Koppány ​szavakkal focizik (Koppány 1.) 25 csillagozás

Dávid Ádám: Koppány szavakkal focizik

Vasárnap délután van, Koppány ilyenkor mindig focizik a báty­jával a pályán. De most úgy zuhog az eső, hogy anyu nem engedi ki őket. Hú, de unalmas lesz így a délután! ­Szerencsére váratlanul betoppan Hanga, Koppány pedig szuper játékot talál ki: a szófocit. Így már repül az idő!

Kiadói ajánlás: 5 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Most én olvasok! Pagony

Pagony, Budapest, 2019
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634105329 · Illusztrálta: Kasza Julianna

Tarja_Kauppinen IP>!
Dávid Ádám: Koppány szavakkal focizik

Maga a szófoci kicsit talán bonyolult elsősöknek, de azért még ez marad az egyik legjobb sorozat kezdő olvasóknak. A korosztály érdeklődési körének megfelelő bonyodalmak, könnyű szöveg, s a történetét is minden elsős közel érezheti magához. Rendben levő értékrendű, jó könyv, ha nem is olyan kiemelkedő, mint a Betűket firkál, megfelelő sorozatkezdő darab.

csgabi P>!
Dávid Ádám: Koppány szavakkal focizik

Klassz volt ez a szófoci, ötletet ad unalmas, esős/hideg napokra, amikor az ember bekényszerül a lakásba. Tetszett, ahogyan a szerző továbbvitte Koppány és Hanga (az előző kötetben induló) barátságát, és nem arra ment el a kapcsolat, amikor jobb cikizni a másik nemet, mint jóban lenni vele.

Molymacska>!
Dávid Ádám: Koppány szavakkal focizik

Az egyik szemem sír, a másik zokog, ha erre a könyvre gondolok. Az előző rész számomra kiemelkedő volt, hiszen egy nagyon jó történet született az iskolába járás nehézségeiről, miközben az írás iránti orientáció is megkezdődik a gyerekeknél. Ennél a kötetnél viszont egy kevésbé jó ötletet mutatkozik meg, egy sokkal általánosabb közegben.
A történet szerint egy borongós napon, ahol nagyon esik az eső, Koppány nem tud kimenni focizni, ezért más foglalatosság után kell néznie. Mire kitalálja a játékot Koppány, megjelenik Hanga is, vagyis készen áll az igazi csapat: elsősök a nagy tesók ellen. A játék pedig nem más, mint hogy rímeket fabrikáljanak, miközben egy kis labdát kell elcsaklizni a másiktól.
Maga a játék számomra picit bugyutára, ötlettelenre sikerült. Vagyis inkább arra gondolok, hogy például én nem élvezném ezt a játékot felnőttként. Nem biztos, hogy az, hogy erőltetjük a rímelést, attól jó lesz egy játék, főleg, hogy értelmesek legyenek a versek, hiszen egy egészen nagy alapszókincsre van szükség, amit ebben a játékban pl nem tud a gyerek fejleszteni (vagy sokkal nehezebben, mint mondjuk egy szóláncban, vagy alapvetően csak a szavakra épülő játékokban). Igazából kíváncsi vagyok, hogy erről (akár a szülők akár a gyerekek) mit gondolnak, esetleg sikeres lett e a játék a család körében, de én nem biztos, hogy ezt kellő lelkesedéssel tudnám játszani.
A másik, amit megfigyeltem ennél a mesénél is, hogy roppant hosszú a bevezető: négy fejezetből áll, és a harmadikban kezdődik csak a játék, addig csak elmélkedünk arról, hogy esik, milyen az eső, nem mehet Koppány focizni. Ami jó, feleennyi mértékben, de számomra kicsit túlzónak hat (ez az első részre is igaz volt, de ott nem volt számomra ennyire zavaró).
Mint már írtam, azt is zavart, hogy míg az előző rész próbál segíteni az iskolai drukkon, addig ez a rész… csak szórakoztat? Egyrészről ez nem hiba, hiszen mindenképpen kell olyan mese is, ami csak szórakoztat, viszont az előző rész után az ember várna valami pluszt, valamit, ami miatt mégis kiemelkedő lehet a mese. Ez pedig itt nem volt meg.
Szórakoztató mese, de az előző részhez képest számomra csalódás volt. Ettől függetlenül kíváncsi vagyok, mi sül ki a sorozatból, mert lehet, a következő részek sokkal érdekesebbek, izgalmasabbak lesznek.

krlany I>!
Dávid Ádám: Koppány szavakkal focizik

Kreatív és ötletes. Asztalifoci rímekkel. Egyetlen nagy szívfájdalmam, hogy foci. Egyre több mesekönyvben van foci (szerencsére még stadionok nincsenek), pedig annyi jó sport van még. És itt is lehetett volna akár pingpong is…

Caledonia_Valley P>!
Dávid Ádám: Koppány szavakkal focizik

Az előző részhez hasonlóan ez is egy aranyos történet. A szereplők továbbra is nagyon szerethetőek, az illusztrációk pedig különösen tetszenek nekem. :3

Niki_ >!
Dávid Ádám: Koppány szavakkal focizik

Háááát. …. Nekem a történet középpontjában álló szófocizós játék csöppet magas volt, de lehet azért, mert a foci játékszabályait se ismerem. :D
Tegnap este ez volt a kislányomnak az esti meséje, amit felolvastam. Végighallgatta, de különösebben őt sem hatotta meg, pedig hiába focizós történet, meg fiú a főszereplője, nem kimondottan fiús könyv.

Első önálló olvasásnak is tökéletes! Rövid könyvecske, sok illusztrációval, egyszerű szöveggel, nagy sikerélményt tud szerezni a gyerkőc az elolvasásával! :)

Koppány sorozat · Összehasonlítás