Visszhangok 38 csillagozás

Danielle Steel: Visszhangok

Beata Wittgenstein, a gazdag, zsidó családból származó fiatal német lány és Antoine de Vellerand,az arisztokrata származású francia katonatiszt 1915 nyarán szeretnek egymásba.Tudják,hogy szüleik sohasem járulnának hozzá házasságukhoz,mégis szívük parancsát követik.Családjaik kitagadják őket, ám a szerelmesen szegényen,de boldogan új életet kezdenek. A lány áttér a katolikus hitre, hogy hozzámehessen a szeretett férfihoz,de zsidó származásának terhétől nem szabadulhat.
Múlnak az évek, Európa ismét háborúba rohan. Beata iszonyodva látja, hogy a náci rémuralom még karmelita apáca lányát, a tizennyolc éves Amadeát is fenyegeti.A kolostor nem nyújt menedéket a fiatal lány számára,így amikor szülei és barátai is nyomtalanul eltűnnek, ő maga is bújkálni kényszerül.A túlélés gyötrelmes útja a francia ellenálláshoz vezeti, ahol Amadea megtalálja új hivatását:találkozik Rupert Montgomery ezredessel,a brit titkosszolgálat tisztjével…

Eredeti megjelenés éve: 2004

Maecenas, Budapest, 2014
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632031224 · Fordította: Sóvágó Katalin
Maecenas, Budapest, 2005
334 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632031229 · Fordította: Sóvágó Katalin

Annemary>!
Danielle Steel: Visszhangok

D.S. könyvei mind arról szólnak, hogy minden helyzetre van megoldás. A hősök minden nehézséggel szembeszállnak és küzdenek. Mindig magával ragadtak a háborús időkben játszódó történetek. Nagyon elgondolkodtatóak.

mazsolafa>!
Danielle Steel: Visszhangok

Olyan semmilyen. Sablonos, minden jó, ha a vége jó típusú könnyed romantikus regény. Az egyedüli komolyságát az adta, hogy a világháborúk időszakában játszódik. 18-20 évesen még biztos élvezhetőbb, de így idősebben már azt mondom, hiányzott a kvintesszenciája.

Lex>!
Danielle Steel: Visszhangok

Rég olvastam ilyen jó történetet Danielle Steeltől. Valahogy a frissebb könyvei nem az igaziak, de ez kifejezetten tetszett. Nem mondom, hogy minden része, hisz ahogy tőle megszokott, ismét tele volt izgalmas csavarokkal a történet, de a végén igazán boldog mosollyal csuktam le a fedelét. Nem voltak könnyek, csak őszinte öröm, és ez most nagyon jót tett a lelkemnek. Szerettem.

Hohenembs>!
Danielle Steel: Visszhangok

Nem egy megszokott történettel találkozhatunk ha a kezünkbe vesszük ezt a könyvet. Kedvelem a II. világháború korában játszódó regényeket, így ez is magával ragadott, de most mégsem ez, hanem sokkal inkább a főhősnő lelki vívódása volt a legérdekesebb számomra. Itt is inkább a választás, pontosabban a vallási hivatás szembeállítása a hétköznapi élet adta lehetőségekkel.

yourangelofmusic>!
Danielle Steel: Visszhangok

Az első Danielle Steel amit olvastam. és a kedvencem is.

Judyth3>!
Danielle Steel: Visszhangok

Ez a könyv nem sikerült valami vidám hangvételűre, de ezt a történetet talán nem is lehetett volna másképp megírni. A történelem könyvekben olvashatunk ugyan a zsidók kirekesztéséről, viszont érdekes volt olvasni egy „belsős” szemszögéből. Tudom, hogy ez csak egy könyv, ami nem feltétlenül tükrözi a valóságot, viszont ennek ellenére igen elgondolkodtató. Ami nem tetszett benne (ahogy a többi Danielle Steel könyvben sem), hogy mindig majdnem mindenki meghal benne.

Emília5>!
Danielle Steel: Visszhangok

Sok Danielle Steel könyvet olvastam egy időben, évekkel ezelőtt. Szeretem a stílusát, a témaválasztásait, azt, hogy a végén, bármilyen nehézségek is állnak a hősök útjába, mindig kialakul egy megoldás, ami reményt ad, ami pozitív befejezést nyújt, és azt sugallja, hogy sosem szabad feladni, az életben mindig küzdeni kell, mert ha rossz dolgok is történnek és van is veszteségünk, az élet alapjában véve olyan, ami mindig nyújt szépségeket is, ha nyitottak vagyunk rá és megtaláljuk az utat, ami odavezet. Ez a könyv valahogy kimaradt még régen, nemrég találtam rá egy piacon. Nagyon tetszett, az írónő könyvei közül van pár, ami különösen belemart a szívembe, ez is egy ilyen lett.