A ​vérszipoly (Darren Shan regényes története 3.) 522 csillagozás

Darren Shan: A vérszipoly

A Rémségek cirkusza és A vámpír inasának gyomorszorító folytatása.
Darren Shan, a vámpír inasa belekóstol a városi életbe, amikor Evrával és Mr. Crepsleyvel együtt elhagyják a Rémségek Cirkuszának világát – ám a jelek szerint így van ezzel valaki más is. Amikor felfedezik a holttesteket – amelyekből utolsó cseppig kiszívták a vért –, Darren és Evra kénytelen szembeszállni az éjszaka gyalázatos teremtményével, aki könnyen mindannyiuk végzetévé válhat… Vajon megmenekülnek? Vagy ott kell elveszniük a város alagútrendszerében?

„Lenyűgöző könyv… fordulatokban gazdag meséje felkelti az olvasó kíváncsiságát a folytatásra.”
J. K. Rowling, a Harry Potter-könyvek szerzője

Móra, Budapest, 2005
210 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631179910 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2005
202 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631179915 · Fordította: F. Nagy Piroska

Larten Crepsley · Darren Shan · Evra Von · Gavner Purl · Debbie Hemlock · Donna Hemlock · Jesse Hemlock · Murlough

Cirque Du Freak

MissFortune
Darren Shan: A vérszipoly

Ugyan kiszámítható volt az elejétől kezdve, mégis imádtam. Darren Shan fantasztikus író. Tetszett, hogy ebben a részben elhagyják a cirkuszt és kicsit hétköznapibb életet élhetnek a srácok. A vérszipoly felbukkanásával egyre izgalmasabb a történet. Jó volt, egyre többet megtudni a vámpírok világáról:D
Kíváncsian várom a következő kalandot.

Black_Angel
Darren Shan: A vérszipoly

Mint az előző 2 rész is, ez is nagyon tetszett:)
Örültem hogy Darren kicsit megtapasztalja a szerelmet is, de sejtettem, hogy valami ilyesmi lesz a vége ennek.
Néha legszívesebben orrba vágtam volna meggondolatlansága miatt, de a terv, a végén, kárpótolt :D
Igaz, hogy rövid, de tele van cselekménnyel, nem hagy unatkozni. És így folytatom is tovább a sorozat olvasását :D

revelácifa
Darren Shan: A vérszipoly

Úgy látszik, most már hivatalosan is az ifjúsági könyvek felé menekülök két-három megterhelőbb regény után. Igaz, hogy a nagy és komplex történetmonstrumok szórakoztatóak, de az én agyam sincs acélbetétes szivacsból. Darren Shan története pedig továbbra is egy habkönnyű olvasmány, ami szórakoztatásban sem marad el a féltéglára nőtt felnőttes könyvektől.*

A vérszipolyban, most Darren választott világának árnyalakjait ismerhetjük meg jobban, miközben egy veszélyes kalandba keveredik főhősünk és legjobb barátja, amit persze maguknak is köszönhettek.:) A kamu keretes szerkezet, az in medias res kezdéssel, ami igazából már a regény felénél bezárult, külön tetszett. Humoros, csavaros, és ügyesen elmesélt sztori, ami azért eléggé véres ahhoz, hogy felálljon szőr a hátadon.
Jöhet a folytatás.

*Amilyet azért Shantől is fogok olvasni.

Móra, Budapest, 2007
210 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631183467 · Fordította: F. Nagy Piroska
Ancsúr
Darren Shan: A vérszipoly

Még mindig iszonyat furcsa, hogy az író neve megegyezik a könyvben lévő főszereplő fiúéval. Kicsit ilyenkor olyan érzésem van, mintha a könyvbéli Darren Shan a fiatalkori emlékeit írná le. Persze ez nem lehetséges, mert Darren vámpír, de akkor is megmosolyogtató ez a gondolatfordulat.
Mióta elolvastam az első részt sok idő eltelt, de még mindig ugyanolyan jó érzés visszacsöppenni az író képzeletvilágába. Az alaptörténet most is fantáziadús, ugyanakkor könnyedebb, hogy a fiatalabb generáció is szerelmese lehessen a vámpíros könyveknek.
Az egész történetben az tetszett a legjobban, hogy Mr Crepsley-t barátságosabbá tette mind Darrennek, mind az olvasónakspoiler. Kíváncsi leszek a folytatásra. :)

Kiss_Csillag_Mackólány P
Darren Shan: A vérszipoly

Hosszú idő telt el az első két rész olvasása óta, de minden olyan volt, mintha most hagytam volna abba az előzőeket.
Tudom, hogy nem az én korosztályomnak készült, mégis tetszett, érdekes kis történet volt.
Itt-ott béltömeggel, vértömeggel, de már számítottam rá, így nem volt vele gondom.
Teljesen megfelelőnek tartom a kamasz korosztálynak, mármint a nem finnyás és nyafka részének.
Ha nekem kerülhetett volna a kezembe gyerekkoromban, biztos nagyon tetszett volna.
Most megint kicsi szünet, aztán jöhet a következő.

schesztiஐ P
Darren Shan: A vérszipoly

Hátborzongató volt!!! :) Mégis – vagy épp ezért – rettentő dühös voltam magamra, hogy tegnap este nem bírtam befejezni, ma pedig alig vártam, hogy hazaérjek és folytathassam. Ráadásul persze a legizgalmasabb rész, az utolsó kb. 50 oldalt volt csak hátra. :)

Furcsa a szereplőket a cirkuszon kívül látni, és igazán meglepett, hogy Darren annyi minden előzmény után is ilyen rosszakat feltételez Mr. Crepsley-ről.

Kíváncsi vagyok a vámpírtársadalomra, ahogy Darren a sorozatban felépítette, na jó, főleg persze a hercegekre. ;)

És mennyire össze-vissza kavarták a dolgokat a filmben!!! :DD

rafaelo0824
Darren Shan: A vérszipoly

Tetszett ez is, szeretem, ahogy az író odarakja a kis információmorzsákat és mindenfélét, amire később majd szüksége lesz a sorozat többi részében. Tetszett Darren és Evra vadászata, Debbie-t sosem szerettem, Mr. Crepsley továbbra is kedvencem.

Chöpp
Darren Shan: A vérszipoly

A legizgalmasabb – és a legőrültebb – rész, amit eddig olvastam. Kicsimnek is nagyon tetszett.

molly_
Darren Shan: A vérszipoly

Egy kicsit berágtam Darrenre, amiért ilyen sötét, és meggondolatlanul cselekszik… volt egy-két rész, ahol már a fejemet fogtam, és Mr. Crepsley helyében simán kinyírtam volna őt.
A végére azonban helyrehozta a hibáit, úgyhogy megbocsátottam neki. :D
A sztori ezúttal is gyors tempójú és viszonylag rövid, de nagyon szórakoztató. A könyv első felében rengeteget nevettem, főleg amikor Darren izgult a randija előtt, a második végére pedig beindulnak az események, csavaros és letehetetlen. :)
Bővebben: http://seholsetalallak.blogspot.hu/2016/02/darren-shan-…

csengeabalint
Darren Shan: A vérszipoly

Amikor először találkoztam Darren Shan könyveivel, nem sorrendben olvastam őket, és úgy látszik ez az újraolvasásnál sem lesz másként.:D Akkor a negyedikkel kezdtem, most kicsit korábbról indulok.:) Még mindig magával ragad a történet, még mindig imádom a szereplőit, és még mindig nem tudom letenni, amíg az utolsó oldallal nem végeztem. Az sem bizonyult akadálynak, hogy már ismertem a történetet, sőt, sokkal inkább élveztem, hogy egy-egy félmondat vagy (régebben jelentéktelenebbnek tűnő) beszélgetésfoszlány értelmet nyert. Azt hiszem ezért jó néha kis idő elteltével újraolvasni!:) Örök kedvenc!

Gavarra

– Örülök, hogy megismertelek – mondta a vámpír, miközben kezet ráztunk. – Ugye, te nem hallottad, hogy jövök?
    – Nem – feleltem őszintén.
    – Na, tessék! – kiáltotta büszkén Gavner. – Látod?
    – Gratulálok – jegyezte meg fanyarul Mr. Crepsley. – Ha valaha felkérnek rá, hogy lopózz be egy óvodába, gond nélkül megteheted.

22. oldal, 2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Gavner Purl · Larten Crepsley
takiko

(…) föllépett a küszöbre. – Na?
    – Mi az, hogy na? – néztem rá értetlenül.
    – Hát nem akarsz megkérni?
    – Mire?
    – Hogy menjek el veled moziba – mondta.
    – De hiszen épp most mondtad…
    – Darren… – sóhajtotta Debbie. – A lányok sohasem hívják el a fiúkat.
    – Nem? – kérdeztem zavartan.
    – Nem érted, ugye? – kérdezte kuncogva. – Csak kérdezd meg tőlem, hogy elmegyek-e veled moziba, jó?
    – Jó – sóhajtottam. – Debbie… eljössz velem moziba?
    – Majd gondolkodom rajta – felelte, s a kulccsal kinyitotta az ajtót, és eltűnt.
    Lányok!

54-55. oldal, 5. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Debbie Hemlock
StAngela

Az életben mindnyájan kénytelenek vagyunk olyasmiket is csinálni, amihez nem fűlik a fogunk.

14. oldal, 1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan
takiko

Ezután a karácsonyi ajándékokra terelődött a szó.
    – Megveszed Evrának a CD-lejátszót? – kérdezte.
    – Igen. És hozzá pár lemezt is.
    – Akkor már csak a papád van hátra – jelentette ki. – Neki mit fogsz venni?
    Eszembe jutott Mr. Crepsley, és hogy vajon minek örülne. Neki semmit sem akartam vásárolni – úgyis csak lefitymált minden ajándékot –, de érdekes volt végiggondolni, vajon egyáltalán mit tudnék venni neki? Mi érdekelhet egy vámpírt?
    – Tudom már – mondtam mosolyra ránduló szájjal. – Veszek neki egy kvarclámpát.
    – Kvarclámpát? – kérdezte összehúzott szemöldökkel.
    – Hadd legyen egy kis színe – mondtam nevetve. – Olyan sápadt szegény. Nem sokat van a napon.

71-72. oldal, 8. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Debbie Hemlock · Evra Von · Larten Crepsley
Juccimo

– Néha a meglepetés adja az igazi örömet – bizonygattam.
    – Néha meg nem – mormolta Evra.

38. oldal, 3. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von
Lunemorte MP

Amit az ember nem tud, amiatt nem fáj a feje.

201. oldal, 26. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan
Brigi007

– Jól illünk egymáshoz – jegyezte meg kuncogva Evra, amikor épp egy állatkertben sétáltunk. – Te a kalózöltözékedben, én meg az álszakállammal. Az emberek azt gondolhatják, hogy a bolondokházából szabadultunk el.
    – A szálloda lakói biztos, hogy ezt gondolják – nevettem el magam én is. – Hallottam, amikor a szobalányok egymás között beszélgetve arra tippeltek, hogy Mr. Crepsley lehet a diliorvos, mi pedig az ápoltjai.

44. oldal, 4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von · Larten Crepsley
Juccimo

Szerencsére az öltözékem nem okozott gondot: ez az egy ruhám volt, így nem kellett azon törnöm a fejem, hogy mit vegyek fel. Ennélfogva csak két órát töltöttem a fürdőszobában, hogy makulátlanul tiszta legyek.
    – Nyugodj meg – szólt végül Evra –, nagyon jól nézel ki. Kezdek magam is kedvet kapni hozzá, hogy veled járjak.

59. oldal, 6. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von
Életveszélyes_és_Tilos

– Amióta a cirkuszhoz kerültem, még egyszer sem gondoltam rá, hogy kéne egy tévé – vallottam be. – Ott annyi minden történt, hogy ez végképp nem hiányzott. De igazad van – jó lenne, ha volna, ha másért nem, hát A Simpson család miatt. – Ez volt a kedvenc sorozatunk.

43. oldal, 4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Cirque Du Freak · Darren Shan
Juccimo

Ökölbe szorított kézzel, dühömben szitkozódva járkáltam föl-alá a hotelszobában. Evra szótlanul figyelt.
    – Megölöm. Megvárom a nappalt, széthúzom a függönyöket, nyársat döfök a szívébe, levágom a fejét, elégetem – morogtam.
    – Esélyt sem adsz neki, ugye? – jegyezte meg savanyú képpel Evra. – Ha jól sejtem, az agyát is ki fogod kanalazni, és a helyét kitömöd fokhagymával.

81. oldal, 10. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von · Larten Crepsley