Az ​éjszaka szövetségesei (Darren Shan regényes története 8.) 474 csillagozás

Darren Shan: Az éjszaka szövetségesei

Folytatódik a hajsza a Vérszipolyok Ura után.

Shan herceg, Mr. Crepsley és Harkat, úgy tűnik csapdába került: nem elég, hogy felfedezték lakhelyüket, valaki gonosz tréfát űz velük.Ki lehet a titokzatos Kampós? Van-e köze az éjszaka teremtményeihez? Egy biztos: bármerre mennek is, a vámpírok mindenütt holttestekbe botlanak. De ki a tettes?

Eredeti megjelenés éve: 2002

Tagok ajánlása: 14 éves kortól

Móra, Debrecen, 2014
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631197402 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2008
222 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631184570 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2005
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631179974 · Fordította: F. Nagy Piroska

Larten Crepsley · Darren Shan · Harkat Mulds · Vancha March · Steve Leonard · Debbie Hemlock

Finn_Hudson P>!
Darren Shan: Az éjszaka szövetségesei

Már nagyon vártam, hogy Steve végre visszatérjen és végre ez meg is történt! Az eddigiek során talán ez volt az a rész, amelyben a legtöbb történés és csavar volt.

Juca P>!
Darren Shan: Az éjszaka szövetségesei

Ejnye Darren, miért is nem jársz iskolába? :D Vicces volt, hogy vissza kellett ülnie az iskolapadba. Jól megkomponált rész volt, a régi idők felidézése mellett múltbéli alakok is felbukkannak. Már vártam a nagy találkozást Steve, te kis trükkös fiú! :D A kis csapat folytatja a keresést, és természetesen ezúttal is vérszipolyokba botlanak. Debbie-nek örültem, hogy viszontlátom, bár nem tudom ez a szál, hová vezethet.

A vége miatt most nagy önmegtartóztatásra van szükségem, mert tartani szeretném az olvasási tervemet, de így félbehagyni egy jelenetet nem szép dolog! spoiler

Ancsúr>!
Darren Shan: Az éjszaka szövetségesei

Á, gyerekek! Így legyen lottó ötösöm! Egyszerűen tudtam! TUDTAM!
Azt hiszem elmondhatjuk, hogy Darren múltja végre visszaköszönt ebben a részben. És nem csak egy ízben. Éppen ezért a történet csak még szövevényesebb lett. Kíváncsi vagyok rá, hogy ezen múlttöredékeknek mekkora szerepe lesz későbbiekben a sorozatban.

Hajnalka_Anonymous>!
Darren Shan: Az éjszaka szövetségesei

Még mindig elképedek, hogy micsoda nagyszerűséggel tud a vérfagyasztó pillanatból hirtelen meghittet teremteni az író. Az egyik pillanatban azért izgulok, hogy senki se haljon meg, a másikban meg már egymásba borulva örvendeznek egymásnak. Huh. Aztán megint vissza harc üzemmódba, mégis hogy csinálja? Én már teljesen elvesztettem a „megfelelő hangulat fonalat”, ezért úgy döntöttem, hogy szimplán csak felkészülök minden lehetőségre:D Azon szintén elcsodálkoztam, hogy mennyit nevetek. Talán azokon is, amiken nem igen kéne. Mintha csak egyre humorosabb lenne. A meglepő és lélegzetelállító fordulatokhoz még mindig ért, azt azért meg kell mondjam, ez az írói képessége nemhogy „kikopott”, de sokkal inkább megerősödött. Nem tudom, talán az első olyan írót, aki igazán megszeretette velünk az olvasást nehéz elengedni, vagyis látni a hibáit, úgy elképzelni, hogy nem tökéletesen ír számounkra. Fura ez, de egyszerűen nem tudom meglátni a hibákat ebben a szériában, ami nem megölték-az-egyik-kedvenc-szereplőmet típusú lenne.
Valahogy éreztem, hogy ez a rész más lesz, mert az előzőnek túlságosan is jól lett vége, vagyis annyira azért nem jó, ami a hetedikben történt, de úgy értem, hogy az ilyen nyugis, folytatása-van-de-ha-nem-olvasod-el-akkor-marad-egy-szál-amin-a-történet-még-fut-tovább véggel. Nem tudom jobban elmagyarázni mire gondolok, de nem baj, aki olvasta, az remélhetőleg értette:D
Lényegében ugyanúgy szerettem ezt a részt is, ahogy az összes többit eddig(:

Chöpp >!
Darren Shan: Az éjszaka szövetségesei

Ez után most jön egy kis (kényszer) pihenő, ugyanis a következő kötet(ek) még dobozban van(nak). És fogalmunk sincs, melyikben.

littlelinda>!
Darren Shan: Az éjszaka szövetségesei

Sajnos ez a rész nem igazán tetszett :\ Gyakorlatilag semmi nem történt benne, értelmetlen nyomozás és magyarázkodás volt az egész. Debbie engem szörnyen irritált, ráadásul a kapcsolata Darrennel szörnyen természetellenes volt – értem én, hogy egyidősek években, de Darren akkor is 15 évesnek néz ki, ez nem zavarja Debbie-t?? Mert engem igen, nagyon is. Steve-ben megbízni meg a lehető legnagyobb ostobaság volt. Darren elvileg már felnőtt, mégis úgy gondolkozik, mint egy 15 éves. Mondjuk, ez majdhogynem igaz Steve-re is, mert olyan bosszúvágy hajtja, ami egy 10 évesre jellemző, ha elveszik a kedvenc játékát. 'Mr. Crepsley azt mondta gonosz vagyok!! brühühühüü'

Marée_Noire>!
Darren Shan: Az éjszaka szövetségesei

Itt már komorul a hangulat, ahogy kell, vannak helyzetek, amelyekből nincs visszaút. Így, hogy már tudom, mi lesz a vége, érdekes olvasni: figyelni tudom azt is, amit anno nem, hogy ki hogyan viselkedik, és tudatlanságukban mit mulasztanak el…

rafaelo0824>!
Darren Shan: Az éjszaka szövetségesei

Darren nagyon naiv kis hülye ebben a részben, ennek ellenére tetszett nagyon. A vissza a suliba dolog is jó volt, de legfőképpen a függővég, ami nagyon ütős. Azért, hogy kicsoda Kampós nem volt nagy ördöngösség kitalálni.

Darren Shan: Az éjszaka szövetségesei

Piszok módon sajnálom, hogy anno megnéztem a filmes verziót, mert ez miatt a könyv vége nem okozott meglepetést. Ettől függetlenül még mindig szeretem ezt a sorozatot, izgalmas, fordulatos és eközben még vicces is.

Dorka50 P>!
Darren Shan: Az éjszaka szövetségesei

Ez a rész nem nagyon tetszett. :( Unalmasnak találtam sajnos. A végére persze felpörgött és történt egy-két dolgo, de összességében nem tetszett. De legalább végre feltűnt a rég nem látott személy, akit annyira vártam már. És nem csak ő. Darren pár régi ismerőse feltűnt és persze bonyolódnak a dolgok. Remélem a következő rész jobban fog tetszeni!

Risus P>!

Egy kiadós alvás után mindjárt jobban fogjuk érezni magunkat.

15. oldal, 1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan
Myr>!

– Akarod, hogy elkísérjelek az iskoláig? – kérdezte Mr. Crepsley ártatlan képpel. – Sok veszélyes útkereszteződésen kell átmenned. Vagy talán megkérhetnél egy aranyos nénit, hogy fogja meg a kezed, és…
    – Fogja be – mordultam rá, és a könyvekkel teli hátizsákkal a vállamon kirobogtam az ajtón.

44. oldal, 4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Larten Crepsley
diojudit_92>!

Ki kellett találnom a módját, hogyan érhetem el, hogy felnőttnek tekintsen, és ne gyereknek. Mi lenne, ha megmondanám neki az igazat? Elképzeltem, amint tapintatosan közlöm vele a hírt:
    – Debbie, készülj fel egy nagy megrázkódtatásra – én vámpír vagyok.
    – Hát ez szép.
    – Nem is vagy kiborulva miatta?
    – Miért, kéne?
    – Vért iszom! Éjfélkor odalopódzom a gyanútlanul alvó emberekhez, és megcsapolom az ereiket!
    – Hát… senki sem tökéletes.

95. oldal, 10. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Debbie Hemlock
AniTiger P>!

– Kösz – hárította el Debbie szemérmesen –, de inkább aludnék együtt egy orangutánnal.
    – Szeret! – jelentette ki Vancha, miután Debbie kiment. – Mindig kéretik magukat olyankor, ha tetszem nekik!

158. oldal, 16. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Debbie Hemlock · Vancha March
Telena>!

A határozatlanság a káosz szülőanyja.

173. oldal, 17. fejezet

Leah P>!

Leesett az állam. A térdemig.

25. oldal, 2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan
Risus P>!

– A barátod akarok lenni.

93. oldal, 9. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Debbie Hemlock
victoria_m997>!

– Életre-halálra – javasoltam.
    – Életre-halálra – egyezett bele Steve.
    – Életre-halálra – bólintott rá Harkat is, majd nagy nyomatékkal hozzátette: – De remélem nem a miénkre!

125. oldal, 12. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Harkat Mulds · Steve Leonard
Adachi>!

– Ilyen pökhendi vagy, vagy ilyen tudatlan? – csattant fel.
– Egyik sem – nézett végig Vancha nyugodtan ellenségeinken. – Vámpír vagyok.

Kapcsolódó szócikkek: Vancha March
LLBarbi>!

– Itt mi vagyunk azok, akiket megsértettek – válaszolta Vancha. – A halál megtiszteltetés, ha méltó ellenfél kezétől szenvedjük el. Ha a legkiválóbb harcosaitokat külditek ellenünk, és ők megölnek, ajkunkon mosollyal fogadjuk a halált. De hogy ezeket külditek… ezeket… – És kiköpött a földre. – Nincs olyan hitvány szó, amellyel ezeket jellemezhetném.

186. oldal, 19. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Vancha March