!

A ​vámpír inasa (Darren Shan regényes története 2.) 500 csillagozás

Darren Shan: A vámpír inasa Darren Shan: A vámpír inasa
Régikönyvek.hu · 2.499 Ft –20% 1.999 Ft
Könyvtár

Darren Shan hétköznapi iskolásgyerek volt – míg el nem ment a Rémségek Cirkuszába. Most, miközben új, vámpírinasi életével viaskodik, kétségbeesett harcot folytat az egyetlen kísértéssel, amely irtózatot kelt benne… az egyetlen dologgal, amely életben tarthatná… De amikor összetalálkozik a farkasemberrel, még ennél is szörnyűbb dolog történik.

„Lenyűgöző könyv… fordulatokban gazdag meséje felkelti az olvasó kíváncsiságát a folytatásra.”
J. K. Rowlind, a Harry Potter-könyvek szerzője

Móra, Budapest, 2007
226 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631182835 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2005
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631179828 · Fordította: F. Nagy Piroska

Larten Crepsley · Darren Shan · Evra Von · Hibernius Tall · Desmond Tiny · R. V. · Sam Grest

Cirque Du Freak

1.500 Ft ★★★★★ Eladó
weinerkati könyve Darren Shan: A vámpír inasa

Black_Angel P
Darren Shan: A vámpír inasa

Ahogy az első rész, ez is nagyon tetszett. Szerettem az új szereplőket, kivéve R. V.-t..
Haladt az esemény, tetszett hogy Darren végre talál barátokat, meg hogy ennyire hű akar maradni ember mivoltához. Fura nekem a vámpíros sztori, hiszen annyira felkapott lett (pl. Twilight) hogy féltem eleinte, csak egy sablonos sorozatot kapok. De nem, sokkal érdekesebb megközelítése ennek a témának:) Nagyon ígéretes számomra ez a sorozat

revelácifa
Darren Shan: A vámpír inasa

Darren Shan regényes történetének második könyve után megint csak rá kellett jönnöm arra, hogy mennyire imádom az ifjúsági irodalmat. Ez az a világ, ahol már nem feltétlenül kell egy írónak átmennie teljesen gyerekbe, de még bőven megfér benne egy kis bolondozás. Ahol már nem kell minden mondatban féltenie az olvasóját, s már egyenrangú fél ként kezelheti a fogadó felet, a nélkül, hogy a világot megrengető forradalmi ötleteket kellene puffogtatnia, vagy épp nyelvzsonglőrködéssel kápráztatnia. Csak mesélnie kell. És nekem most pont ez kellett!
A vámpír inasa pedig egy nagyon jó mese, de nem él álomvilágban és nem ragaszkodik feltétlen boldog véghez. Nem görcsöl, nem tart kiselőadást, közvetlen és nem akarja fenekestől felborítani a fantasy hagyományokat. Helyette a karakterekre koncentrál, azokat építi. Méghozzá zseniálisan.
Úgy érzem, szereztem egy barátot.

molly_
Darren Shan: A vámpír inasa

Ugyanúgy, mint az első kötetnél, itt is pörögnek az események, nincs üresjárat. Darren sokat fejlődik a kalandjai során, és annak ellenére, hogy a sorozat a fiatalabb korosztálynak íródott, az író nem fél borzalmas tragédiákkal sújtani a szereplőit a jellemfejlődés érdekében. – ez ebben a kötetben nagyon jól látszik.
Imádom Mr. Crepsley és Darren kapcsolatát: összevissza ordibálnak egymással, de hiába titkolják, érezhető hogy szép lassan elkezdenek kötődni a másikhoz. :)
R.V.-t megcsapkodtam volna, Sam pedig… aaajjj… :(
Bővebben: http://seholsetalallak.blogspot.hu/2016/02/darren-shan-…
Ééés folytatom az újraolvasást a harmadik kötettel! ^^

csillagka P
Darren Shan: A vámpír inasa

Szinte hihetetlen Darren rendesen meglepett, ennyi borzalmat ilyen könnyed játékos formában elmesélni. Bruuu, nem vagyok benne biztos hogy nekem ez tetszik, szokni kell, le vagyok fagyva, meg vagyok döbbenve, oké! hogy horror de biztos hogy ez gyerekkönyv ?
Egy biztos végre begyűjtöttem egy vérfarkast:) ideje volt, és egy nagyon szimpatikus szereplőt Evra a csúcs, én pedig össze vagyok zavarodva :) ez a sorozatot folytatni kell, hogy kiderüljön nekem tetszik e úgy igazán?

Firoci
Darren Shan: A vámpír inasa

Ez a rész a félvámpír Darren viszontagságait beszéli el. Éppen olyan olvasmányos, mint az első kötet, bár nincsen benne annyi izgalom. Kivéve az utolsó 40 oldalt, mert amit ott kapunk, az bőven felér az előző rész történéseivel. A mese és a horror furcsa ötvözete a történet (már az első rész is ilyen érzéseket váltott ki belőlem). A nyelvezete nagyon egyszerű, hiszen egy gyerek meséli el. A történet igazából nem is félelmetes, hiszen a vámpírról (és később a társulat majdnem minden tagjáról) kiderül, hogy nem is olyan gonosz, már-már „emberséges”. Ennek megfelelően vártam, hogy jó vége lesz, aztán jött a döbbenetes, szörnyű befejezés, amely már csöppet sem mesébe illő, nagyon is életszerű, kegyetlen, brutális. Ezek után kis szorongással, de kíváncsian várom, mit tartogat a következő rész.

Lex

Na, ez durva volt!

Nagyon hamar ki lehet olvasni ezeket a könyveket (már ha van ideje az embernek), én is pár óra alatt felfaltam a második részt. És legalább annyira tetszett ez is, mint az első. Az biztos, hogy a horror faktor jócskán megemelkedett a végén. Lehet, hogy este égve hagyom a pilácsot. :)

A sorozat stílusa, az író megfogalmazásai abszolút magával ragadóak. Egyszerűen nem tudom letenni. Kezdem úgy érezni, hogy újabb kedvenc író születik a képzeletbeli listámon. Tetszik, hogy nem bonyolítja túl a dolgokat, nem sző a történetbe fölösleges cselekményeket, és tetszenek a szakasz végi lezárásai, amikkel mindig felkelti a kíváncsiságomat.

Már csak egy kérdésem van: hol is van a harmadik rész? Megyek, megkeresem. :)

Olyvia
Darren Shan: A vámpír inasa

Pécsi hazaútra tökéletesebb halloween-olvasmányt választani se tudtam volna valószínűleg. Kellemes élmény volt újra visszatérni Darren Shan horrormeséi közé. Olvastatja magát, akárcsak az első rész. S közben egyre szélesebb ismeretet szerzünk szereplőinek sokszínűségéből, lényeinek mivoltából, mi hogy működik ebbéli fantáziavilágban és a vámpírok örökéletű drámai témaköre is átsejlik már a kezdettől, miszerint az embertől származó vér ivása bűn-e vagy csupán szükséges rossz. Anne Rice könyvéből már bőven ki lett vesézve számomra még régebben a téma, úgyhogy kissé elcsépeltnek éreztem, hiába szükséges egy frissen ébredt vámpír történetébe. Majd aztán ismét felbukkan a cirque du freak szerencsésen és visszalendít az élvezettel olvasó fázisba. Crepsley jó kis karakter, főleg ahogy tanítgatja inasát, jó párost alkotnak a cirkuszbeli lények körében. Továbbá kötődik egy vagány barátság is egy harmadik csatlóssal, ijesztő gnómok jelennek meg urban legendekkel fűszerezve és a végén a dramaturgiai csavar, ami egy tragikus, horrorisztikus elemként fordul át egy jellemfejlődésbe. Remek kis folytatás, jöhet a következő!

mcborzaska
Darren Shan: A vámpír inasa

Megunhatatlan az egész sorozat. Akárhányszor újra tudom olvasni, és mindig élvezem. Bár lehet, lassan kinövök ezekből a könyvekből.

Alice_and_the_White_Rabbit
Darren Shan: A vámpír inasa

Először is szertném megköszönni @Manyini -nak hogy kölcsönadta a könyvet :)
Szuper könyv volt, eseménydús és olvsmányos, szerethető karakterek még ha a vége elég szomorúra sikeredett még úgy is.

Anonim_Dreamer
Darren Shan: A vámpír inasa

Brr. A kiolvasása után még sokáig forgolódtam az ágyban, és a könyv végére gondoltam, meg arra a különösen undorító hangra, amit most nem írok le. Brr.
Nem vagyok valami jártas a horrorban, de annyira szörnyen ijedősnek sem találom magam, itt viszont berezeltem, pedig tudtam, hogy el fog jönni az a rész.
Darrent néha jól képen töröltem volna (egy féltéglával, csak hogy az erősebb pillanataiban is megérezze), de egyébként kedvelem, jólelkű srác. Kicsit féltem őt, hogy mi lesz vele…
Mr. Crepsley nagy kedvencem, mindig jót derülök a poénjain. Kár, hogy Darren annyira utálja, pedig csak jót akar neki. Evrát szintén bírom, bár tuti frászt kapnék, ha a kígyója körém tekeredne. Akár alszik, akár nem.
Mr. Tiny elég hátborzongató, biztos lesz még vele bajom, meg a törpékkel is. Vagy a törpéktől csak én parázok?
Hamarosan előkerítem a harmadik részt, és (az első két rész példáján), valószínűleg azt is ritka gyorsan befalom.
Az ilyen jó könyveket nem lehet csak úgy letenni!

Gabó

Az a véleményük, hogy az iskola a tanításnak azzal a céllal kiépített zsarnoki rendszere, hogy elpusztítsa a szellemiséget, és megölje a kreativitást

75. oldal, 11. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: iskola · kreativitás · Sam Grest
csillagka P

A nevem Darren Shan.

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan
Brigi007

– Mi az a THV? – kérdeztem.
    – A Természet Harcos Védelmezői – válaszolta Mr. Tall. – Ökoharcosok. Körberohangálják az országot, s próbálják leállítani az új utak és hidak építését. Itt vannak már pár hónapja, de hamarosan tovább kell menniük.
    – Igazi katonák? – kérdeztem. – Vannak puskáik, kézigránátjaik meg tankjaik?
    Mindketten a hasukat fogták nevettükben.
    – Néha tényleg nagyon hülye tud lenni szegénykém – nyögte ki Mr. Crepsley két nevetőroham között –, de azért nem olyan buta, mint amilyennek látszik.

51-52. oldal, 7. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Cirque Du Freak · Darren Shan · Hibernius Tall · Larten Crepsley
Brigi007

Kiugrott a hálózsákból, odasietett hozzám, s a kígyót a fejénél megragadva kezdte letekerni rólam.
    – Biztonságban vagy – mondta megnyugtatóan. – Az az igazság, hogy eddig sem voltál veszélyben. A kígyó egész idő alatt aludt. Arra sem ébredt volna föl, ha lecibálod magadról. Nagyon mélyen szokott aludni.
    – Alszik? – kérdeztem elvékonyodott hangon. – De hát… akkor hogy tudott rám csavarodni?
    – Alvamászó – mondta a fiú mosolyogva.
    – Alvamászó!

57. oldal, 8. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von
takiko

Nem nőttek tépőfogaim. Vártam, hogy majd előbújnak, ezért minden este belenéztem a tükörbe. Mr. Crepsley három hét múlva rajtakapott.
    – Mit csinálsz? – kérdezte.
    – Keresem a tépőfogakat – mondtam.
    Pár pillanatig csak bámult rám, aztán kirobbant belőle a nevetés.
    – Mi nem növesztünk tépőfogakat, te tökfej! – harsogta.

20. oldal, 3. fejezet (Móra könyvkiadó 2001, 2005)

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Larten Crepsley
Brigi007

Épp csak egyet koppantottam az ajtaján, máris kinyílt. Mr. Tall állt ott, és mielőtt egy szót is szólhattam volna, odanyújtott két belépőjegyet a Cirque du Freak előadására.
    Elképedve bámultam a jegyekre, majd Mr. Tallra. – Honnan tudta…?
    – Vannak módszereim – felelte mosolyogva.
    – Nincs pénzem – figyelmeztettem.
    – Majd levonom a béredből – válaszolta.
    – Hisz maga semmit sem fizet nekem – néztem rá értetlen arccal.
    – Bölcs dolog tőlem – szaladt fülig Mr. Tall szája.

122. oldal, 18. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Hibernius Tall
Lunemorte P

Ki a hős, ha nem az, aki lemond mindenről egy másik ember javára?

96. oldal, 14. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Desmond Tiny
Allanon P

– Gondolod, hogy van valami köze ahhoz, hogy én és Mr. Crepsley megjöttünk? – kérdeztem.
    – Kétlem – válaszolta Evra. – Talán csak véletlen. Vagy a végzet műve. – Kis szünetet tartott. – És ez a másik dolog: Mr. Tiny keresztneve Desmond.
    – Na és?
    – Mindenkit felszólít, hogy hívják Desnek.
    – Na és?
    – Kösd össze a vezetéknevével – mondta Evra.
    Megtettem. Mr. Des Tiny. Mr. Des-Tiny. Mr. …
    – Mr. Destiny – suttogtam. Mr. Végzet. Evra komoly arccal bólintott.

89. oldal, 13. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Desmond Tiny · Evra Von · Larten Crepsley
takiko

– A felnőtteknek már nem olyan fontosak a barátok – folytattam. – A papám mondta, hogy a felnőttek megszokták, hogy nincs sok barátjuk. Van munkájuk, meg hobbijaik, és mindenfélével el tudják foglalni magukat. De nekem a barátaim voltak a legfontosabbak az életemben, leszámítva a családomat. Maga elvette a családomat, amikor átszivattyúzta belém a büdös vérét, és most még az esélyemet is elveszi, hogy még egyszer az életben legyen egy igazi barátom. Nagyon köszönöm! – kiabáltam mérgesen. – Köszönöm, hogy szörnyeteget csinált belőlem, és hogy tönkretette az életemet!

38. oldal, 6. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Larten Crepsley
Lunemorte P

Az életben semmi sem örökkévaló, még az ifjúság sem.

100. oldal, 14. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Desmond Tiny