Tudatküszöb (A halhatatlanság hullámhosszán 1.) 9 csillagozás

David Adamovsky: Tudatküszöb

A szubliminális befolyásolás olyan behatás, amely során az üzenet a befogadó fél észlelésének, tudatának küszöbe mögött, vagyis annak megkerülésével ér célba. A tudatküszöb alatt érkező üzenetek a célszemély számára tudatosan nem érzékelhetőek, mégis hatással vannak gondolkodására és viselkedésére. Az ilyen befolyásoltság alatt cselekvő személy megtehet olyasmit, amit önszántából nem akarna vagy amire nem is lenne képes. A jelenség léte tudományosan sosem nyert bizonyítást.
Legalábbis mostanáig…

Julie · Tony

Black_Dawn P
David Adamovsky: Tudatküszöb

Először meglepődtem rajta, hogy mennyire jó ez a könyv.
Aztán később rájöttem az okára: mert Gabriel Wolf írta. :D
Most olvastam a kiadói hírlevélben, hogy ezt a sorozatot mindig is ő írta írói álnéven. Tehát gondolom, most már ki lehet itt is mondani.
Magáról az e-könyvről: állati fordulatos, gördülékenyen olvasható, szórakoztató történet tele meglepetésekkel, és nagy ötletekkel!
Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra.
Épp ma láttam, hogy már megjelenés alatt van a teljes sorozat papírkönyvben is, azaz a három epizód egy kötetben! Én azt mondom: jöheeet! :D

David Adamovsky: Tudatküszöb

Gyorsan, könnyen olvasható írás, beszippantott, és mire észbe kaptam, már vége is volt. Először egy összeesküvés-elmélet alapú, majd ahogy haladtam előre, egy Mátrix-os történetre számítottam, és végül valahol a kettő között kötöttem ki. Sci-fi terén cselekményileg nem sok újat nyújtott, de a karakterek nagyon megfogtak, főleg Tonyt kedveltem meg a maga humorával. Kíváncsian várom a folytatást. spoiler

boszii I
David Adamovsky: Tudatküszöb

Azért kezdtem bele ebbe a sorozatba, mert olvastam már a kiadótól és az nagyon megnyert magának. Illetve most egy szavazásnak köszönhetően ismét szembe jöttek velem a kiadványaik. Így hát gondoltam ismét a kezembe veszek belőlük :)
Ha valaki ráveszi magát, hogy tudatküszöböt olvasson, egy vérbeli scifivel fogja szembetalálni magát.
A könyv egy nagyon szuper tudományos leírással indít (bár hagyjuk én meg a fizika két külön fogalom) de aztán a hozzám hasonló olvasók se tántorodjanak el, mert egy fantasztikusan pörgő, olvasmányos kisregénnyel találják majd szembe magukat. Őszintén megvallva én még nem igazán mártóztam meg a scifik világában, de ez a kisregény most bizalmat adott.
Imádtam a két főhőst, is izgatottan tekintek elébe, hogy vajon mit rejt a folytatás :)

Molymacska P
David Adamovsky: Tudatküszöb

Én voltam a legjobban meglepődve, mikor kiderült, hogy ez egy jó könyv. Na jó, igazából lehetnék szőrszálhasogató, de egyáltalán nem vagyok, mert az apró hibák ellenére is gördülékeny volt a szöveg és eléggé érdekes, hogy végig is akarjam olvasni. Sőt, kíváncsi vagyok a folytatására is, hiszen ez a sztori még rengeteg csavart tartogathat, és ezzel a stílussal kíváncsi vagyok, mi fog belőle kisülni.

bera
David Adamovsky: Tudatküszöb

Egy kihívás miatt vágtam bele.
A borítója nekem nagyon bejön. Amolyan igazi klasszikus, mint egy nyolcvanas évek beli scifi borító.
A fülszöveg habár érdekes és scifisen hangzik, mégsem tudtam, mire számítsak.
Valójában viszont ez egy baromi ötletes, szórakoztató (helyenként vicces) történet, amiben van misztikumtól kezdve izgalom is. Nagyon érdekelne a történet folytatása! Remélem, lesz! :D

Mirmur
David Adamovsky: Tudatküszöb

Meglepően jónak találtam ezt a könyvet!
A fülszöveg alapján valami okoskodós, túlzottan tudományos dologra számítottam, de egyáltalán nem az! Rendkívül szórakoztató, izgalmas és érdekes tele misztikummal! Ettől a spoiler az agyamat eldobtam, amikor kiderült, hogy spoiler :))
Úgy hallottam, hogy a folytatást a szerző Gabriel Wolffal írja együtt. Na, arra kíváncsi leszek! Állati jó ez a sztori!

DeathQueen
David Adamovsky: Tudatküszöb

Általában nem szoktam sci-fi – ket olvasni. Ezt a könyvet is egy kihívás miatt kezdtem el. Engem először a címe fogott meg. A borító sem elhanyagolható. A fülszöveg alapján nem tudtam, hogy mire számíthatok. Még engem is meglepett, hogy mennyire lekötött a beltartalom. Nagyon szórakoztató és izgalmas volt. Remélem lesz folytatása ennek a könyvnek!

havoC
David Adamovsky: Tudatküszöb

Ez nagyon kellemes meglepetés volt! A fülszövegből ítélve valami agyzsugorítóan tudományos, hard sci-fire gondoltam. Talán túlzottan el lett komolykodva ez az ismertető. :)
Ennek ellenére ez egy nagyon izgalmas sorozatnyitó epizód! Egyedi és rengeteg kérdést vet fel, amiből olyan szerteágazó sztori lehet még, hogy egy jó vaskos könyvet meg lehetne velük tölteni! Gratulálok Adamovsky Úrnak!

ap358 P

Mit jelent egyáltalán ez a szó, hogy haza? Az országok csak emberek által húzott határvonalak. Ezek csak fogalmak.

ap358 P

Mitől lesz valaki különc? Mert egyedül van? És azok a normálisak, akik sokan vannak, és őt nézik?

ap358 P

A manipulálással ugyanis az a baj, hogy terjed és fertőz.

Kapcsolódó szócikkek: Julie

Nézz! Láss végre!
Íme a valóság!

Kapcsolódó szócikkek: Julie
ap358 P

Színesebbé tetted a mai napom, az már biztos.

Kapcsolódó szócikkek: Tony

A halhatatlanság hullámhosszán sorozat · Összehasonlítás