A ​vérszipoly (Darren Shan regényes története 3.) 606 csillagozás

Darren Shan: A vérszipoly

A Rémségek cirkusza és A vámpír inasának gyomorszorító folytatása.
Darren Shan, a vámpír inasa belekóstol a városi életbe, amikor Evrával és Mr. Crepsleyvel együtt elhagyják a Rémségek Cirkuszának világát – ám a jelek szerint így van ezzel valaki más is. Amikor felfedezik a holttesteket – amelyekből utolsó cseppig kiszívták a vért –, Darren és Evra kénytelen szembeszállni az éjszaka gyalázatos teremtményével, aki könnyen mindannyiuk végzetévé válhat… Vajon megmenekülnek? Vagy ott kell elveszniük a város alagútrendszerében?

„Lenyűgöző könyv… fordulatokban gazdag meséje felkelti az olvasó kíváncsiságát a folytatásra.”
J. K. Rowling, a Harry Potter-könyvek szerzője

Móra, Budapest, 2005
210 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631179910 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2005
202 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631179915 · Fordította: F. Nagy Piroska

Larten Crepsley · Darren Shan · Evra Von · Gavner Purl · Debbie Hemlock · Donna Hemlock · Jesse Hemlock · Murlough

Cirque Du Freak

lind>!
Darren Shan: A vérszipoly

Eddig hiányoltam egy velős mester-inas kapcsolatot. Ez MOST kibontakozni látszott, aminek hihetetlenül ÖRÜLTEM. A kötet nagy kalandja izgalmasan kedődött, de az események a folyásuk közepe tájékán kicsit akadoztak, nagyon sokat Evrára fókuszáltak. A kígyófiú itt viszont nem tűnt olyan érdekesnek mint az előző kötetben, így nem kötöttek le az ő jelenetei. Kicsit talán még felszínes is lett. Debbie aranyos kislány volt, de nem is vártam mást (többet) a mű esetében. Mr. Crepsley és Darren csiszolódását egy közös cél eléréséért volt a LEGMEGKAPÓBB olvasni. Ez a pillanat MINDENT vitt! Végre belátták a helyzet rájuk nehezedő terhét és léptek. A vámpírság mibenlétének magyarázatai sok esetben újszerűek voltak, ezért az egyediség, átgondoltság érzését is keltették bennem a szerző felől. IMÁDTAM!

Finn_Hudson P>!
Darren Shan: A vérszipoly

Kicsit lassabban indult be, mint az előző részek. A történet is eléggé kiszámítható volt, de Darren Shan világáért még mindig megéri elolvasni. :)

MissFortune>!
Darren Shan: A vérszipoly

Ugyan kiszámítható volt az elejétől kezdve, mégis imádtam. Darren Shan fantasztikus író. Tetszett, hogy ebben a részben elhagyják a cirkuszt és kicsit hétköznapibb életet élhetnek a srácok. A vérszipoly felbukkanásával egyre izgalmasabb a történet. Jó volt, egyre többet megtudni a vámpírok világáról:D
Kíváncsian várom a következő kalandot.

Navi P>!
Darren Shan: A vérszipoly

Darren, Evra és Mr. Creplsey Gavner Purl (vámpírtábornok) sugallatára elutazik Larten szülővárosába, hogy kézre kerítsenek egy vérszipolyt. Ez a tény persze csak azután lát napvilágot, hogy Darren spoiler Némi taktikázás és színészkedés után sikerül megmenteni mindenkit, a vérszipoly örökre eltűnik a csatornában, s most nem hal meg senki fontos :)
Részről részre egyre jobb lesz :)

Roszka>!
Darren Shan: A vérszipoly

Darren egyre jobban érzi magát az új világában, barátsága elmélyül a kígyófiúval, viszont ismerkedik a másokkal. Akik a normál emberektől eltérőek. Szembesül azzal is, hogy „nevelő apja” nem az a gonosz szörnyetek, akinek gondolta. És ketten szembeszállnak egy vérszipollyal is.

Black_Angel>!
Darren Shan: A vérszipoly

Mint az előző 2 rész is, ez is nagyon tetszett:)
Örültem hogy Darren kicsit megtapasztalja a szerelmet is, de sejtettem, hogy valami ilyesmi lesz a vége ennek.
Néha legszívesebben orrba vágtam volna meggondolatlansága miatt, de a terv, a végén, kárpótolt :D
Igaz, hogy rövid, de tele van cselekménnyel, nem hagy unatkozni. És így folytatom is tovább a sorozat olvasását :D

Sylveris>!
Darren Shan: A vérszipoly

Ez a sorozat egyre jobb és jobb lesz! Következő!

Lisie87 P>!

Tovább nosztalgiázva.
Még mindig magával ragad, bár egyszerű, de mégis nagyon jó, izgalmas és kalandos, jó újra átélni a történetet.

revelácifa>!
Darren Shan: A vérszipoly

Úgy látszik, most már hivatalosan is az ifjúsági könyvek felé menekülök két-három megterhelőbb regény után. Igaz, hogy a nagy és komplex történetmonstrumok szórakoztatóak, de az én agyam sincs acélbetétes szivacsból. Darren Shan története pedig továbbra is egy habkönnyű olvasmány, ami szórakoztatásban sem marad el a féltéglára nőtt felnőttes könyvektől.*

A vérszipolyban, most Darren választott világának árnyalakjait ismerhetjük meg jobban, miközben egy veszélyes kalandba keveredik főhősünk és legjobb barátja, amit persze maguknak is köszönhettek.:) A kamu keretes szerkezet, az in medias res kezdéssel, ami igazából már a regény felénél bezárult, külön tetszett. Humoros, csavaros, és ügyesen elmesélt sztori, ami azért eléggé véres ahhoz, hogy felálljon szőr a hátadon.
Jöhet a folytatás.

*Amilyet azért Shantől is fogok olvasni.

Móra, Budapest, 2007
210 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631183467 · Fordította: F. Nagy Piroska
Ancsúr>!
Darren Shan: A vérszipoly

Még mindig iszonyat furcsa, hogy az író neve megegyezik a könyvben lévő főszereplő fiúéval. Kicsit ilyenkor olyan érzésem van, mintha a könyvbéli Darren Shan a fiatalkori emlékeit írná le. Persze ez nem lehetséges, mert Darren vámpír, de akkor is megmosolyogtató ez a gondolatfordulat.
Mióta elolvastam az első részt sok idő eltelt, de még mindig ugyanolyan jó érzés visszacsöppenni az író képzeletvilágába. Az alaptörténet most is fantáziadús, ugyanakkor könnyedebb, hogy a fiatalabb generáció is szerelmese lehessen a vámpíros könyveknek.
Az egész történetben az tetszett a legjobban, hogy Mr Crepsley-t barátságosabbá tette mind Darrennek, mind az olvasónakspoiler. Kíváncsi leszek a folytatásra. :)

Gavarra>!

– Örülök, hogy megismertelek – mondta a vámpír, miközben kezet ráztunk. – Ugye, te nem hallottad, hogy jövök?
    – Nem – feleltem őszintén.
    – Na, tessék! – kiáltotta büszkén Gavner. – Látod?
    – Gratulálok – jegyezte meg fanyarul Mr. Crepsley. – Ha valaha felkérnek rá, hogy lopózz be egy óvodába, gond nélkül megteheted.

22. oldal, 2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Gavner Purl · Larten Crepsley
takiko P>!

(…) föllépett a küszöbre. – Na?
    – Mi az, hogy na? – néztem rá értetlenül.
    – Hát nem akarsz megkérni?
    – Mire?
    – Hogy menjek el veled moziba – mondta.
    – De hiszen épp most mondtad…
    – Darren… – sóhajtotta Debbie. – A lányok sohasem hívják el a fiúkat.
    – Nem? – kérdeztem zavartan.
    – Nem érted, ugye? – kérdezte kuncogva. – Csak kérdezd meg tőlem, hogy elmegyek-e veled moziba, jó?
    – Jó – sóhajtottam. – Debbie… eljössz velem moziba?
    – Majd gondolkodom rajta – felelte, s a kulccsal kinyitotta az ajtót, és eltűnt.
    Lányok!

54-55. oldal, 5. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Debbie Hemlock
Juccimo>!

– Néha a meglepetés adja az igazi örömet – bizonygattam.
    – Néha meg nem – mormolta Evra.

38. oldal, 3. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von
StAngela>!

Az életben mindnyájan kénytelenek vagyunk olyasmiket is csinálni, amihez nem fűlik a fogunk.

14. oldal, 1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan
takiko P>!

Ezután a karácsonyi ajándékokra terelődött a szó.
    – Megveszed Evrának a CD-lejátszót? – kérdezte.
    – Igen. És hozzá pár lemezt is.
    – Akkor már csak a papád van hátra – jelentette ki. – Neki mit fogsz venni?
    Eszembe jutott Mr. Crepsley, és hogy vajon minek örülne. Neki semmit sem akartam vásárolni – úgyis csak lefitymált minden ajándékot –, de érdekes volt végiggondolni, vajon egyáltalán mit tudnék venni neki? Mi érdekelhet egy vámpírt?
    – Tudom már – mondtam mosolyra ránduló szájjal. – Veszek neki egy kvarclámpát.
    – Kvarclámpát? – kérdezte összehúzott szemöldökkel.
    – Hadd legyen egy kis színe – mondtam nevetve. – Olyan sápadt szegény. Nem sokat van a napon.

71-72. oldal, 8. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Debbie Hemlock · Evra Von · Larten Crepsley
Lunemorte P>!

Amit az ember nem tud, amiatt nem fáj a feje.

201. oldal, 26. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan
Brigi007>!

– Jól illünk egymáshoz – jegyezte meg kuncogva Evra, amikor épp egy állatkertben sétáltunk. – Te a kalózöltözékedben, én meg az álszakállammal. Az emberek azt gondolhatják, hogy a bolondokházából szabadultunk el.
    – A szálloda lakói biztos, hogy ezt gondolják – nevettem el magam én is. – Hallottam, amikor a szobalányok egymás között beszélgetve arra tippeltek, hogy Mr. Crepsley lehet a diliorvos, mi pedig az ápoltjai.

44. oldal, 4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von · Larten Crepsley
Juccimo>!

Szerencsére az öltözékem nem okozott gondot: ez az egy ruhám volt, így nem kellett azon törnöm a fejem, hogy mit vegyek fel. Ennélfogva csak két órát töltöttem a fürdőszobában, hogy makulátlanul tiszta legyek.
    – Nyugodj meg – szólt végül Evra –, nagyon jól nézel ki. Kezdek magam is kedvet kapni hozzá, hogy veled járjak.

59. oldal, 6. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von
Életveszélyes_és_Tilos>!

– Amióta a cirkuszhoz kerültem, még egyszer sem gondoltam rá, hogy kéne egy tévé – vallottam be. – Ott annyi minden történt, hogy ez végképp nem hiányzott. De igazad van – jó lenne, ha volna, ha másért nem, hát A Simpson család miatt. – Ez volt a kedvenc sorozatunk.

43. oldal, 4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Cirque Du Freak · Darren Shan
Juccimo>!

Ökölbe szorított kézzel, dühömben szitkozódva járkáltam föl-alá a hotelszobában. Evra szótlanul figyelt.
    – Megölöm. Megvárom a nappalt, széthúzom a függönyöket, nyársat döfök a szívébe, levágom a fejét, elégetem – morogtam.
    – Esélyt sem adsz neki, ugye? – jegyezte meg savanyú képpel Evra. – Ha jól sejtem, az agyát is ki fogod kanalazni, és a helyét kitömöd fokhagymával.

81. oldal, 10. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von · Larten Crepsley