Színtiszta ​öröm 12 csillagozás

Szeretett kutyáink
Danielle Steel: Színtiszta öröm

Ebben a mulatságos, kedves és megható önéletrajzi könyvében Danielle Steel elmeséli, hogyan talált rá arra a tenyérnyi kiskutyára, akinek elragadó személyisége azóta is bearanyozza környezetének hétköznapjait. És miközben elkísérjük Minnie-t San Franciscó-i bemutatkozásától Párizs kutyaruha-kínálatának alapos feltérképezéséig, megismerkedhetünk mindazokkal a szerencsés kutyákkal, akik az évek során a kilencgyermekes család részeivé váltak. Megtudhatjuk, hogy a négylábú kedvencek hogyan varázsolták el a család szinte minden tagját, hogyan váltak életük részévé, és hogyan ajándékozták meg őket felejthetetlen emlékekkel.
Csupa-csupa színes egyéniség – ebek és emberek egyaránt –, vidám fényképek, hosszú évek tapasztalatából táplálkozó tanácsok és szívből jövő melegség. Danielle Steel talán minden eddiginél magával ragadóbb könyve tisztelgés a kutyák odaadó, önzetlen szeretete és a kutya-ember kapcsolat szépségei előtt.

Eredeti megjelenés éve: 2013

Maecenas, Budapest, 2014
192 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632032702 · Fordította: Szerednyey Valéria

Paulina_Sándorné P>!

Danielle Steel: Színtiszta öröm Szeretett kutyáink

Aranyos könyv volt, nem semmi számú kutyája volt az írónőnek és családjának. Szeretem a kutyákat, de az biztos, hogy Minnie féle kutyát soha nem választanék. :-) spoiler Élveztem a történeteket a családdal és a kutyákkal együttesen.

Mazsola_78 P>!

Danielle Steel: Színtiszta öröm Szeretett kutyáink

Kutyabolond szüleim vették kutyabolond leányuknak Karácsonyra.
Bár D. Steel nem az én világom (mondom ezt úgy, hogy még egy könyvét nem olvastam korábban, de tudom, hogy nem az :)), ez kikapcsoló olvasmány volt. A könyvet végigkíséri az írónő kutyaszeretete, különösen Minnie nevű kutyája iránti rajongása. Ugyan a könyv elolvasása után sem vágyom egy csivavára (hozzám a közepes vagy annál nagyobb kutyák állnak közelebb), jót mosolyogtam több történeten is és megértem, hogy egyesek miért rajonganak ezért a fajtáért.

Danielle Steel: Színtiszta öröm Szeretett kutyáink

Nem igazán tudom hova tenni ezt a könyvet. A fülszöveg szerint egy mulatságos, megható önéletrajzi írás, de őszintén szólva én semmi humorosat nem találtam benne. Nekem kapásból sokkal viccesebb és szórakoztatóbb történetek jutnak eszembe a saját kutyusom életéből, mint amiket Danielle Steel papírra vetett. Egyébként nem volt rossz olvasni, valójában még tetszett is, de csak azért, mert pont olyan kutyabolond vagyok, mint az írónő. De kár volt belesűríteni egyetlen kötetbe ezt a sok kutyát, akikről nem tudtunk meg semmi fontosat, ahogy az emberekről sem, akik a kutyák gazdái, illetve Danielle ismerősei. Dióhéjban annyi a történet, hogy az írónőnek kilenc gyereke van, meg több férjet is elfogyasztott, és minden személyhez külön kutya tartozott (valakihez több is), aztán saját magának is több négylábúja volt és van, és lehet, hogy még lesz is, illetve a barátainak is előszeretettel ajándékozott kutyusokat. Szóval minimum húsz ebről olvashattunk többnyire érdektelen sztorikat, de valamiért mégis szívesen forgattam a lapokat, így egyáltalán nem bántam meg, hogy a Színtiszta öröm a kezembe került.

Sünike>!

Danielle Steel: Színtiszta öröm Szeretett kutyáink

Ez a könyv a kutyakedvelők körében bizonyára nagyon nagy sikert fog aratni. Én azonban nem voltam tőle elragadtatva. Ráadásul, az előzetesben az szerepelt, hogy a történetek roppant humorosak. Én azonban nem találtam őket kacagtatónak.

Danielle Steel: Színtiszta öröm Szeretett kutyáink

Eddig még sosem olvastam Danielle Steelt, ez a könyv is a kutyás téma miatt fogott meg. Nagyon tetszettek az írónő szívből jövő kutyaszerető gondolatai. :)

Sweety>!

Kiérdemeltük a jogot, hogy boldogok legyünk, nem kell szabadkoznunk miatta. Teljesen rendben van, ha jól érezzük magunkat, ha megnevettet minket egy kis – vagy épp egy nagyobbacska – kutyus, vagy ha egy bohókás szőrmók rabul ejti a szívünket.

Sweety>!

Minnie-től végtelen sok örömet kapok, de ő maga senkitől nem vesz el semmit. És mi másról szólna az élet, ha nem az örömről – arról, ami megmosolyogtat, amitől jó érzés tölt el, amitől ruganyosak lesznek a lépteink.

Sweety>!

… Minnie kisasszony hirtelen egy egész halom apró bézs folttal gazdagodott […] Először elég viccesnek találtuk a látványt, de hamar hozzászoktunk. (Vérig sértődtem, amikor egy barátom tréfálkozva megkérdezte: "Miért nem Foltinak hívod?")

Sweety>!

Az egyik őr egyszer megkérdezte, nem fogja-e őt megtámadni. Önök tréfálnak? Minnie körülbelül annyira félelmetes, mint egy aranyhörcsög. Sőt, továbbmegyek: évekkel ezelőtt tartottunk hörcsögöket, és meg kell mondanom, mind sokkal vadabb volt, mint Minnie.

Sweety>!

Szeretni valakit – embert vagy kutyát – mindig szívfájdalommal jár, de kétségkívül megéri.

Harriet P>!

A kutya számomra egyszerre játszótárs és beszélgetőtárs, olyasvalaki, akiről gondoskodhatom, és aki éjjel mellém kucorodik. Még ha van is az embernek párja, a kutya remek társaság.

Harriet P>!

Számomra egy kiskutya szeretetet, meghitt pillanatokat, társaságot és megnyugvást jelent, azt az érzést, hogy minden a legnagyobb rendben van. Bizonyos értelemben nem kevesebbet, mint a reménység ígéretét.