A ​vámpír herceg (Darren Shan regényes története 6.) 474 csillagozás

Élethalálharc a Vámpírok Hegyének mélyén

Az árulónak bélyegzett Darren Shan farkasszemet néz a halállal. Hiába szökött meg, a vér szava visszahívja. A Vámpírok Hegyén ugyanis véres leszámolásra készülnek a hatalomra éhes vérszipolyok.
Vajon ki lesz az éjszaka ura?
Tud-e fordítani Darren Shan az események menetén, vagy eljött a vámpírok több ezer éves uralmának vége? A Vámpírok Hegye trilógia ezzel lezárul – a történetnek azonban még nincs vége!

Eredeti megjelenés éve: 2002

Tagok ajánlása: 13 éves kortól

Móra, Budapest, 2011
Móra, Budapest, 2006
194 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631182187 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2006
194 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631182185 · Fordította: F. Nagy Piroska

Larten Crepsley · Darren Shan · Seba Nile · Arra Sails · Paris Skyle · Vanez Blane

Finn_Hudson
Darren Shan: A vámpír herceg

Az eleje picit furán indul a farkasokkal, de utána szerencsére egy nagy fordulatot vesz a sztori és visszatér a Vámpírok hegyéhez. Tetszett Darren gondolkodása, hogy nem mindent fekete-fehéren lát, mint az idősebb vámpírok, hanem már sokkkal árnyaltabban. Ennél a résznél már kezdtem érezni, hogy Darren is kezd felnőni.

Roszka
Darren Shan: A vámpír herceg

Egy összeesküvés miatt kerül veszélybe Darren, komoly csatát is vívnak a vérszipolyokkal.
Egy árulót kivégeznek, egy vámpírt herceggé avatnak!

molly_
Darren Shan: A vámpír herceg

Ez a kötet sose volt a kedvencem, ettől függetlenül most is élveztem az olvasást.
Egy kicsit lassabban indul be a sztori, de aztán belecsapunk a lecsóba, lesz itt minden: hatalmas viták, tárgyalások, váratlan fordulatok, csata, halál… az utóbbitól még most is teljesen kivagyok borulva.
A vége nekem túl giccses és hihetetlen, de hát nyilván nem kell véresen komolyan venni ezt a sorozatot, nem felnőtteknek írták.. :)
Még a halálban is légy győzedelmes!
Bővebben: http://seholsetalallak.blogspot.hu/2016/04/darren-shan-…

Darren Shan: A vámpír herceg

Az elején már komolyan kezdtem bebeszélni magamnak, hogy fáj mindenem. Aztán egy olyan kis rész következett, ami elég érdekesnek bizonyult, viszont volt benne egy csepp undor is számomra legalábbis. Az előző kötet után voltam olyan szerencsétlen, hogy A vámpír herceg Wikipédia oldalára tévedtem és jól elspoilereztem magamnak egy pár dolgot úgyhogy aki szeretne normálisan elolvasni egy könyvet, SEMMI ESETRE SE NÉZZE MEG ELŐTTE A WIKIPÉDIA OLDALÁT!!!
Na, de vissza térve a wikivel való kapcsolatomtól a könyvhöz… Egyre inkább, ahogy haladtam előre az olvasással úgy lett izgalmasabb és cselekménydúsabb. Lehet, hogy csak nekem tűnt fel, de annyi poén van elrejtve egy-egy veszélyekkel téli szituációban, hogy az eddigi részekhez képest mondhatni ez volt a legviccesebb. Illetve én annyit röhögtem rajta, hogy már-már meglepődtem rajta. Nem mondom, nem lett kedvenc az első része miatt, meg tulajdonképp majd hogy nem az egész miatt, mert ha nincsenek benne ezek a „poénok”, akkor nem is tudom mihez kezdtem volna. Azonban a végkifejletből kifolyólag mégis 5 csillagot adtam rá. Nem tudom, lehet, hogy csak nem tudok kevesebbet adni egy Darren Shan műre :) az öt csillagot valaki nagyon nem akarta, hogy megadjam, de csak sikerült egy év után:D

papeerzsepi
Darren Shan: A vámpír herceg

Egyre jobb ez sorozat. Építkezik, tetszik, hogy meg van/volt az oka minden történésnek. Jellemfejlődést is észre lehet venni. Kíváncsi vagyok a sorozat következő részeire is.

Dorka50 P
Darren Shan: A vámpír herceg

Ez a rész sem lett a kedvencem. Nagyon lassan indul be. Nekem sok volt az eleje, kicsit túltolta ezt a farkasos dolgot. De a lényeg, amiről szól ez a rész nagyon jó volt. Természetesen folytatom a sorozatot hiszen nagyon kíváncsi vagyok mi fog történni, bár van egy sejtésem ki a vérszipolyok ura….

Mary_J P
Darren Shan: A vámpír herceg

Nem maradt el ez se a többi résztől! Ugyanolyan könnyed kis olvasmányos kötet volt, igazi ifjúsági olvasmány, ami mondjuk bármely korosztálynál megállja a helyét egy kis kikapcsolódásra.
Az előző kötet viharos vége után megtudhattuk Darren, hogy menekült meg a Hegy gyomrából az árulás miatti nehéz szívvel és a folyó által összetörten. Hogyan menekül meg szinte csodával határos módon ebből a szorult helyzetből és áll egy nem kevésbé nehéz döntés elé, hogy mitévő is legyen, visszamenjen ezáltal halálra ítélve magát a próbákon való elbukása miatt, vagy meneküljön el és hagyja sorsára az elárult vámpírokat…?

rafaelo0824
Darren Shan: A vámpír herceg

Nem tudtam letenni, amíg a végére nem értem. Tetszett, hogy nem volt minden fekete és fehér, tetszett Darren haditerve és legfőképpen a végén a tanulság, amit leszűrt az egészből. Kár, hogy Mr. Crepsley elég keveset szerepelt ebben a részben, de az igazat megvallva nem is tudott volna többet.

Chöpp
Darren Shan: A vámpír herceg

Itt a vége számomra a történetnek. Eddig jutottam el „önállóan”, majd most a Kislányommal. 11 éves lesz. Kérdés: Olvassam-e Neki tovább, vagy olvassa majd később egyedül. Eddig nagyon élvezte a sorozatot. Ez most már ismeretlen terep a számomra. Nem „durvul be” Darren a folytatásban? Olvashatjuk tovább, vagy nem? Vacillálok.

swa_z
Darren Shan: A vámpír herceg

Tetszett,hogy a farkasok befogadták Darrent és ápolgatták,úgy tekintettek rá mintha a saját kölykük lenne. Sejtettem,hogy Kurda spoiler. Így nem igazán lepődtem meg,az előző kötet végén történ eseményeken és,hogy végül mi lett a sorsa. Valamennyire igaza volt,hogy nem akart háborút,de azzal,hogy hogyan akarta ezt elkerülni azzal már nem értettem egyet. Az viszont tényleg fura volt,hogy mivel mentették fel Darrent a kivégzés alól. :D

Móra, Budapest, 2011

Lex

Gondold meg jól, kiben bízol meg. Még akit jó barátodnak hiszel, az is képes lehet arra, hogy eláruljon.

(első mondatok)

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan
Hajnalka_Anonymous

Még a halálban is légy győzedelmes.

126. oldal, 17. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · halál
Hajnalka_Anonymous

Reménytelen helyzetek kétségbeesett lépéseket szülnek.

179. oldal, 22. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Larten Crepsley
KisCsirkeKisasszony

A sors keze… veri a taktust… egy szív alakú.. órán.

Lex

A legtöbb vámpír sohasem döbben rá, hogy valójában milyen értelmetlen és barbár dolog a háború.

121. oldal, 16. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Vanez Blane
Chöpp

Soha többé nem fogom magától értetődőnek venni a körülöttem lévő tájat.

Hajnalka_Anonymous

(…) – ez a vég kezdete – (…)

14. oldal, 2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan
Hajnalka_Anonymous

Minden olyan más. Hajnalodik, de a hold és a csillagok még halványan ragyognak az égen. Olyan sokáig voltam odabent a hegy belsejében, hogy elfelejtettem, milyen a nappal. Csodálatos.

18. oldal, 3. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: csillag · Darren Shan · Hold
Hajnalka_Anonymous

A tisztség azonban valódi lesz, nem csak a cégtáblára fogjuk kiírni.

183. oldal, 22. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Paris Skyle
Mentafagyi

Furcsamód vigasztaló volt hallani, hogy Mr. Crepsley még az aggodalmak közepette sem tett le választékos beszédstílusáról.

45. oldal, 8. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Larten Crepsley