A ​fogoly (Millennium Expressz 2.) 7 csillagozás

Dávid Ádám: Millennium Expressz – A fogoly

„Mikor Zsiga résnyire nyitotta a szemét, úgy érezte, menten megvakul, mert a felkelő nap fényét visszaverte fölötte a Szabadság-szobor aranyozott fáklyalángja.”
A Millennium expressz utasai Zsiga után kutatva ismét végzetes kalandokba sodródnak. Az eltűnt fiú a New York-i Szabadságszoborból üzen, ahol egy fekete lánnyal együtt raboskodik. Ott ismerik meg Houdinit, az ifjú szabadulóművészt, aki meg akarja szöktetni a foglyokat. Túl tudnak-e járni Randássy és a többi gengszter eszén? Viszontlátja-e Zsiga a szerelmét? És mi lesz a titokzatos kincs sorsa, amit Kazán, a Millennium masinisztája még az aranyláz idején talált Kaliforniában?

Dávid Ádám trilógiájának második része az európai izgalmak után az Egyesült Államok kultikus helyszínein vezet keresztül a századfordulós New Yorktól Chicagón át Los Angelesig.

Eredeti megjelenés éve: 2015

Trudiz P
Dávid Ádám: Millennium Expressz – A fogoly

Ez a könyv ilyen volt: izgalmas, rejtélyes, kalandos, megmentő, hírességekkel teli, átverős, rácsodálkozós, bűvészkedős, utazós, rátalálós, „stoppolós”, bújócskázós…

eper29
Dávid Ádám: Millennium Expressz – A fogoly

Ez a könyv még az első kötetnél is izgalmasabb. Az abban megismert szereplők új kalandokat élnek át, miközben keresik egymást. A helyszín Amerika, és a vonat utasairól is újabb titkok derülnek ki, miközben a fogoly megannyi híres és hirhedt alakkal kerül ismerettségbe.

Dávid Ádám: Millennium Expressz – A fogoly

Az első is élvezetes volt, de a második, az amerikai kiruccanással, a mozival, meg a hamburgerrel egyszerűen eszméletlenül jól nézett ki. Remélem minél hamarabb a kezeim között tudhatom a folytatást is, mert a történet se hagyott csak úgy nyugodni… Miért kell így befejezni egy kötetet?!

hjanio P
Dávid Ádám: Millennium Expressz – A fogoly

Tele volt mindenféle izgalommal, egy csomó érdekes leírással látnivalókról, helyszínekről.
Számomra egy kicsit furcsa az volt, amikor simán, magyar telefonközpontos közreműködése nélkül telefonáltak Amerikából, abban az időben, amikor Magyarországon belül sem lehetett így, nem hogy külföldről.

Jesper_Olsen

Egy világutazónak nincsenek távolságok, csak újabb úti célok.

Trudiz P

A világ legnagyobb hajója is léket kaphat, ha a természet pusztító ereje emberi mulasztással párosul.

Jesper_Olsen

– Oké, Liz, magyar vagyok, de már nem sokáig, ha a maradék szuszt is kinyomod belőlem…

Jesper_Olsen

Zsiga rámosolygott Elizára, és így szólt:
– Az én hazám mindig úton van.

– Hol vannak a foglyaim?
– A menetrend szerinti járat nem érkezett meg, uram, és Luigi azt mondta, siessünk, úgyhogy elkötöttünk egy másik kompot.
– Igen? Kötögettek? Hát mik vagytok ti, vénlányok egylete?!

Sweety

– Ez, kérlek szépen, eredeti Coca-Cola. Nem könnyű ám beszerezni, mert kezd országszerte olyan sikere lenni, hogy mindig elkapkodják a kiskereskedők, és megjelent a piacon néhány hamisítvány is. De ez…
– El ne mondd, hogy miből van! – kérte Liz. – Inkább nem akarom tudni.
– Ne aggódj, mi sem tudjuk. Szigorúan titkos a a recept.

Molymacska

„Ezt nem hiszem el – gondolta Zsiga – pedig pont most értem a morzézós részhez. Miért van az, hogy minden lány elalszik a közelemben? Biztos azért, mert egyszerűen nem bírják a morzejeleket. Te jó ég, hogy is volt?”

Molymacska

Tipikus magyar mentalitás – gondolta Frici – száz méterről is kiszúrnám, hogy nem osztrák, francia vagy angol vendégek. Itt búslakodnak, lassú tűzön fűnek keserű levükben ahelyett, hogy jól éreznék magukat, rendelnének még valamit, vagy inkább hazatakarodnának végre

Millennium Expressz sorozat · Összehasonlítás