A ​vámpír herceg (Darren Shan regényes története 6.) 520 csillagozás

Darren Shan: A vámpír herceg Darren Shan: A vámpír herceg

Élethalálharc a Vámpírok Hegyének mélyén

Az árulónak bélyegzett Darren Shan farkasszemet néz a halállal. Hiába szökött meg, a vér szava visszahívja. A Vámpírok Hegyén ugyanis véres leszámolásra készülnek a hatalomra éhes vérszipolyok.
Vajon ki lesz az éjszaka ura?
Tud-e fordítani Darren Shan az események menetén, vagy eljött a vámpírok több ezer éves uralmának vége? A Vámpírok Hegye trilógia ezzel lezárul – a történetnek azonban még nincs vége!

Eredeti megjelenés éve: 2002

Tagok ajánlása: 13 éves kortól

Móra, Budapest, 2011
Móra, Budapest, 2006
194 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631182187 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2006
194 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631182185 · Fordította: F. Nagy Piroska

Larten Crepsley · Darren Shan · Seba Nile · Arra Sails · Paris Skyle · Vanez Blane

MissFortune>!
Darren Shan: A vámpír herceg

Eddig ez a sorozat egyik leggyengébb része számomra, azonban így is megérdemli az öt csillagot.
A történet lassan indult, bár én szerettem a farkasokról olvasni. Kicsit néhol morbid, de belefér. Csíkost nagyon csípem, még úgy is, hogy csak morogni, vicsorogni, szűkölni tud. :D A Vámpírok Hegyén újra beindult a történet, sok dologról lehullt a lepel, sőt, még egy csata is volt. Mégis úgy érzem, hogy ez a rész nem lett olyan körömrágósan izgalmas, alul maradt a többihez képest.
A végével iszonyúan meglepett a szerző, semmi ilyesmire nem számítottam. Várom a következő rész olvasását..❤

„Gondold meg jól, kiben bízol meg. Még akit jó barátodnak hiszel, az is képes lehet arra, hogy eláruljon.”

Finn_Hudson>!
Darren Shan: A vámpír herceg

Az eleje picit furán indul a farkasokkal, de utána szerencsére egy nagy fordulatot vesz a sztori és visszatér a Vámpírok hegyéhez. Tetszett Darren gondolkodása, hogy nem mindent fekete-fehéren lát, mint az idősebb vámpírok, hanem már sokkkal árnyaltabban. Ennél a résznél már kezdtem érezni, hogy Darren is kezd felnőni.

Navi P>!
Darren Shan: A vámpír herceg

Gyorsan olvasható, érzelmes, néhol pityergős könyv, a felnőtté válásról, a szükséges rosszról és a gyászról. Sajnáltam a halottakat, mindegyiket, mert ő is jószándékból cselekedett.
Imádtam a farkasos részt, Darren frappánsan megoldotta a vérszipolyos részt, a vége pedig … Így legalább biztosan lesz folytatás.

Roszka>!
Darren Shan: A vámpír herceg

Egy összeesküvés miatt kerül veszélybe Darren, komoly csatát is vívnak a vérszipolyokkal.
Egy árulót kivégeznek, egy vámpírt herceggé avatnak!

molly_>!
Darren Shan: A vámpír herceg

Ez a kötet sose volt a kedvencem, ettől függetlenül most is élveztem az olvasást.
Egy kicsit lassabban indul be a sztori, de aztán belecsapunk a lecsóba, lesz itt minden: hatalmas viták, tárgyalások, váratlan fordulatok, csata, halál… az utóbbitól még most is teljesen kivagyok borulva.
A vége nekem túl giccses és hihetetlen, de hát nyilván nem kell véresen komolyan venni ezt a sorozatot, nem felnőtteknek írták.. :)
Még a halálban is légy győzedelmes!
Bővebben: http://seholsetalallak.blogspot.hu/2016/04/darren-shan-…

Darren Shan: A vámpír herceg

Az elején már komolyan kezdtem bebeszélni magamnak, hogy fáj mindenem. Aztán egy olyan kis rész következett, ami elég érdekesnek bizonyult, viszont volt benne egy csepp undor is számomra legalábbis. Az előző kötet után voltam olyan szerencsétlen, hogy A vámpír herceg Wikipédia oldalára tévedtem és jól elspoilereztem magamnak egy pár dolgot úgyhogy aki szeretne normálisan elolvasni egy könyvet, SEMMI ESETRE SE NÉZZE MEG ELŐTTE A WIKIPÉDIA OLDALÁT!!!
Na, de vissza térve a wikivel való kapcsolatomtól a könyvhöz… Egyre inkább, ahogy haladtam előre az olvasással úgy lett izgalmasabb és cselekménydúsabb. Lehet, hogy csak nekem tűnt fel, de annyi poén van elrejtve egy-egy veszélyekkel téli szituációban, hogy az eddigi részekhez képest mondhatni ez volt a legviccesebb. Illetve én annyit röhögtem rajta, hogy már-már meglepődtem rajta. Nem mondom, nem lett kedvenc az első része miatt, meg tulajdonképp majd hogy nem az egész miatt, mert ha nincsenek benne ezek a „poénok”, akkor nem is tudom mihez kezdtem volna. Azonban a végkifejletből kifolyólag mégis 5 csillagot adtam rá. Nem tudom, lehet, hogy csak nem tudok kevesebbet adni egy Darren Shan műre :) az öt csillagot valaki nagyon nem akarta, hogy megadjam, de csak sikerült egy év után:D

papeerzsepi>!
Darren Shan: A vámpír herceg

Egyre jobb ez sorozat. Építkezik, tetszik, hogy meg van/volt az oka minden történésnek. Jellemfejlődést is észre lehet venni. Kíváncsi vagyok a sorozat következő részeire is.

Dorka50 P>!
Darren Shan: A vámpír herceg

Ez a rész sem lett a kedvencem. Nagyon lassan indul be. Nekem sok volt az eleje, kicsit túltolta ezt a farkasos dolgot. De a lényeg, amiről szól ez a rész nagyon jó volt. Természetesen folytatom a sorozatot hiszen nagyon kíváncsi vagyok mi fog történni, bár van egy sejtésem ki a vérszipolyok ura….

rafaelo0824>!
Darren Shan: A vámpír herceg

Nem tudtam letenni, amíg a végére nem értem. Tetszett, hogy nem volt minden fekete és fehér, tetszett Darren haditerve és legfőképpen a végén a tanulság, amit leszűrt az egészből. Kár, hogy Mr. Crepsley elég keveset szerepelt ebben a részben, de az igazat megvallva nem is tudott volna többet.

Chöpp P>!
Darren Shan: A vámpír herceg

Itt a vége számomra a történetnek. Eddig jutottam el „önállóan”, majd most a Kislányommal. 11 éves lesz. Kérdés: Olvassam-e Neki tovább, vagy olvassa majd később egyedül. Eddig nagyon élvezte a sorozatot. Ez most már ismeretlen terep a számomra. Nem „durvul be” Darren a folytatásban? Olvashatjuk tovább, vagy nem? Vacillálok.

Hajnalka_Anonymous>!

Még a halálban is légy győzedelmes.

126. oldal, 17. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · halál
Lex>!

(első mondatok)

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan
Hajnalka_Anonymous>!

Reménytelen helyzetek kétségbeesett lépéseket szülnek.

179. oldal, 22. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Larten Crepsley
Dxlr>!

A sors keze… veri a taktust… egy szív alakú.. órán.

Lex>!

A legtöbb vámpír sohasem döbben rá, hogy valójában milyen értelmetlen és barbár dolog a háború.

121. oldal, 16. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Vanez Blane
Chöpp P>!

Soha többé nem fogom magától értetődőnek venni a körülöttem lévő tájat.

[…] – ez a vég kezdete – […]

14. oldal, 2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan
Hajnalka_Anonymous>!

Minden olyan más. Hajnalodik, de a hold és a csillagok még halványan ragyognak az égen. Olyan sokáig voltam odabent a hegy belsejében, hogy elfelejtettem, milyen a nappal. Csodálatos.

18. oldal, 3. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: csillag · Darren Shan · Hold
Hajnalka_Anonymous>!

A tisztség azonban valódi lesz, nem csak a cégtáblára fogjuk kiírni.

183. oldal, 22. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Paris Skyle
Mentafagyi>!

Furcsamód vigasztaló volt hallani, hogy Mr. Crepsley még az aggodalmak közepette sem tett le választékos beszédstílusáról.

45. oldal, 8. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Larten Crepsley