Haladj ​a dolgaiddal! – GTD 8 csillagozás

Időmenedzsment fiataloknak
David Allen – Mike Williams – Mark Wallace: Haladj a dolgaiddal! – GTD

Nehezen tudsz koncentrálni a dolgaidra? Túlterheltnek érzed magad? Folyton a teendőiden stresszelsz? Nincs elég szabadidőd? Van megoldás. Üdv a GTD világában!

A GTD (Getting Things Done −Végezz el mindent!) egyedülálló önfejlesztő módszer, amelyet fokozatosan sajátíthatsz el, és kellő gyakorlással életed részévé válhat. Segítségével kiegyensúlyozottan, stressz nélkül végezheted el a feladataidat, és készülhetsz fel az előtted álló kihívásokra.

A könyvben rengeteg kipróbált, vizuálisan is ábrázolt módszert találsz. Játszva megtanulhatod:
mikor mire figyelj, és mire ne;
mikor mit végezz el, és mit ne;
hogyan irányíthatod magabiztosan és nyugodtan az életedet.

A GTD alkalmazásával olyan alapvető szokásokat sajátíthatsz el, amelyekkel hatékonyabbá és kreatívabbá válhatsz nemcsak az iskolában, hanem a mindennapi életben is.

MERÉSZ ÚJÍTÓK, IZGALMAS ÉS MOTIVÁLÓ MÓDSZEREK INSPIRÁCIÓ FIATALOKNAK

HVG Könyvek, Budapest, 2019
288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633048184 · Fordította: Pétersz Tamás
HVG Könyvek, Budapest, 2019
288 oldal · ISBN: 9789633048634 · Fordította: Pétersz Tamás

Edit_Bíró>!
David Allen – Mike Williams – Mark Wallace: Haladj a dolgaiddal! – GTD

Évekkel ezelőtt hallottam először David Allen módszeréről egy lelkes felhasználótól, de akkoriban nem kerültem vele szorosabb kapcsolatba. Azóta talán csökkent kicsit az amerikai menedzserkönyvekkel szembeni averzióm, de kétségkívül nem igyekeztem különösebben az eredeti alapkönyvet megszerezni. Aztán szembejött ez a fiataloknak szánt változat, s bár már kinőttem a célcsoportból, gondoltam, a lényeget ebből is megtudhatom, jó eséllyel kevesebb körítéssel, aztán ha kipróbáltam és ráéreztem az ízére, még mindig beleáshatom magam jobban a témába. Kimondottan tetszett a könyv felépítése, és bár először idegenkedtem a sok ábrától, valójában könnyebben követhetővé és megjegyezhetővé tették az egésznek a fő struktúráját. A „kétperces szabály” meg a „következő lépés” ismerős volt régebbről (nyilván az interneten olvasgattam össze), de maga a módszer ennél jóval összetettebb rendszert alkot (amit viszont nem lehet internetes gyorstalpalóból kellő mélységben megismerni és utána készség szinten alkalmazni).
A könyv olvasása óta nagy vonalakban sikerült leraknom az alapokat és hasznosnak tűnik a módszer, úgyhogy folytatom az alkalmazást és a finomhangolást.

Bookworm42>!
David Allen – Mike Williams – Mark Wallace: Haladj a dolgaiddal! – GTD

Jó kis könyv, a legtöbb részét már alkalmaztam eddig is valamilyen formában de olvastam új dolgokat is.

gjudit8>!

A jövő nem egy hely, ahová tartasz, hanem olyan hely, amit te teremtesz. Az oda vezető ösvényeket nem megtalálni kell, hanem létrehozni. A létrehozásuk pedig nemcsak téged változtat meg, de a célt is.
[John H. Schaar]

Kapcsolódó szócikkek: cél · fejlődés · jövő · önismeret · teremtés

Kétperces szabály
Ha valami két percen belül elvégezhető, azonnal meg kell tenni!

Kapcsolódó szócikkek: cselekvés · feladat · idő
gjudit8>!

Ne a hibát keresd, hanem a megoldást! Panaszkodni bárki tud.
[Henry Ford]

Kapcsolódó szócikkek: hiba · megoldás · panaszkodás
gjudit8>!

Gyakran mondogatják, hogy a motiváció nem tart sokáig. Nos, a fürdő hatása sem. Ezért kell naponta megmártózni.
[Zig Ziglar]

Kapcsolódó szócikkek: idő · ismétlődés · kitartás · motiváció
gjudit8>!

A világ nem más, mint üres vászon a képzeletünknek.
[Henry David Thoreau]

Kapcsolódó szócikkek: Henry David Thoreau · képzelet
gjudit8>!

A túléléshez és a magasabb célok eléréséhez mindenképpen újfajta gondolkodásmódra van szüksége az emberiségnek.
[Albert Einstein]

Kapcsolódó szócikkek: Albert Einstein · cél · emberek · fejlődés · gondolkodás · túlélés · változás