Második ​sírhant (Charley Davidson 2.) 194 csillagozás

Darynda Jones: Második sírhant

Charley Davidson, a halál szexi angyala visszatér, hogy újabb fergeteges kalandjaival és sziporkázó poénjaival mindenkit levegyen a lábáról! Vajon sikerül megfejtenie a titokzatos körülmények között eltűnt Mimi rejtélyét? Beteljesedik forró szerelme a Sátán szívdöglesztő fiával? Na és mi történik a mennyország kapuját ostromló démonokkal? A tavalyi év legszellemesebb paranormális románcának második részét a humor és az érzékiség szerelmesei egyaránt imádni fogják!
„Sziporkázóan humoros és forró” (Kresley Cole)

Eredeti megjelenés éve: 2011

448 oldal · ISBN: 9789632933320 · Fordította: Varga Krisztina
448 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632933108 · Fordította: Varga Krisztina

Charley Davidson · Garrett Swopes · Reyes Alexander Farrow · Angyal (Angel Garza) · Cookie Kowalski · Neil Gossett

Nikolett0907 P>!
Darynda Jones: Második sírhant

Ez a történet is pont annyira tetszett, mint az első rész. Helyenként igaz úgy éreztem kicsit erőltetett a főhősnő humora, de ez betudható a fáradtságomnak is.
Ami picit zavart, hogy Reyes testét az egész könyv alatt keresték, de a végén pár oldalon le van rendezve a sorsa. Kicsit bővebben is kifejthette volna az írónő az eseményeket.
Ettől függetlenül megérdemli az öt csillagot és várom a következő kötetet. Csak ajánlani tudom. :)

Darynda Jones: Második sírhant

Nagyon pörgős és akció dús ez a rész. Sok szál fut egyszerre, az ember csak kapkodja a fejét, annyi minden történik. Viszont Charley humorizálása néhol kicsit erőltetett volt, sok volt az ismétlés, emiatt vontam le fél csillagot. A karakterek továbbra is szimpatikusak, kaptunk új információkat is a különleges tulajdonságokról, és Reyes-ről, és egy jó nagy kérdőjelet a végére.
Biztos, hogy olvasnám a következő részt is, ha megjelenne magyarul.
Lééécci-lééécci…..legyen folytatás.

Navi P>!
Darynda Jones: Második sírhant

Jókat nevettem, mosolyogtam, a tettesen meglepődtem, vhogy olyan hirtelennek tűnt a felfedése. Érdekes volt ez a szál is, izgultam, ki lesz a ludas, de erre nem gondoltam volna.
Cookie nagyon jópofa volt, többet kellene szerepelnie, Reyes cellatársa pedig … na ott leesett az állam.
Charley apja … édes istenem, nem semmi volt az a húzása ..
Pörgős, fordulatos, akciódús sztori olyan függővéggel …

deen>!
Darynda Jones: Második sírhant

Továbbra is tetszik Charley csípős humora, és kapcsolata a szellemekkel. Cookie csomagtartós pasasa mellett, Cookie barátnője a nyomozások fő célpontja, ő ugyanis eltűnt és a szálak igen magasra vezetnek. Charley természetesen kettőt pislant és máris meg akarják ölni, megint. Szerencsére, bár képességeit Reyes titokban tartja előtte, azért apránként magától is rájön, hogy bizony igencsak segítségére lehetnek abban, hogy ne dobja fel idő előtt a pacskert. Reyes kicsit kiábrándító volt, valahogy úgy éreztem, hogy nélküle is simán megállta a helyét a könyv, és igazából csak a végén vált érdekessé a személye. Merthogy Charley nem ért egyet Reyesszel és be is bizonyítja, hogy bármire képes érte. Kíváncsian várom, hogy hogyan folytatódik a történet.

Zyta88>!
Darynda Jones: Második sírhant

Érdekes a viszonyom ezzel a sorozattal. A hangulata nagyon ott van, könnyed, vicces, csajos az egész, bár a fejezetek elején az idézetek meglehetősen fárasztóak, de kinézem a főhősből, hogy tényleg ilyen feliratú pólókat hord. Tökre bírom a mellékszereplőket is, Cookie még mindig a létező legjobb barátnő, Garrett, a zsaru haver a szívem csücske, Bob bácsi is jó arc szerintem, meg mindenki más is. Amivel nem vagyok kibékülve, az a főszereplő meg a romantikus szál.
Charley ugyebár a halál angyalaként lelkeket segít át a túlvilágra, közben pedig magánnyomozóként besegít a rendőrségnek. Nyilván kell egyfajta személyiség ahhoz, hogy az ember ebbe ne gárgyuljon bele. És hát senki nem mondhatja, hogy nem egy vagány csaj az, aki okostojás feliratú pólóban és husika feliratú sortban arra kell, hogy 3 fegyveres betört hozzá, de mielőtt megkérdezné kicsodák és mit akarnak, teljes nyugalommal főz magának egy kávét. :D Aláírom azt is, hogy fejlődőképes, Garrett-tel pl. tök rendes volt most (mikor befeküdt mellé a kórházi ágyba aww), de még mindig magas lovon ül és többre tartja magát másoknál. Ő folyamatosan meglógott a nagybátyja által ráállított megfigyelők elől, ki volt akadva, hogy vigyázni akarnak rá, stikában intézte a dolgait, de azon meg nekiállt hisztizni, hogy a rendőr nagybátyja meg az exrendőr apja nem avatták be mindenbe. A saját szemünkben a gerendát sem, ugye, Charley? Ezek után pláne nem értettem, miért haragudott meg az apjára a végén, szerintem tök érthető volt, amit csinált. spoiler Sajnáltam igazából az apját, mert nehéz döntést kellett hoznia, és hiába akarnának Bob bácsival Charley-ra vigyázni, nem igazán mond el nekik semmit.
A fő ügy Cookie egyik barátnőjének az eltűnése volt, aminek szerencsére nem teljesen sablonos végkifejlete lett. spoiler Azt nem értettem csak, hogy az ügy kapcsán páran már meghaltak, őket miért nem kutatta fel Charley, hogy megkérdezze, ugyan ki ölte meg őket, ha már látja a halottakat meg ilyenek. spoiler Meg az is fura volt, hogy a Cookie kocsijából előkerült szellemmel meg sem próbált beszélni Charley, bár azt valamennyire megmagyarázták végül. Az előző részben kifejezetten tetszett, ahogy dumálgatott az áldozatokkal, kár, hogy ezt most kihagyták.
A másik fő vonal az a bizonyos romantikus szál volt, amitől a hajamat téptem. Reyes elrejtette a testét és valamilyen formában meg-megjelent Charley-nak, civakodtak egyet, mint az ötévesek, aztán dúlva-fúlva elvonult. – Ne keress engem, mert veszély leselkedik rád! – De, meg akarlak találni, mert így te vagy veszélyben! – De mondom, hogy ne! – De igen! És addig nem is kamatyolunk, amíg nem adsz infót, hiába csorgatom rád a nyálam! *Reyes dühösen elvonul*
Szerintem bőven elég lett volna annyi természetfeletti ebbe a sorozatba, hogy Charley látja a halottakat, ez az egész Sátán, démonok, mennyország téma egyáltalán nem illik ehhez a könnyed, nyomozgatós sztorihoz. Ráadásul én ezt a Reyes-imádatot sem értem továbbra sem, alig tud valamit a csávóról, nekem ezt az együtt kell lennünk, mert ez a sorsunk, de más alapja nincs típusú hatalmas szerelmet nem veszi be a gyomrom. Arról nem is beszélve, hogy Reyes totál ellenszenvesen viselkedik. “Tudok ám érdekes dolgokat a képessgedről, de nem mondom el, bibibííí. Majd jobb az, ha magadtól rájössz.”
Kiborít ez a Reyes-szál, őszintén szólva a végét nem is értettem teljesen, meg ki is kapcsol az agyam, amikor Reyesről van szó, tökre nem érdekel ez az egész. Azt leszámítva viszont még mindig egy jó hangulatú, könnyed, nyomozós történet, szimpatikus mellékszereplőkkel, így nem húzom le jobban. Cookie és Garrett jöjjenek össze és csináljanak egy spin-offot, én őket akarom olvasni. spoiler Kicsit félve, de folytatom majd valamikor az utolsó magyarul megjelent résszel. Egyébként szerintem sokkal jobban néznek ki a magyar borítók, mint az eredetiek, jobban illenek a történethez.
Másik mellékes megjegyzésem, hogy mi a francért kerül bele ilyen szleng, hogy gromek? 2x is?
No mindegy, jó volt ez.

noni55 P>!
Darynda Jones: Második sírhant

Charley ezúttal barátnője segítségére siet. Cookie egyik barátnője, Mimi bajban van, de mire segíthetnének neki, eltűnik. A családja is kétségbeesve keresi. A nyomozás Mimi régi iskolájáig vezeti vissza őket, több osztálytársa is az utóbbi hetekben halt meg ilyen-olyan módon. Charley még arra is szakít időt, hogy kiderítse a szótlan szellem kilétét, aki Cookie új autójában lakik.
Reyes, a Sátán fia időről időre feltűnik a lány előtt, de nem árulja el neki, hogy hol találja a testét, amit démonok kínoznak. Reyes szerint veszélyes lenne Charley-ra nézve, ha a démonok megtalálnák őt. Reyes nem bánná, ha a földi teste semmivé lenne, de Charley ezt nem akarja annyiban hagyni. Még nem tudom eldönteni, hogy jót cselekedett vagy bődületes marhaságot csinált a lány a történet végén a döntésével. Mindenesetre kíváncsian várom a folytatást.
Reyes lévén a Sátán fia, kegyetlen és könyörtelen, különösen, ha a lányról van szó. Újabb részletek derülnek ki a kapcsolatukat illetően. Reyes még mindig nagyon titokzatos és rejtélyes szereplő számomra, de imádom a karakterét. Charley-t mindig megtalálja, főleg a veszélyes pillanatokban. A lány szarkazmusát nagyon szeretem, makacs, mint az öszvér Reyes legnagyobb sajnálatára. A férfi szerint sokkal több van benne, mint gondolja. Remélem Charley minden képességét megismerhetem apránként. Izgalmas és humoros olvasmány.

NightStar>!
Darynda Jones: Második sírhant

Hát, ez isteni volt! Vagy inkább haláli? :) Lényeg a lényeg, az írónő stílusa nekem nagyon fekszik, sok szempontból Hamilton Anita Blake-jére emlékeztet (talán ezért is tetszett annyira). A krimi szál is nagyon jó volt, talán jobb is, mint az előző részben. Szintén jó pont jár a címért, mert tetszett a kapcsolata a történettel, hogy nem egy direkt utalás a történetre, hanem csakúgy, mint az előző részben, a végén derül ki, hogy mi is a szerepe. A szereplők szuperek, nagyon szórakoztatóak. Charley nagyon jó karakter, vagány, szellemes, és hihetetlenül vicces. Ez a humor adja meg azt a pluszt, ami megkülönbözteti más hasonló fantasy-ktől. Ha nem is mindig fogtam a hasam a nevetéstől, de majdnem minden oldalon volt min mosolyogni. :) A cselekmény pörgős, izgalmas. Reyes meg egy baromi jó pasi, akiért meg kell dögleni. :) Romantikából kevesebbet kapunk most, de magamat is meglepve azt kell, hogy mondjam, nekem nem is hiányzott.
A vége komolyan arra sarkall, hogy következő részért hisztizzek, és lehet, hogy angolul fogom folytatni, mert kíváncsi vagyok, ebből mi lesz.

SunnySister>!
Darynda Jones: Második sírhant

Továbbra is imádom Reyest, bár most kicsit hiányoltam, azért nem vagyok nagyon csalódott. Charley ebben a részben is ontotta a poénokat, szakadtam sokszor, a polófeliratok is hihi, lehet kéne párat csináltatni. :D
A nyomozás rész is jó volt, bár kicsit lassan indultak be az események, de aztán csak úgy pörögtek. Van egy két szexi szimpi új karakter is, de továbbra is Reyes a kedvenc.. és a vége… szubbasszus.. Nemáá Reyes!!!!!

kocybaba P>!
Darynda Jones: Második sírhant

Sajnos, számomra ez a rész nem hozta a hozzá fűzött reményeket. Alig akartak fogyni a lapok. Valahogy sok lett benne az ismétlés az előző rész kapcsán, valahogy kevesebb és erőltetettebb lett a humor, nehezen indult be a nyomozás, valahogy Charley néhol bosszantott, és a legrosszabb, hogy csak kb. nyomokban volt benne Reyes!? És ismét a végére pörgött fel úgy igazán a történet. Még jó, hogy azért akadt pár új jóképű karakter, és hogy a befejezés legalább egy ütős függővég, ami kicsit sem hagy nyugodni. Ezért mindenképpen megpróbálkozok majd még a 3. résszel.

Dyus33>!
Darynda Jones: Második sírhant

Nos, az eleje bűn unalmas és szétszórt volt, plusz a párbeszédek követhetetlenek voltak, de valahol a 150. oldal környékén végre beindult a történet. Pedig majdnem abba hagytam az olvasást. Örülök, hogy nem tettem, izgalmas eseménysorozat vette kezdetét, mire felgöngyölítették a nyomozást, és a végére némi humormorzsa is jutott, bár ez az első rész tizedét sem közelítette meg. Romantikából is csak pár cseppet kaptunk, viszont sok-sok jóképű pacák őgyelgett Charley körül. Összességében hozta a szokásos második rész szindrómát, amit sorozatok esetében tapasztalunk. Adok még egy esélyt a harmadik résznek.
A borító ismételten gyönyörű, ahogyan az első résznél is említettem :)

448 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632933108 · Fordította: Varga Krisztina

Marcsi P>!

Amikor megnyitottam a magánnyomozó-irodámat, Cookie felajánlotta, hogy felveszi a telefonokat, amíg nem találok valakit, akit teljes munkaidőben tudok alkalmazni. A többi történelem. Azóta is a rabszolgám.

Kapcsolódó szócikkek: Charley Davidson · Cookie Kowalski
tmezo P>!

Ne keresd a bajt! Szabad akarattal
bír, és pontosan tudja, hol talál rád…
                             PÓLÓFELIRAT

13. fejezet

psych P>!

Hát, bevallom, a kávé olyan nekem, mint macinak a méz.

Kapcsolódó szócikkek: Charley Davidson · kávé
NightStar>!

Vannak olyan lányok, akik a Pradára esküsznek
És vannak olyanok is, akik a 17 mm-es félautomata, csőhátrasiklásos,
öntöltő, csúszásmentes markolatú pisztolyokra.
PÓLÓFELIRAT

Reika>!

Egész addig ateista voltam, amíg rá nem jöttem,
hogy isten voltaképpen én magam vagyok.
LÖKHÁRÍTÓMATRICA-FELIRAT

Tizedik fejezet

Shanara>!

Mert ugye a statisztika tényeken alapul, és a tények makacs dolgok…

18. oldal (Athenaeum, 2014.)

Lisie87>!

Bezártam magam mögött az ajtót, és lényegében mondhatjuk, hogy a Sátán fiát hagytam ott a lakásomban. Egyedül. És bosszúsan.

Kapcsolódó szócikkek: Charley Davidson · Reyes Alexander Farrow
kte P>!

Szereted a kihívásokat? Akkor válassz valamit,
aminek négy kereke van… vagy két golyója…
LÖKHÁRÍTÓMATRICA-FELIRAT

72. oldal, Negyedik fejezet

tmezo P>!

– Te átlátsz a zuhanyfüggönyön? – kérdeztem félig viccesen, félig komolyan.
Hallottam, amint fém hasít a levegőbe, és egy másodperc törtrészével később a pengéje széthasította a zuhanyfüggönyt.
– Most már igen – mondta, és féloldalas mosoly jelent meg telt ajkain.

Kapcsolódó szócikkek: Charley Davidson · Reyes Alexander Farrow
tmezo P>!

– Amikor az amerikaiak a gonoszt emlegetik, akkor gyűlölködő, kegyetlen és brutális, könyörtelen dologra gondolnak. De nem ez az igazi gonosz. Ez csak a mi elképzelésünk róla.
– Mire akarsz kilyukadni?
– A gonosz nem más, mint a jó hiánya. Mint Isten hiánya.

Kapcsolódó szócikkek: Charley Davidson · gonosz · Neil Gossett

Charley Davidson sorozat · Összehasonlítás