A ​sötétség vadászai (Darren Shan regényes története 7.) 347 csillagozás

Megindul a hajsza…

Darren Shan, a Vámpír Herceg, küldetésben járva elhagyja a Vámpírok Hegyét. A tét: élet vagy halál.
Egy elit alakulat tagjaként Darren a Vérszipolyok Urát üldözi. Az út hosszú, veszedelmekkel teli – és az Átkozottak holttestei szegélyezik. Vajon bízhatnak-e Lady Evannában, a rettenetes boszorkányban, avagy sorsuk megpecsételődik?

Ez a Vadászok-trilógia megszületésének pillanata.

Eredeti mű: Darren Shan: Hunters of the Dusk

Eredeti megjelenés éve: 2002

Móra, Budapest, 2008
206 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631184419 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2004
206 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631179567 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2004
206 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631179569 · Fordította: F. Nagy Piroska

Larten Crepsley · Darren Shan · Harkat Mulds · Vancha March · Evra Von · Seba Nile · Lady Evanna · Desmond Tiny · Vanez Blane · Mika Ver Leth · Paris Skyle · Shancus Von

MisssBee
Darren Shan: A sötétség vadászai

Olyan furcsa, szinte minden könyvhöz képes vagyok pár bekezdéses értékeléseket írni, a Darren Shan- könyvekről valahogy nem – mert egyszerűen és tömören JÓK.

A sztori nagyon szépen követi a saját fonalát, mindig minden kérdésemre választ kapok, izgalmas, olvasmányos formában. S az egészben az a poén, hogy pont ebben a kötetben gondoltam rá, hogy Darren már huszoniksz éves, ergo hogy lehet, hogy még mindig ennyire gyerek fejjel gondolkozik, és naplót ír. Erre nem elkezdett tisztulni, és ő maga kijelenteni, hogy ezután felnőttként fog gondolkodni, és élni? Szóval igazán félelmetes, hogy (az író) Darren mennyire kitalálja az olvasók gondolatait. :)

Egy kérdőjel azért maradt bennem, mert nem én lennék, hogy ha nem kötözködnék néha: hogyan funkcionál most Darren visszavart, majd bezöldült hüvelykujja? :)

AniTiger MP
Darren Shan: A sötétség vadászai

Én akkor is szeretem ezt a sorozatot :)
Izgalmas, fordulatos, lehet rajta nevetni, de kellően gusztustalan is. Vérbeli vámpírregény. Szokás szerint ennél a kötetnél jöttem rá, hogy kicsoda Harkat. Szokás szerint megdöbbentem Evannán és Vanchá-n (meg a rokonságukon).

abstractelf
Darren Shan: A sötétség vadászai

Egy kis izgalom, ráadásul elkezdett kibontakozni a végjáték…
Valamint már csak két kötet és… :( Viszont ez tényleg élvezetes rész volt.

lena91
Darren Shan: A sötétség vadászai

Minél későbbi köteteket olvasok annál izgalmasabbnak találom. Most már több szálon fut a történet. A vámpírok és vérszipolyok harca nagyon érdekfeszítő. Letehetetlen, nem lehet elszakadni tőle.

Hajnalka_Anonymus
Darren Shan: A sötétség vadászai

Eléggé izgalmas rész. Viszont ebben még inkább azt vettem észre, hogy alig bírtam abbahagyni a nevetést egy-egy résznél. Nem tudom, lehet, hogy az előző kötettel kezdve megjött a humora az írónak. Annyi idézet gyűlt össze, mint még eddig ennél a könyvsorozatnál soha. Úgy emlékeztem, hogy itt lesz egy szereplő újra, aki már rég nem volt, de aztán kiderült hogy tévedtem, pedig már úgy vártam, na nem baj, majd a következőkben. :D A cselekmény most nem tűnt olyan durvának, illetve furának, mint a hatodikban. Ugyanis attól féltem, hogy az előző részre való tekintettel ebben még több „embertelenség” lesz, de hál' istennek adagolva volt rendesen az egész. Az új szereplők új tényekkel, rejtélyekkel és legendákkal jártak, de ami a legfőbb, hogy sok kivetnivalóval, amin sokat lehetett poénkodni:)
Nagy valószínűséggel ez is kedvenc lesz.

RVivi
Darren Shan: A sötétség vadászai

Ezt a részt nagyon imádtam, mert szerintem az a beteges kategóriába tartozik, ha valaki egymás után háromszor elolvassa ugyanazt a részt. Egy hét alatt. És megint elolvasnám. :D

StAngela
Darren Shan: A sötétség vadászai

Egyre izgalmasabb a történet és egyre több kis utalás is történik arra mi jön még ezután. Fura volt megtapasztalni mennyit változott Darren és Evra is mennyire más életet él most, mint mondjuk az első 1-2 kötetben.
Na és persze itt végre megtudtuk, honnan szerezte mr. Crepsley azt a csúnya sebhelyet az arcán. :)
Kíbáncsi vagyok a következő rész mit tartogat!

Onkie
Darren Shan: A sötétség vadászai

Itt érződik, hogy komolyodik a történet. Darren betanulása véget ért. Mondhatni felnőtt. Kezdődhet a hajsza.
Sajnáltam, hogy Evanna nem maga mesélte el a történetét, de legalább így is kaptunk egy jó adag mítoszt. És hol van még a teljes igazság…
És ez az a sorozat, amit hiába olvasok el többször, és tudom, mi következik, mindig reménykedek, hogy most máshogy fog történni… De nem és nem. A szereplők sorsa meg van írva. :D

AniTiger MP

– A színpadon elegánsan kell megjelenni – magyarázta Mr. Crepsley. – Belőled hiányzik valami, nem is tudom, pontosan mi.
    – Erről nem is tudtam – szólaltam meg én is. – Szerintem a műsorban van egy tökéletes szerep az ő számára.
    – Na látod! – ragyogott fel Vancha arca. – A fiúnak jó szeme van.
    – Rögtön az elején fölléphetne a Farkasemberrel együtt – javasoltam, nagy nehezen megőrizve a komolyságomat. – Úgy állítanánk be a dolgot, mintha testvérek volnának.

160-161. oldal, 17. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Larten Crepsley · Vancha March
Jean

Miféle világ az, ahol egy jó cselekedetből gonoszság születik?

194. oldal, 20. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Vancha March
könyvskorpió

– Az jár a fejemben, hogy mennyi minden megváltozott – sóhajtottam. – Megházasodtál és gyerekeid vannak. Nekem is itt vannak a saját gondjaim. Az élet azelőtt sokkal egyszerűbb volt.
    – A fiatalok számára mindig az – bólogatott Evra.

158. oldal, 17. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von
S_Holden

– Szeretném bemutatni Vancha Marchot, Lady Evannát és Harkat Muldsot, akit, azt hiszem, már ismersz.
    – Helló – morogta Vancha
    – Köszöntelek – mosolygott Evanna
    – Szia, Evra – mondta Harkat
    – Ez beszél! – tágult kerekre Evra szeme
    – Harkat mostanában sokat beszél – vigyorogtam.
    – Ennek van neve?
    – Van – felelte Hakat. – És „ez” nagyon szeretné, ha „ő”-nek hívnád.

150. oldal, 16. fejezet

Hajnalka_Anonymus

Az éjszaka teremtményévé váltam – és meg voltam vele elégedve.

69. oldal, 8. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan
könyvskorpió

– Emlékszik, mit mondott nekem pár éve a bölcsességről, Paris? – kérdeztem.
    – Mit mondtam?
    – Azt, hogy a bölcsességhez nem vezet más út, mint a tapasztalat.

33. oldal, 4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Paris Skyle
Jean

A kudarc mindig keserű pirula, amit rosszulesik lenyelni.

193. oldal, 20. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Larten Crepsley
Razor SP

Mindössze egyetlen „lesz” létezik, de gyakran számtalan „lehet” van mellette.

51. oldal, 6. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Desmond Tiny
Leah

– Darren – mondta Evra –, hadd mutassam be neked Shancust.
    – Helló, Shancus – ráztam kezet a gyerekkel.
    – Szia – felelte. Ugyanolyan sárgászöld haja, keskeny vágású szeme és színes pikkelyei voltak, mint Evrának. – Te vagy az a Darren Shan, akiről engem elneveztek? – kérdezte.
    – Én vagyok az? – vetettem egy gyors oldalpillantást Evrára.
    – Igen – nevetett. – Shancus az elsőszülöttem. Gondoltam, jó lenne…
    – Elsőszülötted? – szakítottam félbe. – Ő a te fiad? Te vagy az apja?
    – Remélem – vigyorgott Evra.
    – De hiszen olyan nagy! Hogy lehet már ekkora?
    Szavaim hallatán Shancus büszkén kihúzta magát.

151-152. oldal, 16. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von · Shancus Von
Jean

Az emberek folyton karattyolnak, mint a majmok (…). Ez a szokásuk.

68. oldal, 8. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Larten Crepsley