Áldozat (Démonvilág 4.) 171 csillagozás

Sikolyok a sötétben
Darren Shan: Áldozat

Már ​majdnem kiérek a szabadba, amikor hátborzongató suttogás hangzik fel a hátam mögött. „Apróóósááág..” Megfordulok. Ne látok semmit, de tudom, hogy nem vagyok egyedül. Segítségért kiáltanék, de képtelen vagyok rá. Aztán karmok csapnak elő a sötétből.. eltorzult arc.. tűzben égő szempár.. vicsorgón, durva állkapocs.. a démon rám veti magát.
Csecsemőként Bec az életéért küzdött. Mialatt papnőnek tanul, azért küzd, hogy fogadja be a klán, amelynek szüksége van az aprócska lány kivételes képességeire, mégis fél a benne lakozó varázserőtől. És amikor feltűnnek a démonok, az efféle küzdelmek helyét véres harc veszi át.
Bec varázsereje gyenge, de aztán sorsa összehozza egy druidával, aki felfedi előtte a csillagok mágiájának titkait. Drust vezetésével a lány és néhány bátor harcos hosszú, veszélyekkel teli útra indul, hogy visszaűzze a förtelmes rémalakokat a saját világukba.
A maroknyi csapat emberfeletti erővel harcol, bármilyen áldozatot kész meghozni, hogy… (tovább)

Eredeti mű: Darren Shan: Bec

Eredeti megjelenés éve: 2006

Móra, Budapest, 2007
254 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631183139 · Fordította: Bárány Ferenc

Bec McConn

Sylveris

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Sajnálom hogy megint elhagytuk Dervish-t és Grubbs-t.
Viszont megint kaptunk egy remek történetet! Egy új világot. Az eleje vontatott volt számomra, hisz nem igazán érdekelt Bec, aztán ahogy egyre haladtunk a cselekményben, teljesen magába szippantott. spoiler
Imádtam! Remek mű! ( Alapos és rendezett)

Gyorsanfut ♥

Örülök, hogy Vész Hercegről még többet megtudhattam!

schesztiஐ P

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Hú, ebből a részből aztán elképzelni sem tudtam, mi fog kisülni! :D
Kicsit lassabbnak éreztem, mint az előző köteteket; nagyon szurkoltam a kis csapatnak, de persze egyértelmű volt (már csak a cím miatt is… :)), hogy itt bajok lesznek.

Ez a pasi egy állat! :D Fantasztikusan hátborzongató, hideg, kegyetlen – és közben meg micsoda egy mosolygós pali. :)

Rettentő kíváncsi vagyok, hogy ezt a befejezést hogyan kapcsolja majd bele a „nagy kerek egész” történetbe!

Hencsulátor

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Picit nehezen rázódtam bele, mert mint általában, most is több időt hagytam a sorozat részei között. Furcsa volt, hogy megint egy teljesen új történetbe csöppentem, új közösséget kellett megismernem.
Miután megbarátkoztam Bec-cel és a többiekkel, már tudtam élvezni a történetet.
Gyorsan fut lett a kedvencem! :)
Egyébként meg hozta a szokásos borzongós hangulatot.
A végéhez nem tudom, hogy mit szóljak…megdöbbentő!

Lunemorte MP

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Körülbelül ez a Darren Shan tetszett a legjobban eddig. Sajnos csak ezt az egy részt olvastam még a sorozatból. Emlékszem,gyerekként néha eléggé megborzongtam tőle,ma már nyilván nem így lenne. :D
Mai napig emlékszek a kelta elemekre,a sötét világra,ahol senki sincs biztonságban. Meghatározó mű volt életem során. :)

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

„A tiéd lehet az egész univerzum, ám mit sem ér, ha nem lehetsz azzal, akit szeretsz."

Újabb világ. No Dervish. No Grubbs. No life. Be kell vallanom, nekem nagyon nehezen indult be, egyáltalán nem tudtam azonosulni a szereplőkkel, és a kelta szavak, nevek és kifejezések nagyon zavartak (külön köszönet, hogy a hátuljában ott van a kiejtésük. Meg is lettem volna zavarodva oda meg vissza…). Viszont mivel kedvenc íróról van szó, eldöntöttem, hogy mindent egy lapra teszek fel, és az egészet a végkifejlet alapján ítélem majd meg.
Az pedig szokás szerint megint zseniális volt! A végét egy szuszra befaltam, Shan bácsi megint remekül kidolgozta a démonos részeket. Külön köszönet Vész herceg jelenlétéért. Fogalmam sincs mi vonz abban a démonmesterben, de valami nagyon. És még több herceget akarok.
Igazából várom a folytatást, de kééééérlek!!!! DERVISHT AKAROK.

Viki24

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Hát…. Ez a negyedikDaren Shan könyvem (valószinűleg nem az utolsó) és eddig nem kellett csalódnom az íróban. Igaz hogy Grubbsos részek jobban tettszenek de ez is kellően izgalmas és véres volt. Azt hiszem rögtön kezdem is a következőt. :D csak ajánlani tudom.

KillerCat P

Hátborzongató,vérfagyasztó.

lengyeldavid IP

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Érdekesen kezdődött, és bár eleinte fura volt, most visszagondolva tetszett az a fajta kezdés. Mondhatjuk úgy is, hogy keretbe foglalta a történetet. Az, hogy mikor játszódik, elég hamar világossá válik, ami számomra pozitívum. Az is tetszett, hogy nagyon sokat megismerünk a mitológiából, illetve Grubbs családjának átkát is régebbre vezethetjük vissza, mint eddig gondoltuk. Talán leginkább az tetszik benne, hogy az író ügyelt arra, hogy mekkora a tudása az akkori kor emberének, és hogy az idők során ez a tudás hogyan változik; mi az, ami megmarad, mi az, ami elvész, mi az, ami módosul.
A szereplők nagyon szimpatikusak voltak, egy darabig még a beképzelt Connla-t is, a maga furcsa módján. Bec karaktere igazán összetett. Érződik benne a fiatal lány és a komoly papnő.
Tetszik, hogy fejlődnek a karakterek, illetve hogy a sorozat részeinek előrehaladtával egyre több és több karakter szerepel egy adott kötetben. És nem csak a mellékszereplők, a főszereplők is többen vannak, mint az eddigi kötetek bármelyikében.

le_miserable

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Nagyon tetszett, de ez most kivételesen nem megy kedvencek közé. Kezd egy kicsit sok lenni az eseményszál, de majd meglátjuk, mi lesz ennek a szerepe a végkifejletben, lehet, hogy még utólag kedvencelem. :)

Tomey

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Emlékszem, hogy miután elolvastam, alig tudtam elaludni. Vérfagyasztó lett a befejezése. :)

Sylveris

A tudást senkibe sem lehet beleverni. Hagyni kell, hogy saját maga, a saját ideje alatt sajátitsa el. Ha sietteted őt, valójában lassítod.

victoria_m997

A szemeddel nézz, ne a lelkeddel!

Kapcsolódó szócikkek: lélek
Milli

Az áldozat

Nikki92

Nem tehetek mást – felelem egyszerűen. – Egy élet semmi ezrekéhez képest. Tízszer is odaadnám, ha megmenthetném azokat, akik fontosak számomra.

victoria_m997

– A szerencse néha többet ér az ügyességnél (…)

Kapcsolódó szócikkek: szerencse
victoria_m997

– Egy bolond néha csodákra képes (…)

Kapcsolódó szócikkek: bolond · csoda
victoria_m997

(…) az elkeseredettek és az elátkozottak még egérpiszokból is képesek hegymagas reményt építeni maguknak.

Kapcsolódó szócikkek: remény
Blair_Irwin

Ahogy útnak indulunk, az egyik szerencsétlen farkasember vad vonításba kezd, mintha megérezné a hozzá hasonló lélek jelenlétét, és dalt énekelne ahhoz a szörnyhöz, akivé egy nap válok.

Blair_Irwin

Beszédük az általam eddig hallott összes beszéd keveréke. A szavak egyszerre dallamosak és tompák. Hangosak és lágyak. Bent csengenek a fejemben, és mindenhol körülöttem. Melegek és vígasztalóak.

Blair_Irwin

Az utolsó út. Az utolsó erőpróba. Az utolsó nap.

Démonvilág sorozat · Összehasonlítás