Mi ​ütött beléd? 2 csillagozás

A nehezen kezelhető férfi
David B. Wexler: Mi ütött beléd?

Mi ütött beléd?” – tesszük fel meghökkenve a kérdést, amikor a párunk, akit rendes és jóérzésű embernek ismerünk, hirtelen megmagyarázhatatlan módon viselkedik: durván sérteget, lekezelő, a legapróbb dolgokra is ingerülten reagál. David B. Wexler számtalan életszerű példával mutatja be, milyen problémákat okozhat a párkapcsolatban a férfiak önközpontúsága, szégyen- és bizonytalanságérzete, az érzelmileg nehéz helyzetekből való ösztönös menekülése, továbbá az a hatalom, amelyhez az életükben fontos szerepet játszó nőket juttatják.
Könyve elsősorban férfiaknak szól, segít abban, hogy megértsék pszichés működésük mozgatórugóit; de újszerű felismerései a nők számára is elgondolkodtatóak. A szerző ugyanakkor figyelmeztet: vannak bizonyos veszélyes személyiségjegyek, melyek megléte esetén a nőknek – saját érdekükben – ajánlatos széles ívben elkerülniük a kiszemelt férfit.

Eredeti megjelenés éve: 2004

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hétköznapi pszichológia Park

Park, Budapest, 2008
344 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635308231 · Fordította: Varga Benjámin

zsofi017>!
David B. Wexler: Mi ütött beléd?

David B. Wexler: Mi ütött beléd? A nehezen kezelhető férfi

Igazából ezt a könyvet kb 3 éve olvasom és azért tartott ilyen sokáig, mert ezt mindig csak akkor olvastam, ha szaunázni mentem. Nagyon jó könyv, minden férfinak el kéne olvasnia, mert egy ugyan olyan férfi írta, mint ők. Így könnyebben is lehet azonosulni az íróval. :)

zsofi017>!

Pozitív válaszok híján nagyon nehéz, sőt, mondhatni lehetetlen fenntartani önértékelésünket, megbízni önmagunkban és hinni személyes értékeinkben.

Wanita>!

Az embernek szüksége van arra, hogy irányt lásson az életében, hogy a cselekedeteiben szerves összefüggést és valamiféle rendszert tapasztaljon.

zsofi017>!

A kognitív disszonancia belső konfliktus, mely úgy áll elő, hogy az önmagunkról és a világban betöltött helyünkről alkotott képünk nem békíthető össze a valósággal, amelyben élünk. Ez az élmény kellemetlen, fájdalmas, és kihatással van testi-lelki jóllétünkre. És minthogy a valóságot nehezebb megváltoztatni, mint az elképzeléseinket, a belső történetet írjuk át úgy, hogy beleférjen a tapasztalat, természetesen erősen átértékelve. Ha a bennünk élő kép szerint jó apa vagyunk, aztán azon kapjuk magunkat, hogy csúnyán ordítozunk a gyerekkel, ráadásul igazságtalanok voltunk, ez igen disszonáns helyzet.

Kapcsolódó szócikkek: Kognitív disszonancia
zsofi017>!

alexithymia. Szó szerinti jelentése: „az érzelmek szavakba öntésének képtelensége”. Az alexithymiában szenvedők mintha másmilyenek lennének; másik bolygóról érkezett idegenek, akik történetesen egy olyan bolygón kényszerülnek vendégeskedni, ahol mindenki más életében központi szerepet játszanak az érzelmi dimenziók.
Az alexithymia súlyos, klinikai változatában szenvedők életét ez a hátrány, hiányosság meg is bénítja- nem képesek sem tudatosan felfogni, sem másokkal közölni bármit abból, ami bennük lezajlik.

zsofi017>!

Önmagunk ismerete minden más emocionális készségünknek az alapköve. Az a képesség, hogy meg tudunk állni, és szemügyre tudjuk venni saját érzelmeinket, önmagában is hatással van az eseményekre, valahogy úgy, ahogy a kvantummechanikában igaz, hogy a megfigyelő személye önmagában is bizonyos mértékű változást idéz elő, tehát a megfigyelt jelenség is egy kicsit más lesz, mint nélküle lett volna. Pusztán azzal, hogy megállunk és egy pillantást vetünk arra, amit éppen átélünk, egy sor magasabb rendű agyi folyamatot aktiválunk a neocortexben.

zsofi017>!

Tény, hogy rossz lelkiállapotunk – legyen az depresszió, szorongás vagy harag – kezelésének, megváltoztatásának a legjobb módja a távolságteremtés köztünk és a helyzet között (Zillman,1993)

Wanita>!

Semmi sem változott, míg Rick tudatosabb nem lett azzal kapcsolatban, hogy saját érzelmi sebei miképp irányítják a magatartását. Megrögzött útjaink és kitaposott ösvényeink megváltoztatásának ez az alapja.

Wanita>!

Bátorságot az ember a reményből meríthet.