Keresztutak 47 csillagozás

Danielle Steel: Keresztutak Danielle Steel: Keresztutak Danielle Steel: Keresztutak Danielle Steel: Keresztutak

Már szinte mindenki a küszöbön álló háborúról beszél, de az Atlanti-óceán habjait szelő Normandie luxushajó dúsgazdag utasait mindez csöppet sem foglalkoztatja. A Washingtonból Franciaországba tartó előkelő társaság tagjai az élet örömeit keresik a fedélzeten és a kabinjaikban. Liane de Villiers gyönyörű asszony, aki csodálja a férjét, a washingtoni francia nagykövetet. Ám amint megpillantja Nick Burnham-et, az amerikai acélkirályt, szíve lángra gyúl iránta. Nick sem marad közömbös, ám a háború viharai messze sodorják őket egymástól. Vajon beteljesedik-e szerelmük? Erre kapunk választ Danielle Steel izgalmas és szép történetében.

Eredeti megjelenés éve: 1982

Fabula, Budapest, 1996
394 oldal · puhatáblás · ISBN: 9636540764 · Fordította: Szántó Judit

Lex>!
Danielle Steel: Keresztutak

Örök kedvencem, amit sosem unok meg. Szép és megindító történet.

kzsuzsu>!
Danielle Steel: Keresztutak

Alapvetően könnyen kitalálható történet, amiben nem elsősorban a romantikus szál a domináns, hanem a történelmi háttér vezérelte családi történések. A könyv első harmada elég vontatott volt, igazán a D. hajón indultak be a történések. A karakterek szépen kidolgozottak voltak, de talán lehettek volna kicsit árnyaltabbak, kevésbé feketék és fehérek.

Terezia_Gondon>!
Danielle Steel: Keresztutak

Kikapcsolt és magával vitt a történet mint egy kosztümös film. Nagyon izgultam a legvégéig, hogy mi lesz a befejezés. Tetszett a két nőalak: az angyali Liane és a démoni Hil szembeállítása. Kicsit „jókais” is volt emiatt a regény, ugyanakkor mégsem teljesen meseszerű. Szerintem a mai világban is szaladgálnak ilyen-olyan típusú nők. Lélektanilag valahogy mindkettő abszolút kidolgozott volt és érthető, hiteles. Ha valaki romantikára, érzelmekre és izgalomra vágyik, akkor ajánlott olvasmány a számára.