!

A ​vérszipoly (Darren Shan regényes története 3.) 477 csillagozás

Book24 · 2.190 Ft –16% 1.840 Ft
0 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár

A Rémségek cirkusza és A vámpír inasának gyomorszorító folytatása.
Darren Shan, a vámpír inasa belekóstol a városi életbe, amikor Evrával és Mr. Crepsleyvel együtt elhagyják a Rémségek Cirkuszának világát – ám a jelek szerint így van ezzel valaki más is. Amikor felfedezik a holttesteket – amelyekből utolsó cseppig kiszívták a vért –, Darren és Evra kénytelen szembeszállni az éjszaka gyalázatos teremtményével, aki könnyen mindannyiuk végzetévé válhat… Vajon megmenekülnek? Vagy ott kell elveszniük a város alagútrendszerében?

„Lenyűgöző könyv… fordulatokban gazdag meséje felkelti az olvasó kíváncsiságát a folytatásra.”
J. K. Rowling, a Harry Potter-könyvek szerzője

Móra, Budapest, 2005
210 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631179910 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2003
210 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631177831 · Fordította: F. Nagy Piroska

Larten Crepsley · Darren Shan · Evra Von · Gavner Purl · Debbie Hemlock · Donna Hemlock · Jesse Hemlock · Murlough

Cirque Du Freak

Black_Angel
Darren Shan: A vérszipoly

Mint az előző 2 rész is, ez is nagyon tetszett:)
Örültem hogy Darren kicsit megtapasztalja a szerelmet is, de sejtettem, hogy valami ilyesmi lesz a vége ennek.
Néha legszívesebben orrba vágtam volna meggondolatlansága miatt, de a terv, a végén, kárpótolt :D
Igaz, hogy rövid, de tele van cselekménnyel, nem hagy unatkozni. És így folytatom is tovább a sorozat olvasását :D

Ancsúr
Darren Shan: A vérszipoly

Még mindig iszonyat furcsa, hogy az író neve megegyezik a könyvben lévő főszereplő fiúéval. Kicsit ilyenkor olyan érzésem van, mintha a könyvbéli Darren Shan a fiatalkori emlékeit írná le. Persze ez nem lehetséges, mert Darren vámpír, de akkor is megmosolyogtató ez a gondolatfordulat.
Mióta elolvastam az első részt sok idő eltelt, de még mindig ugyanolyan jó érzés visszacsöppenni az író képzeletvilágába. Az alaptörténet most is fantáziadús, ugyanakkor könnyedebb, hogy a fiatalabb generáció is szerelmese lehessen a vámpíros könyveknek.
Az egész történetben az tetszett a legjobban, hogy Mr Crepsley-t barátságosabbá tette mind Darrennek, mind az olvasónakspoiler. Kíváncsi leszek a folytatásra. :)

Mackólány P
Darren Shan: A vérszipoly

Hosszú idő telt el az első két rész olvasása óta, de minden olyan volt, mintha most hagytam volna abba az előzőeket.
Tudom, hogy nem az én korosztályomnak készült, mégis tetszett, érdekes kis történet volt.
Itt-ott béltömeggel, vértömeggel, de már számítottam rá, így nem volt vele gondom.
Teljesen megfelelőnek tartom a kamasz korosztálynak, mármint a nem finnyás és nyafka részének.
Ha nekem kerülhetett volna a kezembe gyerekkoromban, biztos nagyon tetszett volna.
Most megint kicsi szünet, aztán jöhet a következő.

Chöpp P
Darren Shan: A vérszipoly

A legizgalmasabb – és a legőrültebb – rész, amit eddig olvastam. Kicsimnek is nagyon tetszett.

Dávid_Debreceni
Darren Shan: A vérszipoly

Oh te jó ég. Kicsit másképp emlékeztem rá. Csak egy picit. :) Még most is a nyolc éves önmagam ismerem fel aki úgy falja az akkor vastagnak hitt könyvet hogy a csatornába is követi Darrent és Lartent.

Nem tudtam hogy volt itt már nekünk Debbie de az előzmények ők kiindulva Darren megérdemli a boldogságot akkor is ha Debbiet legkésőbb egy húskampón látta lógva Evra társaságában.

De attól még az egész könyv nem csak olvasmányos de egy új veszélyt is nyit az ifjú vámpír életében. Innentől kezdve a vérszipoly is vadászik az ifjú Darrenre.. Fantasztikus ez a könyv
Újra olvasva is bravúr. Az előző részeket illetően az ember várja Evra és Darren a táboron kívüli kalandját. S mit ne mondjak sikere van az ifjúnak.. Természetesen a szigorú Crepsly most is tudja hol a határ de a csarnokában minden más lesz. Minden egyre véresebb. Ez adja meg a végkifejlet horror jellegét. Ettől borzongató még mindig.

molly_ P
Darren Shan: A vérszipoly

Egy kicsit berágtam Darrenre, amiért ilyen sötét, és meggondolatlanul cselekszik… volt egy-két rész, ahol már a fejemet fogtam, és Mr. Crepsley helyében simán kinyírtam volna őt.
A végére azonban helyrehozta a hibáit, úgyhogy megbocsátottam neki. :D
A sztori ezúttal is gyors tempójú és viszonylag rövid, de nagyon szórakoztató. A könyv első felében rengeteget nevettem, főleg amikor Darren izgult a randija előtt, a második végére pedig beindulnak az események, csavaros és letehetetlen. :)
Bővebben: http://seholsetalallak.blogspot.hu/2016/02/darren-shan-…

Firoci
Darren Shan: A vérszipoly

Ebből a részből megtudhatjuk, hogy nem csak olyan jófej vámpírok léteznek ám, mint Mr. Crepsley. Nos, egy ilyen ún. vérszipollyal gyűlik meg Darrenék baja. Izgalmas kalandoknak lehetünk ismét tanúi, s a végéről most sem hiányzik a már lassan megszokott borzalmas, trancsírozós jelenet. Ezúttal némi romantika teszi könnyedebbé a véres mesét, ami igazán üdítő színvolt a történetben. Egyetlen dolog idegesített csak: ha végre egy városban vannak, amelyben karácsony előtt a boltok roskadásig vannak áruval, be is sétálnak néhányba vásárolgatni, sőt pénz szűkében sincsenek, miért nem vesznek már legalább egy normális ruhát ennek a szegény Darrennek?! Ja, és felemelem szavamat a kecskék védelmében is!

csengeabalint
Darren Shan: A vérszipoly

Amikor először találkoztam Darren Shan könyveivel, nem sorrendben olvastam őket, és úgy látszik ez az újraolvasásnál sem lesz másként.:D Akkor a negyedikkel kezdtem, most kicsit korábbról indulok.:) Még mindig magával ragad a történet, még mindig imádom a szereplőit, és még mindig nem tudom letenni, amíg az utolsó oldallal nem végeztem. Az sem bizonyult akadálynak, hogy már ismertem a történetet, sőt, sokkal inkább élveztem, hogy egy-egy félmondat vagy (régebben jelentéktelenebbnek tűnő) beszélgetésfoszlány értelmet nyert. Azt hiszem ezért jó néha kis idő elteltével újraolvasni!:) Örök kedvenc!

abstractelf
Darren Shan: A vérszipoly

Imádtam ezt a részt is, akárcsak az előző kettőt. Határozottan úgy érzem, hogy lassan fanatikus leszek, amit igazából egyáltalán nem bánok – ez a sorozat és persze Darren Shan is megérdemli a fanatikus rajongókat. :)
A történet megint nagyon-nagyon jól sikerült, bár a Mr. Crepsley rajongásom nem engedte, hogy bármikor is gyanúsítsam őt. Amúgy nagyon-nagyon jó szórakozást nyújtott, s örülök, hogy folytathatom tovább és tovább!

papeerzsepi
Darren Shan: A vérszipoly

Annyira sok volt a leírás ebben a részben, az izgis részeket keveseltem. Olvasmányos könyv, de az előző két rész jobban tetszett.

Gavarra

– Örülök, hogy megismertelek – mondta a vámpír, miközben kezet ráztunk. – Ugye, te nem hallottad, hogy jövök?
    – Nem – feleltem őszintén.
    – Na, tessék! – kiáltotta büszkén Gavner. – Látod?
    – Gratulálok – jegyezte meg fanyarul Mr. Crepsley. – Ha valaha felkérnek rá, hogy lopózz be egy óvodába, gond nélkül megteheted.

22. oldal, 2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Gavner Purl · Larten Crepsley
takiko

(…) föllépett a küszöbre. – Na?
    – Mi az, hogy na? – néztem rá értetlenül.
    – Hát nem akarsz megkérni?
    – Mire?
    – Hogy menjek el veled moziba – mondta.
    – De hiszen épp most mondtad…
    – Darren… – sóhajtotta Debbie. – A lányok sohasem hívják el a fiúkat.
    – Nem? – kérdeztem zavartan.
    – Nem érted, ugye? – kérdezte kuncogva. – Csak kérdezd meg tőlem, hogy elmegyek-e veled moziba, jó?
    – Jó – sóhajtottam. – Debbie… eljössz velem moziba?
    – Majd gondolkodom rajta – felelte, s a kulccsal kinyitotta az ajtót, és eltűnt.
    Lányok!

54-55. oldal, 5. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Debbie Hemlock
Juccimo

Szerencsére az öltözékem nem okozott gondot: ez az egy ruhám volt, így nem kellett azon törnöm a fejem, hogy mit vegyek fel. Ennélfogva csak két órát töltöttem a fürdőszobában, hogy makulátlanul tiszta legyek.
    – Nyugodj meg – szólt végül Evra –, nagyon jól nézel ki. Kezdek magam is kedvet kapni hozzá, hogy veled járjak.

59. oldal, 6. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von
Juccimo

– Néha a meglepetés adja az igazi örömet – bizonygattam.
    – Néha meg nem – mormolta Evra.

38. oldal, 3. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von
Lunemorte MP

Amit az ember nem tud, amiatt nem fáj a feje.

201. oldal, 26. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan
StAngela

Az életben mindnyájan kénytelenek vagyunk olyasmiket is csinálni, amihez nem fűlik a fogunk.

14. oldal, 1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan
takiko

Ezután a karácsonyi ajándékokra terelődött a szó.
    – Megveszed Evrának a CD-lejátszót? – kérdezte.
    – Igen. És hozzá pár lemezt is.
    – Akkor már csak a papád van hátra – jelentette ki. – Neki mit fogsz venni?
    Eszembe jutott Mr. Crepsley, és hogy vajon minek örülne. Neki semmit sem akartam vásárolni – úgyis csak lefitymált minden ajándékot –, de érdekes volt végiggondolni, vajon egyáltalán mit tudnék venni neki? Mi érdekelhet egy vámpírt?
    – Tudom már – mondtam mosolyra ránduló szájjal. – Veszek neki egy kvarclámpát.
    – Kvarclámpát? – kérdezte összehúzott szemöldökkel.
    – Hadd legyen egy kis színe – mondtam nevetve. – Olyan sápadt szegény. Nem sokat van a napon.

71-72. oldal, 8. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Debbie Hemlock · Evra Von · Larten Crepsley
Brigi007

– Jól illünk egymáshoz – jegyezte meg kuncogva Evra, amikor épp egy állatkertben sétáltunk. – Te a kalózöltözékedben, én meg az álszakállammal. Az emberek azt gondolhatják, hogy a bolondokházából szabadultunk el.
    – A szálloda lakói biztos, hogy ezt gondolják – nevettem el magam én is. – Hallottam, amikor a szobalányok egymás között beszélgetve arra tippeltek, hogy Mr. Crepsley lehet a diliorvos, mi pedig az ápoltjai.

44. oldal, 4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von · Larten Crepsley
Juccimo

Ökölbe szorított kézzel, dühömben szitkozódva járkáltam föl-alá a hotelszobában. Evra szótlanul figyelt.
    – Megölöm. Megvárom a nappalt, széthúzom a függönyöket, nyársat döfök a szívébe, levágom a fejét, elégetem – morogtam.
    – Esélyt sem adsz neki, ugye? – jegyezte meg savanyú képpel Evra. – Ha jól sejtem, az agyát is ki fogod kanalazni, és a helyét kitömöd fokhagymával.

81. oldal, 10. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von · Larten Crepsley
Életveszélyes_és_Tilos

– Amióta a cirkuszhoz kerültem, még egyszer sem gondoltam rá, hogy kéne egy tévé – vallottam be. – Ott annyi minden történt, hogy ez végképp nem hiányzott. De igazad van – jó lenne, ha volna, ha másért nem, hát A Simpson család miatt. – Ez volt a kedvenc sorozatunk.

43. oldal, 4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Cirque Du Freak · Darren Shan