Egy ​ifjú természettudós történetei 2. (Zoo Quest 2.) 4 csillagozás

A sárkány nyomában
David Attenborough: Egy ifjú természettudós történetei 2.

Sir David Attenborough távoli tájakról, állatokról és kultúrákról szóló lebilincselő történetein már több generációnyi lelkes természetkedvelő és természetvédő nőtt fel. Hangoskönyvünk egy indonéziai expedíció kalandjait mutatja be. Most sem alakul minden a terv szerint, adódhattak olyan helyzetek, hogy a csapatnak a sziget egyetlen kamionosát kellett megtalálniuk, a környék egyetlen dzsipjét kölcsönkérniük, vagy éppen heteket várni egy-egy hajós vagy repülős szállításra. Ezeket a helyzeteket és a belőlük adódó bosszantóan komikus szituációkat a szerző jó érzékkel, humorosan mutatja be, érzékeltetve velünk, hogy azért a trópusokon se kolbászból van a kerítés.

Kossuth / Mojzer, Budapest, 2021
ISBN: 9789635443901 · Felolvasta: Csőre Gábor

bozs>!
David Attenborough: Egy ifjú természettudós történetei 2.

Annyira kényelmes, hogy más olvassa helyettem. :) Ez a rész izgalmasabb volt, de ha nekem kéne olvasni több ideig tartott volna.

cirbu>!
David Attenborough: Egy ifjú természettudós történetei 2.

Az első rész jobban tetszett, talán az ottani emberek miatt. Nincs nagy véleményem Ázsiáról, soha nem vágyódtam oda és ez a könyv csak erősíti ezt az érzésemet. Komorabbnak éreztem, mint az első expedíciót. Ahogy ebben az állatokkal bánnak, az néhol nagyon fájdalmas és szívszaggató volt. Nem voltak szimpatikusak az emberek, a mentalitásuk, az állatokhoz való viszonyuk. Biztos szép országok, a természeti kincseik páratlanok, de az emberek… :(
Nagyon csodáltam ebben is Attenborought és társait, hogy mit ki nem bírtak ezen az úton. Ezek után kissé más szemmel nézem majd a filmjeit is. Igazán bevállalós, szívós csapatot alkottak a kollégáival. :)
Azért, mikor a hajón kirabolták, az nagyon tipikus, de a felháborodásom mellett el is mosolyodtam magam. A tengeren hánykolódást meg nem értem hogyan élték túl
Ja igen, az orangután volt a kedvencem. :)

Zoo Quest sorozat · Összehasonlítás