A ​Lelkek tava (Darren Shan regényes története 10.) 334 csillagozás

Book24 · 2.390 Ft –16% 2.008 Ft
Bookline · 2.390 Ft –15% 2.031 Ft
500 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár

A Sebhelyesek Háborúja újabb fordulóponthoz érkezik, előbb azonban a Sors, vagyis Mr.Tiny veszélyes útra küldi a Vámpír Herceget és Harkatot, a törpe személyt: fel kell keresniük a Lelkek Tavát, az élveholtak birodalmát. Utazás térben és időben a borzalmak földjén… az egyedüli segítségük Lady Evanna, a boszorkány. Vagy mégsem?
A Groteszk Templomában minden kiderül…

Eredeti mű: Darren Shan: The Lake of Souls

Eredeti megjelenés éve: 2003

Móra, Budapest, 2009
238 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631185911 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2005
238 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631181006 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2004
238 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631179249 · Fordította: F. Nagy Piroska

Larten Crepsley · Darren Shan · Harkat Mulds · Vancha March · Steve Leonard · Kurda Smahlt · Hibernius Tall · Lady Evanna · Desmond Tiny · Alice Burgess · Spits Abrams · Truska

AniTiger MP
Darren Shan: A Lelkek tava

Akármennyire is álmos voltam a végére, épp annyira jól esett ez a rész! A kedvencem a Darren Shan regényes története sorozatból, mert kiszakadunk a való világból, és csak Darren meg Harkat körül forog minden. Nagyon szeretem őket, imádom, hogy a „kirándulás” akár az életükbe kerülhet.

Én már pár résszel hamarabb rájöttem, hogy kicsoda Harkat, ők pedig kénytelenek Mr. Tiny hátborzongató világába átlépni ugyanezért. Alig fejeztem be és mégsem tudom eldönteni minden nagyon hamar történt vagy hónapokig húzták-halasztották a dolgokat. Ami nekem pár órányi élvezet, az nekik hosszú túlélési tréning.

A könyv lényegére és főbb kérdéseire emlékeztem, de semmi másra. A hogy jutottak el A pontból B-be totálisan kitörlődött, így csak faltam az oldalakat. Nem lehet abbahagyni, félretenni ezt a részt! Mintha felülnél egy hullámvasútra, élvezed – amíg tart, és a végén ülsz döbbenten, hogy ennyi volt?!

A történet: 5* – szeretem, akárcsak a túlélős játékokat.

A borító so-so: az egyik legszebbnek tartom a sorozat többi részéhez képest, de egyébként kidolgozatlan, elmosódott. Szépséges a polcról, de közelről nézve nem nagy élmény. Ettől függetlenül szeretem a Darren Shan sorozat bénácska figuráit a borítókon.

Utána aludni? Lidérces. Kalózhajón voltam ebédelni, lerészegedve sárkányt hessegettem, aztán jött a Groteszk… lidérces… meg izgalmas. Lehet a maradék pár kötet is egyéjszakás kaland lesz.

Panni777
Darren Shan: A Lelkek tava

Naggggyon tetszett ez a rész! Darren és Harkat a két kedvencem, így imádtam, hogy ez a könyv csak kettejük kalandja, ráadásul milyen kalandok! Azt hiszem, ebben a sorozatban mindenféle rémálma megjelenik az embernek, de valahogy úgy van tálalva, hogy túl tudja tenni magát rajta az olvasó és le tudja győzni, ahogy Darren is. Nagyon érdekes volt ezen az ismeretlen földön a két „tini” vándorlása és tetszett, hogy látjuk a célt, a Lelkek tavát.
Az előző rész – bár nekem nem tetszett – nagyon sok következménnyel járt, ezért mind Darrennek, mind az olvasónak azt hiszem jól esett kiszakadni kicsit a Vérszipolyok és a háború világából.

abstractelf
Darren Shan: A Lelkek tava

Úúúú, ez a rész most nagyon izgalmas és fordulatokban gazdag volt! Az előző rész felettébb depresszív befejezése után féltem nekiállni ennek a kötetnek, azonban nagyon hamar magával rántott.
Imádtam a kalandokat és a rejtélyeket is. Szerintem jót tett a sorozatnak, hogy kicsit hagytuk a Sebhelyesek Háborúját, és egy másik fontos elemmel foglalkoztunk.
Úgyhogy végre ismét öt csillagot adhattam a sorozatnak – remélem, az utolsó két rész sem fog csalódást okozni.

victoria_m997
Darren Shan: A Lelkek tava

Ahogy mondani szokták, hát ettől a könyvtől lementem hídba… :O Az elején olyan érzésem volt, mintha így a 10. kötet környékén az író már nem tudna mit kitalálni, és belezsúfolt mindent, ami így hirtelen az eszébe jutott… De aztán a közepe felé megbocsátottam, mikor olyan fordulatokkal gazdagította Darren regényes történetét, amire egyáltalán nem számít az olvasó, ráadásul olyan fordulaokkal, amiken látszik, hogy hosszú előretervezés része. És a Harkatos csattanó… Jézusom, soha de soha nem gondoltam volna!
Aztán a másik csattanó a végén… Hát az állam a Földet súrolta… Darren Shan valahogy mindig eléri, hogy újra és újra beleszeressek a könyveibe. ❤

Darren Shan: A Lelkek tava

Az elején azt éreztem, hogy ez a sorozat eddigi leglaposabb része, nos a végére rájöttem, hogy óriásit tévedtem!
Ez a kötet nem Darrenről szól, hanem Harkat előző életéről.
Érdekes volt tudni, hogy ki volt ő és mit csinált, tényleg nem számítottam erre a fordulatra!

Marée_Noire P
Darren Shan: A Lelkek tava

Ebben a részben két, egyszerre megdöbbentő és sokkoló történés is volt, ami izgalmas és rémisztő is egyben. Már nem maradt sok a sorozatból, és alig várom, hogy olvashassam végre a Larten-sorozatot is! :D

MisssBee
Darren Shan: A Lelkek tava

Nagyon szép, nagyon Darren… de olyan nagyon nem szerettem.

Kapásból felettébb nagy csalódás volt, hogy nem folytatódik a Sebhelyesek háborúja. Értem én, hogy a történtek után kell egy kis idő, de azok után, ami történt az előző kötetben, egyszerűen nem volt türelmem most Harkat történetéhez. A mellékszereplő most konkrétan antipatikus volt, az pedig, hogy ki volt Harkat… érdekes. A próbatételek elmentek.

Mindent összevetve megkaphatta volna a négy csillagot, ha nem érezhetően töltelék.kötet. Epekedve várom újra a harcos részeket :)

katka777
Darren Shan: A Lelkek tava

Nem tudom, egy nagyon picit csalódott vagyok. Persze, tetszett a történet, nagyon jó olvasni Harkat és Darren barátságáról, és végre kiderült, ki is Harkat, a világ pedig nagyon ötletes volt és varázslatos, de valami hiányzott… Kicsit túlságosan is kikerültünk az események sodrásából… No nem baj, a következő részben haladhatunk tovább. :)

teufelin
Darren Shan: A Lelkek tava

Sokáig tartott az elolvasása, de ez nem azt jelenti, hogy unalmas, vagy rossz könyv lenne, csak nagyon kevés időm volt.
Igaz, nem mindig kötött le, de a vége már egész izgalmas volt. Már érdekel mi lesz a következő részben:)

Gavarra

– Az idő olyan, mint egy mozaikokból összerakható türelemjáték – mondta. – Képzelj el egy hatalmas ládát, telis-tele sok millió kirakójáték apró darabkáinak milliárdjaival: ez a jövő. Egy óriási táblát képzelj mellé, amely részben már megtelt a teljes puzzle lapocskáival: ez a múlt. Azok, akiknek a jelenben dönteniük kell egy-egy dolog felől, mindannyiszor vakon nyúlnak bele a jövőt rejtő dobozba, kihúzzák a kirakójáték egy újabb mozaikdarabját, és odateszik a táblán a helyére. Valahányszor egy új darabka kerül a táblára, azzal változni fog a puzzle végső formája és rajza, ezért fölösleges azt méricskélni, milyen lett volna a kép, ha egy másik lapocska került volna ki a dobozból.
    Kis szünet után még hozzátette:
    – Feltéve, hogy nem vagy Desmond Tiny. Ő ideje nagy részét a kirakójátékon való töprengéssel és a lehetséges minták elgondolásával tölti.

100. oldal, 11. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Desmond Tiny · Lady Evanna
Razor SP

– Mi lesz, ha a párduc éjszaka támad? – kérdeztem, bebújva a bőr alá, melyet éles kőkésemmel fejtettem le egy szarvasról.
    – Miért kell neked mindig a legrosszabbra… számítanod? – mordult fel Harkat.
    – Mert valakinek gondolni kell rá – nevettem. – Vagy akkor a P terv lép érvénybe?
    – Nem – sóhajtotta Harkat. – Ha a sötétség leple alatt támadna, akkor… életbe lép a CASB terv.
    – CASB? – visszhangoztam.
    – Csókoltatom A Seggedet Búcsúzóul!

65-66. oldal, 6. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Harkat Mulds · párduc
S_Holden

Túl könnyű azt mondani: „mi lenne, ha”, és lefesteni egy tökéletes világképet.

218. oldal, 24. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Kurda Smahlt
könyvskorpió

Nem érdekel, hogy ki voltál – az számít, hogy ki vagy.

232. oldal, 25. fejezet

könyvskorpió

– A világon a második legrosszabb az, ha meghal, akit szeretsz – mondta Truska csendesen. – Az első legrosszabb, ha engeded úgy fájni, hogy te is meghalsz – itt belül.

29. oldal, 2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Truska
Risus P

– Ki tudja, hogy működik ez a bolond világ?

88. oldal, 9. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan

– Légy merész!

20. oldal, 1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Vancha March
Razor SP

– Arra az esetre, ha az A terv nem válik be, nincs egy B terv is a tarsolyodban?
    – Nincs – kuncogott idegesen Harkat. – Akkor rögtön a P terv lép érvénybe – a Pánik!

64. oldal, 6. fejezet

MisssBee

– Bíznunk kell bennük – sóhajtottam. – Menjünk, amíg szabad az út előttünk, tegyük vissza az üvegeket, és imádkozzunk, hogy szavatartó embereknek bizonyuljanak.
    Harkat még egy idegtépő pillanatig kivárt, aztán mogorván bólintott.
    – Rendben. De ha megölnek minket… míg kifelé megyünk, többé nem állok szóba veled.

159. oldal, 18. fejezet (Móra, 2009)

könyvskorpió

– Az üres nem jó – folytatta Truska. – Meg kell tölteni a szemedet. Ha nem örömmel, akkor bánattal és fájdalommal. Még a gyűlölet is jobb, mint az üres.

33. oldal, 2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Truska