A ​sötétség vadászai (Darren Shan regényes története 7.) 425 csillagozás

Megindul a hajsza…

Darren Shan, a Vámpír Herceg, küldetésben járva elhagyja a Vámpírok Hegyét. A tét: élet vagy halál.
Egy elit alakulat tagjaként Darren a Vérszipolyok Urát üldözi. Az út hosszú, veszedelmekkel teli – és az Átkozottak holttestei szegélyezik. Vajon bízhatnak-e Lady Evannában, a rettenetes boszorkányban, avagy sorsuk megpecsételődik?

Ez a Vadászok-trilógia megszületésének pillanata.

Eredeti megjelenés éve: 2002

Tagok ajánlása: 14 éves kortól

Móra, Budapest, 2008
206 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631184419 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2004
206 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631179567 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2004
206 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631179569 · Fordította: F. Nagy Piroska

Larten Crepsley · Darren Shan · Harkat Mulds · Vancha March · Evra Von · Seba Nile · Desmond Tiny · Lady Evanna · Paris Skyle · Mika Ver Leth · Shancus Von · Vanez Blane

Finn_Hudson P
Darren Shan: A sötétség vadászai

Ismét egy olyan rész, ami felvezetésként szolgál a későbbi részekhez. Kevesebb volt benne az izgalom és a fordulat, bár azt is hozzá kell tenni, a vége azért tartogatott meglepetéseket.

Roszka
Darren Shan: A sötétség vadászai

Darren és két barát ismét útra kel, hogy megküzdjenek a vérszipolyok urával. Útközben csatlakozik hozzájuk egy vámpírherceg is. Visszatérnek a cirkuszba, meglátogatni a régi barátokat. Tovább bonyolódik az életük.

Chöpp
Darren Shan: A sötétség vadászai

Extra gyorsasággal olvastuk el. Kislányomnak jobban tetszett, mint az előző rész. Talán azért, mert hőseink kalandos útra indultak, ám időközben – rövid intervallumra – vissza is tértek gyökereikhez (és barátaikhoz) a Cirque du Freak-be. Nem utolsó sorban volt benne boszorkány is és rengeteg komolytalan jelenet. :)

Sylveris
Darren Shan: A sötétség vadászai

Kezd bosszantani, hogy minden legalább ötször elhangzik benne. Ez a rész nem lesz a szivem csücske, egyszerü átvezető.

Dorka50 P
Darren Shan: A sötétség vadászai

Szép lassan, de közeledik a végjáték. Kíváncsi vagyok kiket sodor az élet az útjukba a következő részekben, hiszen ebben a részben is kaptunk két új szereplőt, akiknek elég fontos szerepük van. Kezdek kicsit meginogni abban a hitemben, hogy ki is a vérszipolyok ura. Bár messze a vége a sorozatnak, kaphatunk még durva csavarokat a történetbe. De az az egy szereplő akiről nagyon rég hallottunk… Valahogy nem hiszem el, hogy nem fog még felbukkanni. Most már két tippem van. Kíváncsi vagyok bejön-e az egyik.

schesztiஐ P
Darren Shan: A sötétség vadászai

Sok-sok év telt el a kezdetek óta és egyre komolyabb és komorabb a történet. Darren felnőtt, és kapcsolata Mr. Crepsley-vel egèszen apa-fiú kapcsolattá vált, ez nagyon tetszett. :)
Már szinte semmi hasonlóságot nem találok a filmmel, mások a vérszipolyok, a cirkusz, a hangulat. Valahogy azért biztos lesz még egy-egy visszaköszönő szál… spoiler

MisssBee
Darren Shan: A sötétség vadászai

Olyan furcsa, szinte minden könyvhöz képes vagyok pár bekezdéses értékeléseket írni, a Darren Shan- könyvekről valahogy nem – mert egyszerűen és tömören JÓK.

A sztori nagyon szépen követi a saját fonalát, mindig minden kérdésemre választ kapok, izgalmas, olvasmányos formában. S az egészben az a poén, hogy pont ebben a kötetben gondoltam rá, hogy Darren már huszoniksz éves, ergo hogy lehet, hogy még mindig ennyire gyerek fejjel gondolkozik, és naplót ír. Erre nem elkezdett tisztulni, és ő maga kijelenteni, hogy ezután felnőttként fog gondolkodni, és élni? Szóval igazán félelmetes, hogy (az író) Darren mennyire kitalálja az olvasók gondolatait. :)

Egy kérdőjel azért maradt bennem, mert nem én lennék, hogy ha nem kötözködnék néha: hogyan funkcionál most Darren visszavart, majd bezöldült hüvelykujja? :)

swa_z
Darren Shan: A sötétség vadászai

Kíváncsi vagyok,ki a Vérszipolyok Ura. Az új karakterek közül Vancha nagyon nem szimpatikus,engem eléggé idegesít, Evannát meg a legendát róla pedig egyenlőre még nem tudom hova tenni. Jó volt,hogy vissza tértek a cirkuszba és megtudtuk mi történt velük míg Darren és Mr. Crepsley távol volt. spoiler

Móra, Budapest, 2003
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631178129 · Fordította: F. Nagy Piroska
papeerzsepi
Darren Shan: A sötétség vadászai

Ez a rész számomra most unalmas volt.Egy átvezető rész…

Juca P
Darren Shan: A sötétség vadászai

Szeretem a bevezetéseket, mert az író mindig emlékeztet rá, mi történt az előző kötetben.
A másnapos Darrent is megismerhetjük ebben a részben. ;)

A kis csapat útnak indul a Vérszipolyok Ura ellen. Vancha March nevét folyton Vancha Mancha-nak olvastam. Szerintem jobban hangzik! :D

Ebben a kötetben lesz az első lehetőségük. Bosszantó volt a végeredmény. Sejtettem, kicsoda a szolga, legszívesebben odakiáltottam volna Darrennek, hogy figyeljen. Izgalmas volt ez a rész is, főleg azért, mert több információt kaptunk a háború lehetséges kimeneteleiről. Van egy olyan sejtésem, hogy a negyedik lehetőségig meg sem állunk…

AniTiger MP

– A színpadon elegánsan kell megjelenni – magyarázta Mr. Crepsley. – Belőled hiányzik valami, nem is tudom, pontosan mi.
    – Erről nem is tudtam – szólaltam meg én is. – Szerintem a műsorban van egy tökéletes szerep az ő számára.
    – Na látod! – ragyogott fel Vancha arca. – A fiúnak jó szeme van.
    – Rögtön az elején fölléphetne a Farkasemberrel együtt – javasoltam, nagy nehezen megőrizve a komolyságomat. – Úgy állítanánk be a dolgot, mintha testvérek volnának.

160-161. oldal, 17. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Larten Crepsley · Vancha March
Jean

Miféle világ az, ahol egy jó cselekedetből gonoszság születik?

194. oldal, 20. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Vancha March
könyvskorpió

– Az jár a fejemben, hogy mennyi minden megváltozott – sóhajtottam. – Megházasodtál és gyerekeid vannak. Nekem is itt vannak a saját gondjaim. Az élet azelőtt sokkal egyszerűbb volt.
    – A fiatalok számára mindig az – bólogatott Evra.

158. oldal, 17. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von
S_Holden

– Szeretném bemutatni Vancha Marchot, Lady Evannát és Harkat Muldsot, akit, azt hiszem, már ismersz.
    – Helló – morogta Vancha
    – Köszöntelek – mosolygott Evanna
    – Szia, Evra – mondta Harkat
    – Ez beszél! – tágult kerekre Evra szeme
    – Harkat mostanában sokat beszél – vigyorogtam.
    – Ennek van neve?
    – Van – felelte Hakat. – És „ez” nagyon szeretné, ha „ő”-nek hívnád.

150. oldal, 16. fejezet

Hajnalka_Anonymous

Az éjszaka teremtményévé váltam – és meg voltam vele elégedve.

69. oldal, 8. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan
könyvskorpió

– Emlékszik, mit mondott nekem pár éve a bölcsességről, Paris? – kérdeztem.
    – Mit mondtam?
    – Azt, hogy a bölcsességhez nem vezet más út, mint a tapasztalat.

33. oldal, 4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Paris Skyle
Leah P

– Darren – mondta Evra –, hadd mutassam be neked Shancust.
    – Helló, Shancus – ráztam kezet a gyerekkel.
    – Szia – felelte. Ugyanolyan sárgászöld haja, keskeny vágású szeme és színes pikkelyei voltak, mint Evrának. – Te vagy az a Darren Shan, akiről engem elneveztek? – kérdezte.
    – Én vagyok az? – vetettem egy gyors oldalpillantást Evrára.
    – Igen – nevetett. – Shancus az elsőszülöttem. Gondoltam, jó lenne…
    – Elsőszülötted? – szakítottam félbe. – Ő a te fiad? Te vagy az apja?
    – Remélem – vigyorgott Evra.
    – De hiszen olyan nagy! Hogy lehet már ekkora?
    Szavaim hallatán Shancus büszkén kihúzta magát.

151-152. oldal, 16. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von · Shancus Von
Hajnalka_Anonymous

Amikor fölébredtem, nem tudtam, miért van két hold az égen, s miért zöldek. Keservesen nyögve dörzsöltem meg öklömmel a szememet, s aztán újra megnéztem. Akkor jöttem rá, hogy a földön fekszem, és a kuncogó Harkat Mulds zöld szemébe bámulok fel.
    – Jól mulattál az éjjel? – kérdezte.
    – Megmérgeztek – nyöszörögtem a hasamra fordulva, miközben úgy éreztem, mintha egy vad viharban hánykolódó hajó fedélzetén lennék.
    – Ezek szerint most nem kérsz vaddisznóbelsőséget és… denevérhúslevest?
    – Ne! – borzadtam meg már az ennivaló gondolatától is.
    – Te meg a többiek az éjjel a sörkészlet felét… leguríthattátok a torkotokon – jegyezte meg Harkat, miközben fölsegített a földről.
    – Mi van? Földrengés? – kérdeztem, amikor elengedett.
    – Nem – felelte zavartan.
    – Akkor miért rázkódik a föld?
    Nevetve kormányozott el a függőágyamig. A cellánk ajtajában, a földön aludtam. Csak halványan emlékeztem rá, hogy valahányszor be akartam mászni az ágyamba, mindig kiestem belőle.
    – Csak elüldögélek egy kicsit a földön – mondtam.
    – Ahogy óhajtod – nevetgélt Harkat. – Kérsz egy kis sört?
    – Menj innen, vagy kupán váglak – mordultam rá.
    – Már nem szereted a sört?
    – Nem!
    – Érdekes. Pedig folyton arról énekeltél, hogy mennyire… szereted. “Jöszte, finom söröcske, a herceg kupája, Sörherceg kupája váááár.”
    – Elvitetlek a kínzókamrába – fenyegetőztem.

34-35. oldal, 5. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Harkat Mulds · sör

– Félsz?
    – Természetesen nem – csattantam fel. – Csak nem szeretnélek megsebesíteni.
    Erre már hahotázni kezdett.
    – Na, ettől nem kell tartanod, igaz-e, Larten?
    – Én azért nem lennék ebben olyan biztos – aggályoskodott Mr. Crepsley. – Igaz, hogy Darren csak félvámpír, de gyors. Vigyázz, Vancha, nehogy próbára tegyen.
    – Helyes – mondta erre a herceg. – Örülök, ha kemény ellenféllel találkozom.
    Könyörgő pillantást vetettem Mr. Crepsleyre.
    – Nem akarok fegyvertelen emberre támadni.
    – Még hogy fegyvertelen? – kiáltotta Vancha. – Két karom is van! – És meglengette őket felém.

94-95. oldal, 11. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Larten Crepsley · Vancha March
Hajnalka_Anonymous

Fölbámultam az égre. A felhőtlen, kék égről ragyogóan sütött le a nap.
    – Vancha, hiszen nappal van – mondtam megrökönyödve.
    – Tényleg? – felelte maró gúnnyal. – Magamtól ki se találtam volna.

100. oldal, 11. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Vancha March