A ​Kleofás-képregény 6 csillagozás

Históriák, legendák és képregények
Darvasi László: A Kleofás-képregény

„Reggelinél az ezredes kiterítette a helybeli újságot. A kávéját kavargatta, miközben a másik kezével a sorokat is mutatta, úgy olvasta: »Hamis képregények a megyében, és azon túl is! Az elmúlt hetekben a nyomozóhatóság több mázsa hamis képregényt foglalt le X.-ben, illetve több, N. várossal is érintkezésben álló megyei átkelőállomáson. A kitűnő minőségben, élethűen kivitelezett képregények alkalmasak a lakosság megtévesztésére. A hatóság szerint szervezett társaság áll az események hátterében.« Az ezredes elmerengett, ujjai között ott remegett az ezüst kávéskanálka. Karácsony kisasszony arca azonban merev maradt, egyenes derékkal ült, s Valdek érezte, hogy nemcsak pontosan értette a szavakat, hanem mögéjük is látott, mint aki többet tud valamely egyszerű jelentésnél.”

Eredeti megjelenés éve: 1995

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Élő irodalom Jelenkor

Jelenkor, Pécs, 1995

Darvasi László: A Kleofás-képregény Históriák, legendák és képregények

Ez a kötet 2 szegedi vonatkozású históriát, legendát is tartalmaz. Az egyik A müttenheimi szörny különös históriája, melyben egy szegedi család meggyilkolásának történetét is feldolgozza. A másik A Zord Apa, avagy a Werner-lány hiteles története, amelyben még képek is szerepelnek a városról, sok- sok szegedi helyszínnel, élménnyel.

tgorsy>!

Darvasi László: A Kleofás-képregény Históriák, legendák és képregények

Csak kettő új novellát tartalmaz. Vagyis számomra újat.

latinta P>!

A mondat, ha néma a száj, a lélek vizében hallgat, és nyugtalan fényből van.

latinta P>!

A némán megkötött egyezségek biztosabbak, mint a látványosan összecsorgatott vér.

latinta P>!

Orvos vagyok, nálamnál senki se tudja jobban, hogy az emberi test szép, s főképpen működése közben csodálatos. Lélegzés, pillák rebbenése, az öröm fodrozása a bőrön. S hiába mondanak mást, a lélek együtt kalandozik a testtel, és olykor ezt a legnagyobb boldogsággal és helyesléssel teszi.

latinta P>!

Minden töredezett, széthulló. Freiburg is hideg, vigasztalan. Esik az eső, s a szél a Bodeni-tó felől fúj, és az ember arcába mar, hogy kiegye a könnyeket.

Kapcsolódó szócikkek: eső
olvasóbarát>!

Az élet néha olyan, mint egy opera, amiből kifelejtik a nagyáriát.Karácsony kisasszony valóban szerelmes lett. Elcsábította az ifjabb Hell nevű képregény-ügynök, a szóbeszéd szerint igencsak kellemes megjelenésű férfiú. Ajándékokkal, némi pénzzel és mézesen csorgó reménnyel halmozta el, éjszakánként olyan mondatokat suttogott a fülébe […] melyekről nem lehetett eldönteni, gyötrelmesen szépek vagy aljasok inkább.

(A Kleofás-képregény)

latinta P>!

A vasúti tisztviselőség irodájának ablakát összevirágozta a jég.

Kapcsolódó szócikkek: jégvirág
latinta P>!

Kövérre hízott az este, csorgatta magára a Hold rossz, sárga fényét.

Kapcsolódó szócikkek: este · holdfény
latinta P>!

A kisasszony végre elmosolyodott. Lágy és gyorsan eltűnő mosoly volt, ahogy a porcukor olvad a meleg süteményen, és nem látszik többé, mégis édes.

Kapcsolódó szócikkek: mosoly · porcukor · sütemény
olvasóbarát>!

…egyetlen futamodásnyira áll innen a Kultúr Palota. Csak a Rudolf tér fáinak zöldellő ágai alatt szükséges átvágnom. Elgondolom,hogy a Kultúr Palotát nem mindenki szereti.Némelyek tisztelettel meghajolnak monumentalitása, klasszikus görög-stilje előtt.Másokban erősebb a kritikai hajlam. Hogy úgymond az épület elnagyolt, kulisszaszerű, továbbá a beosztása is igen célszerűtlen. Hogy a külsődlegességekre törő millenáris építkezés iskolapéldája. Így vagy úgy, ez nekem most mindegy, ha Leininger Károlyt megtalálom.Azt a könyvtárost, akivel egyszer a közúti hídon ismerkedtem meg, s aki az öngyilkos Hoffer Ilonka boldogtalan szerelmese, s aki azóta is föl-föltünedezik környezetemben. Leininger a Somogyi könyvtár alkalmazottja.
(A Zord Apa, avagy a Werner-lány hiteles története)

ZolB>!

Freud Zsigmond álomfejtése? – kérdi. – Mit szól hozzá?
Engem nem érdekelnek az álmok, amit tudok, itt tudok.
Milyen különös, milyen nyegle magabiztosság! Nohát akkor Weininger Ottó elveit a nőkről ismeri-e?
Egzáment tesz velem? – kérdem.
Csak kíváncsi vagyok, miféle szellemet takar e csinos pofika. Hogy vajon milyen debatter?
Valamennyire ismerem Weininger Ottó elveit – mondom –, habár nem érthetek egyet a cinizmusával. Tudományossága, mint Verne Gyuláé. Én, kérem, nem nézem le a nőt.
Ergó szeret bennünket.
A tapasztalt hölgyeket különösképpen.
Éspedig miért, fiatalúr?
Énnekem, drága Madame, a múlt fontosabb, mint a jövő.
Mit nem hallok?! Nem akar modern lenni?
Nem tudom, szükséges-é az ilyet akarni.
Tudja, uram, Bécsben úgy tartják, hogy momentán két dolog modern. Egyrészt ha kianalizáljuk az életet, és a mélyébe tekintünk, másrészt elmenekülünk tőle, és csak álmodunk.
Szerintem a szerelem olyképpen modern dolog, mint isten vagy az ördög. Nem tud elavulni.
S miféle nőktől visszakozna?
Penelopét nem szeretem, Ophéliát sem szeretem, ahogy Lady Machbetet sem. Azt szeretem, ha sokat akar a nő, és azt mind magától akarja. Mert minek akar a nő látni, ha egyszer világíthat?
Micsoda hazugság!
Nem, dehogy, inkább az igazság másik oldala.