A ​bosszú (A Teve Klub 3.) 29 csillagozás

David Baldacci: A bosszú

Oliver ​Stone arra tette fel az életét, hogy leleplezze az amerikai politika legfelsőbb köreiben folyó törvénytelen üzelmeket. A magát Teve Klubnak nevező különös csapat vezetőjeként tiszteletet és félelmet vívott ki mindazok körében, akikkel összehozta jó vagy rossz sorsa – szerzett magának barátokat, de félelmetes, nagy befolyású ellenségeket is, akik bármire képesek annak érdekében, hogy titkaik ne kerüljenek napvilágra. Annabelle Conroy, a Teve Klub tiszteletbeli tagja nemzedékének legzseniálisabb svindlere, aki tökélyre fejlesztette az átverés művészetét, egy dühtől tajtékzó kaszinótulajdonos elől menekül – potom negyvenmillió dollárt csalt ki tőle. A klubtagok mindent félretéve összefognak Annabelle védelmében, vezetőjük figyelmét azonban hamarosan egy másik félelmetes ellenfél vonja el a feladattól: hajdani CIA-egységének tagjait egyre-másra legyilkolja valaki, és csak idő kérdése, mikor kerül sor Stone-ra.

David Baldacci, a thriller nagymestere ezúttal is… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2007

Európa, Budapest, 2011
466 oldal · ISBN: 9789630791892 · Fordította: Kövesdi Miklós Gábor

David Baldacci: A bosszú

Baldacci egyik legjobbja és nemcsak ebből a sorozatból, hanem az összes könyve közül pedig ő aztán elég termékeny. Abszolút tökéletes krimi-thriller, két szálon futó, körömrágós, végig izgalmas cselekménnyel. Senki sem kerülheti el a sorsát Annabelle miután segített a Teve klubnak kénytelen most ő elfogadni a különc társaság segítségét az Atalntic City-ben végrehajtott nagy svindlije miatt. Jerry Bagger nem felejt könnyen, mindent megtesz, hogy a föld alól is előkerítse azt a nőt aki negyven millióval rövidítette meg pénztárcáját és senkit sem kímél, aki az útjába kerül. De ahogy Annabelle úgy Oliver Stone sem bújhat örökké meg az árnyékban, családja elvesztése mai napig kísérti, de az igazi bűnösöket eddig még nem sikerült elszámoltatnia. Azonban most elérkezik a pillanat, miután régi tripla hatos osztagának tagjait sorra likvidálja valaki, kénytelen felvenni a kesztyűt a titokzatos bérgyilkossal. Ám az összecsapás váratlan fordulatokhoz vezet, lehull a lepel a múltban történtekről, titkos merényletekről, mindez akcióval és fordulatokkal fűszerezve.

bokrichard>!
David Baldacci: A bosszú

A sorozat eddigi legjobbja. Már a cím is beszédes: központban áll a bosszú. A teve klub vezére megküzd a múltját, jelenét, sőt talán jövőjét is veszélyeztető gonosszal. Kellően feszült, izgalmas, és drámai lenne ez önmagában is, de az új tagnak, a hihetetlen Annabelle-nek is akadnak gondjai, a tipikus fagyi visszanyal állapota kezd felállni. Így egyszerre kétfelől jön az „áldás”, és a vége tartogatja az igazi csattanót… Baldacci egyik legjobbja kétségtelenül. Megragad, olvastatja magát, akarod tudni a válaszokat, szóval ilyen egy igazán jó krimi!

David Baldacci: A bosszú

Elképesztően pörgős, izgalmas kémtörténet. Az események két fő vonalon futnak: a kaszinótulaj bosszúja az ellopott pénzéért. A másik vonal a volt akcióhős ügynök bosszúja az elrabolt életéért, becsülete visszaállításáért, családja megöléséért. A szálak nagyon magasra nyúlnak, az elnök is csak báb a tanácsadói kezében. Elgondolkodtató képet fest, mi folyik a nagypolitika színpadán a világbéke ürügyén.
3 Baldacci 3 nap alatt. Jók!

matraimelinda>!
David Baldacci: A bosszú

Az utolsó oldalig rendkívül izgalmas és olvasmányos könyvet zártam be. Önálló kötetként is tökéletesen érthető a történet, amit módomban állt megtapasztalni! :) Írni tudni kell és azt hiszem Ő rendelkezik e képességgel. David Baldacci tehetségesnek született, hát ez van! :)

nyolcadikutas>!
David Baldacci: A bosszú

Kész. Mestermunka. Baldacci a legjobb lektűr író, nincs mese. Nem a legjobbak egyike. Hanem a legjobb.

Xerki84>!
David Baldacci: A bosszú

Az előzőnek a méltó folytatása. Tele akcióval, izgalommal még több múlttal és durva fináléval! Szinte letehetetlen!
Nagyon tetszett ez a rész is.

mamono P>!
David Baldacci: A bosszú

Az az igazság Baldacci könyveivel, hogy elég fura sorrendben olvasom őket. A Teve Klub sorozatból ez volt az első – bár bizton merem állítani, hogy nem az utolsó.
Oliver Stone-t nagyon bírtam, John Carr-t pedig még jobban. Érdekes karakter, izgalmas történet jó sztori, és egy jól végig gondolt ötlet, mert egy pillanatig sem állt le a sztori, pörgött, izgalmas volt.
Még az sem zavarta az embert, hogy három szálon indult el a történet, mármint ahogy mesélte a szerző, mert igazából ez csak kettő volt, de még ez sem zavart, pedig, ahogy már korábban is megállapítottam az olyan történetek gyakran untatnak, vagy legalábbis az egyik szál, itt viszont annak ellenére, hogy a kulcsmotívum – a bosszú – ugyanaz volt, mégis két teljesen eltérő történetet kaptunk.

Európa, Budapest, 2011
466 oldal · ISBN: 9789630791892 · Fordította: Kövesdi Miklós Gábor
briggg>!
David Baldacci: A bosszú

Nem kellett benne csalódnom. Azt kaptam, amit a szerzőtől vártam és megszoktam. Már kezdtem is azonnal a folytatását :)

PRicsmond >!

– A repülés a legbiztonságosabb közlekedési mód, Milton – közölte Annabelle.
– Kivéve, ha egy zuhanó repülőn ülsz. Akkor a túlélési esélyed körülbelül nulla százalék. Márpedig nekem nem tetszik ez az arány.

PRicsmond >!

Találkozunk, ha visszajöttetek Atlantic Cityből. Ne feledd, lapuljatok meg.
– Ha már ott vagyok, játsszak egy kicsit helyetted?
– Sose hazardírozok, Reuben.
– Hogyhogy?
– Először is, nincs pénzem. Másodszor, utálok veszíteni.

PRicsmond >!

Az oroszok, legalábbis a felszínen, a szövetségeseink. Ellenőrizzenek mindent. Még mindig szaladgál pár öreg harcos a KGB modern változatában, akik segíthetnek. Vigyetek eurót, manapság jobban szeretik a dollárnál.

PRicsmond >!

– A volt orosz nagykövet, Grigorij Tupikov régi barátom. Érdemes lenne felhívni. Mondd meg neki, hogy a meggyilkolásommal kapcsolatban nyomozol.
Egy hordó vodkával, egy kiló homárral és egy természetes vörös bombázóval mindig meg lehet vesztegetni Grigorijt.

PRicsmond >!

– Reuben csak nemrég költözött ide – jegyezte meg Stone.
Annabelle a garázst nézte. – Mellékállásban autókat szerel?
– Nem, a pasas egy mérnökzseni. Szerintem jobban szereti a gépeit, mint az embereket. Azért is szereti annyira a motorját. Azt mondja, megbízhatóbb, mint a három felesége közül bármelyik.
– Oliver, vannak neked normális barátaid?
– Itt vagy te.
– Jesszus, akkor nagy bajban lehetsz.

PRicsmond >!

A bosszú hatalmas erő, képes a halált is visszatartani.

PRicsmond >!

Miután eljött a kórházból, céltalanul autózott, és a helyi hírcsatornát hallgatta a rádióban. Aztán kikapcsolta, mert a rossz híreket csak még rosszabb hírek követték, majd következtek az iszonyatos hírek. Milyen világot hagyunk az utókorra…?

PRicsmond >!

A negyedikből Stone és Finn elővették a fegyvereiket, köztük olyan mesterlövészpuskákat, amilyeneket Stone még a tripla hatosoknál használt. Finn kétkedve nézte őket.
– Még mindig remekül működnek – biztosította Stone. – Bármennyire is… patinásak.
– Nincs rajta éjjellátó távcső?
– Nincs.
– Gray embereinek lesz. A legmodernebb – mondta Finn lassan.
– Számítottam rá.
– És a legújabb testpáncél.
– Mindig a fejre célzok.

robinson P>!

Harry Finn szokás szerint fél hétkor ébredt.

robinson P>!

Nem csak a negyvenmillió dollár dühítette fel Baggert. Amióta híre ment az átverésnek, elszemtelenedtek a csalók a kaszinóban. Nőttek a veszteségei. A versenytársai és üzleti partnerei sem tisztelték már annyira, mint azelőtt, mert érezték, hogy Bagger nem áll a helyzet magaslatán. Sebezhető.

A Teve Klub sorozat · Összehasonlítás