A ​sötétség vadászai (Darren Shan regényes története 7.) 372 csillagozás

Megindul a hajsza…

Darren Shan, a Vámpír Herceg, küldetésben járva elhagyja a Vámpírok Hegyét. A tét: élet vagy halál.
Egy elit alakulat tagjaként Darren a Vérszipolyok Urát üldözi. Az út hosszú, veszedelmekkel teli – és az Átkozottak holttestei szegélyezik. Vajon bízhatnak-e Lady Evannában, a rettenetes boszorkányban, avagy sorsuk megpecsételődik?

Ez a Vadászok-trilógia megszületésének pillanata.

Eredeti mű: Darren Shan: Hunters of the Dusk

Móra, Budapest, 2004
206 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631179569 · Fordította: F. Nagy Piroska

Chöpp
Darren Shan: A sötétség vadászai

Extra gyorsasággal olvastuk el. Kislányomnak jobban tetszett, mint az előző rész. Talán azért, mert hőseink kalandos útra indultak, ám időközben – rövid intervallumra – vissza is tértek gyökereikhez (és barátaikhoz) a Cirque du Freak-be. Nem utolsó sorban volt benne boszorkány is és rengeteg komolytalan jelenet. :)

schesztiஐ P
Darren Shan: A sötétség vadászai

Sok-sok év telt el a kezdetek óta és egyre komolyabb és komorabb a történet. Darren felnőtt, és kapcsolata Mr. Crepsley-vel egèszen apa-fiú kapcsolattá vált, ez nagyon tetszett. :)
Már szinte semmi hasonlóságot nem találok a filmmel, mások a vérszipolyok, a cirkusz, a hangulat. Valahogy azért biztos lesz még egy-egy visszaköszönő szál… spoiler

MisssBee
Darren Shan: A sötétség vadászai

Olyan furcsa, szinte minden könyvhöz képes vagyok pár bekezdéses értékeléseket írni, a Darren Shan- könyvekről valahogy nem – mert egyszerűen és tömören JÓK.

A sztori nagyon szépen követi a saját fonalát, mindig minden kérdésemre választ kapok, izgalmas, olvasmányos formában. S az egészben az a poén, hogy pont ebben a kötetben gondoltam rá, hogy Darren már huszoniksz éves, ergo hogy lehet, hogy még mindig ennyire gyerek fejjel gondolkozik, és naplót ír. Erre nem elkezdett tisztulni, és ő maga kijelenteni, hogy ezután felnőttként fog gondolkodni, és élni? Szóval igazán félelmetes, hogy (az író) Darren mennyire kitalálja az olvasók gondolatait. :)

Egy kérdőjel azért maradt bennem, mert nem én lennék, hogy ha nem kötözködnék néha: hogyan funkcionál most Darren visszavart, majd bezöldült hüvelykujja? :)

swa_z
Darren Shan: A sötétség vadászai

Kíváncsi vagyok,ki a Vérszipolyok Ura. Az új karakterek közül Vancha nagyon nem szimpatikus,engem eléggé idegesít, Evannát meg a legendát róla pedig egyenlőre még nem tudom hova tenni. Jó volt,hogy vissza tértek a cirkuszba és megtudtuk mi történt velük míg Darren és Mr. Crepsley távol volt. spoiler

Móra, Budapest, 2003
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631178129 · Fordította: F. Nagy Piroska
papeerzsepi
Darren Shan: A sötétség vadászai

Ez a rész számomra most unalmas volt.Egy átvezető rész…

Ancsúr
Darren Shan: A sötétség vadászai

Úgy tűnik, hogy Darren Shan fantáziája kiapadhatatlan, ha a könyveiről van szó.
Az egyedüli, amit sajnálok az előző rész óta, hogy az író pont azt a részt hagyta ki a történetből, ami engem nagyon is érdekelt volna. Vagyis Darren első pár évét Vámpír Hercegként a Hegyben. Kíváncsi lettem volna rá, hogy hogyan sajátítja el a vámpírok ősi kultúráját, harcmodorát.

AniTiger MP
Darren Shan: A sötétség vadászai

Én akkor is szeretem ezt a sorozatot :)
Izgalmas, fordulatos, lehet rajta nevetni, de kellően gusztustalan is. Vérbeli vámpírregény. Szokás szerint ennél a kötetnél jöttem rá, hogy kicsoda Harkat. Szokás szerint megdöbbentem Evannán és Vanchá-n (meg a rokonságukon).

abstractelf P
Darren Shan: A sötétség vadászai

Egy kis izgalom, ráadásul elkezdett kibontakozni a végjáték…
Valamint már csak két kötet és… :( Viszont ez tényleg élvezetes rész volt.

lena91
Darren Shan: A sötétség vadászai

Minél későbbi köteteket olvasok annál izgalmasabbnak találom. Most már több szálon fut a történet. A vámpírok és vérszipolyok harca nagyon érdekfeszítő. Letehetetlen, nem lehet elszakadni tőle.

AniTiger MP

– A színpadon elegánsan kell megjelenni – magyarázta Mr. Crepsley. – Belőled hiányzik valami, nem is tudom, pontosan mi.
    – Erről nem is tudtam – szólaltam meg én is. – Szerintem a műsorban van egy tökéletes szerep az ő számára.
    – Na látod! – ragyogott fel Vancha arca. – A fiúnak jó szeme van.
    – Rögtön az elején fölléphetne a Farkasemberrel együtt – javasoltam, nagy nehezen megőrizve a komolyságomat. – Úgy állítanánk be a dolgot, mintha testvérek volnának.

160-161. oldal, 17. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Larten Crepsley · Vancha March
könyvskorpió

– Az jár a fejemben, hogy mennyi minden megváltozott – sóhajtottam. – Megházasodtál és gyerekeid vannak. Nekem is itt vannak a saját gondjaim. Az élet azelőtt sokkal egyszerűbb volt.
    – A fiatalok számára mindig az – bólogatott Evra.

158. oldal, 17. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von
S_Holden

– Szeretném bemutatni Vancha Marchot, Lady Evannát és Harkat Muldsot, akit, azt hiszem, már ismersz.
    – Helló – morogta Vancha
    – Köszöntelek – mosolygott Evanna
    – Szia, Evra – mondta Harkat
    – Ez beszél! – tágult kerekre Evra szeme
    – Harkat mostanában sokat beszél – vigyorogtam.
    – Ennek van neve?
    – Van – felelte Hakat. – És „ez” nagyon szeretné, ha „ő”-nek hívnád.

150. oldal, 16. fejezet

Jean P

Miféle világ az, ahol egy jó cselekedetből gonoszság születik?

194. oldal, 20. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Vancha March
Leah

– Darren – mondta Evra –, hadd mutassam be neked Shancust.
    – Helló, Shancus – ráztam kezet a gyerekkel.
    – Szia – felelte. Ugyanolyan sárgászöld haja, keskeny vágású szeme és színes pikkelyei voltak, mint Evrának. – Te vagy az a Darren Shan, akiről engem elneveztek? – kérdezte.
    – Én vagyok az? – vetettem egy gyors oldalpillantást Evrára.
    – Igen – nevetett. – Shancus az elsőszülöttem. Gondoltam, jó lenne…
    – Elsőszülötted? – szakítottam félbe. – Ő a te fiad? Te vagy az apja?
    – Remélem – vigyorgott Evra.
    – De hiszen olyan nagy! Hogy lehet már ekkora?
    Szavaim hallatán Shancus büszkén kihúzta magát.

151-152. oldal, 16. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Evra Von · Shancus Von
Hajnalka_Anonymus

Az éjszaka teremtményévé váltam – és meg voltam vele elégedve.

69. oldal, 8. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan
könyvskorpió

– Emlékszik, mit mondott nekem pár éve a bölcsességről, Paris? – kérdeztem.
    – Mit mondtam?
    – Azt, hogy a bölcsességhez nem vezet más út, mint a tapasztalat.

33. oldal, 4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Paris Skyle
Jean P

A halál a legrosszabb dolog, ami ezen a világon érhet, (…) ha elfogadod, többé nincs hatalma fölötted.

97. oldal, 11. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Vancha March
Jean P

A kudarc mindig keserű pirula, amit rosszulesik lenyelni.

193. oldal, 20. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Larten Crepsley
Razor SMP

Mindössze egyetlen „lesz” létezik, de gyakran számtalan „lehet” van mellette.

51. oldal, 6. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Desmond Tiny

Darren Shan regényes története sorozat · Összehasonlítás

Larten Crepsley · Darren Shan · Harkat Mulds · Vancha March · Evra Von · Seba Nile · Desmond Tiny · Lady Evanna · Paris Skyle · Mika Ver Leth · Shancus Von · Vanez Blane