Áldozat (Démonvilág 4.) 196 csillagozás

Sikolyok a sötétben
Darren Shan: Áldozat

Már ​majdnem kiérek a szabadba, amikor hátborzongató suttogás hangzik fel a hátam mögött. „Apróóósááág..” Megfordulok. Ne látok semmit, de tudom, hogy nem vagyok egyedül. Segítségért kiáltanék, de képtelen vagyok rá. Aztán karmok csapnak elő a sötétből.. eltorzult arc.. tűzben égő szempár.. vicsorgón, durva állkapocs.. a démon rám veti magát.
Csecsemőként Bec az életéért küzdött. Mialatt papnőnek tanul, azért küzd, hogy fogadja be a klán, amelynek szüksége van az aprócska lány kivételes képességeire, mégis fél a benne lakozó varázserőtől. És amikor feltűnnek a démonok, az efféle küzdelmek helyét véres harc veszi át.
Bec varázsereje gyenge, de aztán sorsa összehozza egy druidával, aki felfedi előtte a csillagok mágiájának titkait. Drust vezetésével a lány és néhány bátor harcos hosszú, veszélyekkel teli útra indul, hogy visszaűzze a förtelmes rémalakokat a saját világukba.
A maroknyi csapat emberfeletti erővel harcol, bármilyen áldozatot kész meghozni, hogy… (tovább)

Eredeti mű: Darren Shan: Bec

Eredeti megjelenés éve: 2006

Móra, Budapest, 2007
254 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631183139 · Fordította: Bárány Ferenc

Bec McConn · Gyorsanfut (Bran) · Connla · Fiechna · Goll

Sylveris

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Sajnálom hogy megint elhagytuk Dervish-t és Grubbs-t.
Viszont megint kaptunk egy remek történetet! Egy új világot. Az eleje vontatott volt számomra, hisz nem igazán érdekelt Bec, aztán ahogy egyre haladtunk a cselekményben, teljesen magába szippantott. spoiler
Imádtam! Remek mű! ( Alapos és rendezett)

Gyorsanfut ♥

Örülök, hogy Vész Hercegről még többet megtudhattam!

schesztiஐ P

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Hú, ebből a részből aztán elképzelni sem tudtam, mi fog kisülni! :D
Kicsit lassabbnak éreztem, mint az előző köteteket; nagyon szurkoltam a kis csapatnak, de persze egyértelmű volt (már csak a cím miatt is… :)), hogy itt bajok lesznek.

Ez a pasi egy állat! :D Fantasztikusan hátborzongató, hideg, kegyetlen – és közben meg micsoda egy mosolygós pali. :)

Rettentő kíváncsi vagyok, hogy ezt a befejezést hogyan kapcsolja majd bele a „nagy kerek egész” történetbe!

brigi11 P

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Fél csillag levonás jár, amiért újra hiányzott Dervish és Grubbs párosa, de ennek ellénére megnyomtam a kedvenc gombot, mert a sorozat továbbra is pörgős, véres, gyomorforgatóan zseniális. Meg se lepődtem, hogy nem ott folytatodik, ahol az előző rész befejeződött. Hatalmasat ugrottunk vissza az időben, volt itt minden, kelták, druidák, démonok és persze Vész herceg. Jelen pillanatban nem látom, hogy illeszkedik bele ez a rész a nagy kerek egészbe vagy, hogy bele illeszkedik-e egyáltalán. A végén meg egyenesen tátva maradt szám.

Hencsulátor

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Picit nehezen rázódtam bele, mert mint általában, most is több időt hagytam a sorozat részei között. Furcsa volt, hogy megint egy teljesen új történetbe csöppentem, új közösséget kellett megismernem.
Miután megbarátkoztam Bec-cel és a többiekkel, már tudtam élvezni a történetet.
Gyorsan fut lett a kedvencem! :)
Egyébként meg hozta a szokásos borzongós hangulatot.
A végéhez nem tudom, hogy mit szóljak…megdöbbentő!

rafaelo0824

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Tetszett, hogy az egész átkerült a múltba, hiszen onnan indul Bec sztorija. Szimpatikus volt a lány, de a többiek nem lopták be magukat a szívembe, talán nem is baj. Kicsit megint többet tudtam meg Vész hercegről és újra borzonghattam a sok rémségtől. Az élőhalott gyerekek az egyik legjobb jelenet, de a zárás sem semmi. Jöhet is a folytatás.

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

„A tiéd lehet az egész univerzum, ám mit sem ér, ha nem lehetsz azzal, akit szeretsz."

Újabb világ. No Dervish. No Grubbs. No life. Be kell vallanom, nekem nagyon nehezen indult be, egyáltalán nem tudtam azonosulni a szereplőkkel, és a kelta szavak, nevek és kifejezések nagyon zavartak (külön köszönet, hogy a hátuljában ott van a kiejtésük. Meg is lettem volna zavarodva oda meg vissza…). Viszont mivel kedvenc íróról van szó, eldöntöttem, hogy mindent egy lapra teszek fel, és az egészet a végkifejlet alapján ítélem majd meg.
Az pedig szokás szerint megint zseniális volt! A végét egy szuszra befaltam, Shan bácsi megint remekül kidolgozta a démonos részeket. Külön köszönet Vész herceg jelenlétéért. Fogalmam sincs mi vonz abban a démonmesterben, de valami nagyon. És még több herceget akarok.
Igazából várom a folytatást, de kééééérlek!!!! DERVISHT AKAROK.

Lunemorte MP

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Körülbelül ez a Darren Shan tetszett a legjobban eddig. Sajnos csak ezt az egy részt olvastam még a sorozatból. Emlékszem,gyerekként néha eléggé megborzongtam tőle,ma már nyilván nem így lenne. :D
Mai napig emlékszek a kelta elemekre,a sötét világra,ahol senki sincs biztonságban. Meghatározó mű volt életem során. :)

kovklau

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Amikor azt hiszed már nem lepődhetsz meg jobban és nem lehet az előző cselekményeknél rosszat kitalálni.. Akkor Darren Shan megmutatja, hogy de! Igenis ő tud még gonoszabb lenni.
Ez a cselekmény visszatekintés volt a múltba, valószínűleg azért hogy megértésük a „kerek egészet” majd a továbbiakban.
Kicsit talán unalmasabb volt mint a többi, de a vége kárpótolt mindenért.
Már maga az áldozat szerepe is szomorú volt, de aztán ahogy megcsavarta a könyvet.. spoiler
Gyorsanfutnak, azaz Brannak a sorsán viszont meglepődtem. spoiler

Felhő_olvasónaplója

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Ebben a könyvben sem csalódtam, azaz ettől sem tudtam aludni éjszaka. spoiler Kaland, vagy egyediség szempontjából talán a sorozaton belül nem ez a legjobb könyv, viszont érződik rajta, hogy ennek inkább egy előkészítőkötet szerepe jutott. Időben nagyon sokat ugrunk vissza, hogy megleljük a választ olyan kérdésekre, mint például a vérfarkas átok. De igazság szerint épp annyi kérdést válaszol meg, mint ahány újabbat megfogalmaz, szóval van egy olyan megérzésem, hogy csak a tizedik rész végén fogunk megérteni mindent.

amanda888 P

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Már rutinos voltam és előre elolvastam a fülszöveget, így tudtam, hogy megint nem a Grubbs-Dervish féle vonal folytatódik, hanem jön egy újabb kitérő. Nem is tudom mit szóljak ehhez a részhez?! Eddig azt gondoltam, hogy Darren Shan-nak ez a sorozata olyan mint egy kirakós, de most már leesett, hogy inkább egy sakkjátszma. Pont úgy is érzem magam, mint egy sakkjátszmában: iszonyú kínosan, hogy nem tudok sakkozni, és nem fogom tudni kitalálni a lépéseket előre, sőt, csak bábukat tologatok, nem biztos játékismeretekkel. Hogy ez a rész már megint mire volt jó? Nem tudom. Majd kiderül, gondolom a legvégén. Úgyhogy elraktározom belőle az infókat, és meglátjuk, hogy igaznak bizonyul-e majd a feltevésem.
Na de ennek a könyvnek a vége??? Most csak az jár a fejemben, hogy minek is kellett ezt a 254 oldal elolvasni, ha így ért véget? Nekem ez rejtély…

Sylveris

A tudást senkibe sem lehet beleverni. Hagyni kell, hogy saját maga, a saját ideje alatt sajátitsa el. Ha sietteted őt, valójában lassítod.

Kapcsolódó szócikkek: Fiechna
victoria_m997

A szemeddel nézz, ne a lelkeddel!

Kapcsolódó szócikkek: lélek
Szelén

– Bogyó! – kiáltja Gyorsanfut, és a pocakját dörzsölgeti. Bizonyos szavak eljutnak az agyáig, és azokat ismételgeti.
– Nemrég ettünk – mondom neki. – Várnod kell a va­csoráig.
– Bogyó! – mondja Gyorsanfut újra, ezúttal szomorúan. Aztán a jobb lábát többször a földhöz dobbantja, és reménykedve néz rám. – Gyorsan fut?
– Nem – nyögök fel. – Még nem. Velünk kell marad­nod.
– Gyorsan fut – sóhajtja, és egy utolsót dobbant a lábá­val, mintha azt tudatná velem, hogy a vihart is megelőzné, ha szabadjára engedném.

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Kapcsolódó szócikkek: Bec McConn · Gyorsanfut (Bran)
Milli

Az áldozat

Darren Shan: Áldozat Sikolyok a sötétben

Kapcsolódó szócikkek: Gyorsanfut (Bran)
Nikki92

Nem tehetek mást – felelem egyszerűen. – Egy élet semmi ezrekéhez képest. Tízszer is odaadnám, ha megmenthetném azokat, akik fontosak számomra.

victoria_m997

– A szerencse néha többet ér az ügyességnél (…)

Kapcsolódó szócikkek: szerencse
victoria_m997

– Egy bolond néha csodákra képes (…)

Kapcsolódó szócikkek: bolond · csoda
Blair_Irwin

Sikolyok a sötétben.

victoria_m997

(…) az elkeseredettek és az elátkozottak még egérpiszokból is képesek hegymagas reményt építeni maguknak.

Kapcsolódó szócikkek: remény
Milli

Lehet, hogy a világ tűzben vész el, de nekünk élnünk kell tovább az életünket. Nem hihetik azt a démonok, hogy fölénk kerekedtek. Nem árulhatjuk el nekik, milyen közel állunk az összeomláshoz.

A menekültek

Démonvilág sorozat · Összehasonlítás