Második ​sírhant (Charley Davidson 2.) 149 csillagozás

Darynda Jones: Második sírhant

Charley Davidson, a halál szexi angyala visszatér, hogy újabb fergeteges kalandjaival és sziporkázó poénjaival mindenkit levegyen a lábáról! Vajon sikerül megfejtenie a titokzatos körülmények között eltűnt Mimi rejtélyét? Beteljesedik forró szerelme a Sátán szívdöglesztő fiával? Na és mi történik a mennyország kapuját ostromló démonokkal? A tavalyi év legszellemesebb paranormális románcának második részét a humor és az érzékiség szerelmesei egyaránt imádni fogják!
„Sziporkázóan humoros és forró” (Kresley Cole)

Eredeti megjelenés éve: 2011

448 oldal · ISBN: 9789632933320 · Fordította: Varga Krisztina
448 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632933108 · Fordította: Varga Krisztina

Charley Davidson · Reyes Alexander Farrow · Garrett Swopest · Angyal (Angel Garza) · Cookie Kowalski · Neil Gossett

Nikolett0907 P
Darynda Jones: Második sírhant

Ez a történet is pont annyira tetszett, mint az első rész. Helyenként igaz úgy éreztem kicsit erőltetett a főhősnő humora, de ez betudható a fáradtságomnak is.
Ami picit zavart, hogy Reyes testét az egész könyv alatt keresték, de a végén pár oldalon le van rendezve a sorsa. Kicsit bővebben is kifejthette volna az írónő az eseményeket.
Ettől függetlenül megérdemli az öt csillagot és várom a következő kötetet. Csak ajánlani tudom. :)

Darynda Jones: Második sírhant

Nagyon pörgős és akció dús ez a rész. Sok szál fut egyszerre, az ember csak kapkodja a fejét, annyi minden történik. Viszont Charley humorizálása néhol kicsit erőltetett volt, sok volt az ismétlés, emiatt vontam le fél csillagot. A karakterek továbbra is szimpatikusak, kaptunk új információkat is a különleges tulajdonságokról, és Reyes-ről, és egy jó nagy kérdőjelet a végére.
Biztos, hogy olvasnám a következő részt is, ha megjelenne magyarul.
Lééécci-lééécci…..legyen folytatás.

NightStar
Darynda Jones: Második sírhant

Hát, ez isteni volt! Vagy inkább haláli? :) Lényeg a lényeg, az írónő stílusa nekem nagyon fekszik, sok szempontból Hamilton Anita Blake-jére emlékeztet (talán ezért is tetszett annyira). A krimi szál is nagyon jó volt, talán jobb is, mint az előző részben. Szintén jó pont jár a címért, mert tetszett a kapcsolata a történettel, hogy nem egy direkt utalás a történetre, hanem csakúgy, mint az előző részben, a végén derül ki, hogy mi is a szerepe. A szereplők szuperek, nagyon szórakoztatóak. Charley nagyon jó karakter, vagány, szellemes, és hihetetlenül vicces. Ez a humor adja meg azt a pluszt, ami megkülönbözteti más hasonló fantasy-ktől. Ha nem is mindig fogtam a hasam a nevetéstől, de majdnem minden oldalon volt min mosolyogni. :) A cselekmény pörgős, izgalmas. Reyes meg egy baromi jó pasi, akiért meg kell dögleni. :) Romantikából kevesebbet kapunk most, de magamat is meglepve azt kell, hogy mondjam, nekem nem is hiányzott.
A vége komolyan arra sarkall, hogy következő részért hisztizzek, és lehet, hogy angolul fogom folytatni, mert kíváncsi vagyok, ebből mi lesz.

kocybaba P
Darynda Jones: Második sírhant

Sajnos, számomra ez a rész nem hozta a hozzá fűzött reményeket. Alig akartak fogyni a lapok. Valahogy sok lett benne az ismétlés az előző rész kapcsán, valahogy kevesebb és erőltetettebb lett a humor, nehezen indult be a nyomozás, valahogy Charley néhol bosszantott, és a legrosszabb, hogy csak kb. nyomokban volt benne Reyes!? És ismét a végére pörgött fel úgy igazán a történet. Még jó, hogy azért akadt pár új jóképű karakter, és hogy a befejezés legalább egy ütős függővég, ami kicsit sem hagy nyugodni. Ezért mindenképpen megpróbálkozok majd még a 3. résszel.

Fanolda___Angie
Darynda Jones: Második sírhant

Darynda sokat fejlődött az Első sírhanthoz képest. Ez a könyv klaszi sokkal jobb volt, mint az első. Ugyanúgy izgalmas, eseménydús, idegőrlő történetet kaptunk, mely mindenképpen meglepetéseket fog okozni nekünk. Személy szerint bár tetszik a nyomozós része, a szellemek világa, a halál angyal sztori sokkal jobban beszippantott. És végre, ebben a részben többet kaphattunk ebből a világból is. Rengeteg éles helyzet is volt, amikor szereplőink testi épségé miatt aggódtam. Továbbra is imádom Charleyt, de néhol túl humoros akart lenni. Tipikus „a kevesebb, néha több.” effektus, amit nagyvonalúan elnézek főszereplőnknek. Reyes továbbra is rejtélyesen szexi, de azért némi infót róla is szolgáltatott írónőnk. A befejezés kikészített. Nem is szövegelek tovább, megyek olvasni a következő részt! ;) Ajánlom! ☺
Olvasd tovább »> http://fanolda.blogspot.hu/2016/03/darynda-jones-masodi…

SunnySister
Darynda Jones: Második sírhant

Továbbra is imádom Reyest, bár most kicsit hiányoltam, azért nem vagyok nagyon csalódott. Charley ebben a részben is ontotta a poénokat, szakadtam sokszor, a polófeliratok is hihi, lehet kéne párat csináltatni. :D
A nyomozás rész is jó volt, bár kicsit lassan indultak be az események, de aztán csak úgy pörögtek. Van egy két szexi szimpi új karakter is, de továbbra is Reyes a kedvenc.. és a vége… szubbasszus.. Nemáá Reyes!!!!!

Dyus33 P
Darynda Jones: Második sírhant

Nos, az eleje bűn unalmas és szétszórt volt, plusz a párbeszédek követhetetlenek voltak, de valahol a 150. oldal környékén végre beindult a történet. Pedig majdnem abba hagytam az olvasást. Örülök, hogy nem tettem, izgalmas eseménysorozat vette kezdetét, mire felgöngyölítették a nyomozást, és a végére némi humormorzsa is jutott, bár ez az első rész tizedét sem közelítette meg. Romantikából is csak pár cseppet kaptunk, viszont sok-sok jóképű pacák őgyelgett Charley körül. Összességében hozta a szokásos második rész szindrómát, amit sorozatok esetében tapasztalunk. Adok még egy esélyt a harmadik résznek.
A borító ismételten gyönyörű, ahogyan az első résznél is említettem :)

448 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632933108 · Fordította: Varga Krisztina
Marcsi P

Buta, buta Charley… És most nézd meg mit kavartál össze…… :(
Egy leheletnyit kevésbé tetszett, mint az első rész, az elején ez az egész pokol-menny-átjáróháború zavaros volt és már nem is értettem igazán hogy mi van.
A történet nagyon csavaros, de valamiért Reyes-ért nem tudtam rajongani még most sem.
Charley viszont még mindig nagyon szimpi és jókat nevettem a humorán. ^^
Lássuk mi lesz a következő részbe. :)

catilde
Darynda Jones: Második sírhant

Jobb volt, mint az első rész. Hullámvölgyek voltak. Persze megint kapunk egy függővéget.

Darynda Jones: Második sírhant

„Amikor azonban a kezembe foghattam az újabb kalandot magában rejtő kiadványt, mindennél jobban éreztem a kényszert, hogy belelapozzak – gondoltam óvatosan közelítek, éppen csak beleolvasok, aztán majd meglátom… Eléggé megdöbbentem, amikor arra eszméltem, hogy az egyre gyengülő fényben már alig látom a szöveget, a lap alján látható oldalszámok pedig három számjegyűek. Bizony rendesen beszippantott, magával sodort a történet, ami azért már önmagában is jelent valamit.”
„Bonyodalmakban és történésekben most sincs hiány, magánnyomozónkra igencsak mozgalmas időszak köszönt, a huszonnégy órából álló nap több esetben is kevésnek bizonyul a kettős nyomozás szálainak felgöngyölítése, a csapdák elkerülése és az energiák visszanyerése szempontjából. A regény végig mozgalmas, a történet nehezen ereszti el olvasóját, minden oldalon újabb hihetetlen helyzetről, üldözésről, tűzharcról olvashatunk vagy éppen heves érzelmektől és feszültségtől szikrázik az aktuális jelenet.”
„A korábbi rész történéseivel ellentétben most végre úgy éreztem, hogy ebben a kötetben a nyomozati szál kellőképpen kidolgozott, érdekes, mozgalmas, végig jól követhető és legnagyobb örömömre a vége sem összecsapott, az előzetesen feltárt információkból logikusan következik a megoldás, minden titok megfejtésre kerül.”
„Charley képességei fokozatosan fejlődnek, az egyre megdöbbentőbb helyzetek újra és újra olyan reakciókat váltanak ki belőle, olyan dolgok megtételére késztetik, amelyekkel még maga sincs tisztában, egyszerűen ösztönből, a rendeltetésének, küldetésének megfelelően cselekszik. Az egyik ilyen hirtelen és előre nem látott tettének következménye az a befejezés, amely miatt most szinte a falat kaparom türelmetlenségemben, mert mindennél jobban meg akarom ismerni a különleges páros történetének folytatását”
Bővebben: http://shanarablog.blogspot.hu/2014/04/darynda-jones-ma…

Marcsi P

Amikor megnyitottam a magánnyomozó-irodámat, Cookie felajánlotta, hogy felveszi a telefonokat, amíg nem találok valakit, akit teljes munkaidőben tudok alkalmazni. A többi történelem. Azóta is a rabszolgám.

Kapcsolódó szócikkek: Charley Davidson · Cookie Kowalski
tmezo P

Ne keresd a bajt! Szabad akarattal
bír, és pontosan tudja, hol talál rád…
                             PÓLÓFELIRAT

13. fejezet

psych P

Hát, bevallom, a kávé olyan nekem, mint macinak a méz.

Kapcsolódó szócikkek: Charley Davidson · kávé
Shanara

Mert ugye a statisztika tényeken alapul, és a tények makacs dolgok…

18. oldal (Athenaeum, 2014.)

NightStar

Vannak olyan lányok, akik a Pradára esküsznek
És vannak olyanok is, akik a 17 mm-es félautomata, csőhátrasiklásos,
öntöltő, csúszásmentes markolatú pisztolyokra.
PÓLÓFELIRAT

tmezo P

– Amikor az amerikaiak a gonoszt emlegetik, akkor gyűlölködő, kegyetlen és brutális, könyörtelen dologra gondolnak. De nem ez az igazi gonosz. Ez csak a mi elképzelésünk róla.
– Mire akarsz kilyukadni?
– A gonosz nem más, mint a jó hiánya. Mint Isten hiánya.

Kapcsolódó szócikkek: Charley Davidson · gonosz · Neil Gossett
Reika

Egész addig ateista voltam, amíg rá nem jöttem,
hogy isten voltaképpen én magam vagyok.
LÖKHÁRÍTÓMATRICA-FELIRAT

Tizedik fejezet

Lisie87 P

Bezártam magam mögött az ajtót, és lényegében mondhatjuk, hogy a Sátán fiát hagytam ott a lakásomban. Egyedül. És bosszúsan.

Kapcsolódó szócikkek: Charley Davidson · Reyes Alexander Farrow
Shanara

Ha egy nő el akar tűnni, annak alighanem nyomós oka van. És nem mondhatni, hogy széles lenne ezen okok tárháza.

17. oldal (Athenaeum, 2014.)

Reika

– Emlékszel, már régebben is mondtad, hogy működik a dolog, de Bob bácsikád macskája állandóan lenyalogatta a cukrot, így a ”Charley bajban van, segítséget kér” felirat végül ”Lil odavan a seggedér' ”-nek látszott.

Kapcsolódó szócikkek: Angyal (Angel Garza)

Charley Davidson sorozat · Összehasonlítás