Szárnyak ​titka (Skellig 1.) 93 csillagozás

David Almond: Szárnyak titka

Michael egyáltalán nem erre számított. Azt ígérték, minden csodálatos lesz, s ehelyett egy elhanyagolt, öreg házba költöztek. Ráadásul a húga is beteg, mindenki a kicsi körül nyüzsög. Michael egyedül marad. Beveszi magát a ház burjánzó, elvadult kertjébe, s felfedezi a düledező, szinte életveszélyes fészert…

Vajon mi rejtőzik a por és piszok alatt, a pókhálók között? Ember? Vagy egy rejtélyes, furcsa, ismeretlen lény?

Michael csak egyetlen emberben bízik; Minában, a különös, vad és szabad kislányban. És együtt elhatározzák, kiderítik az idegen csodálatos titkát…

A regény Nagy-Britanniában 1998-ban elnyerte az év legjobb gyermekregényének járó Whitbread-díjat.

Skellig címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1998

Egmont-Hungary, Budapest, 2000
162 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636274991 · Fordította: Jászay Gabriella

tinuviel89>!
David Almond: Szárnyak titka

Csodálatos ifjúsági könyv, szépirodalmi igénnyel. Különleges hangulattal és történettel. Egy kamaszfiú szemszögéből, mi történik egy családban, ha nagy a baj. Az egyik kedvenc könyvem. megnéztem a feldolgozását is. Mindenkinek ajánlom.

atomarcú P>!
David Almond: Szárnyak titka

Amolyan felnőtt-mese, tele megszívelendő gondolattal, de ugyanakkor valahogy nagyon megdolgozott azért, hogy távol tartson magától, nem akart bevonzani, nem akarta, hogy bármelyik szereplővel is szimpatizáljak. Különösen nem az spoiler!
Próbált költői lenni, de inkább száraz és tárgyilagos lett.
off

Adryenne1991 >!
David Almond: Szárnyak titka

Megmondom őszintén, nem tudom hova tegyem ezt a könyvet.
Még az egyetemen, gyerekirodalom kurzuson ajánlották ezt a regényt, de akkor nem jutottam el odáig, hogy elolvassam, de az ugyanott ajánlott Momo és Az emlékek őre annyira tetszettek, hogy biztos voltam benne, hogy ez a könyv is a szívem csücske lesz.
Hát nem lett…
(Kíváncsi lennék, hogy miért áll 90% fölött ez a könyv.)

Végig fenntartotta a kíváncsiságomat, izgatottan olvastam a fejezeteket, de végig azt éreztem, hogy valami furcsa, valahogy nem az igazi számomra ez a történet.
Néhány fejezet után olyan volt, mintha minden fejezetben ugyanazok ismétlődnének.

Elvileg ifjúsági könyvről van szó, de nem tudom, hogy egy tizenéves gyerek mit érthet meg a történetből és annak tanulságából.

Biztos, hogy egy életre megjegyzem a könyv tartalmát, de abban is biztos vagyok, hogy sokáig nem szeretném újra kézbe venni.

kovikinga99>!
David Almond: Szárnyak titka

Nagyon aranyos, szívhezszóló kis olvasmány. Nem túl hosszú, de annál több szeretet van benne. Michael egyszerűen elképesztett, mennyi szeretet szorult belé, Mina pedig az édesanyjával igazán kedves szereplővé vált számomra, főleg ezzel a szabadszelleműséggel. Skellig..na, ő aztán az igazi rejtély. Mert spoiler. Egyébként Michael apukája volt még számomra, aki nagyon belopta magát a szívembe, valamiért nagyon rajongtam érte. Jó kis könyv, biztosan újra fogom olvasni, mert tetszett.:)

Polaris>!
David Almond: Szárnyak titka

Biztosan túlértékeltem a könyvet, ez nem is kétséges. Mégis, számomra hatalmas eszmei értéke van, ugyanis ez volt az első könyv, ami annyira felkeltette a kíváncsiságom, hogy kivettem a könyvtárból. Még egészen picike voltam, szóval nem túlzottan emlékszem a hogyanjára. Ellenben arra igen, hogy ez a mű indított el a „könyvmolykodás útján”, és azóta is csak mély elfogódottsággal tudok visszagondolni rá.:) Rettentő jó érzés néha újraolvasni és elnosztalgiázni a lapok fölött, egyre újabb és újabb értékeket véve észre a betűrengetegben. Jut is eszembe, épp itt lenne az ideje újra a kezembe venni…^^

Hoagirl P>!
David Almond: Szárnyak titka

A könyv első pár oldala nagyon tetszett, aztán volt egy mélyrepülés kb. a könyv feléig amikor arra gondoltam „miért kell ezt nekem, de tényleg???”. Aztán a második felétől megértettem mi miért történik és mi miért volt úgy leírva ahogy, és őszintén szólva tetszett, mert a „fura” dolgok, mint utólag kiderült, mélységet adtak a történetnek. Nem számítottam rá hogy ennyire ki fogja rúgni magát a sztori, de annak ellenére hogy volt értelme az első felének is, az nagyon rajta hagyta a nyomát az olvasási élményemen. Ha kamaszként vagy gyerekfejjel olvastam volna, tuti megállok a növésben magamat ismerve. :D

Sweetyke>!
David Almond: Szárnyak titka

Egy kihívás miatt ismerkedtem meg ezzel a könyvvel. Aranyos volt és megható.

csartak P>!
David Almond: Szárnyak titka

Én viszont minden gyerek (és felnőtt) kezébe adnám, mert nagyon szép és tiszta történet a testvéri szeretetről és a barátságról. Plusz még jó, hogy sokat utalnak egyik kedvenc költőmre, William Blake-re benne. :) A Pongrác kiadós változatot olvastam (Skelling), ami gyönyörű kivitelezésű könyvecske.
Most tudtam meg, hogy forgattak már filmet belőle, lehet megnézem azt is. ;)

GreenDottedMug>!
David Almond: Szárnyak titka

Körülbelül 13 éves lehettem, amikor az iskolánk könyvtárosa a kezembe nyomta ezt a könyvet azzal, hogy szerinte nekem tetszeni fog. Ó, hogy mennyire igaza lett!
Bár közel 18 év távlatából már bizonyos elemek a feledés homályába vesztek, pontosan emlékszem arra a napra, amikor elkezdtem olvasni: az izgalomra, arra, hogy nagyon szépnek találtam és szinte letehetetlennek. Picit komolyabbnak éreztem az akkor olvasott kiskamaszos könyveimnél, de tényleg csak épp annyival, hogy elgondolkodtasson néhány dologról. Hosszú idő telt már el azóta, mióta utoljára olvastam és ha eszembe jut még mindig egy kicsit libabőrös leszek (ez az egyik ok, amiért szeretném is, meg nem is az újra olvasását, mert mi van, ha mégsem annyira varázslatos felnőtt fejjel ez a történet, mint annak idején és akkor elvennék egy kedves olvasmányélményt magamtól). Annyi biztos, hogy nem véletlenül kapta meg annak idején az év legjobb gyermekregénye díjat.

Lobo P>!

Néha azt hisszük mindent tudnunk kell. Pedig nem. Hagynunk kell, hogy csak azt lássuk, amit látnunk kell. A többit meg el kell képzelnünk.

K_Maria P>!

Az írás gyakran nehéz dolog, de az ember néha úgy érzi, hogy elvarázsolták. Mindig biztos voltam benne, hogy a történetek a saját életüket élik, és hogy a világ legfontosabb dolgai közé tartoznak

Bbee>!

– Elmegy – szólaltam meg végül.
Behunyta a szemét, bólintott.
– Hová megy? – kérdeztem.
Vállat vont, és kifelé mutatott az égre.
– Valahová.
Megérintettem száraz, hideg kezét.
– Kicsoda maga? – suttogtam.
Újra vállat vont.
– Valaki. Olyan, mint ti, olyan, mint egy állat, olyan, mint egy madár, olyan, mint egy angyal – nevetett. – Ilyesvalaki.
Mosolygott.

K_Maria P>!

Kört alakítottunk és szorosan fogtuk egymást. Mélyen egymás szemébe néztünk. Forogni kezdtünk. A szívünk, a lélegzetünk egy ütemre mozgott. Forogtunk és forogtunk, míg a szellemszárnyak ki nem nyíltak Mina hátán és az enyémen, míg azt nem éreztük, hogy felemelkedünk, az üres levegőben forgunk és táncolunk.

Takács>!

Magamra emeltem a kicsit. Ívbe feszítette a hátát, mintha táncolni vagy repülni akarna. Kinyúlt és kicsi körmével megkarmolta az arcomat. Megfogta az ajkam, megérintette a nyelvem. Tejíze volt és sóíze és valami titokzatos, édes és savanyú íze. Nyöszörgött és gőgicsélt. Szorosan tartottam és sötét szeme egyenesen oda nézett, ahol az álmaim voltak, és mosolygott.

Lobo P>!

A garázsban bukkantam rá egy vasárnap délután.

Takács>!

A szeretet a gyermek, aki elkergeti a halált.

K_Maria P>!

A kicsivel voltam. Ott bújtunk a feketerigó fészkében. Puha, meleg testét tollak borították. A feketerigó a háztetőn ült, szárnyait lebegtette, rikoltozott. MacNabola doktor és Halál doktor alattunk állt a kertben. Mellettünk egy asztalon kések, ollók és fűrészek. Halál doktor egy nagy fecskendőt tartott a markában.
– Hozd le! – kiabált. – Rendbe hozzuk! Jobb lesz, mint újkorában!
A kicsi sivalkodott és sivalkodott félelmében. Ott állt a fészek szélén, a szárnyait lebegtette, először próbált repülni. Láttam a szárnyán a nagy kopasz foltokat: még nem volt elég tolla, a szárnyai nem voltak elég erősek. Próbáltam utána nyúlni, de a karom kemény volt, merev, mint a kő.