Árnyak ​asszonya 204 csillagozás

Darren Shan: Árnyak asszonya

Ed, az amerikai író, Londonba utazik, hogy ötleteket gyűjtsön a következő könyvéhez. Bolyong az idegen városban, miközben szörnyű titok is kísérti a múltjából, amitől, bármilyen elszántan próbálkozik is, nem sikerül szabadulnia. Ed válaszokat szeretne, de ezek helyett valami olyasmire bukkan, amire álmában sem számított: egy fantasztikus szerelemre. A nőt veszélyes kötelékek fűzik London egyik leghírhedtebb gengszterfőnökéhez – ha lebuknak, az mindkettejük halálát jelentheti. A tiltott viszony pillanatok alatt a feje tetejére állítja Ed világát. Kalandozásai az árnyak birodalmában megdöbbentő felfedezések sorozatához vezetnek, melyek elmossák a valóság és a képzelet közti határt.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Libri, Budapest, 2012
418 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633101483 · Fordította: Sziklai István

Gardiner · Andeanna · Ed Sieveking · Joe

London

Razor P>!
Darren Shan: Árnyak asszonya

A tavalyi Fezen off csöndesebb időszakaiban sokat beszélgettünk Vikivel, többek közt a könyvekről. Azt hitte, nem ismerem Shant, így meglepődött, mikor mondtam, hogy de, a Vámpírkönyveket bizony olvastam. Így jutottunk el az Árnyak asszonyáig, mely a személyes kedvence a szerzőtől. Mivel a később szóba került Hontalan lelkek is jó ajánlás volt tőle, gondoltam ezzel is teszek majd egy próbát és alkalmasint kölcsönkérem majd, erre az – egyelőre – utolsó kettlebelles edzése után a kezembe nyomta. Végre volt egy nyugodt hétvégém és belevettem magam a könyvbe, Shan pedig tizenegy év után újra elvarázsolt.
Egyes emberek nem tudnak szabadulni a múlt szellemitől. Edward Sievking esetén ez szó szerint értendő, hisz állandó jelleggel kíséri hat szellem. Épelméjűségének megőrzése érdekében kezdett a paranormális jelenségek után kutatni, melyek végül oda vezettek, hogy horroríróvá vált. A történet elején épp Londonban gyűjt anyagot az új könyvéhez egy rajongója társaságában, ám hamarosan megismerkedik egy titokzatos nővel, aki aztán feje tetejére állítja a világát. Többet nem is mondok a sztoriról, mert dugig van pakolva fordulatokkal, itt jóformán tényleg senki nem az, akinek látszik (természetesen Edről is kiderül ez-az a történet során), ráadásul az író a paranormális szálat illetően is szinte végig kétségek közt tartja az olvasót. Száz szónak is egy vége, ez bizony nagyon tetszett, rég olvastam már könyvet ilyen késő éjjelig, de már nagyon tudni akartam, mi lesz a sztori vége. Az biztos, hogy nem ez volt az utolsó olvasmányom Darren Shantól, visszatérek még hozzá a jövőben is.

Libri, Budapest, 2012
418 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633101483 · Fordította: Sziklai István
Nuwiel P>!
Darren Shan: Árnyak asszonya

Darren Shant eddig az ifjúsági műveiről ismertem, ez az első, általam olvasott felnőtteknek szánt könyve. Van-e ugyanolyan jó, mint azok? Naná, még jobb is!

Az író egyik remek tulajdonsága, hogy viszonylag rövid, mégis pörgős és érdekfeszítő könyveket írt, amik többnyire egy hatalmas fordulattal értek véget, hogy rögtön nyúlni kelljen a következőért. Hogyan tudta ezt átültetni egy rendes regénybe? Fejezetenként jön egy olyan fordulat, hogy leesik az ember álla! A viszonylag egyszerűnek tűnő történet egyre bonyolultabbá válik, és amikor már azt hittem, hogy értem, mi történik, és tudom, mi lesz a vége, az író jól a képembe röhögött, és csavart egyet.

Az utolsó oldalt becsukva úgy éreztem, hogy annyira logikus volt az egész, hogy a fenében nem gondoltam erre, és közben mégis úgy játszadozott velem az író, és ezért az egyik kedvencem, akinek minden könyve ott kell, hogy legyen a polcon (szép kis kihívás, de megoldom), és lelkesen ajánlgatom továbbra is mindenkinek a vámpíros sorozatát, aki olvasnivalót keres kamaszoknak, kevés nála jobb belépődrogot tudnék mondani az olvasáshoz.

Darren Shan: Árnyak asszonya

Hát az biztos, hogy ezen meglepődtem. O.O
Az íróbácsitól ezen kívül csak A holtak vonulását olvastam (szintén occsóság volt), az egy picit jobban tetszett, de ezen sem unatkoztam egy percig sem. Egyébként szerintem a gengszteres hangulatot tekintve eléggé hasonlítanak.
Most már biztos vagyok benne, hogy szeretem Darren Shan stílusát, valamitől olyan letehetetlenek a könyvei, ezt is egy nap alatt elolvastam. A szereplőket nem szerettem (csak Joe-t, spoiler), de mindenki nagyon érdekes személyiség volt. A történetben meg annyi csavar van, hogy csak kapkodtam a fejemet ide-oda, és mire elégedetten megpaskolgattam volna a vállamat, hogy valamire sikerült rájönnöm, már ki is derült, hogy ja, az mégsem úgy van. Le a kalappal az író előtt, hogy nem keveredett bele a saját könyvébe. :D
Mint már hangoztattam, a végén egészen leesett az állam, erre biztosan nem gondoltam volna. spoiler Esküszöm, azóta látom a jeleket a borítón.

Ui.: Szerintem Darren Shan nézi az Investigation Discovery-t. spoiler

ƨɔɴом>!
Darren Shan: Árnyak asszonya

Hm… eleg vegyesek az erzeseim a konyvvel kapcsolatban.
Az egyik felem nagyon szerette volna ezt az egeszet szeretni, tekintve, hogy DS konyvei mennyire meghatarozo elmenyei voltak a tini eveimnek, ugyanakkor a masik felem egyszeruen nem tudta kedvelni ezt az egeszet…
Eleinte untam es igazabol a tortenet sem kecsegtetett sok olyan dologgal, ami miatt meg tudtam volna kedvelni, majd az egesz atcsapott ilyen fejkapkodos modba es a vegere ezt untam el, hogy mindenhol volt egy csavar, mindenhol volt meg egy fordulat es semmi sem az volt aminek tunt. Nekem ezzel mar atestunk a lonak arra a bizonyos tuloldalara es mar kevesbe tunt erdekesnek az egesz. Nem mondom, hogy a vegen nem kaptam fel a fejem, de sajnos ez is kevesnek bizonyult a nagy egyseges egeszt nezve… Ahogyan szamomra a szereplok sem kaptak olyan tonusokat, amiktol kedvelni tudtam volna oket, vagy ami miatt egyaltalan egy kicsit is azt ereztem volna rajtuk, hogy elnek.

Hencsulátor >!
Darren Shan: Árnyak asszonya

Ez kérem szépen egy fantasztikus könyv!
Nem sok dolgot tudok spoiler mentesen írni, hiszen tele volt csavarokkal és félrevezetésekkel.
Szinte az egész könyv Andeanna története körül forgott és én folyamatosan próbáltam összeszedni az államat a földről. Egy percig sem unatkoztam.
A vége pedig fenomenális volt!

Lex>!
Darren Shan: Árnyak asszonya

Ez aztán nem volt semmi, Shan! Micsoda egy jó kis hullámvasutazás! Alig tudom összegereblyézni a gondolataim.

Volt itt aztán sima csavar, dupla csavar, tripla csavar, és még a franc tudja, milyen csavar is. Már azt sem tudom, honnan indultunk ki, mi volt az eredeti célja Ed-nek, annyi minden történt a könyvben. Alig, hogy a főszereplő elindult egy nyomon, az író a feje tetejére állította az egész világot, és megint totál elveszettnek éreztem magam. Egyszerűen nem lehetett tudni, mi a valóság, mi csak a képzelet szüleménye, mi igaz és mi hamis. Eleinte leesett állal fogadtam a megdöbbentő fordulatokat, később viszont már csak hatalmas vigyorral jutalmaztam Shan zseniális cselekményszövését, és kíváncsian vártam, mit vág még a képembe. Fergeteges volt, na!

A karakterek nagyon jóra sikeredtek, mindenki csupa titok, csupa rejtély. És senki sem megbízható! :P Nincs spoiler, de nagyon oda kell rájuk figyelni! ;)

A vége pedig teljesen kirántotta a lábam alól a talajt. Ilyen befejezést… egészen elképesztő, és a főszereplő jelleméhez illő, és… OMG! Bárcsak folytatódna még, ugyanakkor tökéletes lezárás, de mégis…

A borító eszméletlenül tetszik, annyira kifejező. És bizton állíthatom, a magyar messze jobb, mint bármelyik másik kiadás borítója. Szóval, gratula!

Egy szó, mint száz, aki olvasott már Darren Shan-től bármit is, és tetszett neki az író stílusa, annak ez kötelező olvasmány!!! DARREN SHAN FANOK! EZT A KÖNYVET EL KELL OLVASNOTOK!!! És akik még nem azok… hát, szerintem gyorsan azzá váltok!

Dorka50 P>!
Darren Shan: Árnyak asszonya

Nagyon nehéz volt átrágnom magam rajta, de sikerült. Főleg, hogy az utolsó negyed annyira izgalmas és fordulatos volt! Az eleje eléggé untatott. Ott volt Ed, az író és a szellemei. Nem tudhattuk, hogy igaziak vagy sem, hogy kerültek oda, miért vannak vele. És erről sokáig nem is derült ki semmi. A szerelmi szálban nem volt semmi különös. Egy gengszter feleség és egy író.. Nah de a vége… Amilyen unalmas volt számomra az eleje olyan izgalmas volt a vége. A rengeteg csavartól már azt sem tudtam mi van. Nagyon-nagyon tetszett a vége. Csak ez mentette meg a két csillagtól. Kár hogy nem az egész könyv volt ilyen…

Bonneetoile P>!
Darren Shan: Árnyak asszonya

Álmomban sem gondoltam, hogy ez lesz a történet vége.. még hogy vége, de közepe, majdnem vége, aztán tényleg vége. Semmi köze Shan eddigi könyveinek témájához, mégis Shanes. Öt csillagot nehezen adok, ahhoz tényleg vagy lenyűgözőnek, vagy nagyon ütősnek kell lennie a sztorinak. (ilyen pl. Tizenhárom, 44. gyermek, J.D. Barker trilógia) Ez nálam bizony megérte a maximumot. Kiszámíthatatlan, fejezetenként váltakozó fordulatokkal. Mikor azt hiszed, simán kitalálod mi a szitu, kapsz egy jó nagy maflást, amitől jól pofára esel és kezdhetsz elölről tippelgetni. Aztán újra.. és újra. A könyv legvégéig nem lehetsz biztos semmiben! Ilyen egy igazi agyalós thriller.

Lulma>!
Darren Shan: Árnyak asszonya

Izgalmas, olvasmányos. Tele olyan csavarokkal, amire totál nem számítanál. Darren Shannek nem csak az ifjúsági regényeit éri meg elolvasni. A felnőtteknek is jól ír!

Bővebben: http://lulmakonyv.blog.hu/2016/03/15/darren_shan_arnyak…

Szulila>!
Darren Shan: Árnyak asszonya

Majdnem 4,5 csillag lett, mert azért nem kedvenc – túl sok jó könyve van Shan bácsinak – de mivel a Város trilógiát sem pontoztam le, így ezt sem fogom. Pedig az sokkal kevésbé tetszett, mint ez :) Lehet, hogy csak a hangulatom volt más, mikor olvastam, de bejött ez a DS-tól nem megszokott történet. A végét meg kimondottan bírtam. spoiler

Ellani>!

– Időnként az igazság olyan bizarr, hogy lábujjhegyre kell állnod, és erőlködni, hogy felérd ésszel.

Ninácska P>!

A szeretteink nem hagynak el minket. Egyszerűen csak eltűnnek a szemünk elől egy időre, de várnak ránk… az árnyékok között.

Lex>!

– Talán közeledik a kísértet. A hőmérséklet csökkenni kezd a felbukkanásuk előtt, nem?
– Időnként igen – bólintok. – Az egyik helyen húsz fokot zuhant alig egy perc alatt.
– És felbukkant a kísértet?
[…]
– Nem tudom. El kellett mennem, mert túl hideg lett.

victoria_m997>!

Amikor az ember a saját józan eszéért küzd, egyetlen centinyi területet sem adhat fel. A legcsekélyebb meghátrálás is erőt ad az ellenségnek, és senki sem tudhatja, hogy milyen kevés elég a kényes egyensúly felborulásához.

Razor P>!

A múlt soha nem hal meg igazán és temetődik el.

victoria_m997>!

De még nem jött el a mennyország ideje. Most a pokol idejét írjuk.

s_l_m>!

José Nilson dos Linos épp a korpát söpörte ki a hajából, amikor végeztek vele.

Belle_Maundrell>!

London hideg és rideg város télen. Sötétek az utcák, sötétek az emberek, sötétek a kísértetek.

Kapcsolódó szócikkek: London
Belle_Maundrell>!

– Mit tehetnél ellene te, Ed? Felkutatnád Mikist, és fejbe vernéd a laptopoddal?
– Talán – felelem faarccal. – Vagy addig dobálhatnám a könyveim példányaival, míg kegyelemért nem könyörög.