Árny (Démonvilág 7.) 140 csillagozás

Darren Shan: Árny

Eljött a világégés és a végítélet. Ám a világ mégsem ért véget. A pusztításból új élet keletkezett. Bee visszatért az évszázados fogságból, hogy ismét felvegye a harcot a Démonvilággal. Varázs-hatalma erősebb, mint valaha, de a démonok mellett is feltűnik egy újabb sötét pusztító erő. Már nem Vész herceg az emberiség legfenyegetőbb ellensége…

Eredeti mű: Darren Shan: Death's Shadow

Eredeti megjelenés éve: 2008

Móra, Budapest, 2008
220 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631185591 · Fordította: Acsai Roland

Bec McConn

Sylveris
Darren Shan: Árny

Még mindig hihetetlen amit Darren megalkot! Viszont.. viszont mintha átment volna az egész egy abszurd humorba. Sokat elvett az egész hangulatából, hogy a harc kellős közepén nekiállnak viccelődni, onnantól kezdve nem tudtam komolyan venni senkit. Sorra jönnek a meggondolatlan lépések. Túl sok a sírás, ami egy idő után már idegesítő.
Véres, durva jelenetek még mindig zseniálisak. Betegek és gyomorforgatóak.
Bran múltja remekül sikerült!
Bee teljesen megváltozott, nem így ismertem meg, idegesítő egy karakter.
És megint egy csomó (kedvenc) karakter ment a levesbe… Na, ne márr.

Nyírő_Helga
Darren Shan: Árny

Szokásosan nagyon tetszett, vér ,kaland mi kell még:D

lengyeldavid IP
Darren Shan: Árny

A történet, és vele együtt a küzdelem a démonokkal folytatódik. Amit nem tudtam eldönteni, hogy ez a rész most Becről, vagy pedig Beranabusról szólt-e inkább, mindenesetre nagyon érdekes volt a részek elején megismerni Beranabus életét, miken ment keresztül, hogyan fejlődött az évek során azzá, aki.
A démonokkal való harcok továbbra is izgalmasak voltak, a könyv közepén lévő jelenet nekem különösen tetszett, bár a legelső harcot még mindig nem tudom hova tenni, de gyanítom, hogy ez a következő részből kiderül.
Amit viszont furcsálltam, de egyúttal tetszett is, hogy rengeteg magyar név bukkant fel a kötet során. Kíváncsi lennék, hogy a szerző miért rakott bele ennyi magyart, de van egy olyan érzésem, hogy erre csak ő maga tudna válaszolni.

Darren Shan: Árny

Azt hiszem, ez a kedvenc részem a sorozatból. Izgalmas, szomorú, sok benne a váratlan fordulat, és hihetetlenül fájdalmas. spoiler visszatérte, spoiler, mind-mind olyan tényezők, amik még izgalmasabbá teszik az amúgy is óriási történetet. Árny kiléte pedig… elképesztő! Mindig imádtam, ahogy Darren játszadozik a történeteiben, de ez valósággal letaglóz, valahányszor olvasom. Ahogy Bec beszámol arról, ki is Árny, csak úgy libabőrözöm.
Egyébként a kis poénok, amik gazdagítják a történetet, nagyon aranyosak, némelyiken fel is nevettem.

Zizifalva
Darren Shan: Árny

Mérges vagyok. Sok függővéggel találkoztam már, de ez nagyon idegesít. Ezután hogy aludjak majd el? :)
A probléma ott kezdődött, amikor – naivan – azt hittem, Grubbsé lesz a sztori. Az első oldalon viszont rá kellett jönnöm, hogy hatalmasat tévedtem. Bec a negyedik részben nagyon szimpatikus volt, de amióta azt megtette, nem igazán kedvelem. A másik problémám – és erre Darren Shan könyveinél nagyon érzékeny vagyok – az elhalálozás. Nem, egyszerűen nem lehet, hogy a másik kedvenc szereplőm is kipurcan! Ez már sok nekem…
A harmadik pedig – amit nem tudok hova tenni – az, hogy az előző részben Cápát Sharknak fordították, most pedig ismét Cápának. Idő közben fordítót cseréltek, vagy mi lehetett az oka?
Viszont a történet fantasztikus, és mihamarabb el kell olvasnom a folytatást. :)

Bellatrissa
Darren Shan: Árny

Még mindig imádom, bár Bec továbbra is szimpatikusabb volt a negyedikben. Pozitív, hogy itt nem volt rögtön egyértelmű a fő csavar, ami amúgy nagyon nagyot lendített ezen a részen. A zombik még mindig furcsák, nekem nem illenek bele, de ez volt a legnagyobb gondom vele. A szereplőknél elég ijesztő, hogy úgy hullanak, mint a legyek, egy picit már kezdek a kedvenceim miatt aggódni, de tűkön ülök a folytatás miatt.

Dorka50
Darren Shan: Árny

Eddig a hatodik resz viszi a palmat nalam, de ebben a reszben van az igazi csattano. Bar ez meg csak a hetedik konyv ki tudja mit talal meg ki DS… Ez a konyv is (mint a tobbi) felkavaro, szomoru es egyben humoros is. Egy-ket kedvenctol ismet el kellett bucsuznunk sajnos. Mi lesz igy a tobbiekkel??

eeszter P
Darren Shan: Árny

Nem bilincselt le annyira a történet, mint a sorozat elején.

Lufu_Irwin
Darren Shan: Árny

Hátborzongató, vérfagyasztó, felkavaró. Pörgő cselekmények, melyek nem hagyják, hogy letedd a könyvet.

Zsuszty

Nem először látok embereket a halál küszöbén nevetni. Szinte természetes. Nem a bátorság jele. Nevetünk, mert talán többé nem lesz alkalmunk nevetni.

170

Fleur_Rouge_Cerise

Feltámadni sem fenékig tejfel.

Kapcsolódó szócikkek: Bec McConn
veri7

Ő a sötétség, amikor a fények kihunynak, a csönd, amikor a hangok elnémulnak. Övé a legapróbb bogár és a leghatalmasabb király utolsó lélegzete. Mindannyiunkat ismer, és mindannyiunkat követ, amíg nem üt az utolsó óránk.

Milli

Inkább öljön meg az unalom, mint egy démon.

Sylveris

(…) szemétdomb tetején egy csöpögő nyálú vérfarkas áll. Épp egy olajfestményt marcangol darabokra, imádhatja a művészetet, mert két pofára zabálja.

Milli

Azon csodálkozom a leginkább, hogy az emberek manapság már semmin sem csodálkoznak.

Gwen_Black

– Manapság már minden jöttmentet felvesznek Tanítványnak?! Szigorítani fogok a felvételi követelményeken – rázza a fejét Beranabus.

Gwen_Black

– A Tanítványok rajonganak értem, mint egy popsztárért – vág fel Beranabus, és rám kacsint.

Gwen_Black

– Valahogy másnak képzeltem. Azt hittem, olyan, mint Gandalf vagy Merlin…
– Térj a tárgyra, ha nem akarod, hogy hobbittá változtasson – ajánlja Dervish.

Gwen_Black

Mi szemlátomást egyre gyengébbek leszünk, az élőhalottak meg köszönik, jól vannak.

Démonvilág sorozat · Összehasonlítás