Ez ​nem az apu hangja! 11 csillagozás

Mesék Afrikából Danny Bain előadásában
Danny Bain: Ez nem az apu hangja!

Danny Bain az Egyesült Államokban született. 2010-ben teljesen véletlenül érkezett Magyarországra. Budapestre azóta otthonaként tekint. Afrikai történeteket mond el egyedi mesemondó stílusában, Ghánából hozott hangszerén kísérve. Leül egy kis sámlira, a gyerekek köré gyűlnek. Figyelnek rá, a történetre, a zenére, és várják, hogy bekapcsolódhassanak. Hogy együtt „lelelézzenek”. Egy pillanat alatt közösséget teremt. Így röpül Dannyvel az idő az előadásokon.
Nagy örömömre szolgál, hogy ezeket a meséket otthon is olvashatják-hallgathatják a kicsik és mi, szülők is. Ezt az élményt teszik teljessé Máray Mariann illusztrációi, melyek egzotikus és mesés világot teremtenek a történetek köré.

Székely Andrea
igazgató, Veszprém
Kabóca Bábszínház

Eredeti megjelenés éve: 2015

Betűtészta, Budakeszi, 2015
50 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155587016 · Illusztrálta: Máray Mariann

Bea_Könyvutca P>!

Danny Bain: Ez nem az apu hangja! Mesék Afrikából Danny Bain előadásában

Nem tudom, hogy került el ez a könyv engem eddig. Egyszerre nyújtott nagyon egzotikus, különleges és nagyon ismerős élményt.

Danny Bain az Egyesült Államokban született és véletlenül került Magyarországra, majd néhány év alatt sikerült elsajátítania nyelvünket, imádnivaló akcentusa pedig még érdekesebbé és izgalmasabbá teszi az előadásait.
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2021/06/gyerekek-nyar-kon…

Danny Bain: Ez nem az apu hangja! Mesék Afrikából Danny Bain előadásában

Jajj, nem is tudom, hogy fejezzem ki elragadtatásom! Ez az egész annyira kedves!
Az első egy népmese, ami leginkább A hét kecskegida történetére hasonlít. A második A macskacicó átdolgozása, a harmadik pedig Danny Bain saját meséje egy lányról, aki nem volt egy szépség, és különösebben okos sem volt, viszont ügyes volt és bátor, és megmentette a faluját a dúló szélviharoktól. Itt most is éppen szélvihar dúl, de én már tudom, hogy mitől.
A mesék önmagukban elolvasva is jók, Máray Mariann képeit én amúgy is szeretem, és itt tényleg jól kiegészítik az afrikai hangulatot. Viszont a CD nélkül igazából csak árnyéka önmagának a három mese. Danny Bain 6 éve tévedt Magyarországra, és most tessék, írt nekünk egy mesekönyvet, magyarul. A kiejtése valami egészen fantasztikusan külföldies, de ez egyáltalán nem zavarja abban, hogy előadóművész legyen, sőt, azt kell, hogy mondjam, még külön jól is áll a történeteinek. A hangszere, amivel a meséket kíséri, szuper jól illeszkedik a történetek alá, a dalok pedig… az elsőnek a nótáját egész nap dünnyögtem, a harmadiknál csendben vigyorogtam, akárhányszor kimondta, hogy hárompúpú puputeve, aztán a végén már konkrétan táncikáltam a székemen, Szaszumának képzelve magam, a fülessel a fülemben, némán tátogva, hogy a pici fel ne ébredjen a jókedvemre.
Hát ilyen ez a Danny Bain. Hallgassátok!

dianna76 P>!

Danny Bain: Ez nem az apu hangja! Mesék Afrikából Danny Bain előadásában

Tetszetős afrikai mesék, melyek engem nagyon emlékeztettek hazánk népmeséire. Igaz, az egyik eleve egy magyar népmese nyomán íródott. A dallamos versbetétek is tetszettek. Kár, hogy CD nélkül hoztam el a könyvtárból, mert szívesen meghallgattam volna a meséhez tartozó, különleges hangszeren előadott zenét is. Az illusztrációk méltó kísérői a meséknek. Imádtam ezeket a kis néger gyermekfigurákat. Szerintem nagyon cukik!!

Betűtészta, Budakeszi, 2015
50 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155587016 · Illusztrálta: Máray Mariann
TMarie>!

Danny Bain: Ez nem az apu hangja! Mesék Afrikából Danny Bain előadásában

Kedves mesék, aranyos képek.
Népmesék stílusban írta meg a szerző, egy kis afrikai hangulatot belevarázsolva.
Sajnos CD lejátszóm nincs, de a youtube-on egy részrelet kiváncsiságból megnéztem és elég jó volt az is :)

dorkabuba>!

Danny Bain: Ez nem az apu hangja! Mesék Afrikából Danny Bain előadásában

Danny-t van szerencsém személyesen ismerni, és egy nagyon kreatív, gyermekközpontú embernek tartom. Ez a három mese pedig önhibáján kívül nem tetszett annyira, nemes egyszerűséggel mert nem nagyon szeretem a klasszikus meséket. Azon kívül az afrikai kultúrát sem érzem közel magamhoz.
    Viszont maga a koncepció nagyon dicséretes. Főleg az autentikus hangszerek használata. Danny akcentus elég erős, de miután hozzászokik az ember, már szinte észre sem veszi. Nem altató mesékről van szó, a folyamatosan lüktető zene kifejezetten inkább felpörget. Ami hasznos, ha mondjuk valaki nem akar a volánnál elaludni. A visszatérő énekelt motívumok pedig bemásznak az ember bőre alá, és egy darabig garantáltan random az ember eszébe jutnak. Tapasztalat.
    Szóval effektíve hallgatni őket jó volt, bár maguk a mesék nem az én világom. Ha lenne gyerekem, biztos elvinném egy Danny mesél élő előadásra is.

Jenci_néni>!

Danny Bain: Ez nem az apu hangja! Mesék Afrikából Danny Bain előadásában

A Szaszuma és a szél zenés előadásán voltunk a Kultkikötőben Földváron. Nagyon jó élmény volt, még a felnőttek is bekapcsolódtak az énekbe! Előadás után a gyerekek kipróbálhatták az afrikai hangszereket. És szabad volt odaülni a színpadra mese közben! A (2 és fél éves) lányomnak annyira tetszett, hogy azóta csak ezt a mesét kéri, napi 8x. Nekem kell játszanom az óriást, és ő Szaszuma a 3 pupú tevén.
Persze megvettük a könyvet (emlékbe) csupa gyönyörű illusztráció, a mesék élvezhetőek a 3 éves korosztálynak is. A CD-t még nem hallgattuk meg, de szeretném újra hallani a dalokat.

berlin>!

Danny Bain: Ez nem az apu hangja! Mesék Afrikából Danny Bain előadásában

Három kedves mese alkotja a könyvet, ami tetszett is a gyerekeknek, de kizárólag olvasva. Próbálkoztunk a mellékelt CD-vel többször, de az akcentus meg az afrikai zene zaklatottá tette számukra a meséket, így a hanganyagot feladtuk.

imma P>!

Te vagy a legkedvesebb kedves kerek e világon.

– Fogom a hárompúpú puputevénket, és elmegyek a sivatagba […]

43. oldal, Szaszuma és a szél