Árny (Démonvilág 7.) 136 csillagozás

Darren Shan: Árny

Eljött a világégés és a végítélet. Ám a világ mégsem ért véget. A pusztításból új élet keletkezett. Bee visszatért az évszázados fogságból, hogy ismét felvegye a harcot a Démonvilággal. Varázs-hatalma erősebb, mint valaha, de a démonok mellett is feltűnik egy újabb sötét pusztító erő. Már nem Vész herceg az emberiség legfenyegetőbb ellensége…

Eredeti mű: Darren Shan: Death's Shadow

Eredeti megjelenés éve: 2008

Móra, Budapest, 2008
220 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631185591 · Fordította: Acsai Roland

Bec McConn

Nyírő_Helga
Darren Shan: Árny

Szokásosan nagyon tetszett, vér ,kaland mi kell még:D

lengyeldavid IP
Darren Shan: Árny

A történet, és vele együtt a küzdelem a démonokkal folytatódik. Amit nem tudtam eldönteni, hogy ez a rész most Becről, vagy pedig Beranabusról szólt-e inkább, mindenesetre nagyon érdekes volt a részek elején megismerni Beranabus életét, miken ment keresztül, hogyan fejlődött az évek során azzá, aki.
A démonokkal való harcok továbbra is izgalmasak voltak, a könyv közepén lévő jelenet nekem különösen tetszett, bár a legelső harcot még mindig nem tudom hova tenni, de gyanítom, hogy ez a következő részből kiderül.
Amit viszont furcsálltam, de egyúttal tetszett is, hogy rengeteg magyar név bukkant fel a kötet során. Kíváncsi lennék, hogy a szerző miért rakott bele ennyi magyart, de van egy olyan érzésem, hogy erre csak ő maga tudna válaszolni.

Darren Shan: Árny

Azt hiszem, ez a kedvenc részem a sorozatból. Izgalmas, szomorú, sok benne a váratlan fordulat, és hihetetlenül fájdalmas. spoiler visszatérte, spoiler, mind-mind olyan tényezők, amik még izgalmasabbá teszik az amúgy is óriási történetet. Árny kiléte pedig… elképesztő! Mindig imádtam, ahogy Darren játszadozik a történeteiben, de ez valósággal letaglóz, valahányszor olvasom. Ahogy Bec beszámol arról, ki is Árny, csak úgy libabőrözöm.
Egyébként a kis poénok, amik gazdagítják a történetet, nagyon aranyosak, némelyiken fel is nevettem.

Zizifalva
Darren Shan: Árny

Mérges vagyok. Sok függővéggel találkoztam már, de ez nagyon idegesít. Ezután hogy aludjak majd el? :)
A probléma ott kezdődött, amikor – naivan – azt hittem, Grubbsé lesz a sztori. Az első oldalon viszont rá kellett jönnöm, hogy hatalmasat tévedtem. Bec a negyedik részben nagyon szimpatikus volt, de amióta azt megtette, nem igazán kedvelem. A másik problémám – és erre Darren Shan könyveinél nagyon érzékeny vagyok – az elhalálozás. Nem, egyszerűen nem lehet, hogy a másik kedvenc szereplőm is kipurcan! Ez már sok nekem…
A harmadik pedig – amit nem tudok hova tenni – az, hogy az előző részben Cápát Sharknak fordították, most pedig ismét Cápának. Idő közben fordítót cseréltek, vagy mi lehetett az oka?
Viszont a történet fantasztikus, és mihamarabb el kell olvasnom a folytatást. :)

Bellatrissa
Darren Shan: Árny

Még mindig imádom, bár Bec továbbra is szimpatikusabb volt a negyedikben. Pozitív, hogy itt nem volt rögtön egyértelmű a fő csavar, ami amúgy nagyon nagyot lendített ezen a részen. A zombik még mindig furcsák, nekem nem illenek bele, de ez volt a legnagyobb gondom vele. A szereplőknél elég ijesztő, hogy úgy hullanak, mint a legyek, egy picit már kezdek a kedvenceim miatt aggódni, de tűkön ülök a folytatás miatt.

eeszter
Darren Shan: Árny

Nem bilincselt le annyira a történet, mint a sorozat elején.

Lufu_Irwin
Darren Shan: Árny

Hátborzongató, vérfagyasztó, felkavaró. Pörgő cselekmények, melyek nem hagyják, hogy letedd a könyvet.

metalmike
Darren Shan: Árny

Kalandos. Kezdi felvezetni a sorozat végére szánt NAGY összecsapást a fő gonosszal, akitől még Vész herceg is tart. Kellőképpen kegyetlen ez a rész is, mint a többi és várhatóan akiknek tetszett a sorozat első 6 kötete, azoknak ez se fog csalódást okozni.

fdavid1992
Darren Shan: Árny

A legfelejthetőbb része a Démonvilágnak. Bec semennyire sem tud lekötni… persze, azért izgalmasnak izgalmas, hiszen viszi tovább a történet szálát, még ha nem is olyan nagy sikerrel, mint a Végítélet (6. kötet). Összeségében 2/5…talán egyszer ha elolvastam, míg a többi részt legalább háromszor.

Zsuszty

Nem először látok embereket a halál küszöbén nevetni. Szinte természetes. Nem a bátorság jele. Nevetünk, mert talán többé nem lesz alkalmunk nevetni.

170

Fleur_Rouge_Cerise

Feltámadni sem fenékig tejfel.

Kapcsolódó szócikkek: Bec McConn
veri7

Ő a sötétség, amikor a fények kihunynak, a csönd, amikor a hangok elnémulnak. Övé a legapróbb bogár és a leghatalmasabb király utolsó lélegzete. Mindannyiunkat ismer, és mindannyiunkat követ, amíg nem üt az utolsó óránk.

Milli

Inkább öljön meg az unalom, mint egy démon.

Milli

Azon csodálkozom a leginkább, hogy az emberek manapság már semmin sem csodálkoznak.

Gwen_Black

– Manapság már minden jöttmentet felvesznek Tanítványnak?! Szigorítani fogok a felvételi követelményeken – rázza a fejét Beranabus.

Gwen_Black

– A Tanítványok rajonganak értem, mint egy popsztárért – vág fel Beranabus, és rám kacsint.

Gwen_Black

– Valahogy másnak képzeltem. Azt hittem, olyan, mint Gandalf vagy Merlin…
– Térj a tárgyra, ha nem akarod, hogy hobbittá változtasson – ajánlja Dervish.

Gwen_Black

Mi szemlátomást egyre gyengébbek leszünk, az élőhalottak meg köszönik, jól vannak.

Démonvilág sorozat · Összehasonlítás