Erdély ​nagy romlása I-III. 7 csillagozás

Dávid Antal: Erdély nagy romlása I-III. Dávid Antal: Erdély nagy romlása I-III. Dávid Antal: Erdély nagy romlása I-III. Dávid Antal: Erdély nagy romlása I-III.

A ​sárkány papja
Amikor megszületett, a keze teli volt vérrel, s a fürösztővízben úgy úszkált, mint egy hal. Vérengző és kóbor természetű fejedelemmé lett Báthori Zsigmond. Utóda, a jó szándékú, de hiszékeny András bíboros. Erdélyre a német, a török és a havaselvi vajda feni a fogát. András jóvá akarta tenni elődei sok bűnét, de a Báthoriak iránti gyűlöletet a havaselvi vajda szítja, felbujtja ellene a székelyeket, s azok megölik a bíborost. Fejét a vajdának viszik, aki cserébe a régi szabadság visszaállítását ígérte. De a gyilkosság bére Erdély nagy romlása. A bíboros haláláért százévi böjt és bűntudatot sugalló egyházi átok száll egy csíki falura. Kizöldül-e még a tündérkert fája, vagy végleg eltűnik a kegyetlen század mélységeiben az erdélyi nép? Erre a kérdésre az író következő regénye felel.
A boldogított ország
A bíboros-fejedelem meggyilkolása után Erdély egymás után kapja a súlyos sebeket. A havaselvi vajda uralma nem tud megszilárdulni,… (tovább)

384 oldal · puhatáblás · ISBN: 963113346X

Piintyő>!
Dávid Antal: Erdély nagy romlása I-III.

Nem ismertem az írót, de mivel szeretem a történelmi regényeket, kikölcsönöztem.
Kellemes meglepetés ért. Nagyon jól megírt történelmi regény a késői Báthoryak uralkodásának időszakából. Egyszerűen, szépen megfogalmazott mondatok jellemzik. Kicsit emlékeztet Passuth-ra, de könnyebben olvasható, gördülékenyebb. Ezt csak azért mondom, hogy akik visszariadnak Passuth stílusától, de szeretik a történelmi regényeket, nyugodtan kézbe vehetik Dávid Antal könyvét.
Én nagyon szerettem olvasni, pedig hosszú, 3 kötet, de nem untam még úgy sem, hogy Zsigmond uralkodásáról már olvastam, mondjuk a további rész, András és a havaselvi vajda „párharca” már ismeretlen volt.
Nálam 5* a regény.