Italianizmusok 2 csillagozás

Olasz állandó szókapcsolatok, szólások és közmondások
Danilo Gheno – Fábián Zsuzsanna: Italianizmusok

A szótárban kb. 7500 olasz állandó szókapcsolat, szólás és közmondás, valamint ezek magyar megfelelői találhatók. Második része olyan mutató, amelyből a magyar vezérszavak ismeretében visszakereshető egy-egy magyar állandó szókapcsolat olasz megfelelője.

Akadémiai, Budapest, 1993
498 oldal · ISBN: 9632052870 · Fordította: Fábián Zsuzsanna
Terra, Budapest, 1989
498 oldal · ISBN: 9632052358
Terra, Budapest, 1986
498 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632051289

Niki4>!
Danilo Gheno – Fábián Zsuzsanna: Italianizmusok

Danilo Gheno – Fábián Zsuzsanna: Italianizmusok Olasz állandó szókapcsolatok, szólások és közmondások

Az az egy bajom van vele, hogy a kifejezések többsége a szótárban is szerepel..

catalina>!
Danilo Gheno – Fábián Zsuzsanna: Italianizmusok

Nekem nagyon hasznos volt és hasznos ma is, hiszen a szólás-mondásokat olvasva valamilyen szinten betekintést nyer az ember az „itáliai néplélekbe”. Maga a könyv elég részletes, viszont ennek ellenére – vagy pont emiatt – ajánlom, hogy az adott italianizmusra Google-ben is keressünk rá, csak hogy lássuk, valóban mennyire elterjedt az adott kifejezés használata, pontosan milyen kontextusban használják, használják-e még egyáltalán vagy létezik rá „modernebb” változat, stb. De valóban nagyon jó kis könyv, azóta is szerencsésnek érzem magam, hogy akkor lecsaphattam rá egy antikban :D

Susanne Godon – Federica Loreggian – Gudrun Neurauter: PONS Kompaktwörterbuch Italienisch
Miroslava Ferrarová: 1000 olasz szó
Iker Bertalan – Schroeder Günter: Turisztikai szótár – Olasz-magyar / Magyar-olasz
Temesvári Zsolt: PONS Képes szótár – Olasz – A1-B2 szint
Herczeg Gyula – Kotzián Tamás: Képes olasz nyelvkönyv gyermekeknek 1.
5 nyelvű képes szótár
Juhász Zsuzsanna: Italiano Economico
Dobroslawa Świerczyńska – Andrzej Świerczyński: Szólásmondások többnyelvű szótára
Katerin Katerinov – Maria Clotilde Boriosi Katerinov: La lingua italiana per stranieri
Beatrice Rovere-Fenati: PONS Nyelvtan 3 lépésben – Olasz