek hullani kezdenek, mint a legyek. Miközben ők ketten a helyi nyomozó segítségével az egyre kuszább szálakat bogozzák egy nagyobb ügybe is belebotlanak.
Nagyon sokáig totálisan vakon voltam és lövésem sem volt, hogy ki is lehet a hunyó, végül egy gyors végjátékban mindenre fény derült. :)
Kedvenc: Will Robie, Remélem a faszikám még kap szerepet :)

briggg>!
David Baldacci: Pengeélen

Még mindig nagyszerű a karakter. Jó volt ez a több szálon egymástól függetlenül futó cselekmény sorozat.

robinson P>!

– Úgy érti, a gonosz csak akkor győz…
– …ha a jó emberek nem tesznek semmit. Én pedig úgy döntöttem, hogy teszek valamit.

robinson P>!

Decker lerakta az étlapját.
– Ahogy Mark Twain mondta, mindenki csak panaszkodik az időjárásra, de soha senki nem tesz semmit, hogy jobb legyen.

Kapcsolódó szócikkek: Mark Twain
robinson P>!

– A világ nem lett biztonságosabb az idők folyamán, Decker. Csak bonyolultabb.

robinson P>!

– Mindig van valaki, aki nem akarja, hogy kiderüljön az igazság. Szóval mit tudott meg ma este?

robinson P>!

Valahányszor beszívta a levegőt, mintha erőspaprikába harapott volna. Tudta, hogy az anyatermészet mindig könnyűszerrel az ember fölé kerekedik, és ettől még a legmenőbb felszerelés sem mentheti meg.

robinson P>!

Az erősödő szélben, amely egy újabb vihar közeledtét jelezte, sárga rendőrségi szalag lebegett zizegve.

robinson P>!

– Mint már említettem, egyelőre csak kutakodunk, azt remélve, hogy találunk valamit.
– Nekem úgy tűnik, hogy a sárban turkálnak arany után.

robinson P>!

– Tiszta Rómeó és Júlia! – szúrta közben Jamison.
– Vagy Hatfield és McCoy – felelte Decker

robinson P>!

Miközben Hal Parker eltökélten közeledett a zsákmánya felé, érezte, ahogy a vérnyomása minden határozott lépésével egyre magasabbra kúszik.

robinson P>!

A falat szerencsétlenül járt állatok fejével díszítették, a földi maradványaikat látványos díszekké formálták.

Amos Decker sorozat · Összehasonlítás