!

A ​vérszipoly (Darren Shan regényes története 3.) 450 csillagozás

Könyvtár

A Rémségek cirkusza és A vámpír inasának gyomorszorító folytatása.
Darren Shan, a vámpír inasa belekóstol a városi életbe, amikor Evrával és Mr. Crepsleyvel együtt elhagyják a Rémségek Cirkuszának világát – ám a jelek szerint így van ezzel valaki más is. Amikor felfedezik a holttesteket – amelyekből utolsó cseppig kiszívták a vért –, Darren és Evra kénytelen szembeszállni az éjszaka gyalázatos teremtményével, aki könnyen mindannyiuk végzetévé válhat… Vajon megmenekülnek? Vagy ott kell elveszniük a város alagútrendszerében?

„Lenyűgöző könyv… fordulatokban gazdag meséje felkelti az olvasó kíváncsiságát a folytatásra.”
J. K. Rowling, a Harry Potter-könyvek szerzője

Móra, Budapest, 2005
210 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631179910 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2003
210 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631177831 · Fordította: F. Nagy Piroska

Larten Crepsley · Darren Shan · Evra Von · Debbie Hemlock · Donna Hemlock · Gavner Purl · Jesse Hemlock · Murlough

Cirque Du Freak

moringa könyve Darren Shan: A vérszipoly Megjegyzés
CsiposKisZé könyve Darren Shan: A vérszipoly

Black_Angel P
Darren Shan: A vérszipoly

Mint az előző 2 rész is, ez is nagyon tetszett:)
Örültem hogy Darren kicsit megtapasztalja a szerelmet is, de sejtettem, hogy valami ilyesmi lesz a vége ennek.
Néha legszívesebben orrba vágtam volna meggondolatlansága miatt, de a terv, a végén, kárpótolt :D
Igaz, hogy rövid, de tele van cselekménnyel, nem hagy unatkozni. És így folytatom is tovább a sorozat olvasását :D

Mackólány
Darren Shan: A vérszipoly

Hosszú idő telt el az első két rész olvasása óta, de minden olyan volt, mintha most hagytam volna abba az előzőeket.
Tudom, hogy nem az én korosztályomnak készült, mégis tetszett, érdekes kis történet volt.
Itt-ott béltömeggel, vértömeggel, de már számítottam rá, így nem volt vele gondom.
Teljesen megfelelőnek tartom a kamasz korosztálynak, mármint a nem finnyás és nyafka részének.
Ha nekem kerülhetett volna a kezembe gyerekkoromban, biztos nagyon tetszett volna.
Most megint kicsi szünet, aztán jöhet a következő.

molly_
Darren Shan: A vérszipoly

Egy kicsit berágtam Darrenre, amiért ilyen sötét, és meggondolatlanul cselekszik… volt egy-két rész, ahol már a fejemet fogtam, és Mr. Crepsley helyében simán kinyírtam volna őt.
A végére azonban helyrehozta a hibáit, úgyhogy megbocsátottam neki. :D
A sztori ezúttal is gyors tempójú és viszonylag rövid, de nagyon szórakoztató. A könyv első felében rengeteget nevettem, főleg amikor Darren izgult a randija előtt, a második végére pedig beindulnak az események, csavaros és letehetetlen. :)
Bővebben: http://seholsetalallak.blogspot.hu/2016/02/darren-shan-…

Firoci
Darren Shan: A vérszipoly

Ebből a részből megtudhatjuk, hogy nem csak olyan jófej vámpírok léteznek ám, mint Mr. Crepsley. Nos, egy ilyen ún. vérszipollyal gyűlik meg Darrenék baja. Izgalmas kalandoknak lehetünk ismét tanúi, s a végéről most sem hiányzik a már lassan megszokott borzalmas, trancsírozós jelenet. Ezúttal némi romantika teszi könnyedebbé a véres mesét, ami igazán üdítő színvolt a történetben. Egyetlen dolog idegesített csak: ha végre egy városban vannak, amelyben karácsony előtt a boltok roskadásig vannak áruval, be is sétálnak néhányba vásárolgatni, sőt pénz szűkében sincsenek, miért nem vesznek már legalább egy normális ruhát ennek a szegény Darrennek?! Ja, és felemelem szavamat a kecskék védelmében is!

abstractelf
Darren Shan: A vérszipoly

Imádtam ezt a részt is, akárcsak az előző kettőt. Határozottan úgy érzem, hogy lassan fanatikus leszek, amit igazából egyáltalán nem bánok – ez a sorozat és persze Darren Shan is megérdemli a fanatikus rajongókat. :)
A történet megint nagyon-nagyon jól sikerült, bár a Mr. Crepsley rajongásom nem engedte, hogy bármikor is gyanúsítsam őt. Amúgy nagyon-nagyon jó szórakozást nyújtott, s örülök, hogy folytathatom tovább és tovább!

Lunemorte P
Darren Shan: A vérszipoly

Ez a rész jobban tetszett,mint az előző egy kicsit,de az elsőn nem tesz túl azért.
Nem tetszik a sok ismétlés,több dolgot sokszor leír az író. Ellentmondás is van a történetben : Darren az első részben még imádta a pókokat,most meg már fél tőlük?
Nem tetszik az a verzió,hogy vannak jó és rossz vámpírok…akkor legyen egy fajta,nem? Mindenkinek legyen egyénisége…ezeknek nincs nagyon…
Amik tetszettek : váratlan fordulatok tömkelege,kicsit több félelmetesebb elem,bár azért horrornak nem mondanám…
Alapvetően nem rossz a történet,de lehetne kicsivel azért jobb is.

Marée_Noire P
Darren Shan: A vérszipoly

Végre összecsiszolódtak, Darren és Mr. Crepsley. ;)
Szerettem ezt a részt, mert jól oldották meg, hogy ugyan nyilvánvaló, hogy Darrennek maga mögött kell hagynia – megint! – mindent, ám most már nem ágál ellene, mint rég.

KovácsNóci
Darren Shan: A vérszipoly

Debbie és Darren kapcsolata elbűvölő, aranyos és szimpatikus. Tetszett, hogy nem egy szokásos nyálas szerelmes regényt csinált belőle az író, hanem kultúráltan tálalta. Izgalmas, letehetetlen, Darren Shan!

Polyák_Margit P
Darren Shan: A vérszipoly

A három rész közül ez volt a legizgalmasabb. Debbie igazán aranyos, előítéletektől mentes volt. Talán egy kicsit túl naiv is.
De a terv, amit Evra megmentésére találtak ki eszelősen bátor volt.

takiko

(…) föllépett a küszöbre. – Na?
    – Mi az, hogy na? – néztem rá értetlenül.
    – Hát nem akarsz megkérni?
    – Mire?
    – Hogy menjek el veled moziba – mondta.
    – De hiszen épp most mondtad…
    – Darren… – sóhajtotta Debbie. – A lányok sohasem hívják el a fiúkat.
    – Nem? – kérdeztem zavartan.
    – Nem érted, ugye? – kérdezte kuncogva. – Csak kérdezd meg tőlem, hogy elmegyek-e veled moziba, jó?
    – Jó – sóhajtottam. – Debbie… eljössz velem moziba?
    – Majd gondolkodom rajta – felelte, s a kulccsal kinyitotta az ajtót, és eltűnt.
    Lányok!

54-55. oldal, 5. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Debbie Hemlock
Gavarra

– Örülök, hogy megismertelek – mondta a vámpír, miközben kezet ráztunk. – Ugye, te nem hallottad, hogy jövök?
    – Nem – feleltem őszintén.
    – Na, tessék! – kiáltotta büszkén Gavner. – Látod?
    – Gratulálok – jegyezte meg fanyarul Mr. Crepsley. – Ha valaha felkérnek rá, hogy lopózz be egy óvodába, gond nélkül megteheted.

22. oldal, 2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Gavner Purl · Larten Crepsley
Juccimo

Szerencsére az öltözékem nem okozott gondot: ez az egy ruhám volt, így nem kellett azon törnöm a fejem, hogy mit vegyek fel. Ennélfogva csak két órát töltöttem a fürdőszobában, hogy makulátlanul tiszta legyek.
    – Nyugodj meg – szólt végül Evra –, nagyon jól nézel ki. Kezdek magam is kedvet kapni hozzá, hogy veled járjak.

59. oldal, 6. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von
Juccimo

– Néha a meglepetés adja az igazi örömet – bizonygattam.
    – Néha meg nem – mormolta Evra.

38. oldal, 3. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von
StAngela

Az életben mindnyájan kénytelenek vagyunk olyasmiket is csinálni, amihez nem fűlik a fogunk.

14. oldal, 1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan
Lunemorte P

Amit az ember nem tud, amiatt nem fáj a feje.

201. oldal, 26. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan
Brigi007

– Jól illünk egymáshoz – jegyezte meg kuncogva Evra, amikor épp egy állatkertben sétáltunk. – Te a kalózöltözékedben, én meg az álszakállammal. Az emberek azt gondolhatják, hogy a bolondokházából szabadultunk el.
    – A szálloda lakói biztos, hogy ezt gondolják – nevettem el magam én is. – Hallottam, amikor a szobalányok egymás között beszélgetve arra tippeltek, hogy Mr. Crepsley lehet a diliorvos, mi pedig az ápoltjai.

44. oldal, 4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von · Larten Crepsley
Juccimo

Ökölbe szorított kézzel, dühömben szitkozódva járkáltam föl-alá a hotelszobában. Evra szótlanul figyelt.
    – Megölöm. Megvárom a nappalt, széthúzom a függönyöket, nyársat döfök a szívébe, levágom a fejét, elégetem – morogtam.
    – Esélyt sem adsz neki, ugye? – jegyezte meg savanyú képpel Evra. – Ha jól sejtem, az agyát is ki fogod kanalazni, és a helyét kitömöd fokhagymával.

81. oldal, 10. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von · Larten Crepsley
Életveszélyes_és_Tilos

– Amióta a cirkuszhoz kerültem, még egyszer sem gondoltam rá, hogy kéne egy tévé – vallottam be. – Ott annyi minden történt, hogy ez végképp nem hiányzott. De igazad van – jó lenne, ha volna, ha másért nem, hát A Simpson család miatt. – Ez volt a kedvenc sorozatunk.

43. oldal, 4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Cirque Du Freak · Darren Shan
takiko

Ezután a karácsonyi ajándékokra terelődött a szó.
    – Megveszed Evrának a CD-lejátszót? – kérdezte.
    – Igen. És hozzá pár lemezt is.
    – Akkor már csak a papád van hátra – jelentette ki. – Neki mit fogsz venni?
    Eszembe jutott Mr. Crepsley, és hogy vajon minek örülne. Neki semmit sem akartam vásárolni – úgyis csak lefitymált minden ajándékot –, de érdekes volt végiggondolni, vajon egyáltalán mit tudnék venni neki? Mi érdekelhet egy vámpírt?
    – Tudom már – mondtam mosolyra ránduló szájjal. – Veszek neki egy kvarclámpát.
    – Kvarclámpát? – kérdezte összehúzott szemöldökkel.
    – Hadd legyen egy kis színe – mondtam nevetve. – Olyan sápadt szegény. Nem sokat van a napon.

71-72. oldal, 8. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Debbie Hemlock · Evra Von · Larten Crepsley