Intézz ​el mindent 15 csillagozás

A stresszmentes eredményesség művészete
David Allen: Intézz el mindent David Allen: Intézz el mindent

A ​tegnap módszerei már egyszerűen nem működnek. David Allen, tapasztalt vezető és tanácsadó, most a stresszmentes eredményességhez elengedhetetlen, forradalmian újszerű módszereit mutatja be, melyeket már több tízezer emberrel osztott meg világszerte. A könyvből megtanulhatod: hogyan alkalmazd az „elvégezni / delegálni l elhalasztani / kuka” szabályt, hogy bejövő postafiókodat kiüríthesd, hogyan értékeld át céljaidat, hogy még zavaros helyzetekben se veszítsd el fókuszodat, hogyan élhetsz békében azzal, amit épp nem csinálsz. "Valakinek, akinek éveken keresztül jobbnál jobb lehetőségeket kellett kihagynia a sok teendő miatt, az Intézz el mindent! a lehető legjobbkor jött. David Allen stratégiái napi munkánk hatékony elvégzésére felbecsülhetetlen értékkel bírnak. Ezt a könyvet feltétlenül olvasd el! – Ken Blanchard, Az egyperces menedzser társszerzője David Allen elnöke a David Allen Company-nak, és több mint két évtizednyi tapasztalata van menedzsment tanácsadóként, vezetői… (tovább)

Eredeti mű: David Allen: Getting Things Done

Bagolyvár, Budapest, 2010
236 oldal · ISBN: 9786155030017 · Fordította: Frank Benedek

toserjude

David Allen: Intézz el mindent A stresszmentes eredményesség művészete

Hát, négy hónap alatt sikerült is elintézni. A könyvet. Mindent nem. És bár döcögős volt, nem volt haszontalan olvasás. Pár dolgot átemeltem a gyakorlatba (2 perces szabály, e-mailek kezelése – némi egyediesítéssel -kifejezetten jól jött az új céges levelezési rendszer, így 0-ról kezdhettem, nem pedig 4 év e-mailjeit kellett elrendezgetni), de sok mindennek amit tanácsol a könyv nem tudtam (még) nekiülni, mert az bizony nem 2 perc. Egyszer biztos kerítek rá időt. Valamikor. (És akkor írjuk fel ezt a napirendi pontot a Talán/Majd listára. :D)
Negatívum, hogy mint az ilyen jellegű könyvek elég sok mindent ismétel és szájbarág.

Mindenképpen újraolvasós könyv (ezt egyébként tanácsolja is).

Megjegyzem, hogy rengeteg (nekem legalábbis) listát javasol készíteni, így akinek perverziója a listakészítés mindenképpen olvassa el. :)

Mariann_Czenema P

David Allen: Intézz el mindent A stresszmentes eredményesség művészete

Olvasás közben sokszor jutott az eszembe David példáit olvasva, hogy az általa tanított topmenedzserek élete sem lehet túl rózsás, és ennek a GTD rendszernek a kialakítása minden, csak nem stresszmentes. Jó, abban igazat adok, hogy tényleg voltak briliáns ötletek a könyvben, de szerintem ezt az egészen egyedi eljárásmódot, amivel a szerző kezeli az üzleti élete minden egyes szegletét könyvből NEM lehet elsajátítani.
Megértem, hogy vannak erre pénzemberek, akik gondolom súlyos dollárokat fizettek egy-egy hétvégi irodatakarítás- és iratrendszerezésért, de azért számtalanszor elmerengtem azon is, hogy jó, kialakították a GTD rendszerét, de vajon mennyi időre? Mert ugyebár supervisor nélkül egy alapvetően lusta vezető még lusta marad…
(továbbiak itt:
http://czenema.blogspot.hu/2016/09/david-allen-intezz-e… )

graphoman ISMP

David Allen: Intézz el mindent A stresszmentes eredményesség művészete

Ambivalens érzéseim vannak a könyv iránt. Egyrészt sok dolog tényleg jó és hasznosítható belőle. Másrészt ennek egy részére már rájöttem két év irodai munka alatt, ami pedig nem egy eszeveszetten nagy tapasztalat. Harmadrészt rengeteg benne az ismétlés. Kb. háromszor nézi végig az egészet, itt-ott hozzátéve még ezt-azt. Szerintem az első nagy részt elolvasva nagyjából minden összeáll, a többit inkább csak becsületből olvastam el.

cheoppy

David Allen: Intézz el mindent A stresszmentes eredményesség művészete

Nekem ez volt az első könyvem, amiből a rendszerezésről és a tervezésről tanultam. Megérte elolvasni, tudom ajánlani, bár manapság már újabb technikai módszerek is lehetővé váltak a teendők rendezésére, könnyen lehet idomítani a GTD rendszerét ezekhez is.

takacsot

2007

A GTD-nek komoly funklubja van a világon. Eddig nem tudtam, hogy miért. Most már igen.

Már az eddigiek során is sok produktivitással és időgazdálkodással kapcsolatos könyvet olvastam. Legtöbbször ezek tippek, trükkök gyüjteménye volt. Mindenki szabadon kimazsolázhatta a maga számára megfelelő módzsereket. Ennek a módszernek komoly hátránya, hogy embrfüggő, hogy a módszereket milyen módon alkalmazza.

Ezzel szemben a GTD nem beszél módszerekről és különféle emberektől ellesett trükkökről. Egyszerűen leír egy primitíven egyszerűnek ható módszert, amivel napi, heti, havi és teljes életre kiható szinten meg tudjuk szervezni a tenni valóinkat.

Mindezek mellett megadja azt a szintű szabadságot, hogy ne érezzük nyűgnek. Magyarán adaptálhatjuk is a magunk igényei szerint. Talán ez utóbbi miatt van az, hogy az interneten megtalálható a teljes módszer, de az mégis semmi. Mit is jelent ez? Az alapok egyszerűek. Nem is nehéz összefoglalni pár mondatban vagy egy ábrában.

A személyes tapasztalatom érdekes. Két hete következetesen tartom magam a GTD módszerhez és azt kell mondjam hatásos. Új munkakörömmiatt sok tennivalóm akadt. Pontosabban nem több, csak többféle. Magyarán szétaprózódtam. Időzavarban voltam és stresszesen feküdtem le este aludni. Nem volt vészes, de nem volt konfortos. Egy hét alatt felszabadult a gondolkodásom. Az az alapelv, hogy ne semmit se tarsak a fejemben és, hogy egységes módon tartsam nyilván a teendőimet elképesztő mértékben felszabadított. A kétperces szabályt 5 percre növeltem és már élvezem is. A második hétben már kifejezetten irritált, hogy a munkatársaim kevésbé fegyelmezett módon kezelik a dolgaikat. Bosszantó.

Amiben még gyenge vagyok azok a heti áttekintő készítése. De fejlődöm.

Fodor_Istvan

David Allen: Intézz el mindent A stresszmentes eredményesség művészete

Sok év foglalkozok az időm beosztásábal és a legnagyobb fejlődést az okozta, hogy a hatékonységom növeltem. Ebben a könyvben benne van minden, amit kell a témához vizsont a kivitelezése nem egyszeszerű. Az élet prioritásait nem könnyű meghatározni. De ha megvan, nagyon könnye használható a rendszer akár excel táblázatban is!

Guildenstern

David Allen: Intézz el mindent A stresszmentes eredményesség művészete

Tényleg hasznos könyv. Főleg az első fejezet.
Gyakrolatias, az emberi természethez igazodó tanácsokat ad.
Nem véletlen, hogy nagy a rajongó tábora.

jendre P

Természetes tervezés lépései:
1, A dolog céljának és elveknek a meghatározása
2, Az eredmény elképzelése
3, Ötletbörze
4, Rendszerezés
5, Konkrét következő lépések azonosítása

miss_antrophy

A legnagyobb idő- és energiapocsékolás abból ered, hogy állandó jelleggel, teljesen terméketlen módon vagyunk elfoglalva azon dolgainkkal, amelyeket tennünk kellene. – Kerry Gleeson

Urald gondolataidat, különben gondolataid fognak uralni téged – Horatius

miss_antrophy

Az élet szövevényes ügyei párhuzamos szinten futnak, és az, aki úgy foglalkozik bármelyikkel is, hogy figyelmen kívül hagyja a többit, csupán egy álmodozó, aki alkalmatlan arra, hogy a világ dolgait uralja. – James Fenimore Cooper

jendre P

Amint karriered lépcsőfokain lassan egyre feljebb mászol, észre fogod venni, hogy a munkáddal kapcsolatos legjobb ötleteid nem a munka végzése közben fognak megszületni benned. A nagyobb produktivitás kulcsa abban rejlik, hogy megfelelő – és állandóan rendelkezésre álló – eszközöket alkalmazol gondolataid rögzítésére.

miss_antrophy

Szinte minden projektet lehetne jobban is csinálni, és ma már szinte korlátlan mennyiségű információ áll rendelkezésünkre, hogy mindezt el is érjük.

miss_antrophy

Életed nem válik egyszerűbbé, ha az értékekre összpontosítasz. Értelmet és irányt mutat majd neked, de egyszersmind jóval összetettebb lesz tőle minden.

A képzelet fontosabb, mint a tudás – Albert Enstein