Az ​élővilág atlasza 8 csillagozás

David Attenborough: Az élővilág atlasza David Attenborough: Az élővilág atlasza

Az ​élővilág atlasza átfogó képet nyújt Földünk – sőt a világegyetem – múltjáról, jelenéről és sok, ember okozta problémával terhes jövőjéről, a szemet gyönyörködtető, egymástól merőben eltérő élőhelytípusokról és az ott fellelhető életközösségek tagjairól. A kezdetektől végigkíséri az Olvasót bolygónk élővilágának fejlődéstörténetén, ismerteti a bioszféra nagy kiterjedésű ökológiai rendszereit az Egyenlítő menti trópusi övezettől a mérsékelt égövön át a sarkvidéki, zord éghajlatú tundráig és az örök hó birodalmáig.
Bepillantást nyújt a mélytengeri sötétség különös világába, tengerpartok, tavak és folyók életébe. A könyv rámutat az élőlények csodálatos alkalmazkodóképességére, s figyelmet ébreszt a biológiai kölcsönhatások és versengések tanulmányozására.
A világhírű ismeretterjesztő tudós, David Attenborough és több neves szakember által írt könyv nem kerüli ki az emberiség világméretű környezet- és természetvédelmi problémáit sem, feltárja az okok gyökerét, s utal a… (tovább)

Eredeti cím: The Atlas of the Living World

Eredeti megjelenés éve: 1989

Inkvizítor, Budapest, 2008
216 oldal · ISBN: 963903018X · Fordította: Farkas János, Fábián Miklós, Pécsi Tibor
Geopen, Budapest, 1998
216 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639093076 · Fordította: Farkas János, Fábián Miklós, Pesthy Gábor, Pécsi Tibor
Geoholding, 1996
216 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637910557 · Fordította: Farkas János

pontosvesszőparipa_Niki>!
David Attenborough: Az élővilág atlasza

Gyerekkoromból maradt rám ez a könyv, akkor sokat nézegettem de elejétől a végéig most olvastam el először. Hasznos lehet azoknak, akik a természettudományokba a kötelezőnél jobban nem mélyedtek bele vagy azoknak, akik újra szeretnék rendszerezni a tudásukat a témakörben. Hasznos az is, hogy átfogóan közelíti meg a témát ennélfogva sok dolog helyre tud kerülni az ember fejében, ugyanakkor rengeteg érdekes apró tényt is megtudhatunk a világ minden tájáról. A környezetvédelemről szóló rész viszont, ismerve a mai állapotokat, elég naiv.