Keserédes 30 csillagozás

Danielle Steel: Keserédes Danielle Steel: Keserédes Danielle Steel: Keserédes Danielle Steel: Keserédes

Danielle Steel legújabb regénye azoknak szól, akik úgy érzik, hogy életük kátyúba jutott, hogy változtatni kellene, de nincs hozzá elég bátorságuk, tanácstalanul sodródnak.
India Taylor sikeres fotóriporteri pályát cserélt fel férje, Doug és a gyermekek kedvéért. Tizenhét napsugaras, boldog és békés esztendő repül el, mígnem India rádöbben, hogy valami hiányzik az életéből, hogy talán korai volt még az önként vállalt visszavonulás.
Elhatározza, hogy – ha törik, ha szakad – megkeresi a kezdettől fogva „neki rendelt” utat. Fájdalmas, keserves és „keserédes” a küzdelem, amelyet az asszony önnön hajdani szabadságáért vív. De embert próbáló, emberhez méltó a kihívás.
S mire elolvassuk India Taylor történetét, azt is megértjük, hogy Danielle Steel regényének hősei valójában mi magunk vagyunk.

Eredeti megjelenés éve: 1999

372 oldal · ISBN: 9632030095 · Fordította: Roby Tiallac

India Taylor · Paul Ward

Annemary>!
Danielle Steel: Keserédes

India piszok jó fotóriporter, aki feladja mindezt Douggal kötött házasságáért. Eleinte még nem is nagyon érzi ennek hiányát, hisz sorra jöttek a gyerekek akik kellőképpen lefoglalták. Boldognak érezte magát. De az évek alatt a gyyerekek megnőttek és egyre többet gondolt a feladott álmára. Doug egy korlátolt zsarnokoskodó alak. Nemhogy támogatta szinte megtiltotta hogy ez eszébe jusson. Csak az lehet amit Ő akar és senki ne akarjon szembeszállni vele. Örültem mikor India a hosszas bizonytalankodás és türelem végére ért. Persze a végső döntést sem Ő hozta meg… Nem könnyű a gyerekekkel, megértettem a habozását próbálta menteni amit lehet. Nem mindenki olyan erős lélek és egyből döntésképes, India is hosszú úton jutott el a magabiztosság felé. Persze az élet azután sem kímélte.
A végére kicsit felgyorsultak az események majd azt vettem észre hogy vége is…szerencsére jól alakult :)

matraimelinda>!
Danielle Steel: Keserédes

Emlékszem a romantikus történetvezetés nagyon tetszett!

Meguliuna>!
Danielle Steel: Keserédes

Nem ez volt az eddigi legjobb történet, amit az írónőtől olvastam, viszont nagyon megérintett. Amikor elkezdtem olvasni, eleinte nem kötött le a könyv, de szépen lassan bekúszott a bőröm alá. Észre sem vettem, valamikor a 70. oldal után egyre jobban érdekelt a történet.
Hogy mekkora hatással volt rám? Ezt abban tudnám mérni, hogy állandóan ki voltam akadva Doug Indiával szemben tanúsított magatartása miatt. Az a korlátoltásg és gyerekes viselkedés, amit lerendezett az valami szörnyű. Én biztosan nem tudtam volna ilyen nyugodtan elviselni. De India úgy tűnik szinte végtelen türelemmel bír. Rengeteg szeretet lakozik benne és természetesen vágyik arra, hogy szeressék. Sajnos azonban az élet nem mindig úgy alakul, ahogy tervezzük és az élet nem ér véget egy bizonyos életkor után. Bármikor változtathatunk az életünkön csak elhatározás kérdése. Egy negyvenes évei elején járó ember miért mondjon le a boldogságról és miért törődjön bele abba, hogy boldogtalan vagy hogy szeretet nélkül él?
Nagyon szívhez szóló India és Paul története. Azért vontam le egy fél csillagot, mert nem kapott el a történet a könyv elején, Plusz pont, hogy nem volt előre teljes mértékben kitalálható a történet menete, viszont a végén kicsit úgy éreztem, hogy az írónő nagyon megcsavarta a sztorit és igyekezett még több mindent belesűríteni. Ez utóbbit egy kicsit sajnáltam. Nagyon mesébeillőnek tartom. Egy egyszerűbb befejezés is megtette volna. Mindezek ellenére mindenkinek nagyon szívesen ajánlom elolvasásra.

Szelén>!

Az embereket nem lehet olyasvalamire kényszeríteni, amit nem szeretnek csinálni. Abból csak baj lesz.

Szelén>!

Sohasem érd be az álmaidnál kevesebbel. Valahol, valamikor, valahogyan úgyis megtalálod őket.

Szelén>!

[…] de hát ez az élet rendje, az ember megváltozik, ide-oda sodródik, aztán kiköt valahol, amire nem is számított.

Szelén>!

Az embernek minden életkorban joga van szerelembe esni.

Szelén>!

Tökéletes házasságok nincsenek. Legföljebb akkor, ha az egyik fél tökéletesen megalkuszik.

Szelén>!

Erőltetni nem lehet semmit. Aki megpróbálja, az megfizet érte. Néha nagyon nagy árat.

Szelén>!

De azt ma még senki sem tudhatja, hogy mit hoz a jövő.

Szelén>!

Az ember a mai világban sohasem tudhatja, hogy a következő pillanatban mi történik vele.

Szelén>!

– Sohasem hagylak el többé. Örökké a tiéd vagyok – mondta Paul, és folytatták a csókolózást.

Kapcsolódó szócikkek: Paul Ward