Tudok ​még szeretni 38 csillagozás

Danielle Steel: Tudok még szeretni Danielle Steel: Tudok még szeretni Danielle Steel: Tudok még szeretni

Isabella, a szép, okos, tehetséges divattervező idillikus házasságban él Rómában. Férjével, Amadeóval közösen vezetik az európai divatvilág egyik legfelkapottabb cégét, a San Gregorio Divatházat, és nevelik imádott kisfiukat, az ötéves Alessandrót.
Az asszony élete azonban tragikus fordulatot vesz. Férje brutális emberrablás áldozata lesz, és amikor kisfia is veszélybe kerül, menekülniük kell Rómából. New Yorkban rejtőznek el a világ elől, ahol Isabella barátnője segítségével neveli kisfiát, és telefonon irányítja a római Divatház életét.
Hosszú hónapok telnek el kemény munkával, de szerencsére, még mielőtt a férje elvesztése miatti fájdalom, a rejtőzködés és a félelem végképp felőrölné az asszony erejét, beköszönt életébe egy új szerelem, amelyben Isabella újra megtalálhatja az elveszett boldogságot.
Ám a szeretett férfiról kiderül, hogy nem más, mint az a nagy hatalmú üzletember, aki mindenáron meg akarja kaparintani a San Gregorio Divatházat…

Isabella és Örökre szeretni foglak címmel is megjelent.

Eredeti cím: To Love Again

Ifjúsági, Budapest, 1992
312 oldal · puhatáblás · ISBN: 963092X · Fordította: Földes Gábor

agi_90 P>!
Danielle Steel: Tudok még szeretni

Amikor belekezdtem nem gondoltam volna, hogy ennyire megtetszik majd, mert elég unalmasan indult, de aztán felpörögtek az események és érdekes lett.
Isabellát nagyon sajnáltam azért amin keresztül kellett mennie. Nem elég a férje halála, még el is kellett menekülnie a fiával Rómából, mindent otthagyva. Az viszont nem tetszett, hogy állandóan a munkájával volt elfoglalva, szinte mindig dolgozott. Nagyon túlreagálta a dolgot Corbett kilétét illetően is, még a barátnőjét is gyanúsította. Örültem, hogy észhez tért végül. A végén a bírósági rész tetszett, megható volt, de kellett ez, hogy lezárhasson mindent és új életet kezdhessen.
Szívesen olvastam volna egy epilógust, de összességében így is elégedett voltam.

Danielle Steel: Tudok még szeretni

Az írónő könyveit egyszerűen nem tudja bevenni a gyomrom. Mire elérek arra a pontra, hogy „jé ez nem is olyan rossz” egy olyan elképzelhetetlen baromságot dob az arcomba, hogy az már hihetetlen. Ettől függetlenül egész jó lett volna a könyv. Hiszen a főszereplő megmutatta, hogy egyedül is képes helytállni a káoszban. Ekkor még meg se említve, hogy cégvezető és anya. Sajnálatos módon az írónő ezt az alapvetően érdekes témát is elrontotta…

Anó P>!
Danielle Steel: Tudok még szeretni

Izabella és Amadeo boldog, egymást és kisfiukat imádó olasz házaspár. Kifinomult ízlésük, jól menő cégük, ékszereik, csodás házuk van. Így indul a történet, amely hamarosan tragédiába fordul át. Izabellának minden erejére szüksége van, hogy tovább tudjon élni, talpra tudjon állni. Szerelemre pedig gondolni sem akar többé.
Elgondolkodtató regény, ismét egy erős női főhőssel, mint Danielle Steelnél gyakran. Nagyon hiteles a gyász és a sértett fájdalom ábrázolása.

Danielle Steel: Tudok még szeretni

Nem olvastam még az írónőtől könyvet, de ez nem is motivált rá. Nagyon sok ismétléssel, fölösleges mondatokkal, kifejezésekkel találkoztam ebben a könyvben, és sajnos a szerelmi történet is eléggé le lett rövidítve.

Horv_Dori>!

Az otthon mindig otthon marad, még akkor is, ha nehéz az élet.

Horv_Dori>!

Nem szabad egy fát kivágni csak azért, mert még nem virágzik. Türelmesen kell várni, szeretettel gondozni, és idővel újra kivirul.

Horv_Dori>!

Tükröm, tükröm, mondd meg nékem, ki a zseni benn a cégben…?

clyme>!

Királynői tartású szépségnek találta, szemében vidámság, szellemesség csillogott, de más is sötétlett ott mellette, fájdalom, szomorúság, magány.

204. oldal, 18. fejezet

clyme>!

– […] Rettenetesen elviselni, mikor eltűnik mellőlünk az egyetlen ember, aki ismeri a gondolatainkat, a nevetésünket, tudja, hogyan sírunk, hogy érezzük magunkat, aki észben tartja kedvenc gyerekkori tréfáinkat, emlékszik a félelmeinkre, az, aki mindent tud rólunk, akinek birtokában van a kulcs. Hirtelen egyedül maradunk, és biztosra vesszük, hogy soha többé senki sem fog megérteni bennünket.

225. oldal, 20. fejezet

clyme>!

Maga volt a tűz, a szív és a keménység.

71. oldal, 5. fejezet

Horv_Dori>!

A nők parfümjének veled kell maradnia, a férfi illatának azonban csak akkor szabad érezhetővé válnia, ha közel lépünk hozzá, és ha elmegyünk. Csak emlék maradhat utána, nem pedig fejfájás.