Vérfüred (Démonvilág 3.) 237 csillagozás

Darren Shan: Vérfüred

Ne higgy a meséknek! Vidám befejezés nem létezik. Sőt. Befejezés sincs. Az élet megy tovább, két kanyarral arrébb már mindig történik valami új. Legyőzhetsz hatalmas akadályokat, dacolhatsz ezer veszéllyel, farkasszemet nézhetsz a gonosszal, a végén dicsekedhetsz is vele, de az még nem a befejezés. Amíg van benned szufla, a történeted pereg tovább.

Dervish Gradyt lidérces álmok kínozzák, amióta visszatért a Démonvilág univerzumából, de Grubbs nagyon vigyáz nagybátyjára. Megpróbálnak normális, démonmentes életet élni. Amikor aztán egy híres producer felkéri Dervisht, hogy vegyen részt következő horrorfilmje elkészítésében szakértőként, úgy gondolják, ez jó buli lehet, és amúgy sem árta-na nekik egy kis levegőváltozás.

Csakhogy a forgatás helyszínén, a Vérfüred névre keresztelt városkában, nem csupán feltörő emlékeikkel kell megküzdeniük.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Móra, Budapest, 2008
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631184389 · Fordította: Puller István, Bárány Ferenc
Móra, Budapest, 2006
252 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631182525 · Fordította: Bárány Ferenc

Grubitsch "Grubbs" Grady · Dervish Grady · Vész herceg · Billy "Bill-E" Spleen · Davida Haym

Sylveris
Darren Shan: Vérfüred

Nem tudom mit írhatnék, csak ismételni tudom önmagam.

Végre! Grubbs és Dervish!
Fantasztikus volt! Kellően hátborzongató és izgalmas. Imádom DS. fantáziáját.

Több ilyet!

Hencsulátor
Darren Shan: Vérfüred

Viszonylag régen olvastam a sorozat első két részét, és sajnos nem is tetszik annyira mint a vámpíros és a zombis sorozatok, de ettől függetlenül kellőképpen véres volt és izgalmas.
Darren Shan gondolom direkt, de nem igazán ír szerethető karaktereket, ez nálam sajnos sokat ront az olvasás minőségén, de iszonyatosan várom, hogy milyen kalandok várnak még Grubbsra.
Gyorsan lehet vele haladni és éppen eléggé ki is tud kapcsolni. :)
Nem sokára olvasom a következő részt.

brigi11 P
Darren Shan: Vérfüred

Eddig ez a rész tetszett a legjobban! Grubbs és Dervish párosa egyszerűen verhetetlen. A történet továbbra is kellően véres, beteg és hátborzongató. Külön pluszpont jár a mágiáért és a mozis sztoriért, DS remekül tud új dolgokat bele vinni a már meglévő történetbe, újra és újra meg tud újulni. A vége meg egyszerűen zseniális, nagyon kiváncsi a folytatásra.

Darren Shan: Vérfüred

Vidám befejezés nem létezik.

Rendkívül ötletes rész volt, maga a forgatás is zseniálisan eltervezett jelenet, de különösképpen a nagy mészárlást élveztem. Nem a szenvedés miatt. Hanem mert Darren egyszerűen zseniálisan építette fel az egészet. Az írásmódjába is egyre jobban beleszeretek, imádom, ahogy a mondatokkal bán.
Vész herceg személye is valahogy közelebb került hozzám. A démonok pedig kötetről kötetre fantasztikusabban néznek ki. Mikor a Gregor nevű csótánydémon feltűnt azért egy kicsit fel kellett röhögnöm. *kuncog*
Alig várom az Áldozatot, még több démont és horrort… Ide nekem! 3:) ettől a könyvtől olyan gonosz hangulatom lett… :O buhahahahaha

FLauraM

2020.03.17.

Ennél a kötetnél hagytam abba a sorozatot.
Nem az én világom.
De az tény, az író kreatív, remek karakterekkel dolgozik. Dervish-t nagyon megkedveltem, a tetteivel tiszteletet vívott ki magának. Az idaigi történetekkel összevetve, ez tetszett a legjobban. De nem érzek annyi késztetést, hogy folytassam.

rafaelo0824
Darren Shan: Vérfüred

Nem annyira emlékeztem erre a részre, így annál jobban tetszett. Még mindig van pár logikátlanság, meg hiteltelen reakció egyes dolgokat, de ezek eltörpülnek ennyi izgalom mellett. Megint véres és pörgős, Dervisht imádom, és itt már Grubbs is a szívemhez nőtt.

lengyeldavid I
Darren Shan: Vérfüred

Élvezet volt visszatérni Grubbs és Dervish történetéhez. A cselekmény is izgalmas, újszerű volt, démonos könyvtől hasonlót még nem láttam. Ami még külön tetszett, hogy több mellékszereplő volt, illetve hogy még akit a könyvben szinte végig ki nem állhattam, az utolsó oldalakon szimpatikussá tudott válni számomra.
Kíváncsian várom, hogyan folytatódik a sorozat.

amanda888 P
Darren Shan: Vérfüred

Végre megjött a történet folytatása. Bár őszintén szólva kicsit úgy érzem, hogy most meg nem haladtunk a történetben. Bár egy dolog kiderült spoiler, de egyébként ennyi. Filmforgatásról volt szó, és kb. a könyv is olyan volt mint egy horror film, abból is közép kategóriás. Bízom Darren Shan-ben és remélem, hogy ez is egy nagy kirakós egyik darabkája, és hogy a végén minden mindennel összefügg.

kovklau
Darren Shan: Vérfüred

„Vidám befejezés nem létezik”
Megint csak ismételni tudom magamat. Hihetetlen amit Darren Shan művel a szavakkal.
Hátborzongató belegondolni, hogy valaki képes ilyeneket kitalálni, főleg gyerekekkel. Szegény gyerekszínészek.. Senki nem hitte el, hogy tényleg sorra meghaltak..
A végső harcnál annyira kilátástalan volt az egész helyzet, hogy elképzelni se tudtam, hogy fogja megakadályozni az író azt, hogy mindenki a mészárlás áldozata legyen..
A befejezés pedig.. Miért? Miért kellett eltitkolnia Grubbsnak a varázserejét?
Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz ennek a sorozatnak a vége.

rex501
Darren Shan: Vérfüred

Szintúgy izgalmas olvasmány volt, mint az előző részek. Bár itt azért hiányoltam azt a fajta brutalitást, amit eddig megszokhattam. A véresebb jelentek nem voltak annyira megrázóak. Mivel tudtam hogy ez csak egy filmforgatás, ezért nem is vettem annyira komolyan őket (á, ez biztos „csak” egy filmes trükk).
Érdekes volt látni, hogy Grubbs és Dervish hogyan dolgozza fel a legutóbbi összecsapásuk emlékét Vész herceggel. És ha már úgyis róla van szó, akkor kíváncsi lennék a többi démonhercegre is. Vajon ők is ennyire szadisták? Vagy még jobban?

Niah

– Mondtam már, hogy szeretlek, Grubbs?
– Még nem.
– Helyes. Utálom az ilyen érzelgős baromságokat.

– Jól van, mester, megölöm, ha kívánod – mondja Dervish halkan
Lassan leeresztem a villámat.
– Mi van?
Megfordul, az arca kifejezéstelen. Pontosan olyan, mint amikor a lelke Vész herceggel küzdött. A pulzusom felpörög. Aztán Dervish elvigyorodik.
– Baromállat! – förmedek rá. Dervishnek kissé beteges a humorérzéke.

Kapcsolódó szócikkek: Dervish Grady · Grubitsch "Grubbs" Grady · humor · Vész herceg
Amy_Lee

Ránéz Vész hercegre, aki már újfent siklik felénk.
– Na jó – döntöm el hirtelen, büszkén, hogy ilyen bátor vagyok, bár rögtön belém is hasít a rettenet. – Én is maradok. Így még több idejük marad a túlélőknek.
Dervish mosolyog.
– Mondtam már, hogy szeretlek, Grubbs?
– Még nem.
– Helyes. Utálom az ilyen érzelgős baromságokat. Ekkor Vész herceg felrikolt, és tűzzel áraszt el minket.

victoria_m997

– Kezdem elveszteni, Grubbs.
Gombóc nő a torkomban, de nem hagyom, hogy Dervish lássa rajtam a félelmet.
– Mármint micsodát, az eszedet? Olyasmit nem veszthetsz el, amid sosem volt.

Niah

– Grubbs? – lihegi Dervish.
– Igen, főnök!
– Tényleg te vagy az? Nem csak egy látomás? Ugye, nem csak a te képedben öltött testet, hogy utána megkínozhasson?
– Meg vagy te buggyanva! Ilyen tökéletes arcot még maga Michelangelo sem tudna megformázni.

10. oldal, 1. fejezet - Amit életnek nevezünk

veri7

De a történetek nem érnek véget. Amíg csak élünk, folytatódnak. Az ember egyszerűen kénytelen folytatni a dolgait. Lapoznia kell, új fejezetet nyitni, megtudni, mi minden vár rá legközelebb, és őszintén remélni, hogy bármi is jön, nem lesz túl durva. Még ha odabent, a lelke mélyén tudja is hogy nagy valószínűséggel az lesz.

victoria_m997

Az élet nem mese. A történetek nem érnek véget.

Kapcsolódó szócikkek: élet · mese
victoria_m997

Odarohanok a fülkéhez, ahonnan a hang jött. Bill-E van odabent, reszket, de mosolyog.
– Mi tartott ilyen sokáig? – szemtelenkedik.
– Egyáltalán nem akartunk jönni – felelem, miközben vízzé varázsolom az üveglapot, és hátralépek, amíg az nagy loccsanással a padlóra esik és szétfolyik. – De Dervish azt mondta, minden családnak szüksége van a félkegyelműire.

Niah

– Azért lehet benne valami. Ahhoz, hogy egy lány beléd szeressen, tényleg vaknak kell lennie – fűzöm hozzá.
– Van ugye a te arcod – horkan fel Bill-E. – Meg van az én löttyeteg alfelem. Neked nem tűnt fel még a döbbenetes hasonlóság?

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Démonvilág sorozat · Összehasonlítás