Tudod-e? ​– Érdekességek az állatvilágból 15 csillagozás

Dankó Zsuzsanna (szerk.): Tudod-e? – Érdekességek az állatvilágból Dankó Zsuzsanna (szerk.): Tudod-e? – Érdekességek az állatvilágból

Hogyan alakultak ki a korallzátonyok? – Állat-e vagy növény a tengeri uborka? – Mekkorát ugrik a bolha? – Miért veszélyes a kullancs? – Hogyan vadászik a szitakötő? – Miért imádkozik a sáska? – Miből készítik a selymet? – Hogyan készül a pókháló? – Hogyan öli meg áldozatát a skorpió? – Miért világít a szentjánosbogár? – Mekkora a góliátbogár? – Mire les a lesőharcsa? – Jó-e a cápa szaglása? – Megfőzik-e a levesteknőst? – Milyen állat a matamata? – Jó időjós-e a béka? – Mi az a kakukktojás? – Miért kopog a harkály? – Hogyan halászik a jégmadár? – Milyen állat az egyszarvú? – Legyőzi-e a mongúz a kobrát? – Miért lassú a lajhár? – Mire jó a teve púpja? – Miért válogatós a koala? – Minek örül a kacagó hiéna? – Miért cipeli fel zsákmányát a fára a leopárd?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tudod-e?

Szalay, Kisújszállás, 2013
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632515694 · Illusztrálta: Sipos Norbert
Szalay, Kisújszállás
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 963917811x · Illusztrálta: Sipos Norbert

Breena>!
Dankó Zsuzsanna (szerk.): Tudod-e? – Érdekességek az állatvilágból

Nekünk még a régi kiadás van meg. Levonást a borzalmas illusztrációkért kapja.
A kötet úgy épül fel, hogy egy kérdésre ad választ a szöveg, amihez egy kép is tartozik. Nem minden kérdésre kapunk választ, noha az állatról kapunk információkat.
A szöveg rövid, jól megfogalmazott és érdekes információkat tartalmaz.
A nagyobb nagyon szereti.

Ancsúr>!
Dankó Zsuzsanna (szerk.): Tudod-e? – Érdekességek az állatvilágból

Én ezt a könyvet leginkább általános iskolások számára tudnám ajánlani. A nyúlfarknyi szövegek kitűnőek az olvasás elsajátításához, míg a bennük lévő ismeretanyag az elméleti tudásukat bővítheti.
A rajzok benne viszont meglehetősen bizarr kinézetűek. Azokon lehetne mit javítani.

Lahara IP>!
Dankó Zsuzsanna (szerk.): Tudod-e? – Érdekességek az állatvilágból

Az illusztrációk valami rettenetesek! Maga az ismeretterjesztő rész érdekes, de ezekkel a képekkel rossz, nagyon rossz.