A ​nyertes 36 csillagozás

David Baldacci: A nyertes

Lu Ann nagyon szerény körülmények között él, gyermekét egyedül neveli egészen addig, amíg egy lottócsalás résztvevőjeként minden képzeletet felülmúló vagyonhoz jut. Egy idő után azonban képtelen együtt élni a bűntudattal, ezért úgy dönt, mindent kockára tesz azért, hogy rendbehozza az életét. A csalás gonosz lelkű kieszelőjének azonban sokkal sötétebb szándékai vannak. Az Absolut Power szerzőjének lebilincselően izgalmas regénye.

Eredeti megjelenés éve: 1997

Európa, Budapest, 1998
572 oldal · ISBN: 9630763885 · Fordította: Kovács Attila

David Baldacci: A nyertes

A vállalt romantikus meseszerűség, és a pár gyengécske jelenet ellenére Baldacci, ha nem is a legmélyebb, de az egyik legszórakoztatóbb romantikus akció-krimijét írta meg. Megvannak a maga hibái ennek az alkotásnak is, de annyira elhanyagolhatóak az egyéb erényei mellett, hogy tényleg nem tudták zavarni a felhőtlen szórakozásomat. Nem kell mindig királydráma, tökéletesen megírt történet, elég egy hangyányit felturbózott romantika, akció, szerelem, dübörgő érzelmek és emlékezetes jelenetek sora. Ugye? Remélhetőleg ez a közönségbarát könyv nem a szerző rovására, hanem azokat kiegészítve tovább fogja színesíteni Baldacci könyveinek palettáját.

KBCsilla P>!
David Baldacci: A nyertes

Egy fantasztikus elme gyilkos beütésekkel, nem is gyilkos, inkább pszichopata jellemmel. Őrületes agytekervényekkel, rendkívüli képességekkel, milyen kár, hogy ezt a sok eszét nem valami hasznosabbra fordította ez a Jackson vagy éppen mikor ki. Persze akkor most nem ülnék itt, és nem törném a fejemet, hogy hogyan is tudnám tovább és tovább magasztalni eme szerzeményt, mármint e könyvet.
Hála a metrófelújításnak, a 72-es metrópótlóként körbe-körbe jár, így gyakorlatilag nem lett baj, hogy túlmentem a megállón az olvasás miatt.
Visszatérve: de nem is térek nagyon vissza, inkább ajánlom, olvassátok el a könyvet, nem fogjátok megbánni!

V_rita P>!
David Baldacci: A nyertes

Lu Ann szerény körülmények között él. Kap egy ajánlatot , a gyermeke iránti szeretete vezérelte a döntését. Jackson azt tűzte ki célul nagyobb vagyona legyen mint az apjának aki elköltötte az örökségét. Bármit megtesz érte. Lenyügőző ,cselekmények fordulatosak egyszóval remek könyv. Lu Ann szeretete a lánya iránt ami igazán boldogságot hoz. Nem minden a pénz, röviden és tömören .

MoMe>!
David Baldacci: A nyertes

Ismét nagyot alkotott az író. Végig izgalmas volt, nagyon nem volt benne üresjárat. Néhol kicsit meseszerű és hihetetlen volt ,de ez nem von le semmit a történetből. Jó kis krimi amit romantikával kellően megspékelte. Baldacci tud írni.

bokrichard>!
David Baldacci: A nyertes

Hát ez hihetetlen jó volt. Ez volt a második nem-sorozatos könyvem Baldaccitól, és féltem hogy ezek már túl sematikusak lesznek. De ezzel a szervezett bűnözésbe ágyazott lottó bundázással engem teljesen megvett az író. Jók a karakterek, pörgős, könnyed, gyorsan olvasható. Igazi kikapcsolódás hétvégére.

colman>!
David Baldacci: A nyertes

Ha jó könyvet akarok olvasni, Baldacci mindig jöhet. Nagy nehezen be tudtam szerezni és persze, hogy megérte. Így utólag belegondolva egy ici-picit talán hihetetlenre sikeredett, de ennyi még bőven belefér, mivel végig izgalmas, érdeklődést fenntartó történet.

Rits>!
David Baldacci: A nyertes

Nagyon izgalmas és fordulatos történet, kicsit elnagyolt világmegváltó gondolatokkal fűszerezve és közben nagyon amerikai…
Bár az eszmefuttatások közül egy azért elgondolkoztató: az állami lottóval és annak nagy-nagy reklámozásával nem a gazdag emberek zsebéből húzzák ki a pénzt, heti rendszerességgel…

Megfelelően fáradt állapotban, rendkívül szórakoztató:)
De azért egy kitűnő krimi!

Alíz_Simon P>!
David Baldacci: A nyertes

Ritkán olvasok krimit, de kíváncsi voltam egy Baldacci könyvre és tényleg egész jó volt. Pörgős, olvasmányos, fordulatos… örülök, hogy a kezembe keveredett:)

briggg>!
David Baldacci: A nyertes

Garantált öt csillag. Azért Baldacci tud egy két dolgot a feszültség keltésről azt hiszem. Elég régen olvastam már ennyire pörgős, lebilincselő nem unalmas és nem sablonos történetet. Engem teljesen megvett kilóra. A végefelé valami hasonló végkifejletre számítottam. Irtó jól szórakoztam.

mate55>!

JACKSON VÉGIGNÉZETT az áruház hosszú folyosóján, ahol elgyötört anyák tologatták dugig rakott bevásárlókocsijukat, miközben trécselő nyugdíjasok sétálgattak ráérősen, hogy letudják napi mozgásadagjukat.

mate55>!

A jóllakott emberek ritkán tesznek keresztbe a jótevőjüknek.