Mi ütött beléd?” – tesszük fel meghökkenve a kérdést, amikor a párunk, akit rendes és jóérzésű embernek ismerünk, hirtelen megmagyarázhatatlan módon viselkedik: durván sérteget, lekezelő, a legapróbb dolgokra is ingerülten reagál. David B. Wexler számtalan életszerű példával mutatja be, milyen problémákat okozhat a párkapcsolatban a férfiak önközpontúsága, szégyen- és bizonytalanságérzete, az érzelmileg nehéz helyzetekből való ösztönös menekülése, továbbá az a hatalom, amelyhez az életükben fontos szerepet játszó nőket juttatják.
Könyve elsősorban férfiaknak szól, segít abban, hogy megértsék pszichés működésük mozgatórugóit; de újszerű felismerései a nők számára is elgondolkodtatóak. A szerző ugyanakkor figyelmeztet: vannak bizonyos veszélyes személyiségjegyek, melyek megléte esetén a nőknek – saját érdekükben – ajánlatos széles ívben elkerülniük a kiszemelt férfit.
Mi ütött beléd? 2 csillagozás
Eredeti megjelenés éve: 2004
A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hétköznapi pszichológia Park
Enciklopédia 1
Kedvencelte 1
Várólistára tette 8
Kívánságlistára tette 8

Kiemelt értékelések


David B. Wexler: Mi ütött beléd? A nehezen kezelhető férfi
Igazából ezt a könyvet kb 3 éve olvasom és azért tartott ilyen sokáig, mert ezt mindig csak akkor olvastam, ha szaunázni mentem. Nagyon jó könyv, minden férfinak el kéne olvasnia, mert egy ugyan olyan férfi írta, mint ők. Így könnyebben is lehet azonosulni az íróval. :)
Népszerű idézetek




Pozitív válaszok híján nagyon nehéz, sőt, mondhatni lehetetlen fenntartani önértékelésünket, megbízni önmagunkban és hinni személyes értékeinkben.
David B. Wexler: Mi ütött beléd? A nehezen kezelhető férfi




Az embernek szüksége van arra, hogy irányt lásson az életében, hogy a cselekedeteiben szerves összefüggést és valamiféle rendszert tapasztaljon.
89. oldal
David B. Wexler: Mi ütött beléd? A nehezen kezelhető férfi




A kognitív disszonancia belső konfliktus, mely úgy áll elő, hogy az önmagunkról és a világban betöltött helyünkről alkotott képünk nem békíthető össze a valósággal, amelyben élünk. Ez az élmény kellemetlen, fájdalmas, és kihatással van testi-lelki jóllétünkre. És minthogy a valóságot nehezebb megváltoztatni, mint az elképzeléseinket, a belső történetet írjuk át úgy, hogy beleférjen a tapasztalat, természetesen erősen átértékelve. Ha a bennünk élő kép szerint jó apa vagyunk, aztán azon kapjuk magunkat, hogy csúnyán ordítozunk a gyerekkel, ráadásul igazságtalanok voltunk, ez igen disszonáns helyzet.
David B. Wexler: Mi ütött beléd? A nehezen kezelhető férfi




alexithymia. Szó szerinti jelentése: „az érzelmek szavakba öntésének képtelensége”. Az alexithymiában szenvedők mintha másmilyenek lennének; másik bolygóról érkezett idegenek, akik történetesen egy olyan bolygón kényszerülnek vendégeskedni, ahol mindenki más életében központi szerepet játszanak az érzelmi dimenziók.
Az alexithymia súlyos, klinikai változatában szenvedők életét ez a hátrány, hiányosság meg is bénítja- nem képesek sem tudatosan felfogni, sem másokkal közölni bármit abból, ami bennük lezajlik.
David B. Wexler: Mi ütött beléd? A nehezen kezelhető férfi




Önmagunk ismerete minden más emocionális készségünknek az alapköve. Az a képesség, hogy meg tudunk állni, és szemügyre tudjuk venni saját érzelmeinket, önmagában is hatással van az eseményekre, valahogy úgy, ahogy a kvantummechanikában igaz, hogy a megfigyelő személye önmagában is bizonyos mértékű változást idéz elő, tehát a megfigyelt jelenség is egy kicsit más lesz, mint nélküle lett volna. Pusztán azzal, hogy megállunk és egy pillantást vetünk arra, amit éppen átélünk, egy sor magasabb rendű agyi folyamatot aktiválunk a neocortexben.
David B. Wexler: Mi ütött beléd? A nehezen kezelhető férfi




Tény, hogy rossz lelkiállapotunk – legyen az depresszió, szorongás vagy harag – kezelésének, megváltoztatásának a legjobb módja a távolságteremtés köztünk és a helyzet között (Zillman,1993)
David B. Wexler: Mi ütött beléd? A nehezen kezelhető férfi




Semmi sem változott, míg Rick tudatosabb nem lett azzal kapcsolatban, hogy saját érzelmi sebei miképp irányítják a magatartását. Megrögzött útjaink és kitaposott ösvényeink megváltoztatásának ez az alapja.
89. oldal
David B. Wexler: Mi ütött beléd? A nehezen kezelhető férfi




Bátorságot az ember a reményből meríthet.
281. oldal
David B. Wexler: Mi ütött beléd? A nehezen kezelhető férfi
Hasonló könyvek címkék alapján
- Padraig O'Morain: Férfiaknak ·
Összehasonlítás - John Gray: A férfiak a Marsról, a nők a Vénuszról jöttek 73% ·
Összehasonlítás - John Gray: Férfi és női kapcsolatok ·
Összehasonlítás - Steve Biddulph: Férfilét 90% ·
Összehasonlítás - Popper Péter: Lélekrágcsálók 93% ·
Összehasonlítás - Stefanie Stahl: Igen is, meg nem is 96% ·
Összehasonlítás - Gary Chapman: A szerelem pszichológiája 91% ·
Összehasonlítás - Robin Norwood: Nők, akik túlságosan szeretnek ·
Összehasonlítás - Gary Chapman: Egymásra hangolva 89% ·
Összehasonlítás - Barry K. Weinhold – Janae B. Weinhold: Törj ki a társfüggőségből! ·
Összehasonlítás