Zom-B ​Város (Zom-B 3.) 97 csillagozás

Darren Shan: Zom-B Város

A sorozat harmadik kötetében B elindul London utcáin, és szemügyre veszi, milyen pusztításokat okozott a zombik támadása. A holtak és élőholtak városa ez, és akik megmenekültek, néha veszélyesebbek, mint maguk a zombik. A várost felügyelő fegyveres csapatok csak növelik a rettegést, és a színen újra feltűnik a rémálomba illő, különös bohóc!

„Régebben azt gondoltam, London az egyik legizgalmasabb hely a világon, ahol egyfolytában történik valami, és egy percre sem áll meg az élet. Most úgy érzem magam, mintha a világ legnagyobb temetőjén sétálnék át, ami ráadásul még ronda és rendetlen is… Mindenütt megszáradt vér- meg hányásfoltok… Bár nincs akkora bűz, mint gondolná az ember, azért elég durva, főleg, hogy az orrom most sokkal érzékenyebb, mint amikor még éltem.”

Eredeti megjelenés éve: 2013

Móra, Budapest, 2015
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634150404 · Fordította: Magyari Andrea · Illusztrálta: Varren Pleece

B Smith

Nikymeria P>!
Darren Shan: Zom-B Város

Kicsit még mindig gagyi, kicsit még mindig nem kapott el, csak hajt a kíváncsiság.
Kicsit nagyon gusztustalan is. Kicsit nagyon függővéges.
Ebben a részben valahogy nem igazán történt semmi, azonkívűl, hogy megismertük a halott Londont, és B járkál egyik helyről a másikra. Egyedül a történet vége izgalmas egy kicsit, majd a legvége… Na vajon, kik találhatták meg B-t? Ha nem a zombik, nem a mutánsok, nem a bohóc… :D

hpatrik97>!
Darren Shan: Zom-B Város

Végre! Végre kezd érdekessé válni ez az egész!

Úgy tűnik ebben a sorozatban minden könyv egy hatalmas csattanóval végződik, így a következő rész elején sosem tudhatja az ember, hogy mire is számíthat. Nagyon jó volt! Már nagyon várom a folytatást! :)

*INNENTŐL KEZDVE CSAK AZOK OLVASSÁK, AKIK MÁR OLVASTÁK AZ ELŐZŐ RÉSZEKET! :)*

Elég lassan indult be ez a rész, de nekem kifejezetten tetszett, hiszen B végre bejárja a zombiktól hemzsegő Londont. Már annyiszor láttam/olvastam olyan történetet, ahol a túlélő/túlélők híres nagyvárosokat járnak be, zombikkal harcolnak stb., de ebben a sorozatban ugye egy különleges zombi szemszögéből láthatunk mindent. B nagyon érdekes karakterekkel találkozik, érdekes események történnek, de még mindig fogalmunk sincs arról, hogy valójában minek is vagyunk a részesei! És ez a befejezés!

Ide a következő részt! :D

betweenhorrortales>!
Darren Shan: Zom-B Város

Úgy érzem a Zom B sorozat ebben a kötetben érkezett meg, ahhoz a ponthoz, ahol Darren írása végre kezdi megmutatni azt a jól ismert groteszk világképet, amit már a többi könyvében is megismertem. A főszereplő B személyisége is elkezdett változni, érettebb lett a gondolkodása, jobban megtudtam kedvelni a karakterét. Az első két részben nem éreztem azt, a pontot, hogy „ na végre megérkeztünk a gyökerekhez ”, hanem amolyan bevezető könyvek voltak. A harmadik részét együltömben kiolvastam, mert letehetetlen volt, annyira olvastatja magát. Jól elkapta és írta meg Darren azt az apokaliptikus érzést, amit a könyv elejétől a végéig nyújt. Imádtam ezt a részét jobban, mint az első kettőt.

zdorka P>!
Darren Shan: Zom-B Város

Nagyjából hat hónappal azután, hogy az apokalipszis eljött és elmúlt, és néhány nappal azután, hogy B megszökött a kormányzati létesítményből, B elindul, hogy felfedezze, mi maradt Londonból. És nagyjából ennyi.
Van néhány mókás pillanat, például amikor B felfedezi zombierejének mértékét, vagy amikor először találkozik az élőhalott babával. Darren Shan (mint mindig) remek munkát végez, hogy beleszője a hátborzongatót a történeteibe.
A zombivadászok és a lány közötti konfrontáció remek kiegészítése volt a regénynek – mindig szívem az olyan pillanatokat, amikor a szörny és az emberek először találkoznak egymással.
Akárcsak az első néhány könyvben, itt is egy körbejárható szereplőgárdával ismerkedünk meg. Ott van a négy zombivadász, egy művész és egy csomó vallásos buzgó. Szívesebben tartottam volna néhányat ezek közül az emberek közül.
De ki tudja, talán néhányan újra előkerülnek!

rafaelo0824>!
Darren Shan: Zom-B Város

Ó, kár volt belekezdenem, mert így, hogy nincs meg még a folytatás, kínzás lesz kivárni. Nem olyan sok minden történt ebben a részben, de még mindig nagyon tetszik. Remélem, hogy hamarosan megjelenik a következő kötet, én biztos vevő leszek rá.

gab001 >!
Darren Shan: Zom-B Város

Végre kijutunk a felszínre, s így teljesebb képet kapunk a világban bekövetkezett változásokról. B összefut néhány érdekes figurával, s így képet kaphatunk arról, hányféleképpen képesek az emberek feldolgozni ugyanazt a tragédiát. Többen is megtalálják az életük célját azzal, hogy véget ér a világ. A szerző tükröt tart az olvasó elé, hogy ne csak a nyilvánvaló dolgokat lássuk az emberiséggel kapcsolatban. Sokféleképpen lehet túlélni.

Nuwiel P>!
Darren Shan: Zom-B Város

A Zom-B sorozat magyarul megjelent utolsó része követi ugyanazt a receptet, mint a második: rövid összefoglaló a korábbi eseményekről, majd némi történés, függővég, és folytatása következik, kivéve, hogy innen nincs tovább, csak angolul.

A történések pedig nem sokkal bővebbek, mint amit a fülszöveg elárul, leginkább a hangulatfestés az, ami kitölti az oldalakat, egy-két új információ a kirakósba, de azért nem tisztul annyit a kép, hogy sejteni lehessen a végét. Majd haladok tovább angolul, bár egyelőre nem köt le annyira, mint annak idején a vámpíros, bár akkor némileg fiatalabb voltam, és inkább az író ezen könyveinek célcsoportja, mint most, de azért még szórakoztató, és hát kell az a plecsni is.

RoseMarry>!
Darren Shan: Zom-B Város

Oké, rájöttem, hogy a függő végeket törvényben kéne tiltani. Hogy lehetett így vége!? Már most alig várom a kövi részt. Ez a könyv is tetszett, bár most nem sok cselekmény volt, inkább az „új” világot ismerhettük meg B csatangolása során.

Kabódi_Ella P>!
Darren Shan: Zom-B Város

Ez sokkal jobb volt, mint a második rész. Nem volt égzengetően izgalmas, de valami elindult. Remek leírások tarkították, remek mellékkarakterek. Nekem legalábbis kifejezetten tetszettek. Különösen a festő, ő egy nagyon érdekes alak volt, és sajnáltam, hogy nem szerepelt többet. Alapvetően ez egy egész izgalmas kis sorozat, csak a probléma az, hogy a harmadik (nálunk befejező) rész túlságosan is függővéges. Így hiányérzetem maradt. Nagyon-nagyon erős hiányérzetem. A fordítással itt is voltak itt-ott gondjaim, de mivel amúgy sem mesterművet vártam, így nem is húztam fel magam dolgokon. Élveztem, amit tudtam, és kész. Be kell vallanom, azt vártam, hogy egy kicsit jobban fog lelkesíteni, de talán most én magam nem vagyok olyan állapotban jelen pillanatban, hogy bármiért is lelkesedjek egy jó alváson kívül. Szerettem ezt a trilógiát. Nem nagy kedvenc, de azért kedves a szívemnek és elnéző vagyok a hibáival szemben is.

Dorka50 P>!
Darren Shan: Zom-B Város

Annak ellenére, hogy ez a rész nem volt annyira izgalmas mint a többi nagyon sajnálom, hogy érdeklődés hiányában nem folytatják a sorozatot. Nekem nagyon tetszik a sorozat. Darren Shan itt is eljátszotta azt amit általában. A könyv végén húz bele, de nem kicsit. A vége ennek is kegyetlen és lezáratlan. B végig küzd önmagával, próbál helyesen cselekedni ami nem egyszerű. Csak reménykedni tudok, hogy egyszer mégis folytatják és megtudhatom mi is történik Shan zombi világában.

BlairRavenscar>!

– Nincs jogom hozzá, hogy megakadályozzalak abban, amit tenni akarsz – folytatja Barnes. – Szabadon cselekedhetsz, nem vagyok a felettesed, nem tartozol nekem elszámolással. És lehet, hogy igazad is van. De ha megölöd, esküszöm, hogy mindkét térdkalácsodba beleeresztek egy-egy golyót, aztán itt hagylak, had lakomázzanak belőled éjjel a zombik!

BlairRavenscar>!

Ha az ember kínjában már inkább nekivág egy öngyilkos missziónak, az mutatja, hogy tényleg majd megbolondult unalmában!

Rena213>!

És akkor…
Akkor mi? Megölte egy zombi? És ő élőhalott lett? Vagy a rasszista, nőverő lovagja, az apám elvitte valami olyan helyre, mint Shangri-La, amiről A kék hold völgyében olvastam?

8. Fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Shangri-la
Bonneetoile P>!

– Hiányzol, Anya! – nyögdécselem, és várom, hogy folyni kezdjenek a könnyeim. Persze nem folynak, mert nem tudok többé sírni. Úgyhogy bezárom az ajtót, és a saját szobám felé indulok.

8. fejezet 64. oldal

TheDoctor P>!

A halottak figyelnek a legjobban az emberre. Egy hulla meghallgat mindent, nem vág közbe, nem kritizál, addig karattyolok, ameddig akarok.

Kapcsolódó szócikkek: B Smith
BlairRavenscar>!

A zombiság nem választás kérdése, senki nem önszántából válik azzá.

BlairRavenscar>!

– Hölgyeim és uraim, kedves gyerekek – kezdődhet az előadás! Isten hozta önöket Mr. Dowling és segédeinek vérfagyasztó, vad és varázslatos világában! Meglátják, az élőhalottakkal és uraikkal csak úgy repül az idő! Élvezzék, ahogy darabokra szaggatjuk önöket! Tapsoljanak, miközben gyönyörű mintákat rakunk ki kitépett belső szerveikből! Bízzák ránk magukat, s a poklok poklát járhatják be!