A ​Halál Próbái (Darren Shan regényes története 5.) 522 csillagozás

Darren Shan: A Halál Próbái Darren Shan: A Halál Próbái

A vámpírok hegyének dermesztő folytatása A Próbák: a halál tizenhét neme, hacsak nem veszi pártfogásába a vámpírok szerencséje. Darren Shannek öt félelmetes próbát kell kiállnia, hogy bizonyítson a vámpírok klánja előtt vagy útja egyenesen a Halál Termébe vezet. De a Vámpírok Hegye titkos veszedelmeket rejt. Baljós erők gyülekeznek a sötétség leple alatt. A vérontás és árulás e lidérces honában még a halál is megváltás lehet.

Eredeti megjelenés éve: 2001

Tagok ajánlása: 13 éves kortól

Móra, Debrecen, 2014
196 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789361197426 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2009
196 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631185843 · Fordította: F. Nagy Piroska
Móra, Budapest, 2005
196 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631180999 · Fordította: F. Nagy Piroska

Larten Crepsley · Darren Shan · Harkat Mulds · Seba Nile · Gavner Purl · Kurda Smahlt · Arra Sails · Mika Ver Leth · Vanez Blane

MissFortune>!
Darren Shan: A Halál Próbái

Annyira régen, majdnem 2 éve olvastam Darren Shant. Mikor ezt megláttam, egyből belekezdtem ebbe a kötetbe. Mindig is szerettem ezt a sorozatot, meglepően fordulatos, illetve nagyon egyedi, ötletes a megvalósítása az alaptörténetnek. Ez a rész sem volt kivétel, ugyanis Darrent a Halál Próbái alá vetik a vámpír hercegek, hogy bizonyítsa be, jó vámpír válna belőle. A Próbák komolyak, de végig azzal nyugtattam magam, hogy „nyugi nem marad ott, még van egy pár része a sorozatnak.” Több karaktert jobban megismerhetünk, illetve a vámpírok szokásait. A vámpírok hagyományain rettenetes sokat nevettem, elég abszurd dolgaik vannak. :D Az ünnep 3 napos, az első nap arról szól, hogy agyba főbe verik egymást, a régi sérelmek orvoslására. A további 2 napban ünnepelnek, isznak, táncolnak, történeteket mesélnek. Garantált nevetés az, amit művelnek.
Remélem nem újabb 2 év múlva fogom folytatni.. :'D

Finn_Hudson P>!
Darren Shan: A Halál Próbái

Ez volt eddig a legizgalmasabb rész a sorozatból. A próbák mind kellően félelmetesek és erőt próbálóak voltak. A vízi labirintus volt talán a legérdekesebb és legijesztőbb számomra, ugyanis kevés rémisztőbb dolgot tudok elképzelni a fulladásnál.

Navi P>!
Darren Shan: A Halál Próbái

Darren nekikezd az avatási próbáknak,hát, nem kímélik. Tűz, víz, szikla, vadkan .. Van itt minden.
Fény derül egy régi kapcsolatra, valamint kiderül, hogy áruló van soraikban. Sajnáltam a végén a halottunkat, jó volt a szövege :)
A Hercegeket bírtam, azért van bennük szív :)
Kíváncsi vagyok, hogy onnan hogy menekül meg Darren.

Roszka>!
Darren Shan: A Halál Próbái

Elég kemény próbáknak vetik alá Darrent. Víz, tűz, mondhatni kések, bár kristályok, és alig éli túl. Veszít el ismét barátot, cselszövés is van. Egész jó kis sorozat. Ja és vannak vérszipolyok is.

Chöpp P>!
Darren Shan: A Halál Próbái

Most olvastam másodjára. Nem magamtól, hanem Kislányom határozott unszolására. Olyannyira lelkes Mr. Crepsley és Darren rajongó, hogy még a Harry Potter 4 is háttérbe szorult mögötte. Ha mást nem, ezt mindig kérte „esti mesének”. Idézem: „Anya, most mindegy mit olvasol még, de Darrenből nagyon sokat!”
Úgyhogy faljuk őket. Még egy kötet, és magam is járatlan útra térek. (Ugyanis hat kötetet olvastam el eddig önállóan.) Nem mondom, hogy nem várom. Fiam is mindig újra és újra olvasta. Az első öt kötet már kissé megviselt fizikai állapotban van. A hatodikon látszik, hogy nem nyitották ki olyan sokszor, mint az előzőeket.
Nem ez a kedvenc részem. Elsőre sem volt az, és most sem változott a véleményem, de maga a sorozat tényleg lebilincselő.

Dávid_Debreceni>!
Darren Shan: A Halál Próbái

Ami nekem kimaradt. Magát a könyveket imádtam, de ez a része valahogy szelektálta az agyam. Pedig igen itt könnyeztem először és itt utoljára. Most már teljes a széria. Minden rész pipa. Pedig ez aztán, fájdalmas próbák voltak.. De Darren megmutatta, hogy tud küzdeni.

schesztiஐ P>!
Darren Shan: A Halál Próbái

Azért vannak vegyes érzéseim, mert Darren olykor kifejezetten gyávának tűnik, viszont utána hihetetlen akarattal és bátorsággal bír… de lehet, hogy ez csak a félig ember – félig vámpírsága miatt van így. :D

Nem tetszik ez a vámpírtársadalom, nem szeretnék így élni sokkal inkább a Cullen családdal :DD, és annyira nem is éreztem igazságosnak, amit Darren-nel tesznek. De Arra-t szeretem, ő jó kis karakter. :D

Durvák voltak a próbák, és még durvább a végkifejlet…

Nagyon sok minden nem történik itt sem, viszont rettentő pörgős ez a kötet is – a mászás, megérkezés, próbák, na és a vége! (Na jó, akkor tulajdonképpen sokminden történik. :D)
Ebből nem tudom, hogy lehet még jól kijönni. :S :)

Ancsúr P>!
Darren Shan: A Halál Próbái

A Halál Próbái. Kinek mi jutna erről eszébe? Akár a' nélkül, hogy elolvasta volna a könyvet. Nem vagyok gondolatolvasó, de biztos vagyok benne, hogy ti is valami veszélyes dologra gondoltok, ahol a hősünk megcsillogtathatja bátorságát, merészségét és éles eszét felénk.
Lehet, hogy azért, mert nem az én korosztályomnak íródott, de nekem ezek a próbák nem voltak olyan eget rengetően teljesíthetetlenek. Főleg Darrennek. A próbák után viszont jött a csattanó, ami nagyon is sejthettem volna mégse fogalmazódott meg bennem egészen.
A következő rész izgalmasnak ígérkezik. Remélem nem fogok csalódni benne. :)

barbikaunatkozik>!
Darren Shan: A Halál Próbái

Továbbra is a túlírtság és az oldalszámokhoz viszonyított terjengősség a jellemző, viszont kezd terebélyesedni a cselekmény végre. A vámpírok kultúrája és múltja nagyon érdekes, jól kitalált világ. A főszereplők, főleg Darren jellemfejlődése egyre látványosabb, van amikor már szinte semmiben sem emlékeztet a kötetekkel ezelőtti kisgyerekre, aki valaha volt. Azonban a bő lére eresztett leírórészek mellett meg kell említsem a még mindig gyerekcipőben járó dialógusokat is. Hiába komolyabb a hangvétel és véresebb, mint ezelőtt, ha a szereplők szájába egyenesen kínosan gyerekes mondatokat adnak. Nem mind ilyen, de szép számmal előfordul.

molly_>!
Darren Shan: A Halál Próbái

Eléggé bosszantott, hogy ilyen könyörtelen a vámpírok rendszere. Igazságtalan Darrent a próbákra küldeni csak azért, mert Mr. Crepsley félvámpírt csinált belőle az akarata ellenére. Ugyanakkor imádtam hogy Darren nem veri ki a hisztit és nem hibáztatja a mentorát, hanem bátran szembenéz a kihívással. Néha olyan buta tud lenni, de megzabálom ezt a kölyköt, komolyan!
Amúgy a próbák nagyon jók voltak, a kedvencem a Vízi Labirintus volt. A Lángok Terménél viszont megszakadt a szívem. :(
Bővebben: http://seholsetalallak.blogspot.hu/2016/02/darren-shan-…

horsegirl >!

– Mr. Crepsley? Kurda? Vanez? Mit keresnek itt a tengerparton, fényes nappal? – kérdeztem. – Megsülnek a napon, ha nem vigyáznak.
– Félrebeszél! – hahotázott valaki.
– Csodálod? – felelte Mr. Crepsley, és büszkén átölelt.
– Szeretnék leülni egy kicsit -motyogtam. – Szóljatok, ha már lehet homokvárat építeni.

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Kurda Smahlt · Larten Crepsley · Vanez Blane
Hajnalka_Anonymous>!

– Várj csak – szóltam. – Nekem nincs fegyverem. Márpedig ha megtámadnak, szükségem lesz rá.
– Nekem is csak egy késem van – felelte Kurda. – Gavner?
– Nálam kettő van, de mindkettőre szükségem lesz.
– Szóval, mivel harcoljak? – sziszegtem. – A büdös leheletemmel?

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Gavner Purl · Kurda Smahlt
Lunemorte P>!

Egy idő után megirigyeltem a hindu fakírokat, akik megtanultak szöges ágyon feküdni!

LLBarbi>!

-És legyél nagyon óvatos – figyelmeztettem. – Ha csak egy kis esélyt is adsz, képes és széthasítja a fejedet.
-Te most bátorítasz, vagy elriasztasz? – szólt rám élesen.
-Bátorítalak – vigyorogtam rá.
-Elég rosszul csinálod!

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Kurda Smahlt
Hajnalka_Anonymous>!

– Tudod, mit jelent az a szó, hogy szaprotróp? Megráztam a fejem.
– Olyan lények vagy mikroorganizmusok, amelyek mások ürülékével vagy holttestével táplálkoznak. Az Örök szaprotrópok. Megeszik a halott vámpírok belső szerveit – beleértve a szívet és az agyat is.
Csak bámultam Kurdára; azt hittem, tréfál. De zord arckifejezését látva megértettem, hogy nem.

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Kurda Smahlt
Hajnalka_Anonymous>!

– A legendák nélkülözhetetlen velejárói a túlzások – magyarázta Gavner. – Ha ezen vagy az utolsó Próbán kudarcot vallasz, lusta, semmirekellő, ostoba fickónak fognak lefesteni, hogy intő például szolgálhass az eljövendő vámpíroknak. Dolgozz keményen, fiam, mondogatják majd, különben úgy végzed, mint az a senkiházi Darren Shan.
– De azt legalább nem mondhatják majd rólam, hogy úgy hortyogtam, mint egy medve – vágtam vissza.
– Túl sokat vagy együtt Lartennel – morogta fintorogva Gavner.

Kapcsolódó szócikkek: Darren Shan · Gavner Purl · Larten Crepsley
Lunemorte P>!

Jobb egy kis szégyennel élni, mint az ostoba büszkeség miatt meghalni.

Darren Shan regényes története sorozat · Összehasonlítás