Démonmester (Démonvilág 1.) 349 csillagozás

Darren Shan: Démonmester

Darren Shan, a rendkívül népszerű Vámpír könyvek szerzője új sorozatában a Démonvilág borzalmait ecseteli nagy átéléssel. Az első kötet tizenhárom éves főhősének arra a kérdésre kell megtalálnia a választ: mi a jobb – farkasemberré válni, vagy szembeszállni a nagy hatalmú démonmesterrel.

Eredeti megjelenés éve: 2005

256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631197426 · Fordította: F. Nagy Piroska

Dervish Grady · Grubitsch "Grubbs" Grady · Vész herceg · Billy "Bill-E" Spleen

h_orsi P
Darren Shan: Démonmester

Félelmetes ugyan, de mégsem annyira, hogy ne tudnál tőle este békésen szunyókálni. Legalábbis szerintem. A szereplőkkel és a karakterábrázolással maximálisan meg voltam elégedve. Nem tökéletesek, követnek el hibákat, de a legtöbbet jó szándék vezérli.
Én személy szerint nem nagyon szeretek sakkozni. Hosszúnak és nehéznek tartom az egész procedúrát. Kiskoromban sokat játszottam apával, de mindig nem jutottunk sehova sem, mert vagy a) hagyott nyerni vagy b) mivel hagyott volna nyerni, de teljesen béna vagyok ezért már csak a két királyunk volt fent a táblán. A könyv elolvasása után viszont elővettem, mert a Démonmester meghozta hozzá a kedvemet és bár egy játszmát sem sikerült megnyernem, azért jól szórakoztam. :D

Bővebben: http://konyvkoktel.blogspot.hu/2016/04/darren-shan-demo…

AniTiger MP
Darren Shan: Démonmester

Ez egy nagyon súlyos történet ismét, Shan bácsi… Gyilkosság, démonok, varázslat, diliház, delírium, vérfarkasok, sakk és mindenféle nyalánkság egy könyvben.
Hátborzongató.

Kaptam egy elsőre – nagyon – unszimpatikus kölyköt, akit lassacskán inkább sajnálni kezdtem. Aztán kaptam egy dögös, kemény pacákot, akinek van egy isteni kiskastélya Carcery Vale-ben és a humora~~~ húú, de beteg! Rajongok Dervishért!

Kedvenc rész(ek): A srác már-már őrületbe hajló viselkedése fantasztikus volt, de a kedvencem mégis a könyv legvége. Hah!

Off-durca
Egyébként egyetlen dolgot tudok felróni a sztorinak, illetve inkább a fordítónak. A „pirája” szót rémesen rossz volt így leírva látni. Úgy tudom, hogy nem helytelen ugyan, de a piranja vagy a piranha valahogy jobb…

A sztori még így is abszolút jó, mert horrorisztikus, ijesztő és hű-de-jól felépített. Ma valószínűleg meg fogom őrjíteni a családomat azzal, hogy sakkozásra kényszerítem őket.

Bővebben – http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2015/08/demonvilag1.html

Sylveris

„ Vége. ”

Na nemáárrr.

Egyszerűen imádtam! ( Jó, a hosszú olvasási idő nem ezt mutatja.)
Zseniális. A karakterek valami eszméletlenül jóra sikeredtek. A történet magával ragadó, lebilincselő és szórakoztató. Nem épp megszokott kezdés egy ifjúságitól.

Csak ajánlani tudom!

brigi11 P
Darren Shan: Démonmester

Kerestem valami kis könnyű, kalandos, felejthető olvasmányt, és kaptam egy hihetetlen könyvet. Az elején nem gondoltam, hogy annyira meg fogom szeretni, hogy nem is akarom majd befejezni. Ez a könyv egyszerre rövid, pörgős, zseniális, beteg. Gyenge gyomrúaknak nem is ajánlám, és őszintén az ifjúsági címkén is elgondolkodtam egyszer kétszer, mert tizenévesek kezébe tuti nem adnám. Fél csillag levonás a legeslegutolsó csavarért/poénért, anélkül sokkal ütősebb lett volna. Kiváncsian várom a folytatásokat és ha Darren Shan tudja hozni ezt a színvonalat, nagyon jóban leszünk.
Ja, és a Tottenham? Miért??

Rhyen
Darren Shan: Démonmester

Most értettem meg, miért szeretik az emberek Darren Shant.
Ő egy zseni.
A durva kezdés, az őrült részek és a vége – hát én ezt nem hiszem el! Imádom. Olyan csavaros és ötletes. A karakterek szerethetők, élettel teliek. De a legeslegjobban a vége tetszett, az utolsó oldal. Beszarás ez az író. :D Imádom a humorát.
Talán jobb is így, hogy először a bénábbik sorozatával (Város-trilógia) ismerkedtem meg, hiszen újra és újra bizonyítja, hogy nagyszerűen ír.

rlb_32557241
Darren Shan: Démonmester

Oké, azt hiszem, szerelmes lettem Dervishbe.
Lekötött, szórakoztatott, borzongatott. Újabb 5*-ös munka, Shan papa!

Julos
Darren Shan: Démonmester

A történetem ezzel a könyvvel egész messzire nyúlik vissza, úgy hat-hét évvel ezelőttre. Mit sem sejtő, ártatlan, cuki kislány voltam, akinek a legijesztőbb könyv, amit olvasott, a Harry Potter. Teljesen gyanútlanul kivettem ezt a könyvtárból, és lelkesen olvasni kezdtem. Mit ne mondjak, alig kezdődött el a történet, már tövig rágtam minden körmömet, és a feléig sem jutottam el, mire abbahagytam. Mondanom sem kell, napokig démonokat láttam minden sötét sarokban, és a félbevágott ember véres képe a mai napig az emlékezetembe égett.

Viszont most, hogy újraolvastam, nagyon tetszett. Kellőképpen ijesztő volt, a karaktereket többé-kevésbé megszerettem, egészen zseniális alkotás, pont ahogy Darren Shantól várja az ember.
De egy jó tanács: a tízéves kislányotok kezébe azért ne adjátok oda.

Karcsika

Azta-paszta
Te jó ég, nehéz szavakba foglalnom az érzéseimet így hirtelen. Tipikusan olyan regény volt ami nagyon megdöbbentett, az egyik pillanatban még egy lázadozó tinédzser apró-cseprő gondjait olvashatjuk, a következő fejezetben pedig spoiler. Sokkolóan jó volt ez a regény, nagyon érdekel a folytatás.

Darren Shan: Démonmester

A farkasemberek soha nem magányosak

Könyvtárban találkoztam ezzel a könyvvel, először a második részével..:D
Tetszett. Elég hamar végiglehet rajta menni.. Egyedül az nem tetszett, hogy csak a vége fele indul be a cselekmény.. Ettől függetlenül egész jó,amugyis szeretem az ilyen beteg könyveket :D

rex501
Darren Shan: Démonmester

Ijesztő történet volt, néha kifejezetten a hideg futkosott tőle a hátamon. Szerencsére azért nem voltak tőle rémálmaim. A karakterek kifejezetten szerethetők, még a saját hibáik ellenére is. Pont az esendőségük miatt éreztem annyira emberinek őket.
A könyvnek a nyomasztó hangulata, a véres jelentek és démonok miatt, talán jobb is hogy nem 12 évesen kezdtem el olvasni a könyvet. Azt hiszem akkor én is folyton rémeket láttam volna.

Black_Angel

A kétely olyasmi, ami belülről emészti az embert.

Életveszélyes_és_Tilos

Vész herceg a világba búmagot vet
Vész herceg gyász ütött fákat ültet

herceg ül, mint egy vén

bármit
Mehet barát, jöhet galád
Remény tűnik, zúdít csapást
Holdat iszik, napot zabál
Malmoz, míg eljön a halál

herceg, se te, se én.

Kapcsolódó szócikkek: Vész herceg
Christine_

A démonok borzalmasak voltak, de a lányok – mit mondjak, a lányok tényleg félelmetesek.

rebarbarafagyi

Nincs a világon haszontalanabb dolog egy ki nem mondott kérdésnél.

Amy_Lee

Kezdem kiismerni Dervisht, pedig elég nehéz eligazodni rajta. Kedves, figyelmes, gondoskodó – ugyanakkor zárkózott, és elég fura a humora. Egyik nap is bejött, amikor a híradót néztem. Épp egy riport ment egy sorozatgyilkosról, aki levágta és összegyűjtötte az áldozatai fejét. „Végre tudom, mitől van ilyen fejetlenség a világban" – jegyezte meg szárazon Dervish, aztán öt percig a hasát fogta a nevetéstől, miközben én csak bámultam rá elképedve, a tévé meg sorra mutatta a vérfürdők képeit és a síró rokonokat.

Kapcsolódó szócikkek: Dervish Grady
Black_Angel

A múltat nem változtathatjuk meg, és bolondok lennénk, ha megpróbálkoznánk vele.

h_orsi P

Ma este mi vagyunk a saját szerencsénk kovácsai.

211. oldal - A csata (Móra Könyvkiadó, 2007)

victoria_m997

Tudod, a villanyszámla nem fizeti ki magát.

Kapcsolódó szócikkek: Grubitsch "Grubbs" Grady
Nikki92

– Kapaszkodj erősen – mondja. – A sebességkorlátozás arra való, hogy túllépjük.

victoria_m997

(…) a logika és a mágia nem fér mindig össze egymással.

Kapcsolódó szócikkek: Dervish Grady

Démonvilág sorozat · Összehasonlítás