!

Démonmester (Démonvilág 1.) 264 csillagozás

Bookline · 2.499 Ft –15% 2.124 Ft
Régikönyvek.hu · 2.499 Ft –15% 2.124 Ft
Könyvtár

Darren Shan, a rendkívül népszerű Vámpír könyvek szerzője új sorozatában a Démonvilág borzalmait ecseteli nagy átéléssel. Az első kötet tizenhárom éves főhősének arra a kérdésre kell megtalálnia a választ: mi a jobb – farkasemberré válni, vagy szembeszállni a nagy hatalmú démonmesterrel.

Eredeti mű: Darren Shan: Lord Loss

3.500 Ft ★★★★★ Eladó
zolinymus könyve Darren Shan: Démonmester

h_orsi
Darren Shan: Démonmester

Félelmetes ugyan, de mégsem annyira, hogy ne tudnál tőle este békésen szunyókálni. Legalábbis szerintem. A szereplőkkel és a karakterábrázolással maximálisan meg voltam elégedve. Nem tökéletesek, követnek el hibákat, de a legtöbbet jó szándék vezérli.
Én személy szerint nem nagyon szeretek sakkozni. Hosszúnak és nehéznek tartom az egész procedúrát. Kiskoromban sokat játszottam apával, de mindig nem jutottunk sehova sem, mert vagy a) hagyott nyerni vagy b) mivel hagyott volna nyerni, de teljesen béna vagyok ezért már csak a két királyunk volt fent a táblán. A könyv elolvasása után viszont elővettem, mert a Démonmester meghozta hozzá a kedvemet és bár egy játszmát sem sikerült megnyernem, azért jól szórakoztam. :D

Bővebben: http://konyvkoktel.blogspot.hu/2016/04/darren-shan-demo…

AniTiger P
Darren Shan: Démonmester

Ez egy nagyon súlyos történet ismét, Shan bácsi… Gyilkosság, démonok, varázslat, diliház, delírium, vérfarkasok, sakk és mindenféle nyalánkság egy könyvben.
Hátborzongató.

Kaptam egy elsőre – nagyon – unszimpatikus kölyköt, akit lassacskán inkább sajnálni kezdtem. Aztán kaptam egy dögös, kemény pacákot, akinek van egy isteni kiskastélya Carcery Vale-ben és a humora~~~ húú, de beteg! Rajongok Dervishért!

Kedvenc rész(ek): A srác már-már őrületbe hajló viselkedése fantasztikus volt, de a kedvencem mégis a könyv legvége. Hah!

Off-durca
Egyébként egyetlen dolgot tudok felróni a sztorinak, illetve inkább a fordítónak. A „pirája” szót rémesen rossz volt így leírva látni. Úgy tudom, hogy nem helytelen ugyan, de a piranja vagy a piranha valahogy jobb…

A sztori még így is abszolút jó, mert horrorisztikus, ijesztő és hű-de-jól felépített. Ma valószínűleg meg fogom őrjíteni a családomat azzal, hogy sakkozásra kényszerítem őket.

Bővebben – http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2015/08/demonvilag1.html

Julos
Darren Shan: Démonmester

A történetem ezzel a könyvvel egész messzire nyúlik vissza, úgy hat-hét évvel ezelőttre. Mit sem sejtő, ártatlan, cuki kislány voltam, akinek a legijesztőbb könyv, amit olvasott, a Harry Potter. Teljesen gyanútlanul kivettem ezt a könyvtárból, és lelkesen olvasni kezdtem. Mit ne mondjak, alig kezdődött el a történet, már tövig rágtam minden körmömet, és a feléig sem jutottam el, mire abbahagytam. Mondanom sem kell, napokig démonokat láttam minden sötét sarokban, és a félbevágott ember véres képe a mai napig az emlékezetembe égett.

Viszont most, hogy újraolvastam, nagyon tetszett. Kellőképpen ijesztő volt, a karaktereket többé-kevésbé megszerettem, egészen zseniális alkotás, pont ahogy Darren Shantól várja az ember.
De egy jó tanács: a tízéves kislányotok kezébe azért ne adjátok oda.

rlb_32557241
Darren Shan: Démonmester

Oké, azt hiszem, szerelmes lettem Dervishbe.
Lekötött, szórakoztatott, borzongatott. Újabb 5*-ös munka, Shan papa!

Darren Shan: Démonmester

A farkasemberek soha nem magányosak

Könyvtárban találkoztam ezzel a könyvvel, először a második részével..:D
Tetszett. Elég hamar végiglehet rajta menni.. Egyedül az nem tetszett, hogy csak a vége fele indul be a cselekmény.. Ettől függetlenül egész jó,amugyis szeretem az ilyen beteg könyveket :D

victoria_m997
Darren Shan: Démonmester

Úgy érzem imádni fogom a sorozatot *-*
Grubitsch az elején unszimpatikus volt, aztán inkább sajnáltam, majd teljesen megbékültem vele, valamilyen szinten meg is kedveltem.
Dervisht viszont nagyon szerettem, a „pocsék” humorát (amit egyébként nagyra értékelek, jókat nevettem rajta), meg úgy általában is kiváló karakter.
Vész herceg, Véna és Artéria (az elején a 2 démoncsatlós nevén felröhögtem, de aztán a vége felé… Wow, nagyon tetszenek a nevek! Nem adom fel, a következő kötetekben várom Hajszáleret és Szívkoszorúeret!)… Fangörcs volt első látásra, a démonimádatom felszínre is tört. A leírásuk pazarul sikerült, nagyon menő kinézetet alkotott meg nekik Shan bácsi.
Bill-E egy aranyos karakter, spoiler teljessé tett egy jó kis storyt.
Igazából Gretet spoiler találtam szimpatikusnak, a szülők pedig számomra nem voltak túlságosan jelentőségteljesek, a nevükre sem igazán emlékszem.
Vannak benne horrorisztikus jelenetek, amiken egyszerűen ámultam, fantasztikusak. ❤ Viszont az elején a patkánybeles eset… Fúj Grubbs!
Az íróról ne is beszéljünk, Darren könyvei iránt a Darren Shan regényes története sorozat óta oda meg vissza vagyok.
Az utolsó, amit meg kell említeni az a borító. Nem a védő! mi az a farkasszem, heeee? Az egyszerű fekete. Annyira de annyira tetszik! Olyan érzést kelt bennem, mint a Harry Potter sorozatban Tom Denem naplója. Egyszerű, de nagyszerű.
Sosem szerettem a sakkot, de most kedvem támadt hozzá :O

UI.. Majnem kihagytam, mint utolsó-utolsót! Mi ez a befejezés? Alig bírtam abbahagyni a röhögést :'D köszönjük Dervish :'D

lengyeldavid IP
Darren Shan: Démonmester

Nagyon érdekes könyv, bár az elején még fura volt számomra az E/1 leírás, de hamar megszoktam. Az író remekül ábrázolja a karaktereket, mindegyikük megelevenedik a szemem előtt. Bár a főhős, Grubbs egy pimasz kiskamasz az elején, a történet során látványos jellemfejlődésen megy keresztül. Jó, ehhez kellett az a „lökés” az elején.
Ami még tetszett, az a farkasemberek és a démonok kapcsolatának ábrázolása volt. Kíváncsian nézek a sorozat további köteteinek elébe!

dorcy01
Darren Shan: Démonmester

Sok év telt el azóta, hogy Darren Shan könyveket olvastam, és most mennyire jó volt visszatérni hozzá. A mester számomra most is ugyanolyan zseniális mint akkor, a Vámpír sorozat olvasása alatt volt. A szereplőket nagyon megkedveltem, az elejétől a végéig izgalmas, pörgős, letehetetlen könyv volt.

A_albiel
Darren Shan: Démonmester

Tetszett, néhány helyen meglepett, nem vártam, hogy ilyen „kemény” lesz. :D Kedvenc részem asszem az elmegyógyintézetes volt. Néhány helyen egy kicsit mondjuk untam, nem is azért mert lassú lett volna a cselekmény csak valahogy számomra nem volt olyan érdekes.
De ez a befejezés gonosz volt!

Christine_

A démonok borzalmasak voltak, de a lányok – mit mondjak, a lányok tényleg félelmetesek.

Életveszélyes_és_Tilos

Vész herceg a világba búmagot vet
Vész herceg gyász ütött fákat ültet

herceg ül, mint egy vén

bármit
Mehet barát, jöhet galád
Remény tűnik, zúdít csapást
Holdat iszik, napot zabál
Malmoz, míg eljön a halál

herceg, se te, se én.

Kapcsolódó szócikkek: Vész herceg
Black_Angel

A kétely olyasmi, ami belülről emészti az embert.

Black_Angel

A múltat nem változtathatjuk meg, és bolondok lennénk, ha megpróbálkoznánk vele.

h_orsi

Ma este mi vagyunk a saját szerencsénk kovácsai.

211. oldal - A csata (Móra Könyvkiadó, 2007)

Amy_Lee

Kezdem kiismerni Dervisht, pedig elég nehéz eligazodni rajta. Kedves, figyelmes, gondoskodó – ugyanakkor zárkózott, és elég fura a humora. Egyik nap is bejött, amikor a híradót néztem. Épp egy riport ment egy sorozatgyilkosról, aki levágta és összegyűjtötte az áldozatai fejét. „Végre tudom, mitől van ilyen fejetlenség a világban" – jegyezte meg szárazon Dervish, aztán öt percig a hasát fogta a nevetéstől, miközben én csak bámultam rá elképedve, a tévé meg sorra mutatta a vérfürdők képeit és a síró rokonokat.

Kapcsolódó szócikkek: Dervish Grady
victoria_m997

Tudod, a villanyszámla nem fizeti ki magát.

Kapcsolódó szócikkek: Grubitsch "Grubbs" Grady
rebarbarafagyi

Nincs a világon haszontalanabb dolog egy ki nem mondott kérdésnél.

Black_Angel

Azt mondja, egy sötét lelkű ember sokkal ijesztőbb, mint egy képzelet szülte démon.

AniTiger P

– M-m… mi… mik… vagytok ti? – préselem ki magamból nagy keservesen, vacogó fogaim között szűrve a szót.
– A téged valaha ért legnagyobb bánat kezdete és vége – válaszolja a szörny egyszerűen, és hangjában nyoma sincs hencegésnek.

35. oldal, Démonok

Kapcsolódó szócikkek: Grubitsch "Grubbs" Grady