A ​sötétség vadászai (Darren Shan regényes története 7.) 357 csillagozás

Megindul a hajsza…

Darren Shan, a Vámpír Herceg, küldetésben járva elhagyja a Vámpírok Hegyét. A tét: élet vagy halál.
Egy elit alakulat tagjaként Darren a Vérszipolyok Urát üldözi. Az út hosszú, veszedelmekkel teli – és az Átkozottak holttestei szegélyezik. Vajon bízhatnak-e Lady Evannában, a rettenetes boszorkányban, avagy sorsuk megpecsételődik?

Ez a Vadászok-trilógia megszületésének pillanata.

Eredeti mű: Darren Shan: Hunters of the Dusk

Eredeti megjelenés éve: 2002

Móra, Budapest, 2008
206 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631184419 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2004
206 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631179567 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2004
206 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631179569 · Fordította: F. Nagy Piroska

Larten Crepsley · Darren Shan · Harkat Mulds · Vancha March · Evra Von · Seba Nile · Desmond Tiny · Lady Evanna · Mika Ver Leth · Paris Skyle · Shancus Von · Vanez Blane

Chöpp P
Darren Shan: A sötétség vadászai

Extra gyorsasággal olvastuk el. Kislányomnak jobban tetszett, mint az előző rész. Talán azért, mert hőseink kalandos útra indultak, ám időközben – rövid intervallumra – vissza is tértek gyökereikhez (és barátaikhoz) a Cirque du Freak-be. Nem utolsó sorban volt benne boszorkány is és rengeteg komolytalan jelenet. :)

schesztiஐ P
Darren Shan: A sötétség vadászai

Sok-sok év telt el a kezdetek óta és egyre komolyabb és komorabb a történet. Darren felnőtt, és kapcsolata Mr. Crepsley-vel egèszen apa-fiú kapcsolattá vált, ez nagyon tetszett. :)
Már szinte semmi hasonlóságot nem találok a filmmel, mások a vérszipolyok, a cirkusz, a hangulat. Valahogy azért biztos lesz még egy-egy visszaköszönő szál… spoiler

MisssBee
Darren Shan: A sötétség vadászai

Olyan furcsa, szinte minden könyvhöz képes vagyok pár bekezdéses értékeléseket írni, a Darren Shan- könyvekről valahogy nem – mert egyszerűen és tömören JÓK.

A sztori nagyon szépen követi a saját fonalát, mindig minden kérdésemre választ kapok, izgalmas, olvasmányos formában. S az egészben az a poén, hogy pont ebben a kötetben gondoltam rá, hogy Darren már huszoniksz éves, ergo hogy lehet, hogy még mindig ennyire gyerek fejjel gondolkozik, és naplót ír. Erre nem elkezdett tisztulni, és ő maga kijelenteni, hogy ezután felnőttként fog gondolkodni, és élni? Szóval igazán félelmetes, hogy (az író) Darren mennyire kitalálja az olvasók gondolatait. :)

Egy kérdőjel azért maradt bennem, mert nem én lennék, hogy ha nem kötözködnék néha: hogyan funkcionál most Darren visszavart, majd bezöldült hüvelykujja? :)

papeerzsepi
Darren Shan: A sötétség vadászai

Ez a rész számomra most unalmas volt.Egy átvezető rész…

swa_z
Darren Shan: A sötétség vadászai

Kíváncsi vagyok,ki a Vérszipolyok Ura. Az új karakterek közül Vancha nagyon nem szimpatikus,engem eléggé idegesít, Evannát meg a legendát róla pedig egyenlőre még nem tudom hova tenni. Jó volt,hogy vissza tértek a cirkuszba és megtudtuk mi történt velük míg Darren és Mr. Crepsley távol volt. spoiler

AniTiger MP
Darren Shan: A sötétség vadászai

Én akkor is szeretem ezt a sorozatot :)
Izgalmas, fordulatos, lehet rajta nevetni, de kellően gusztustalan is. Vérbeli vámpírregény. Szokás szerint ennél a kötetnél jöttem rá, hogy kicsoda Harkat. Szokás szerint megdöbbentem Evannán és Vanchá-n (meg a rokonságukon).

abstractelf P
Darren Shan: A sötétség vadászai

Egy kis izgalom, ráadásul elkezdett kibontakozni a végjáték…
Valamint már csak két kötet és… :( Viszont ez tényleg élvezetes rész volt.

lena91
Darren Shan: A sötétség vadászai

Minél későbbi köteteket olvasok annál izgalmasabbnak találom. Most már több szálon fut a történet. A vámpírok és vérszipolyok harca nagyon érdekfeszítő. Letehetetlen, nem lehet elszakadni tőle.

Darren Shan: A sötétség vadászai

Eléggé izgalmas rész. Viszont ebben még inkább azt vettem észre, hogy alig bírtam abbahagyni a nevetést egy-egy résznél. Nem tudom, lehet, hogy az előző kötettel kezdve megjött a humora az írónak. Annyi idézet gyűlt össze, mint még eddig ennél a könyvsorozatnál soha. Úgy emlékeztem, hogy itt lesz egy szereplő újra, aki már rég nem volt, de aztán kiderült hogy tévedtem, pedig már úgy vártam, na nem baj, majd a következőkben. :D A cselekmény most nem tűnt olyan durvának, illetve furának, mint a hatodikban. Ugyanis attól féltem, hogy az előző részre való tekintettel ebben még több „embertelenség” lesz, de hál' istennek adagolva volt rendesen az egész. Az új szereplők új tényekkel, rejtélyekkel és legendákkal jártak, de ami a legfőbb, hogy sok kivetnivalóval, amin sokat lehetett poénkodni:)
Nagy valószínűséggel ez is kedvenc lesz.

könyvskorpió

– Az jár a fejemben, hogy mennyi minden megváltozott – sóhajtottam. – Megházasodtál és gyerekeid vannak. Nekem is itt vannak a saját gondjaim. Az élet azelőtt sokkal egyszerűbb volt.
    – A fiatalok számára mindig az – bólogatott Evra.

158. oldal, 17. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von
AniTiger MP

– A színpadon elegánsan kell megjelenni – magyarázta Mr. Crepsley. – Belőled hiányzik valami, nem is tudom, pontosan mi.
    – Erről nem is tudtam – szólaltam meg én is. – Szerintem a műsorban van egy tökéletes szerep az ő számára.
    – Na látod! – ragyogott fel Vancha arca. – A fiúnak jó szeme van.
    – Rögtön az elején fölléphetne a Farkasemberrel együtt – javasoltam, nagy nehezen megőrizve a komolyságomat. – Úgy állítanánk be a dolgot, mintha testvérek volnának.

160-161. oldal, 17. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Larten Crepsley · Vancha March
Jean

Miféle világ az, ahol egy jó cselekedetből gonoszság születik?

194. oldal, 20. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Vancha March
S_Holden

– Szeretném bemutatni Vancha Marchot, Lady Evannát és Harkat Muldsot, akit, azt hiszem, már ismersz.
    – Helló – morogta Vancha
    – Köszöntelek – mosolygott Evanna
    – Szia, Evra – mondta Harkat
    – Ez beszél! – tágult kerekre Evra szeme
    – Harkat mostanában sokat beszél – vigyorogtam.
    – Ennek van neve?
    – Van – felelte Hakat. – És „ez” nagyon szeretné, ha „ő”-nek hívnád.

150. oldal, 16. fejezet

Hajnalka_Anonymus

Az éjszaka teremtményévé váltam – és meg voltam vele elégedve.

69. oldal, 8. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan
könyvskorpió

– Emlékszik, mit mondott nekem pár éve a bölcsességről, Paris? – kérdeztem.
    – Mit mondtam?
    – Azt, hogy a bölcsességhez nem vezet más út, mint a tapasztalat.

33. oldal, 4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Paris Skyle
Leah

– Darren – mondta Evra –, hadd mutassam be neked Shancust.
    – Helló, Shancus – ráztam kezet a gyerekkel.
    – Szia – felelte. Ugyanolyan sárgászöld haja, keskeny vágású szeme és színes pikkelyei voltak, mint Evrának. – Te vagy az a Darren Shan, akiről engem elneveztek? – kérdezte.
    – Én vagyok az? – vetettem egy gyors oldalpillantást Evrára.
    – Igen – nevetett. – Shancus az elsőszülöttem. Gondoltam, jó lenne…
    – Elsőszülötted? – szakítottam félbe. – Ő a te fiad? Te vagy az apja?
    – Remélem – vigyorgott Evra.
    – De hiszen olyan nagy! Hogy lehet már ekkora?
    Szavaim hallatán Shancus büszkén kihúzta magát.

151-152. oldal, 16. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von · Shancus Von
Hajnalka_Anonymus

Amikor fölébredtem, nem tudtam, miért van két hold az égen, s miért zöldek. Keservesen nyögve dörzsöltem meg öklömmel a szememet, s aztán újra megnéztem. Akkor jöttem rá, hogy a földön fekszem, és a kuncogó Harkat Mulds zöld szemébe bámulok fel.
    – Jól mulattál az éjjel? – kérdezte.
    – Megmérgeztek – nyöszörögtem a hasamra fordulva, miközben úgy éreztem, mintha egy vad viharban hánykolódó hajó fedélzetén lennék.
    – Ezek szerint most nem kérsz vaddisznóbelsőséget és… denevérhúslevest?
    – Ne! – borzadtam meg már az ennivaló gondolatától is.
    – Te meg a többiek az éjjel a sörkészlet felét… leguríthattátok a torkotokon – jegyezte meg Harkat, miközben fölsegített a földről.
    – Mi van? Földrengés? – kérdeztem, amikor elengedett.
    – Nem – felelte zavartan.
    – Akkor miért rázkódik a föld?
    Nevetve kormányozott el a függőágyamig. A cellánk ajtajában, a földön aludtam. Csak halványan emlékeztem rá, hogy valahányszor be akartam mászni az ágyamba, mindig kiestem belőle.
    – Csak elüldögélek egy kicsit a földön – mondtam.
    – Ahogy óhajtod – nevetgélt Harkat. – Kérsz egy kis sört?
    – Menj innen, vagy kupán váglak – mordultam rá.
    – Már nem szereted a sört?
    – Nem!
    – Érdekes. Pedig folyton arról énekeltél, hogy mennyire… szereted. “Jöszte, finom söröcske, a herceg kupája, Sörherceg kupája váááár.”
    – Elvitetlek a kínzókamrába – fenyegetőztem.

34-35. oldal, 5. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Harkat Mulds · sör
Jean

A kudarc mindig keserű pirula, amit rosszulesik lenyelni.

193. oldal, 20. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Larten Crepsley
Razor SP

Mindössze egyetlen „lesz” létezik, de gyakran számtalan „lehet” van mellette.

51. oldal, 6. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Desmond Tiny