Az ​Árnyak Ura (Darren Shan regényes története 11.) 392 csillagozás

Darren Shan: Az Árnyak Ura Darren Shan: Az Árnyak Ura

„Mostantól itt minden az Árnyak Urának tartozik engedelmességgel – mondta Steve halkan. – Ez itt már az én világom…”

Darren Shan hazamegy. A világ, amely valaha az övé volt, pokollá válik. Régi ellenségei lesnek rá. Sorsdöntő lépéseket kell tennie. Bizonyosnak látszik, hogy sorsa a pusztulás, a világ fölött átveszi az uralmat az Éjszaka Fejedelme…

Eredeti megjelenés éve: 2004

Tagok ajánlása: 14 éves kortól

Móra, Budapest, 2009
214 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631186123 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2006
214 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631181278 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2004
214 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631179710 · Fordította: F. Nagy Piroska

Darren Shan · Harkat Mulds · Vancha March · Evra Von · Steve Leonard · Hibernius Tall · Lady Evanna · Debbie Hemlock · Alice Burgess · Darius · Gannen Harst · Merla Von · R. V. · Shancus Von

Finn_Hudson>!
Darren Shan: Az Árnyak Ura

Visszahozni Darren családját nagyon jó ötlet volt. Ebben a részben már kezdenek összeállni a darabkák és már nagyon kíváncsi vagyok, mi fog végüp ennyi mindenből kisülni.

Dorka50 P>!
Darren Shan: Az Árnyak Ura

Te jó ég! Egyre kegyetlenebb ez a sorozat. 14 éves kortól ajánlják?? Feltűnt egy új szereplő, akiről simán ki lehetett találni, hogy kicsoda, de erre a végre nem számítottam. Az hogy Darren ennyire kifordul önmagából nagyon durva. És a sorsa ami vár rá…. Hát baromi kíváncsi vagyok a végére. Valahogy nem akarom elhinni, hogy ez mind megtörténik. Ahhoz képest, hogy milyennek indult ez a sorozat már esküszöm félek az utolsó résztől, hogy abban mik fognak történni.

Sylveris>!
Darren Shan: Az Árnyak Ura

Annyira vontatott volt az eleje, aztán szépen lassan belelendült. Debbie-ből már nagyon sok, teljesen fölösleges ide ez a romantikus valami, inkább bosszantó mint aranyos.
Darren annyira naiv, hogy az már túlmegy mindenen, aztán keverjünk bele mindenki mást is, mert miért ne? Eh. Az egész részt Steve töménytelen gonoszsága vitte el a hátán, meg persze a csattanó, ami miatt egyből a következő rész után nyúltam.
Az utolsó résznek pedig nagyon földhöz kell vágnia.

Juca P>!
Darren Shan: Az Árnyak Ura

Izgalmas, lendületes, fordulatokban gazdag.

Darren egy kis múltidézést követően hazatér. Vártam, hogy dűlőre jusson a családját illetően. Volt egy furcsa megérzésem, ki lehet Annie gyerekének az apja. Akkor kezdtem jobban gyanakodni, amikor Darren beszélt Tommyval a cirkuszban.

Egyre közelebb kerülünk a végkifejlethez. Izgatottan várom, mit hoz a befejező rész.

Panni777>!
Darren Shan: Az Árnyak Ura

Darren múltja köszön vissza ebben a részben, amiről nem is gondolná, hogy gondot okozhat neki. Persze Steve gondolt rá, ő szinte tökéletesen tervez és játszik. Bár sejthető volt, hogy spoiler; azért végig fent tartotta a könyv az érdeklődésemet, a sorozat többi részéhez hasonlóan. Bár a sorozat nagyon hosszú, de ezek a rövidke könyvek mind nagyon gyorsan elolvashatók és megemészthetők, pont ezt szeretem benne.
Most jön a végső összecsapás, itt már nem lehet félbehagyni a sorozatot, hiszen nagyon érdekes helyen szakította félbe a szerző.

abstractelf>!

Ó te jóságos ég!
Én most így nem találok szavakat…
Ez.
Mármint.
Nem hittem volna, hogy ezek az események fognak történni.
És a jóslat. És ez a lehetetlen helyzet!
Mi a jó szösszenet fog még itt történni?

rafaelo0824>!
Darren Shan: Az Árnyak Ura

Tetszik, hogy Darren Shan olyan gonoszt írt, akivel én magam is végezni akarnék. Nagyon gyorsan lehet haladni ezzel a résszel, mert végig izgalmas, a vége pedig brutális. Alig várom, hogy megint újraolvassam a végjátékot a befejezésben.

swa_z>!
Darren Shan: Az Árnyak Ura

Izgalmas volt ez a rész,sok dolog történt,bár nem túl jó dolgok..Sejtettem,hogy nem lesz túl jó vége annak,hogy Darren visszatér a szülővárosába. Azt viszont sajnáltam,hogy ennyien spoiler. Steve már túl messzire ment,nem kellett volna megölni-e olyanokat akiknek semmi köze ehhez az egészhez. Darius pedig..én éreztem már az első pillanatban,hogy megtudtam Annienek gyereke van,hogy az spoilervan.

Móra, Budapest, 2004
214 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631179710 · Fordította: F. Nagy Piroska
schesztiஐ P>!
Darren Shan: Az Árnyak Ura

Hiába volt egy-két csavar olyan nagyon kiszámítható, a vége teljességgel lesokkolt. :( Megdöbbentett Steve tette, Darren gondolatai, és az elkerülhetetlen jövő.
Hol van már a film könnyedsège és humora?
Az utolsó rész valami brutál kell legyen…

Lahara IP>!
Darren Shan: Az Árnyak Ura

Én miért emlékeztem úgy, hogy a felnőtt Annie idegesítő, amikor alig szerepel ebben kötetben? De mindegy is, a lényeg, hogy Steve-t úúúúúúúúúúúú, de utálom! Nem úgy, mint Mr. Tiny-t mert tőle félek, de nagyon.
Itt már elgondolkodom, biztos, hogy ez még gyerekkönyv, mármint, úgy, ahogy mondjuk az első trilógia? Nem tudom. Közel a Végzet. Darren felnőtt, és valahogy meg is változott. Ez a rész nagyon sötét és kegyetlen.

Risus P>!

– A túlzott önbizalom végül megbosszulhatja magát – mordultam fel.

125. oldal, 14. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan
victoria_m997>!

– Később találkozunk – küldtem utána egy mosolyt, átérezve a bánatát. – Megmutatom neked az új sebhelyemet, ahol meglőttek.
    – Már megint? – nyögött fel Shancus. – Hogy lehet az, hogy minden izgalom Darrennek jut? – vetett egy esdeklő pillantást Evrára. – Én miért nem keveredek soha harcba, ahol sebeket kaphatnék?
    – Kaphatsz néhányat anyádtól a hátadba, ha nem fogsz hozzá nyomban a kígyómosdatáshoz.

152. oldal, 16. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von · Merla Von · Shancus Von
MisssBee P>!

Vancha fél szemöldökét fölrántva, derülten pillantott rám.
    – Csak volna időnk, élvezettel raknék rendet a fiú fejében. De nincs. Debbie… telefonálj Alice-nek, hogy jöjjön ide. Együtt megyünk be – mindenki egyért, meg a többi baromság.

192. oldal, 20. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Alice Burgess · Darius · Darren Shan · Debbie Hemlock · Vancha March
Leah>!

− Miért van rajtad napszemüveg? − nézett rám értetlenül Shancus. − Éjszaka van.
    − Mert olyan csúnya vagy, hogy védőszemüveg nélkül rád se tudok nézni – feleltem.

149. oldal, 16. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Shancus Von
victoria_m997>!

A csavargók. A hajléktalanszállók lakói. A hobók. A hontalanok. Az emberiség számos névvel illeti azokat a tagjait, akiknek nincs otthonuk, hivatásuk, házuk, családjuk, biztonságuk. Név van bőven – de annál kevesebb a figyelem. A hajléktalanok csak nyűgöt jelentenek, problémát – jelenlétük sérti a szemet. A „rendes” emberek szánhatják őket, vagy undorodhatnak tőlük, odavethetnek némi aprópénzt, ha látják, hogy valamelyik kéreget, vagy csak elballag mellettük, de egy dologban szinte valamennyien egyek – tudják, hogy hajléktalanok léteznek, de nagyon kevesen törődnek igazán velük. Vajon ki tudja egy városban, hogy hány ember él az utcákon? Ki venné észre, ha számuk egyszer csak fogyatkozni kezdene? Kit érdekelne egyáltalán?
    A válasz – jóformán senkit. Hacsaknem magukat a hajléktalan embereket.

118-119. oldal, 13. fejezet

könyvskorpió>!

− Jó veled újra találkozni, Sire − köszönt Vancha meglepő udvariassággal. De a következő pillanatban fülig szaladt a szája, és erősen magához ölelt. − Darren! − bömbölte. − Hiányoztál! − Majd nevetve Harkathoz fordult: − Te is hiányoztál, csúfság!
    − Még ő beszél! − vigyorgott Harkat.

133. oldal, 15. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Harkat Mulds · Vancha March
könyvskorpió>!

Mert minden nő gyönyörű a maga módján.

133. oldal, 15. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Vancha March
Risus P>!

– Téged ismerlek, és bízom benned.

140. oldal, 15. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Harkat Mulds · Vancha March
könyvskorpió>!

A szörnyetegek nem teljesen kifejlett állapotukban születnek. Nőnek, növekednek, érnek, s végül azzá válnak.

186. oldal, 20. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Lady Evanna
victoria_m997>!

Az, aki a Rémségek Cirkuszában dolgozik, hamar hozzászokik a furcsaságokhoz!

18. oldal, 1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan